Skocz do zawartości
ppawlo

Autoryzacja w postfixe - localhost

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Kurde, udało mi się właśnie zarąbiście dobrze zabezpieczyć postfixa. Może wysłać i odebrać listy osoba tylko która sią będzie autoryzować i nie dosyć tego - musi mieć taki email wpisany w ustawieniach na jakie konto się loguje (dokładne - wraz z domeną - jakikolwieg błąd eliminuje jego autoryzacje). Ale jak zawsze mam pewien problem. Otóż nie mogę wysyłać squiermailem wiadomosci. Wiem ze musze odblokowac konto localhosta - zrobić tak aby sie nie autoryzowal, hym ale jak to zrobic, aby poczta byla bezpieczna ??

 

 

Oto mój konfig

 

smtpd_sasl_auth_enable = yes

broken_sasl_auth_clients = yes

smtpd_sasl_security_options = noanonymous

smtpd_recipient_restrictions = permit_sasl_authenticated, reject

 

smtpd_sender_login_maps = hash:/etc/postfix/login_maps

smtpd_sender_restrictions = reject_sender_login_mismatch

 

W pliku login_maps mam takie wpisy

ppawlo@sp.pl ppawlo

tomasz@sp.pl tomasz

kinga@sp.pl kinga

 

----------------------------------------------------------------

 

Jedyne rozwiazanie to chyba autoryzowac wszystkich, ale przepuszczac tylko tych co mam w pliku (i tam wpisać dodatkowo konto localhost, no ale jeżeli każe się każdemu autoryzować, to znów mi localhost nie przejdzie). Może mi ktoś jakoś pomóc, w czym tkwi błąd ??

 

 

PAweł - pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...