Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż tematów o D1400-1600 było już kilka ale niewiele w sumie w nich napisano, zachęcam was abyscie pochwalili się TUTAJ ile wyciągneliscie ze swoich nowiutkich duronów, przy okazji podajcie na jakim napięciu i z jakiej seriii jest wasz proc.

Ja w poniedziałek mam zamiar sprawić sobie PORZĄDNE chłodzenie i póścić go na fsb 166, póki co na obecnym chłodzeniu gry się zawieszają kiedy proc osiągnie 50*C, trochę mnie to martwi bo powinien chodzić bez problemów z temp. poniżej 55-60*c a na dodatek co najdziwniejsze zawiecha trwa 5 sek. poczym komp wraca do pracy ale obrazu już nie ma ! Pozostaje tylko zamkniecie systemu 'na ślepo' i restart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te durony to dziwna materia. Mam juz drugi 1600, pierwszy krecil sie na 2250 ale potrzebowal do tego 2v. Przy chlodzeniu freonem szedl nawet 2500Mhz ale nie ialem okazji sprawdzic jego mozliwosci bo po pierwsze mam codegena a po drugie fc napelnione butanem wiec temp sa kiepskie. Niestety po katowaniu na fc proc zmarl. Wymienilem na nowy 1600 tym razem zielony z serii mixib chyba. Ten juz chodzi lepiej bo do 2222mhz potrzebuje 1,75v. narazie nie testowalem go na freonie bo to nie ma sensu. Nie dawalem mu rowniez wiekszego napiecia niz 1,85v (na ktorym bezproblemowo leci 2300mhz.) ogolnnie moj za moj kiepski overclocking odpowiada zasilacz jezeli wogule mozna go tak nazwac. Aha, te durony maja jakies dziwne "podejscie" do prime. Np. jak dam za duzo mhz to sie prime wykrzacza i zawiesza, a na tej samej czestotliwosci moge caly dzien grac i benchmarkowac bez zwisu. Wczesniej podalem wartosci prime stable. Co do niskiej temp zawieszania to faktycznie, moj zawieszal sie przy 53*C jak byl na zwyklym coolerku. Na co dzien jest chlodzony woda i zadnego objawu niestabilnosci nie widac.

Hmm, to by chyba bylo na tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem sobie drugiego kompa właśnie na duronie 1.6 zamalowałem mostek L2 fsb166 mnożnik 13 vcore 1.55V 2x256MB OCZ3000 2 2 2 5 i zero problemów chłodzenie jakiś duży radiator na spodniej stroni miedż a płyta to JetWay Kocab na Nforce2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem sobie drugiego kompa właśnie na duronie 1.6 zamalowałem mostek L2 fsb166 mnożnik 13 vcore 1.55V 2x256MB OCZ3000 2 2 2 5 i zero problemów chłodzenie jakiś duży radiator na spodniej stroni miedż a płyta to JetWay Kocab na Nforce2

Fsb 166 na Vcore1.55V 8O ? Z jakiej serii jest ten proc?

BTW. jeśli ktoś zna linka do jakiegoś przejrzystego opisu zamalowania mostków na duronie to bardzo proszę o zarzucenie go tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w "normalnych" sklepach jak poszukasz to znajdzxiesz ja ponizej 200zl

procka polecam 1.4 - cena ok 180

 

razem zamiast 450 masz niecale 400zl

okej dzieki, o tutaj znalzlem :D : http://allegro.pl/show_item.php?item=18141947

 

 

 

 

Powered: nom nie da sie ukryc, ze durki zawsze byly wypasione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mo idzie na 12/5*166 przy 1.55V na wodzie i przy 1.6V na AC. Dla szyny 200 potrzebuje juz konkretnego napiecia: 12*200 przy 1.925V a przy 12.5*200 potrzebowal 2.1V ale nie bylo to stabilnie z powodu zasilacza, bo w moim fortronku zaczynalo dzialac zabezpieczenie przeciw przeciazeniowe.

 

Proc jest zielony :)

 

 

Pare dni temu dla kumpla robilem upgrate sprzetu i wybor padl na rda+ 2.1 i durexa 1400. Procek chodzi stabilnie na 12.5*166 prz y1.625 lub 1.65V chlodzony alu + cu coolermasterem wersja silent.

 

Proc tez zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony D1600 z zamalowanym L2 . MIXIB0337 spokojnie prime stable 11*200 przy vcore 1.55V chlodzenie to Uriel rev2/pompa Hydor Seltz L30/nagrzewnica miedziano-mosiezna Ził . Jak tylko bede mial czas to zobacze czy cos na wodzie pojdzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

Jeżeli mój duron 1600 nie pójdzie na magistrali 200Mhz a pamięci bende miał na 400 to czy lepiej je póścić synchronicznie wg procka czy asychronicznie na 400?Które rozwiązanie jest lepsze?

A gdyby mi sie udało ustawić na 200Mhz to na ile Mhz trzeba ustawić na pci aby czuć sie bezpicznie żeby mi nie spaliło dysku itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

void mam ta sama serie, przed chwila z nudow wzialem olowek :) i witaj athlonie.

Czyzby seria podatna na atlonizacje ;] Choc do mnie trafil z tego powody ze innego B0 w okolicy nie uswiadczysz a tu niespodzianka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem jeszcze cos fajnego, przed przerobka na napieciu 1,75v proc chodzil na 2222mhz a po przerobce na 2280Mhz. Wyzej nie wiem bo zasilacz cos szwankuje. A co do serii to chyba nienajgorsza, zauwazylem ze duronki 1400mhz zielone smigaja wyzej w mhz ale sa mniej podatne na athlonizacje :P (takie moje male zauwazenie podczas przegladania for, ale czy calkiem sluszne to nie wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Razor

Wiesz nie spisałemn serii ale jest zielony odblokowany mnożnik, pasjonowałem się podkręcaniem od Athlona 500MHz a skończyłem na 1800+ a teraz praca i P4 Raz ustawie sprawdze prime i ok.Mostek malowałem lakierem przewodzącym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, cały dzień testów za mną

 

obiekt zainteresowań:

Duron 1600, zielony, seria MIXIB

 

podkręcanie:

max 1966MHz (207x9.5 synchro) przy 1.6V (stabilne wszystko poza Prime95)

asynchro FSB 219 później coś się sypie

 

ale po przeczytaniu tego wątku widze, że spokojnie można dać większe Vcore...

 

jeszcze parę wyników:

ccr: 8422

3dmark2k1:12890

3dmark2k3:1744

superPI: 2M - 1:55

 

aha, ktos tu pisał, że duronki mają awersje do Prime95 przy duzym FSB

to się zgadza - sypią się, od razu po włączeniu torture testu

 

a co do przerabiania na Athlona - nie zamierzam

jestem miłośnikiem Duronów (to już mój 3) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim

 

od 2 m-cy jezdem szczęśliwym posiadaczem d 1600 @ 2283 ( zglasza się jako unknown 2600+) - zielony

z przeprowadzonych testów wynika że powyżej fsb 166 -170 system nie wstaje. ( pewnie zasilacz bo mam 3 letniego codegena 300W) na płytce msi k7 delta -l mno.żnik mam na 12.5 ( powyżej zamiaqst np. 13 mam 3 itd aż do 10 )

na płytce msi kt400 wyciągałem z innego 1600 nawet athlona 2800+ ( tak fajnie pisało bez żadnych zmian ), a na płycie asusa na kt266a mozna wyciągnąć xp2200+ ( też się zsgłasza jako athlon )

z 1400 wyciagałem 1800 i 1900 real ( zgłaszały się jako 2000 i 2100+) czyli za niecałe 150 zł całkioem, całkiem . Chłodzenie standardowy cooler z podkładką miedzianą i obrotami ustawionymi na 3500 stałe ( nie wiem czemu ale płyty msi nie lubią się z wentylami i pomimo grzania się proca kręcą wooooooooooolna ) aha. tem nie przekracza 50 najczęściej w granicach 35 - 40. Napięcie v-core 1.55 do 1.6 wyżej nie chciało mi się skoro chodzi stabilnie.

Dajcie jakiś namiar na stronkę z odblokowywaniem mnożnika .

I ostatnie: napiszcie czy jest możliwość wsadzenia 1400 w płyte GA-7zx na kt 133. W teori po upgradzie biosu powinno chodzić ( czyna 133 jest ) ale czy się uda? napiszcie jak możecie na adresikdjwww@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj bez zmiany napiecia chodzi na 12x175 ( lub 11,5x180 na 10,5x185 tez cyka ) czyli 2100mhz przy 2187mhz czyli 12,5x175 cpu postuje ale system juz sie nie uruchamia dopiero jak dam + 0,1V to chodzi stabilnie jak skała:D

 

jak wsadzisz na KT 133 to bedzie chodził.. ale jako duron 1050mhz czyyli nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety niestety nie udało mi się załatwić lepszego chłodzenia i jeszcze przez pewien czas z pewnością to nie nastąpi, naszczęście mam już troche lepszą zasiłkę. A więc chcąc poprawić wydajność kompa nie katując procka (teraz ma przy obciążeniu 43-47*c).

pomyślałem sobie żeby póścić proca na 166x9.5 zamiast default'owego 133x12 w rezultacie dalej byłby to 1600 ale na szynie 166, co o tym myślicie? Czy proc będzie się grzał o wiele mocniej i czy takie ustawienie będzie stable (oczywiście nie zamierzam podnosić Vcore)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brązowego durona 1600 i na standardowym vcore i zwykłym zasilaczu 350 oraz boxowym z morgana 1.3 coolerem bez problemowo postawilem go na szynie 166. Zadnych zawiech, temperatura po 5 godzinach katowania NFS Underground 39-41. Będę za jakiś czas malował L2. Nadawca >>S&D<< kumpel Darcona. Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zapytanie może troche z innej beczeki. Rozchodzi mi sie o to, że jak podkrecam fsb to podnosi mi sie agp i pci, do ilu moge podkręcić fsb żeby mieć pewnośc, że nie będzie problemów z urządzeniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zapytanie może troche z innej beczeki. Rozchodzi mi sie o to, że jak podkrecam fsb to podnosi mi sie agp i pci, do ilu moge podkręcić fsb żeby mieć pewnośc, że nie będzie problemów z urządzeniami ?

 

a oto sprzęt: Asus A7V266A, Duron 1400Mhz applebred, 128 DRR 333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...