Skocz do zawartości
kalmi

Problem podczas nagrywania..sprzęt?, system? gdzie jest zonk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.. moze ktoś sie spotkał z problemem, to niech coś podpowie

 

otóż sprawa dotyczy wypalania płytek

kiedy jest już wypalone ok 30%, zaczyna sie cyrk, system stoi totalnie az nie skończy sie wypalanie. Nie moge sie przełączyć między oknami, nie mówiąc juz o normalnej pracy, uruchomienia czegoś wogóle nie wchodzi w gre. Co ciekawe zajetość proca nie jest 100% a i pamięci jest zawsze +- 50mb. Na dodatek to sie dzieje tak ostro ze rozłączają sie komunikatory nawet bo net sie przez to też zacina... i tak jest az do wypalenia płytki.

potem jeszcze system sie troche pomuli i po 2-3 min wszystko wraca do normy. Nie jest to wina nagrywarki bo miałem wcześniej lg32 a teraz mam teac 52x i jest to samo, windows też nie bo mam teraz win2k3, na xp było to samo, program tez nie bo czy nero czy clone zawsze podczas zapisu na płyte tak sie dzieje.

Z drugiej strony podczas tego zmulania bufor nagrywarki nie spadnie nawet poniżej 97% a i bufor w ramie tez nie skacze tylko 100% cały czas, więc przerwania też wykluczam.

dma włączone oczywiście, więc nie wiem już gdzie szukać winy

 

sprzęt abit kt7a raid v1.1, najnowszy bios, axp0.13 1700+@1.7GHz 512RAM, HDD scsi IBM 9 GB, barra IV 40GB i barra IV 60GB, rw jest na jednej taśnie z barra 60.

 

czy ktoś kuma o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.przloz dyski na jedna tasme cdrw zostaw sama - sprawdz

2.wywal stery od kontrolerow i zrob reseta, pozwol im sie przeinstalowac w ssamotnosci :-) mnialem taki problem na win xpe po takiej operacji juz okej, wczesniej dowolna reinst/upgr drvs nie pomagala

 

3 napisz jak efekty:-)

 

Pozdrawiam, powodzenia 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc tak.. osamotnienie nagrywarki na taśmie nie pomogło

wyrzuciłem więc wszystkie kontrolery pimary i secondary i reset

 

jest o niebo lepiej, tzn dalej do ideału daleko, ale chociaz net sie nie rozłaczył:) a i okna da się juz przesuwać

 

 

jednakże dziekuje za wskazówkę.. co by nie mówić pomogła, ale to jeszcze nie to, dalej ciężko jest zrobić cokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodałem aspi o którym mówiłeś

 

btw.. http://adaptec.com i w szukaj wpisz aspi

 

i znowu troche poprawy, mianowicie komputer nie dostaje zaciachu kiedy wkładam płytke do napędu, i po nagrywaniu jest od razu zdatny do uzycia

jednak podczas nagrywania niestety zmian nie widze, dalej wszystko sie zacina, prawie ze wiesza, az do konca wypalania :(

 

ktoś ma jeszcze jakis pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie że już jest całkiem spoko...

otóż sprawe rozwiązały via hyperion wbrew temu co kolega pisał wcześniej zeby odinstalować, wcześniej miałem wersje 4.47 i to one powodowały cały ten syf, jakieś niedorobione chyba albo coś

udałem sie na viaarena i zassałem 4.49 i spokój..

dzięks wszystkim za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...