Skocz do zawartości
Zielin

AMD 2000+ thorton problem

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego thorton idzie na 12.5x166@1.6:D a za cholere nie pójdzie na 10x200:( płyta wstaje z 12.5x100 (deauflt)??? natomiast bez problemu idzie 11x200@1,7 jednak po pewnym czasie zwis raczej wina zasilacza codegen300 bo napięcie z 12.01 spada do 11.8....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wstaje 10x200 bo są na niektórych płytach z NF2 problemy z bootowaniem na FSB 200 przy użyciu mnożników 10 oraz 10,5. A co do zwisów to powody takie jak podał Vampir.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższe vcore mogłoby spalić codegena :cry: gdzieś słyszalem ze "fsb spread spectrim" może pomóć ??? Tylko o ile dobrze pamiętam to na msikt4av nie można było tego załączyć dla oc.

 

 

Gdzie moge znaleźć pewny i dobry zasilacz za rosądną cene ???Jakie polecacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższe vcore mogłoby spalić codegena  :cry: gdzieś słyszalem ze "fsb spread spectrim" może pomóć ??? Tylko o ile dobrze pamiętam to na msikt4av nie można było tego załączyć dla oc. 

 

 

Gdzie moge znaleźć pewny i dobry zasilacz za rosądną cene ???Jakie polecacie???

kup sobie z barwkomp.pl lub z sirius.pl jakiegos CHIEFTECa 360watt(najlepiej z DUAL FAN) i powinno wystarczyc nawet przy kreceniu do 2500MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie wy sie cieszcie !! Ja dostalem wlasnie "rewelacyjnego" thortona, ktory nawet na V 1.85 :!: nie chodzi stabilnie na 2200 Mhz :!: .

no i oczywiscie zablokowany mnoznik tak wiec o FSB 200> mozna zapomniec :evil: ta rewelacyjna seria to AQZFA 0341 SPMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz kurna fortron starcza do oc... ja mam 200 x 11 1,8V i wahania okolo 1% ( w stresie )...

 

PS witam na forum darek :D...

ps2 przeciez dawalem ci linka na fortrona od HASZYD'a...

NIech ktos mu powie ze to oplacalny zakup bo mnie nie chce sluchac :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwóch qmpli ostatnio kupiło 2400XP+. Jeden na Codegen 250W(odważny :D, czeka na zasiłkę) wykręcił go przy 1,7V na 11x200 i chodzi jeszcze podobno(więcej nie próbował ze względu na zasilacz), zaś drugi ma ModeCome 300W (też zbiera już kaskę :D) i poszło mu chyba nawet 13x183(1,9V), zaś 200x10 za cholere nie chciało. Już wiem czemu, wielkie dzięki za info :D:D

 

Acha, obaj offkors mają Abity NF7 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...raczej wina zasilacza codegen300 bo napięcie z 12.01 spada do 11.8....

codegen to shit bez 2 zdan , tabliczka znamionowa na tych zasilaczach sie nie sugeruj , to co jest tam wypisane to dane wziete z powietrza , unikaj tego zasilacza , wczoraj kules wpadl do mnei ze sprzetem , zebym mu zmienil proca , zdiol titana z durnia 800 i zalozyl tortona 2400 po uruchomieniu kompa odpaleniu 3dmarka komp chodzil zaledwie niecale 10 min(grafa gf4ti4600) po czym zalislacz odszedl do wiecznosci :P no comment

polecam zmiane zasilki na cos z wyzszej polki np. Antec,Chieftec,Enermax,HuntKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codegen to shit bez 2 zdan , tabliczka znamionowa na tych zasilaczach sie nie sugeruj , to co jest tam wypisane to dane wziete z powietrza , unikaj tego zasilacza , wczoraj kules wpadl do mnei ze sprzetem , zebym mu zmienil proca , zdiol titana z durnia 800 i zalozyl tortona 2400 po uruchomieniu kompa odpaleniu 3dmarka komp chodzil zaledwie niecale 10 min(grafa gf4ti4600) po czym zalislacz odszedl do wiecznosci :P no comment 

polecam zmiane zasilki na cos z wyzszej polki np. Antec,Chieftec,Enermax,HuntKey

Na mojej Codwshit 300W pisze, że max obciążenie 165W. Przynajmniej tyle, co nie zmienia faktu, że to shit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmienilem mobo na Epoxa 8rda3i i +12V spadlo mi do 11,55 i to na niekreconym D1000 , co jest grane ??? Mam ten dodatkow kabel podpiety i zasilka tez nie jest taka najgorsza :evil:

 

Myslicie ze faktycznie tyle jest ??? Czy blad plyty bo pozostale napiecia sa wzorowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczna sytuacja jak z kompem mojego brata.

W jego przypadku duron 1.6Ghz i NF7-S.

Podobno Abit ma klopoty z FSB 200.

Hmm...

ciezko powiedziec cokolwiek na ten temat.

Czemu wiec z FSB 200 a nie z FSB wyzszym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczna sytuacja jak z kompem mojego brata.

W jego przypadku duron 1.6Ghz i NF7-S.

Podobno Abit ma klopoty z FSB 200.

Hmm...

ciezko powiedziec cokolwiek na ten temat.

Czemu wiec z FSB 200 a nie z FSB wyzszym ?

ja mam puszczone fsb 200 na abicie ... i tak jak pisalem wahania napiec to max 1% w stresie ( zmierzone sandra.. )...

 

abit ma klopoty z fsb 200 jeszeli nie chlodzi sie mosferow i SB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...