Skocz do zawartości
Slayer

Żłożyć sobie Laptopa?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyślałem, czy dałoby się zakupić części i złożyć sobie laptopa. Już na dzisiaj jest sporo możliwości rozbudowy takiego cacka. Myślę, że jest to ciekawa alternatywa dla PC. Jak myślicie? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, czy dałoby się zakupić części i złożyć sobie laptopa. Już na dzisiaj jest sporo możliwości rozbudowy takiego cacka. Myślę, że jest to ciekawa alternatywa dla PC. Jak myślicie? 8)

Mysle ze tak ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się tego zrobić, widzieliście kiedyś laptopa w środku :?: . To nie jest tak jak pececie że kupujesz kartę PCI i do każdego kompa ją włożysz, nie ma tak ogólnie obowiązujących stardartów jeśli chodzi o wymiary, złącza, kable itp każdy producent ma swoje rozwiązania, a obudowe to chyba trzeba by sobie wystrugać z drewna :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się tego zrobić, widzieliście kiedyś laptopa w środku :?: . To nie jest tak jak pececie że kupujesz kartę PCI i do każdego kompa ją włożysz, nie ma tak ogólnie obowiązujących stardartów jeśli chodzi o wymiary, złącza, kable itp każdy producent ma swoje rozwiązania, a obudowe to chyba trzeba by sobie wystrugać z drewna :D  :D  :D

Dokładnie !!!

Spróbujcie sobie rozebrać laptopa na części pierwsze a potem go poskładać !!! POLECAM !!! :lol:

2 DNI z GŁOWY !!! :P :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym....ale skoro można sobie procesor wymienić, pamięć, dysk, napęd...to czemu by nie dałoby się całej płyty?? Może w sumie jest to do rozwiazania?? MOze niech ktoś się odezwie, bo pomysł ze zożeniem Laptopa może np. za rok u mnie wypalić. Co prawda podzespoły droższe......problem występuje właściwie tylko z płytą gł...bo takie rzeczy jak matryca, czy nawet obudowa to błachostka- do załatwienia bez problemu, choćby z allegro. Kombinujcie! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym....ale skoro można sobie procesor wymienić, pamięć, dysk, napęd...to czemu by nie dałoby się całej płyty?? Może w sumie jest to do rozwiazania?? MOze niech ktoś się odezwie, bo pomysł ze zożeniem Laptopa może np. za rok u mnie wypalić. Co prawda podzespoły droższe......problem występuje właściwie tylko z płytą gł...bo takie rzeczy jak matryca, czy nawet obudowa to błachostka- do załatwienia bez problemu, choćby z allegro. Kombinujcie! 8)

jeżeli kupisz np plytę główną od Compaq to obudowę też będziesz musiał mieć dokładnie od takiego samego modelu Compaq bo inna będzie totalnie nie pasować, chyba że chcesz żeby elektronika wychodziła na zewnątrz a na kablach ma się bujać klawiatura. Powiem Ci np. że matryca , mysz (lub trackpoint) i klawiatura są podłaczane przez takie śmieszne taśmy-folie przewodzące zupełnie niepasujące od innego producenta do tego dochodzą zupełne inne miejsca na baterie, CDRomy i flopy które czasem są wewn. obudowy a czasem dołączone na zewnątrz przez specjalne firmowe kable. A co z gniazdami PCMCIA ?? Jednym słowem nawet duża wiedza o zwykłych pecetach nie ma żadnego przełożenia na notebooki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem chyba jest tak, ze ksztalt plyty glownej, jest dokladnie dopasowany do umiejscowienia cdromka flopi itp., biorac pod uwage iz wszystkie zlaczki na plycie i podzespolach musza do siebie pasowac=>ten sam producent, to musialbys kupic chyba wszystkie podzespoly jednej firmy, czyli notebooka w czesciach, zestaw zloz go sam, chyba juz lepiej kupic w sklepie... caly :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze to nie mozna sobie na przyklad isc i kupic plyty glownej do laptopa firmy Asus czy jakiej kolwiek. Nikt takich rzeczy nie przedaje. A wideo karte? Zadzwon moze ci sprzedadza sam uklad .... tyle tylko ze trzeba bedzie lutowac. :)))))))))))))))) nie ma takiej mozliwosci i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, czy dałoby się zakupić części i złożyć sobie laptopa. Już na dzisiaj jest sporo możliwości rozbudowy takiego cacka. Myślę, że jest to ciekawa alternatywa dla PC. Jak myślicie? 8)

Złożyć, to sobie można - czemu nie - jak ktoś się uprze to zrobi sobie laptopa, tylko czy tak naprawdę mu się to opłaci, to nie wiem.

 

Wszystkie części do Laptopa są cholernie drogie, a najdroższy jest monitor (jeśli można to tak nazwać). Trzeba by kupić obudowę razem z ekranem jakiejś firmy.

 

W sumie, to cena wyszła by niewiele mniej, jak nie więcej niż nowego notebooka. Lepeij już kupić używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak by wyglondało WC na laptopie :>>>>

Hitachi Flora 270W

 

http://www.hitachi.co.jp/Prod/comp/OSD/pc/...wnw4/index.html

 

http://www.itworld.com/Comp/1345/020718hitachi/

 

Dodaje schemacik WC w tym sprzecie wyciety z PDF'ach wlasnie:

http://info.wsisiz.edu.pl/~apacek/laptopwc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...