Skocz do zawartości
mikaelus

Athlon 2500+ jako 2600+... (tylko mnie nie zlinczujcie :P)

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze to w imieniu mojego kumpla.

Kupił ostatnio kompa - AXP 2600+, Epox 8RDA3. Procka kupił boxa, ale wszystko składał mu jakiś znajomy jego ojca.

Problem w tym, że chłopak się zmartwił, bo mu procka wykrywa jako 2500+, a jak ustawi 12,5x133 to jako 2800+.

Zakładam ten topik dlatego, że sam niestety nie mogę tego sprawdzić, a kumpel się nie zna (kolo ktory mu skladal mieszka dosc daleko).

 

Ktoś mial taki problem czy może dostał nizszego proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze to w imieniu mojego kumpla.

Kupił ostatnio kompa - AXP 2600+, Epox 8RDA3. Procka kupił boxa, ale wszystko składał mu jakiś znajomy jego ojca.

Problem w tym, że chłopak się zmartwił, bo mu procka wykrywa jako 2500+, a jak ustawi 12,5x133 to jako 2800+.

Zakładam ten topik dlatego, że sam niestety nie mogę tego sprawdzić, a kumpel się nie zna (kolo ktory mu skladal mieszka dosc daleko).

 

Ktoś mial taki problem czy może dostał nizszego proca?

a nie przypadkiem 12.5x166?

prosta sprawa - koles nie ma T-bred'a 2600+ tylko Bartona 2500+

jedna cena ,nie ma co sie przejmowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze to w imieniu mojego kumpla.

Kupił ostatnio kompa - AXP 2600+, Epox 8RDA3. Procka kupił boxa, ale wszystko składał mu jakiś znajomy jego ojca.

Problem w tym, że chłopak się zmartwił, bo mu procka wykrywa jako 2500+, a jak ustawi 12,5x133 to jako 2800+.

Zakładam ten topik dlatego, że sam niestety nie mogę tego sprawdzić, a kumpel się nie zna (kolo ktory mu skladal mieszka dosc daleko).

 

Ktoś mial taki problem czy może dostał nizszego proca?

a nie przypadkiem 12.5x166?

prosta sprawa - koles nie ma T-bred'a 2600+ tylko Bartona 2500+

jedna cena ,nie ma co sie przejmowac :D

no chyba ze to jakis Athlon64 i nForce3 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - jedyny jak do tej pory BIOS wykrywa 2600+ jako 2500+. Czestotliwosc 1913MHz pokazywana jest ponizej.

Mikaelus: wypada jedynie czekac na nowszy BIOS likwidujacy ten blad programisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo stary BIOS w plycie. Mialem ostatnio podobna jazde. A2600+ na jadrze Barton taktowanie 11,5x166(1900MHz) a w biosie jak byk stalo 2500+

Dokladnie stary BIOS - moj procek (A2500 Barton) do pewnej aktualizacji biosu widoczny byl jako A2500 na ustawieniach 9,5x200 (1900mhz). Po ostatniej aktualizacji BIOSu system wykrywa go teraz jako A2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz pozostaje ustawic na sztywno w biosie fsb i mnoznik

Niekoniecznie - jak jest stary bios to pomimo taktowania prawidlowego (np 1900 mhz) dla BIOS czestotliwosc ta miesci sie w widelkach A2500 i takiego zglasza, a megarherce sa jak trza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno ja mam AXP 1800 @ 2,3ghz i w biosie wi w kazdym innym miejscu jest to 2,3ghz. Wiem ze mnoznik sie konczy powyzej 2600 bodajze ale u mnie na kazdej wartosci jest 1800 chocbym go puscil na 1150ghz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,Ja jestem tym olegom mikaelusa:) Małe sprostowanie, płyta to Epox 8RDA3+, procek ma być tak jak napisał, czyli 2600+. Teraz sprawa jest taka, że jak biorę Optimized Defaults na plytce, to uruchami go przy taktowaniu 1916 MHz (11,5x166) i wykrywa jako 2500+. Jak sam sobie ustawie prawidłowy mnożnik( 12,5 x 166), tpo jest 2800+. Wczoraj flashowalem BIOS'a i nie pomogło :( co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,Ja jestem tym olegom mikaelusa:) Małe sprostowanie, płyta to Epox 8RDA3+, procek ma być tak jak napisał, czyli 2600+. Teraz sprawa jest taka, że jak biorę Optimized Defaults na plytce, to uruchami go przy taktowaniu 1916 MHz (11,5x166) i wykrywa jako 2500+. Jak sam sobie ustawie prawidłowy mnożnik( 12,5 x 166), tpo jest 2800+. Wczoraj flashowalem BIOS'a i nie pomogło :( co teraz?

12.5x166 to T-bred 2600+ ,a Barton 2800+

Barton jest lepszy

11.5x166 to wychodzi jakos Barton 2600+ ,a ze wyswietla ci 2500+ to wina biosu - nie ma to zadnego znaczenia dla szybkosci proca ,to tylko nazwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB: Czyli wychodzi na to, ze mam Bartona 2600+ tak?I wtedy moja plytka wysiwetla, ze to athlon 2500+.... czyli taktowanie 1916mhz jest okej? no dobra... a co z keszem? ile powinienem miec w takim wyapdku keszu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprawa powoli się wyjaśnie, to mam pytaie drugi, a właściwie drugi problem. Dość często zdarza się, że podczas uruchamiania kompa (już w momencie kiedy wylicza pamięć itp) ekran się "artefakci". Potem jak załaduję się windows, to jest to samo. Pierwszy raz zaobserwowałem to zjawisko podczas instalacji systemu na nowym dysku, komp też był wtedy pierwszy raz uruchamiany! zrobiłem zdjęcie, żebyście mogli zobaczyć o co chodzi (100kb): http://smus.fm.interia.pl/artefakty.jpg . Zupełnie tego nie rozumiem. I nie wiem co mam zrobić! CZy reklamować kompa, kartę, czy co? Może ma to związek z tym, ze jak gram w MAx Payne II, to w chapter II, part I, po zabiciu dwóch przeciwnikoów gra się zawiesza i czasem też sam restartuje kompa. wtedy też zawsze komp uruchamia się z zartefakcionym ekranem. jak sam zresetuje jest to samo.( nie jest to wina gry, bo kolega nie ma tego błedu a ma tą samą kopie). dużo kompa nie używałem do czasu kupieia (jakieś 30 uruchomień). nic nie przetaktowywałem, ani nic. CO mam zrobić ? Moja karta graficzna:GeXcube Radeon 9800. Dodam, żę nie wiem czemu ale w panelu sterownia/system/menazder urzadzen/ pod zakladka karta graficzna widnieja dwa wpisy ! - Radeon 9800 pro, -radeon 9800 pro secondary. ?!?! czemu tak jest??! to ma zwiazek z artefakceniem pomóżcie pliz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cache w Bartonie jest L1 128kb ,L2 512kb

 

albo karta walnieta ,albo monitor ,albo karta dostaje za malo pradu

podlacz inny monitor i sprawdz ,zainstaluj inna karte ,sprobuj na mocniejszym zasilaczu ,wloz swoja karte do innego kompa i sprawdz

 

co do dwoch zainstalowanych kart to niech sie posiadacze wypowiedza ,bo nie wiem - moze kwestia dwoch ramdac'ow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton ma 128 cache L, tzn ze L1 I-cache ma 64 i L1 D-cache ma 64, czyli razem ma byc 128 tak? tu jest widok z wincpuid: http://smus.fm.interia.pl/WCPUID.jpg, tylko UWAGA: pokazuje 2091Mhz, bo SAM ZMIENILEM mnoznik na 12.5x166, bo jeszcze wtedy myslalem,ze mam T-breda:) ale teraz ma mspowrotem 1916mgh defaultowo. Przykro mi, lae nie mam mozliwosc przekladania karty do innego kompa :( monitor moge podlaczyc,ale karty nie przeloze. wiec mam pojechac do serwisu czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton ma 128 cache L, tzn ze L1 I-cache ma 64 i L1 D-cache ma 64, czyli razem ma byc 128 tak? tu jest widok z wincpuid: http://smus.fm.interia.pl/WCPUID.jpg, tylko UWAGA: pokazuje 2091Mhz, bo SAM ZMIENILEM mnoznik na 12.5x166, bo jeszcze wtedy myslalem,ze mam T-breda:) ale teraz ma mspowrotem 1916mgh defaultowo. Przykro mi, lae nie mam mozliwosc przekladania karty do innego kompa :( monitor moge podlaczyc,ale karty nie przeloze. wiec mam pojechac do serwisu czy jak ? bo monitor raczej jest okej, mam go jzu 1,5 roku i spywywal sie bez zarzutu. co do pradu, to mam codegen 300W, pracuja nagrwara lite-on, dysk barracuda V 80gb 7200, i karta graficzna + płyta epox 8rda3+ + procesro 2600 barton... mzoe byc ze za malo pradu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 64 i 64 to 128 :D

 

tez mam Codegena 300W ale na slabszym sprzecie (grafie)

twoja grafa to mocny sprzet i bierze pradu duzo,plyta na nf2 tez wiecej niz normalna ,nagrywara,dysk ,2000MHz to swoje robi

 

jak masz mozliwosc to wiez do servisu ,niech oni sie martwia ,bo plyta tez moze nie wyrabiac pradowo

w sumie albo napiecia ci nawalaja, albo grafa padla - tak czy siak cos kwalifikuje sie do wymiany i bez mozliwosci zmiany podzespolow raczej nie dojdziesz

jedynie napiecia mozesz wykluczyc przez odkrecenie proca - ustaw go na 1000MHz i sprawdz czy objawy beda sie powtarzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak pojade do serwisu, to nie będe musiał za nic płacić?:) Bo juz mi gościu przebąkiwał przy sprawei z prockeim, ze w razie jakeigoś testowania w przypadku, gdybym to ja coś pzreoczył, to będe bulił 40zl... a teraz może jeszzce mi wcisną, że to ja grafe albo płytę zmarnowałem...kiedy ja nwet tego sprzętu nie wsadzałem do obudowy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz gwarancje to ich sprawa zeby sprzet chodzil

takie krzaczki jak u ciebie nie kwalifikuja sie do normalnego wyswietlania obrazu na monitorze - przeciez ta karta kosztowala majatek ,ja bym sie wkurzyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sasiad ma bartona 2500, dwa dyski i napedy, grafe jakis gf,kilka rzeczy na USB i zaislka 245W CODEGEN i najdziwniejsze ze mu to wszystko bezawaryjnie dziala

to pewnie nie Codegen ,bo ten robil kiedys tylko :

200W ,235W ,250W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...