Skocz do zawartości
Hendel

Płya na nforce ( bez dual ddr) czy via kt400A lub kt400A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ mam kostke taka jak w podpisie i nie stac mnie na kupno drugiej, chce kupic plyte bez dual ddr ( podobno te z dualem z 1 kostka sa duza w tyle za np. kt400A). A wiec do wyboru mam Epox 8KRAI (Via KT600) - 315zl, Epox 8K9A7I (Via KT400A) - 299zl, Epox 8RDAE (nVidia nForce2 400) - 323zl, jesli ma ktos linka z testami jak wypada nforce2 400 to bylbym wdzieczny. Wybralem epoxa poniewaz ze wzgledu na pamieci chce osiagnac fsb przynajmniej te 433 ( fsb synchronicznie do memorek) a chyba epox w tym celu bedzie najlepszy ??

Pewnei wiekszosc powie zeby brac nforce ale pamietajcie ze to nei jest dual, a jakos nie moge znalesc testu plyt z takim chipsetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego 8RDA i nie pękaj. Obecnie nForce 2 to najwydajniejszy chipset na podstawke SocketA. Bez względu czy to bedzie DualDDR czy nie.

I tak będzie wydajniej niz na jakiej kolwiek VIA, a kase kiedys uzbierasz i dokupisz drugą kostke do duala.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja iwem ze bedzie dzialc na 1 kostce, tylko to tak jak jechac na autobahnie merasiem 100km/h :-)No gdzies chyba tu na forum czytalem ze po prostu na 1 kostce na plycie z dualem jest gorsza wydajnosc niz na np. via kt400a ( ale moze to tylko pogloski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz jechac na fsb216 lub wiecej to wez Abita KV7 ,ma mnoznik 1/6 wlaczany z biosu

Epox 8kra2i na fsb200 ma pci40 (przynajmniej Sandra tak pokazuje)

to da sie obejsc drutmodem - trzeba ustawic tak zeby plyta wykrywala proca na fsb200 i wlaczy sie mnoznik 1/6 a potem fsb w gore juz pojdzie bez problemow

bez drutmoda to tylko Abit nie dal ciala

 

poza ta niedogodnoscia to 8kra2i jest spoko i za cene 315pln bardzo sie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DualDDR nie daje na płytach pod AXP+ wiele (najwyżej 1-2%), prawie nie ma różnicy, czy jedna kostka, czy dwiewięc wziąłbym raczej coś na NForce 2 (którymkolwiek).

 

Dla dowodu proponuje zajżeć TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności zależy od zastosowania. W 3dmarku faktycznie jest to poniżej 2%, ale w niektórych zastosowaniach różnica jest nawet 20%. Oczywiście przy założeniu, że chodzi o płytkę bez grafiki.

Przy zintegrowanej grafice w 3dmarku róznica przekracza 65%. Co ciekawe, przy zintegrowanej grafice różnica w wydajności jest dużo większa nawet przy zastosowanich niewiele z kartą graficzną mających wspólnego (np. kompresowanie winace).

Testy i porównania łatwo znaleźć wpisując w googlach

http://www.google.com/search?num=25&hl=pl&...Szukaj+z+Google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem po sie tak ostro rozpisujecie na temat. Odpowiedz jest prosta nForce2 a tu przesylam linka do strony prownujacej chipsety pod wzgledem wydajnosci. http://www.xbitlabs.com/articles/chipsets/...a-400_8.htmlMam nadzieje ze problem sie rozwiazal a nForce2 400 wypada tak samo jak nForce2 400 Ultra tylko ze ten pierwszy jest dla zestawow low-endowych

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha ok dobra dzieki juz wszystko wiem :-) a to dizelniki tylko w chipsetach via sa :-) skad moglem wiedziec nigdy nie mialem nforce2 wiedizlaem tylko ze jest wydajnieszy w dualu niz via :-). acha i dzieki za linka sobie poczytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehm....chyba mi sie zdaje ze 8KRA2i ma dzielnik 1/6... tylko trzeba zworke przestawic na plycie na fsb 200mhz.

zworke przestawialem ,ale Sandra i tak pokazywala pci40 ,jakis inny soft tez

Sandra oczywiscie moze sie mylic (i czesto sie myli) ,ale... wlasnie trzeba wyjsc z jakiegos zalozenia

jak by ktos zrobil drutmoda na fsb200 i sprawdzil Sandre to byloby wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz jechac na fsb216 lub wiecej to wez Abita KV7 ,ma mnoznik 1/6 wlaczany z biosu

Epox 8kra2i na fsb200 ma pci40 (przynajmniej Sandra tak pokazuje)

to da sie obejsc drutmodem - trzeba ustawic tak zeby plyta wykrywala proca na fsb200 i wlaczy sie mnoznik 1/6 a potem fsb w gore juz pojdzie bez problemow

bez drutmoda to tylko Abit nie dal ciala

 

poza ta niedogodnoscia to 8kra2i jest spoko i za cene 315pln bardzo sie oplaca

epox kra2+ ma dzielnik 1/6. ustawia się automatycznie przy fsb 200. w biosie mozesz sprawdzić jakie masz wartości PCI i AGP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz jechac na fsb216 lub wiecej to wez Abita KV7 ,ma mnoznik 1/6 wlaczany z biosu

Epox 8kra2i na fsb200 ma pci40 (przynajmniej Sandra tak pokazuje)

to da sie obejsc drutmodem - trzeba ustawic tak zeby plyta wykrywala proca na fsb200 i wlaczy sie mnoznik 1/6 a potem fsb w gore juz pojdzie bez problemow

bez drutmoda to tylko Abit nie dal ciala

 

poza ta niedogodnoscia to 8kra2i jest spoko i za cene 315pln bardzo sie oplaca

epox kra2+ ma dzielnik 1/6. ustawia się automatycznie przy fsb 200. w biosie mozesz sprawdzić jakie masz wartości PCI i AGP .

w sumie zaraz sprawdze na 8kra2+ ,bo do 8kra2i juz dostepu nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz jechac na fsb216 lub wiecej to wez Abita KV7 ,ma mnoznik 1/6 wlaczany z biosu

Epox 8kra2i na fsb200 ma pci40 (przynajmniej Sandra tak pokazuje)

to da sie obejsc drutmodem - trzeba ustawic tak zeby plyta wykrywala proca na fsb200 i wlaczy sie mnoznik 1/6 a potem fsb w gore juz pojdzie bez problemow

bez drutmoda to tylko Abit nie dal ciala

 

poza ta niedogodnoscia to 8kra2i jest spoko i za cene 315pln bardzo sie oplaca

epox kra2+ ma dzielnik 1/6. ustawia się automatycznie przy fsb 200. w biosie mozesz sprawdzić jakie masz wartości PCI i AGP .

w sumie zaraz sprawdze na 8kra2+ ,bo do 8kra2i juz dostepu nie mam

 

zainstaluj najnowszy bios bo tam jest ta opcja dopiero dostępna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz jechac na fsb216 lub wiecej to wez Abita KV7 ,ma mnoznik 1/6 wlaczany z biosu

Epox 8kra2i na fsb200 ma pci40 (przynajmniej Sandra tak pokazuje)

to da sie obejsc drutmodem - trzeba ustawic tak zeby plyta wykrywala proca na fsb200 i wlaczy sie mnoznik 1/6 a potem fsb w gore juz pojdzie bez problemow

bez drutmoda to tylko Abit nie dal ciala

 

poza ta niedogodnoscia to 8kra2i jest spoko i za cene 315pln bardzo sie oplaca

epox kra2+ ma dzielnik 1/6. ustawia się automatycznie przy fsb 200. w biosie mozesz sprawdzić jakie masz wartości PCI i AGP .

w sumie zaraz sprawdze na 8kra2+ ,bo do 8kra2i juz dostepu nie mam

 

zainstaluj najnowszy bios bo tam jest ta opcja dopiero dostępna :)

wlasnie mialem ci nawrzucac :wink:

bios 7/14/2003 nie widac nic

kwestia biosu - takie problemy to na kazdej plycie KT600 mozna biosem rozwiazac - tylko chec ze strony producenta musi byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie jade na fsb 220 więc napewno płyta posiada dzielnik 1/6 .

epox zobaczyl blad i sie poprawil

jeszcze Soltek,MSI i GB powinny wypuscic porzadne biosy

powodzenia w biciu rekordow fsb :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...