Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Prezes - thx za linka..popatrze z przyjemnoscią bo jestem na kupnie monitka...w nowym roku :)

 

Stan -> ciesz ze 10.5. To swietny mnoznik dla tego proca . Nic tylko krecic FSB :).

Gorzej jakby mial 12 - jak w Duronie 1600 :). A tak a'propos - Durony 1600 tez poblokowane ???

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mostka L2 i olowka, to trzeba przede wszystkim uzywac dobrego szkla powiekszajacego. Juz kilka prockow odblokowalem i problem polega na tym zeby polaczenie bylo dokladne i zeby to nie byla jakas slabiutka kreseczka, bo w ten sposob to mozna sie bawic i dwa lata. Trzeba troszke przycisnac ten olowek, a najlepiej wczesniej oczyscic (poskrobac) na przyklad igla to co zamierzamy laczyc. Ja stosuje metode na 2 olowki. Miekki na poczatek (zostawia duzo grafitu) i twardy na koniec. Pierwszy ladnie sie wkomponuje gdzie trzeba, a drugi jak docisniesz to wzmocni i poprawi polaczenie. No ale niestety grafit po jakims czasie odpada i znowu masz durona, lakier przewodzacy jest lepszy, bo powinien teoretycznie dzialac bez problemu. Tak wiec sprobuj z olowkiem ponownie, jesli ci sie uda, to kup lakier i bedziesz mial trwala przemiane w athlona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mostka L2 i olowka, to trzeba przede wszystkim uzywac dobrego szkla powiekszajacego. Juz kilka prockow odblokowalem i problem polega na tym zeby polaczenie bylo dokladne i zeby to nie byla jakas slabiutka kreseczka, bo w ten sposob to mozna sie bawic i dwa lata. Trzeba troszke przycisnac ten olowek, a najlepiej wczesniej oczyscic (poskrobac) na przyklad igla to co zamierzamy laczyc. Ja stosuje metode na 2 olowki. Miekki na poczatek (zostawia duzo grafitu) i twardy na koniec. Pierwszy ladnie sie wkomponuje gdzie trzeba, a drugi jak docisniesz to wzmocni i poprawi polaczenie. No ale niestety grafit po jakims czasie odpada i znowu masz durona, lakier przewodzacy jest lepszy, bo powinien teoretycznie dzialac bez problemu.  Tak wiec sprobuj z olowkiem ponownie, jesli ci sie uda, to kup lakier i bedziesz mial trwala przemiane w athlona :)

z tym szkłem to mnie rozwaliłes :lol: mów to mi jak ja po 2 browcach przy lampce nocnej o 2 w nocy tempym rysikiem od złamanego ołówka robiłem :lol: fuks czy zdolnosci?? trzeba tylko uwazac zebvy tej drogiejj sciezki nie połączyc a tak to mozna mazac byle w dziurke trafic :wink:

 

btw. ja swojego jakims lepiacym papierkiem przykleiłem i tak juz 3 tydzien hula!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze glupie pytanie, ale nurtuje mnie to...

jakie wyniki bedzie osiagal duron(benchmarki syntetyczne, kompresja divx, gry) przykladowo taktowany 2000Mhz z odblokowanym L2 w porownaniu do Athlona XP taktowanego taka sama czestotliwoscia? Beda to takie same osiagi? Duron ma o wiele mniej tranzystorow... :?

DURON Applebred 20 milionów

Athlon XP Thoroughbred"B" 37 milionów

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/dur...d/strona-1.html

 

 

Tak wiec czy warto zmieniac AthlonaXP puszczonego na 2000Mhz na Durona z pelnym L2 i 2100Mhz? :?: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest dobre pytanie bo wedłog sis of sandry mój antek 2800+ jest tylko troche wydajnieszy od 2600+ !!! a wedłgo paska do 2800+ ma troche... dalej jak do 2600+ ... myslałem ze to przez mabo i pamieci i zawalony system i ze to syntetyczny program...no ale jak móisz ze ma mniej tranzystorów:| to z niczego sie to nie bierze.... ma ktos moziwosc sprawidzc durona z odblokowanym L2 w porównaiu z athlonem XP??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym szkłem to mnie rozwaliłes mów to mi jak ja po 2 browcach przy lampce nocnej o 2 w nocy tempym rysikiem od złamanego ołówka robiłem fuks czy zdolnosci??

Moze masz szczescie, a moze ja juz jestem troszke slepy od ciaglego siedzenia przy kompie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy zdażyło się kiedyś komuś, aby Duron 1400 na defaultowym napięciu nie poszedł na 166*10,5???

oczywiscie ze tak, a nawet wiecej. jednak do 166x13.5 musialem juz dac 1.6v...

 

 

 

pozdrawiam,

kielkac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak "fachowcy" troche klamia bo wyznacznikiem napiecia jest przede wszystkim temperatura proca. 2,2v przy -10C jest mozna powiedziec bezpieczne, ale 2,2v przy 65C w krotkim czasie zabije proca.

ja mysle, ze przy napieciu 1.9 zamiast 1.5 procek pozyje 3 lata zamiast 5... :D:D:D a 3 lata dla procka to i tak za duzo... :D:D:D

 

 

pozdrawiam,

kielkac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze druciki, to najciensze druciki,  

ja np. z przewodu typu "plecionka" (kabelek do sluchawek byl z niego), wyciagnalem sobie jeden taki drucik, cienki, ze go prawie nie widac, zrobilem z niego podkowke i szczypcami zakladasz do socket'a , rekami nie za bardzo sie da :)

ja polecam rozpruc stara tasme od flopa...

 

 

 

pozdrawiam,

kielkac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś ustawiać te Durony na mnożnikach większych niz x13 ?  

Tak wogóle to co lepsze:

x12.5 200MHz  

czy

x15 166MHz

lepsze bedzie oczywiscie fsb 200, ale np. w przypadku starszych plyt jak moja przy 200 fsb mam b.duze pci wiec pozostalo mi tylko podciagniecie mnoznika.

z mojego doswiadczenia wiem, ze plyty, ktore zapisuja mnoznik 4-bitowo nie pozwola ustawic wyzszego mnoznika niz 12.5 (np. moj epox) i trzeba robic druty. zas na np. asusie a7v8x idzie bez problemu kazdy mnoznik...

 

 

pozdrawiam,

kielkac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie nie bawie w drut mody itp...zawsze jest jakies ryzyko...a nie chcialbym kaski przeznaczonej na nowy monitek wydawac na nową plyte i proca  :twisted:

nie rozumiem twoich obaw. nie boisz sie podnosic fsb ale masz stracha przed wlozeniem druta w socket? ja mysle, ze nie ma sie czego bac dopuki nie ingerujemy w procek czy plyte lutownica na przyklad, bo w razie czego nie uznaja nam gwarancji. poza tym nie ma stracha... :D:D:D

 

 

 

pozdrawiam,

kielkac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DHD 1400 DLV1C

MIXIB 0335 VPMW

Jesli chodzi jedynie o mnoznik to dojchalem do maxa bo do 18.

Dalo mi to wtedy 2400MHZ przy 1,7V:] wszystko stabilnie smark przeszedl bez problemow.

Nie moge pojechac szyna bo mam takiego kompa jak w podpisie i dysponuje pamieciamy jak z podpisu wiec szyna 266 i nic wiecej :/

W tej chwili mam 15*133=1995MHZ przy 1.6V wszystko stabilnie.

Zaczyna juz byc z lekka goraco poniewaz moje chlodzenie jest dooopne :/

Ale gdziesz za 2 miechy jak zmienie pamieci i chlodzenie to jeszcze o mnie uslyszycie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie nie bawie w drut mody itp...zawsze jest jakies ryzyko...a nie chcialbym kaski przeznaczonej na nowy monitek wydawac na nową plyte i proca  :twisted:

nie rozumiem twoich obaw. nie boisz sie podnosic fsb ale masz stracha przed wlozeniem druta w socket? ja mysle, ze nie ma sie czego bac dopuki nie ingerujemy w procek czy plyte lutownica na przyklad, bo w razie czego nie uznaja nam gwarancji. poza tym nie ma stracha... :D:D:D

 

 

 

pozdrawiam,

kielkac

No jak nie ma?!;-) Ja sie wczoraj zgonilem gdy na moim duronku temp. skoczyla na 63 C i nadal rosla :/ Po 3Dsmaku mialem 69 stopni C wiec serduszko zaczelo mocniej bic:) Przy temp. 75 mialem autamtycznie wylaczanie kompa. No ale adrenalinki troszke naplynelo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Durona 1600 zielonego (MIXIB 0337) i jak zamaluje te mostki L2 to po włączeniu wyskakuje błąd biosu (chce dyskietke z biosem). Mam epox'a 8k9a. Dlaczego sie tak dzieje, czy mam włożyć te dyskietke, a może lepiej nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu dostanę Durona 1400 MIXIB z 43 tygodnia, zablokowany mnoznik. Mam płytę ECS K7S6A i mam pytanie, a mianowicie: chcę zrobić drut-moda w zwiazku z tym czy musze odblokowac mnozniki na procku i malowac mostki, zeby zrobic druta? Czy wystarczy wkladac druty w socket i na to zablokowany Duron?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w związku z drut modem. Czy możliwe jest uszkodzenie sprzętu tą modyfikacją i jakie jest ryzyko? (zakładając, że dobrze połącze piny :-))

Rozumiem że mogę "zdrutować" mnożnik 15x na duronie 1400 Mhz i ECS K7s5a i nic złego nie powinno sie stać. Czy ktoś z Was uszkodził drut mdem kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w związku z drut modem. Czy możliwe jest uszkodzenie sprzętu tą modyfikacją i jakie jest ryzyko? (zakładając, że dobrze połącze piny :-))

Rozumiem że mogę "zdrutować" mnożnik 15x  na duronie 1400 Mhz i ECS K7s5a i nic złego nie powinno sie stać. Czy ktoś z Was uszkodził drut mdem kompa?

jak poprawnie polaczysz odpowiednie piny, to nie ma takiej mozliwosci, zeby cos padlo, robilem drut-moda na rozne mnozniki i zawsze dzialalo, nic nie padlo.

 

a jesli zle - to ..... tego nie wiadomo, nikt jeszcze nie opisal takiego przypadku na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam do was sprawe, dzis wybieram sie na zakupy :) z tego co czytalem polecacie procka duronka 1,6GHz jak go bede bral to na co mam zwrócić szczególną uwagę (chodzi mi tutaj o ich wersje i te nr.tygodni, w którym miejscu na procesorze to jest nadrukowane ?).

Następną rzeczą jest płyta główna, jaką polecacie ? ja zastanawiam się nad jakąś Asus'a ale do końca pewny nie jestem. Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Młody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serie sa w tym temacie a plyty glowne to cos na nfroce2 :)

i IMO lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> procka 1400mhz, bo bedzie sie krecil podobnie. pamietaj, zeby byl z przed 39 tygodnia i na steppingu B

 

 

 

Tak czytam i czytam i az mnie korci, zeby sprobowac odblokowac swojego durona na athlona. jak mnie jutro najdzie chec to przy czyszczeniu kompa sprobuje przerobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i az mnie korci, zeby sprobowac odblokowac swojego durona na athlona. jak mnie jutro najdzie chec to przy czyszczeniu kompa sprobuje przerobic :)

a tam Niemiec, bedziesz przerabiał - nie po to brałeś Durona żeby teraz Athlona mieć :wink:

 

a wracając do pdkręcania.

Ktoś tu pisał, że duronki muszą się trochę wygrzać, żeby dojrzeć do podkręcania - no faktycznie.

na początku grudnia nie mogłem 2GHz sstabilne uzyskać, a teraz testuje 10x207 (czyli 2,07GHz ) i jest niezle. Napięcia dałem 1,75V - nie bardzo mam ochotę więcej, bo temp. dochodzi do 55stopni.

 

to i tak troche słaby wynik, ale mysle ze jeszcze cos z niego wycisne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Durona 1600 zielonego (MIXIB 0337) i jak zamaluje te mostki L2 to po włączeniu wyskakuje błąd biosu (chce dyskietke z biosem). Mam epox'a 8k9a. Dlaczego sie tak dzieje, czy mam włożyć te dyskietke, a może lepiej nie??

Niewykluczone ze te serie tak mają. Qmpel ma dokladnie takiego samego - zielony MIXIB 0337. Jak zmodowal L2 (ołówkiem) bios mu wykrywal Athlona 2600+ ale przy starcie Windy komp sie natychmiast resetowal :(. Kilka razy próbowal i zawsze bylo to samo...

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serie sa w tym temacie a plyty glowne to cos na nfroce2 :)

i IMO lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> procka 1400mhz, bo bedzie sie krecil podobnie. pamietaj, zeby byl z przed 39 tygodnia i na steppingu B ...

Tez tak sądze - jak trafi nie daj boze na Duronka 1600 z zablokowanym mnoznikiem...to bez modów 200FSB bedzie truuudno uzyskac (mnoznik 12) :(.

 

A tak na marginesie: oznaczenia proca qmpla:

 

na płytce : Duron 1600 DLV1C MIXIB 0337VPMW

 

w najnowszym Central Brain Identiefier : 5.2.0.1 build 1217 Beta :

 

CPU String : AMD Duron processor

OPN Number : DHD1400DLV1C (!!!)

 

itd...:)

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...