Skocz do zawartości
bbc20000

RADEON 9700 (R300) jest niesamowity.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge w to uwiezyc jak szybki jest nowy Radeon.

Ci z was ktorzy znaja jezyk angielski moga sobie poczytac tutaj.

 

http://www.hardocp.com/article.html?art=MzMw

 

http://www.tomshardware.com/graphic/02q3/0...0718/index.html

 

Tylko aby napisac najwazniejsze rzeczy:

 

Unreal Tournament 2003

Przy 1600x1200x32 v16xAF Radeon 9700 szybszy od Ti4600 25%

Przy tej samej rozdzielczosci ale 4xAA Radeon 9700 szybszy od Ti4600 300%

 

W 3dMark2001

przy orginalnych parametrach Radeon9700 szybszy jest od GF4600 20%

W Nature Demo Radeon 9700 jest szybszy 200%!!!!!

 

 

To jest niesamowite!!!!! :P :P :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow posluze sie cytatem Trinitiego

 

I wszystko byłoby cool. Ati byłby na szczycie, nVidia w tyle. Ale jest drobne ale. Karta będzie w sklepach we wrześniu, DX9 w październiku, a gry w przyszłym roku. Tak więc od połowy września do połowy grudnia ATI będzie o 20% szybsze od nVidi. Przez dwa miesiące będą na nim chodziły dema, które nie będą chodziły na niczym innym. Później pojawi się naow karta nVidi, szybsza o 30%, a wraz z nią gry pod DX9. Do tego Radeon 9700 ciągnie ponat 40W prądu, co wymaga dodatkowego zasilania kabelkiem od stacji dysków. Te 40W idzie w postaci ciepła do środka kompa co podnosi temperaturę całego systemu i pewnie bez dodatkowego wiatraka w obudowie sięnieobędzie. Poza tym zasilacz 250W napewno sbie nieporadzi, a w przypadku silnego procesora to i 300W może być za mało.

 

Ale faktem jest, ze jak wyjdzie to bedzie najszybsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow posluze sie cytatem Trinitiego

 

I wszystko byłoby cool. Ati byłby na szczycie, nVidia w tyle. Ale jest drobne ale. Karta będzie w sklepach we wrześniu, DX9 w październiku, a gry w przyszłym roku. Tak więc od połowy września do połowy grudnia ATI będzie o 20% szybsze od nVidi. Przez dwa miesiące będą na nim chodziły dema, które nie będą chodziły na niczym innym. Później pojawi się naow karta nVidi, szybsza o 30%, a wraz z nią gry pod DX9. Do tego Radeon 9700 ciągnie ponat 40W prądu, co wymaga dodatkowego zasilania kabelkiem od stacji dysków. Te 40W idzie w postaci ciepła do środka kompa co podnosi temperaturę całego systemu i pewnie bez dodatkowego wiatraka w obudowie sięnieobędzie. Poza tym zasilacz 250W napewno sbie nieporadzi, a w przypadku silnego procesora to i 300W może być za mało.

 

Ale faktem jest, ze jak wyjdzie to bedzie najszybsza.

Aaah 40 Wat!!! To strasznie dużo. Mam nadzieję, że Ati wreszcie zrobi otwory do mocowania coolerów, albo (jak będzie w moim przypadku) bloku wodnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow posluze sie cytatem Trinitiego

 

I wszystko byłoby cool. Ati byłby na szczycie, nVidia w tyle. Ale jest drobne ale. Karta będzie w sklepach we wrześniu, DX9 w październiku, a gry w przyszłym roku. Tak więc od połowy września do połowy grudnia ATI będzie o 20% szybsze od nVidi. Przez dwa miesiące będą na nim chodziły dema, które nie będą chodziły na niczym innym. Później pojawi się naow karta nVidi, szybsza o 30%, a wraz z nią gry pod DX9. Do tego Radeon 9700 ciągnie ponat 40W prądu, co wymaga dodatkowego zasilania kabelkiem od stacji dysków. Te 40W idzie w postaci ciepła do środka kompa co podnosi temperaturę całego systemu i pewnie bez dodatkowego wiatraka w obudowie sięnieobędzie. Poza tym zasilacz 250W napewno sbie nieporadzi, a w przypadku silnego procesora to i 300W może być za mało.

 

Ale faktem jest, ze jak wyjdzie to bedzie najszybsza.

 

http://www.extremetech.com/article2/0,3973...3,388801,00.asp

 

Mysle ze narazie Niewidia dostala w dupe i ciezko jej bedzie, jeszcze bardziej wyzylowac swojego GF , mysle ze jak nie zmienia Architektury to dostana i to mocno . A jak narazie Ati jest szybsze 300 % a nie 20 wiec mysle ze sie mylisz :) .

 

 

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to gry nie pokarza sie za rok tylko teraz. Na Unreal Tournamet 3 mozna sobie juz zlozyc zamowienie. Karta bedzie w sprzedazy za 3 tygodni. A co do zasilania to 300W to jest minimum plus Nvidia bedzie miala ten sam problem poniewaz dodatkowe zasilanie wynika z ilosci tranzystorow w GPU. Nowy chip z Nvidia bedzie mial ich pewnie tez sporo. Narazie ATI jest gora i nie ma tego tamtego. Nvidia nie ma juz nastepnej Ti aby ukrasc ATI prawo do tego aby mowic o swoich produktach jako najszybsze na rynku.....przez pare miesiecy. Ale pozniej ma wyjsc Radeon 10000 ktory ma kon<span style="color:red;">[ciach!]</span>ac z nowa karta z Nvidia. A co do directx 9.0 to jeszcze lepiej dla ATI bo to oznaczalo by ze predkosc nowego radeona sie zwiekszy z wejsciem na rynek DirectX 9.0 i AGP 8x!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może komuś wpadło w oko coś o 80 MB tekstur w Doom3 na AnandTech w tekście o nowym radku? wkurzam się powoli - to mam niby na swoim gf4ti 64mb mieć kłopoty z tą gierką? :evil: powoli przestaje mi się to podobać (proca i tak zmienię)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może komuś wpadło w oko coś o 80 MB tekstur w Doom3 na AnandTech w tekście o nowym radku? wkurzam się powoli - to mam niby na swoim gf4ti 64mb mieć kłopoty z tą gierką? :evil: powoli przestaje mi się to podobać (proca i tak zmienię)

Carmack wspominal juz o tych dupnych texturach.

Juz teraz wiesz dlaczego karty ze 128 ddr sa takie drogie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko byłoby cool. Ati byłby na szczycie, nVidia w tyle. Ale jest drobne ale. Karta będzie w sklepach we wrześniu, DX9 w październiku, a gry w przyszłym roku. Tak więc od połowy września do połowy grudnia ATI będzie o 20% szybsze od nVidi. Przez dwa miesiące będą na nim chodziły dema, które nie będą chodziły na niczym innym. Później pojawi się naow karta nVidi, szybsza o 30%, a wraz z nią gry pod DX9. Do tego Radeon 9700 ciągnie ponat 40W prądu, co wymaga dodatkowego zasilania kabelkiem od stacji dysków. Te 40W idzie w postaci ciepła do środka kompa co podnosi temperaturę całego systemu i pewnie bez dodatkowego wiatraka w obudowie sięnieobędzie. Poza tym zasilacz 250W napewno sbie nieporadzi, a w przypadku silnego procesora to i 300W może być za mało.

NV to Syf przy nowej ATI ciekawe czy byście tak samo szczekali gdyby dodatkowego zasilania potrzebował jakiś procesor NV, a jak przypuszczam tak będzie w najbliższej przyszłości i co wtedy powiecie zakichani NVidowcy!!! :):):)

ATI THE BEST :twisted: :twisted: :twisted:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: jestem uzytkownikiem karty ATI Rage Fury 128 i bardzo sobie ja chwale. mialem zamiar kupic jakiegos GF 4, ale chyba teraz poczekam do konca roku i bede sie czail na Radeon'a 9700. z zapowiedzi wynika, ze jest swietny :D . tylko skad ja wezme 400 dolcow :cry: :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem u kumpla, ktory ma ELSE na GF2MX oraz monitor 17" LG Flatrona... obraz rozmazany, nie ostry... ogolnie do [gluteus maximus]. Nie twierdzilbym tak gdybym nie byl przyzwyczajony do ATI (monitor Samsung SM959NF).

 

NV30 tez bedzie musiala miec dodatkowe zasilanie (P4 tez ma i co z tego?)

 

Co do argumentu, ze nVidia wypusci NV30 gdy na rynku bedzie juz DX9...

ATI w tym czasie bedzie miala druga badz trzecia generacje sterownikow i samymi sterami zyska sobie z 10% na wydajnosci.

 

Marzy mi sie Gigabyte lub Hercules 9700 w modelu VIVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV to Syf przy nowej ATI ciekawe czy byście tak samo szczekali gdyby dodatkowego zasilania potrzebował jakiś procesor NV, a jak przypuszczam tak będzie w najbliższej przyszłości i co wtedy powiecie zakichani NVidowcy!!! :):):)

nie podniecaj się tak i uważaj na język. już było AMD vs Intel, NV vs ATI i ale się uspokoiło bo wszyscy dali sobie na wstrzymanie a teraz ty z jakimiś akcjami zaczepnymi wyskakujesz. wyluzuj, masz jakiś kompleks. NV to NV a ATI to ATI mnie to ni ziębi ni grzeje a każdy kupuje co chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

NV to Syf przy nowej ATI ciekawe czy byście tak samo szczekali gdyby dodatkowego zasilania potrzebował jakiś procesor NV, a jak przypuszczam tak będzie w najbliższej przyszłości i co wtedy powiecie zakichani NVidowcy!!! :):):)

nie podniecaj się tak i uważaj na język. już było AMD vs Intel, NV vs ATI i ale się uspokoiło bo wszyscy dali sobie na wstrzymanie a teraz ty z jakimiś akcjami zaczepnymi wyskakujesz. wyluzuj, masz jakiś kompleks. NV to NV a ATI to ATI mnie to ni ziębi ni grzeje a każdy kupuje co chce

Oka!!!! ale czlowiek ma racje i dlatego sie tak wypowida , nowa niewidia tez bedzie potrzebowala zasilania wiec niech sie tak nie denerwuja fajni tej super firmy . Tyle ze nie potrzebnie az tak , sie wykluca :)

 

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze nie potrzebnie az tak , sie wykluca :) 

Arek

mi głównie o to chodzi. nie jestem fanem ani NV ani ATI. szczerze mówiąc to myślałem o kupnie R300 ale zobaczymy co z tym news-em a propo różnicy wydajności Intel-ATI. bo jak to prawda to mam ATI głęboko w poważaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, przyznaję troszkę może i przesadziłem z tym Obsyfianiem NVidii, ale tak jakoś wczoraj kiedy wróciłem po paru browcach się we mnie zagotowało, że inni krytykują moją ulubioną markę, no i te beznadziejne teksty o jakimś cholernym przegrzewaniu 9700 przecież to bzdura, P4 też ma dodatkowe zasilanie, a bekonu chyba nikt na nim nie smaży :) no przyjmijmy, że na ATI tak :wink: , ale wtedy na nowym NV chyba całego Woła 8O by upiekli tak więc sorki za Syfy itp. ale i tak jestem za ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, przyznaję troszkę może i przesadziłem z tym Obsyfianiem NVidii, ale tak jakoś wczoraj kiedy wróciłem po paru browcach się we mnie zagotowało, że inni krytykują moją ulubioną markę, no i te beznadziejne teksty o jakimś cholernym przegrzewaniu 9700 przecież to bzdura, P4 też ma dodatkowe zasilanie, a bekonu chyba nikt na nim nie smaży :) no przyjmijmy, że na ATI tak :wink: , ale wtedy na nowym NV chyba całego Woła 8O by upiekli tak więc sorki za Syfy itp. ale i tak jestem za ATI

 

Racja :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHOLERA!!!! JA WAM DAM DRANIE CYTOWAĆ ZDJĘCIA!!! ZARAZ SPISZE SOBIE WASZE KSYWY I W WASZYCH POSTACH BĘDĘ DAWAŁ ZDJĘCIA W BMP!!!

 

Co za chamstwo.

A tak szczerze mówiąc, to troche nie fair, aby gra działała tylko na najnowszym sprzęcie.

Wiele już byłoo tym mowy przy morrowindzie, ale na upartego drań działał na pentium 2 450 MHz i to wcale niczego sobie.

Doom III ma mieć minimalne wymagania, któych ja nie spełniam, i to mi się bardzo nie podoba.

I jeszcze promowanie grą karty graficznej! To już absolutnie nie fair! Carmack powinien się wstydzić!

Jak mi Doom III nie ruszy to bojkotuję drania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko byłoby cool. Ati byłby na szczycie, nVidia w tyle. Ale jest drobne ale. Karta będzie w sklepach we wrześniu, DX9 w październiku, a gry w przyszłym roku. Tak więc od połowy września do połowy grudnia ATI będzie o 20% szybsze od nVidi. Przez dwa miesiące będą na nim chodziły dema, które nie będą chodziły na niczym innym. Później pojawi się naow karta nVidi, szybsza o 30%, a wraz z nią gry pod DX9. Do tego Radeon 9700 ciągnie ponat 40W prądu, co wymaga dodatkowego zasilania kabelkiem od stacji dysków. Te 40W idzie w postaci ciepła do środka kompa co podnosi temperaturę całego systemu i pewnie bez dodatkowego wiatraka w obudowie sięnieobędzie. Poza tym zasilacz 250W napewno sbie nieporadzi, a w przypadku silnego procesora to i 300W może być za mało.

NV to Syf przy nowej ATI ciekawe czy byście tak samo szczekali gdyby dodatkowego zasilania potrzebował jakiś procesor NV, a jak przypuszczam tak będzie w najbliższej przyszłości i co wtedy powiecie zakichani NVidowcy!!! :):):)

ATI THE BEST :twisted: :twisted: :twisted:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Jaka piekna, juz sie zakochalem :oops: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że się mylisz w najgorszym razie możemy je widzieć tak samo /a pewnie i tak nie bo mam lepszy monitor :):):)/ - ja mogę sobie walnąć obrazek na 2 monity, a Ty byłbyś lepszy na nowym Matrox-sie bo pewnie byś se walnął na 10- sięciu, no ale jakość obrazu i tak jest na korzyść ATI Matrox 200 już dawno Umarł :(:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ATI THE BEST  :twisted:  :twisted:  :twisted: 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

he he. u mnie i tak te zdjęcia wyglądają lepiej niż u ciebie bo oglądam je na Matrox G200

Ja tam roznicy nie widze miedzy G400 A radkiem 8500 :) testowane na necu 22 cale . Szkoda ze nie mam GF-Mxa brata to tez bym dal screena :) Odrazu dla fanow niewidi mowie ,ze w nowszych kartach jakosc jest lepsza :) , ale na tym braciaka egzemplarzu to kaszana roku .

 

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dunaj i tu się mylisz Matrox nigdy nie umiera :) / mam jeszcze w domu stare dobre millenium na pci / a co do jakości obrazu to matrox jest i będzie ql

a zresztą g200 nadal jest bardzo ok w grafice 2d / sam w tyrce używam g450 bo aqrat nie chciałem nic nowszego od tego matroxa bo g5xx ma IMHO gorszy obraz :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że się mylisz w najgorszym razie możemy je widzieć tak samo /a pewnie i tak nie bo mam lepszy monitor :):):)/ - ja mogę sobie walnąć obrazek na 2 monity, a Ty byłbyś lepszy na nowym Matrox-sie bo pewnie byś se walnął na 10- sięciu, no ale jakość obrazu i tak jest na korzyść ATI Matrox 200 już dawno Umarł :(:)

to co masz lepszego od Radius 21" XL -3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...