Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo prosze o napisanie ktore mostki trza zamalowac na duronie 1800 brazowym zeby odblokowac mnoznik ( L1 ??) i zeby plyta wykrywala go jako atlona poniewaz moj gigabyte jest cos jebniety i nie bardzo chce wspolpracowac z tym duronem nowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Udalo mi sie na FSB 166 idzie dobrze, mam teraz 2GHZ przy temp. 49C Napiecie ustawilem na 1,55V i tez sie zastanawiam czy przy takim kreceniu nie jest to za malo?. Mam pytanie jeszcze czy ktos wie moze jak ustawic taktowanie pci/agp zeby procek mogl sie krecic na innej magistrali niz defaultowe czyli 133, 166?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec ładne wyniki.. możesz powiedzieć na jakich ustawieniach było to 2.5GHz??Jakie napięcię?

dla 2400mhz bylo 1,925V a 2500 przy 2 lub 2 z groszami. ustawienia odpowiednio 12 i 12.5*200. przy 2400 pelna stabilnosc a przy 2500 chodzil ok. 5 minut bo tyle zajmowalo zasilce wylaczenie sie. Chlodzenie to byla woda, jej opis i foty znajdziesz na forum.

 

z FX'em na pokladnize chodzi stabilnie na 12.5*181, wiecej nei sprawdzalem, bo juz przy tych ustawieniach wentyl z zasilki wlancza sie na drugi bieg a 120mm szybko sie obracajace nie jest ciche.

 

serie tez gdzies znajdziesz na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki wiecie moze jak sie kreci duron 1600 z serii MIUHB 0338SPMW??

Wiemy wiemy :)

 

mam takiego - stabilnie chodzi jak w podpisie.

Na 1,82V postował przy 2400 - więcej papu mu nie dawałem, bo nie mam odpowiedniego chłodzenia które by udźwignęło 2V procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Durona 1600 MIUHB 0338 zielony laminat. Procesor bardzo ładnie chodzi jako Athlon XP (thanks to electron). O/C tez niezle bo : 10,5 *200 przy 1,625v prime stable, a aktualnie 11,5*200 przy 1,825v rowniez prime stable, postuje spokojnie do okolo 2500 mhz (nie pamietam dokladnie ile) ale nie chce przesadzac z napieciem bo juz w poscie ma kolo 60 stopni (przy tych "okolo" 2500mhz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie poradzic ktory cooler byscie z tej dwojki polecali:GlacialTech Igloo 2411 czy Jamicon 1040, oczywiscie na Durona z podpisu.Moja plyta i ulozenie zasilacza wymusza cooler nizszy niz 70mm, dlatego biore pod uwage te coolery. Ten moj boxowy od procka raczej przy kreceniu sie nie sprawdza, przy napieciu 1,575V i otwartej obudowie mam 51C, jak gram to juz 55-56C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony Duron z serii MIXHB. Chodzi bardzo ładnie na 2100 przy napięciu +5%-1,575V płyta na to tylko pozwala. Na Whispher Rock IV 52 *C w stresie z zamkniętą obudową. Ma potencjał. Więcej coś nie wytrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem okazje sie pobawic przez godizinke z durniem 1800 (brazowY) nie wiem jaka seria ale na plycie asrock k7s8xe na napieci 1,575 (+5%) poszedl na 2241 (zablokowany mnoznik czyli 13,5x166) chlodzenie- Whisper Rock IV ~max stres 54*C ~otwarta buda ;) niestety sprzet byl nie moj wiec dalej nie testowalem (skladalem kompa dla kumpla) ;-) ale powiem wam ze ten asrock zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie i chyba se takiego kupie! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam te plyte i bardzo mi ona odpowiada :) Wiele zlego o Asrockach ludzie pisali, a ja od kiedy mam Asrocka na sis jakos nie moge sie z tym pogodzic. Moze i jest tania, ale to przeciez nie jest wada! Poza tym, to ze nie mozna za bardzo poustawiac napiec w biosie, to fakt, ale od czego jest drut mod... Wiadomo, ze poczatkujacy uzytkownik, czy poprostu jakis lamer nie bedzie sie bral za drutmoda, ale taki ktos tez nie bedzie staral sie wycisnac "wszystkiego" co sie da ze sprzetu. Jemu wystarczy to co oferuje plyta "na dziendobry". Czyli i tak bardzo duzo. FSB mozna spokojnie ustawiac powyzej 200 - ja max mialem 210. Jesli komus malo ustawien pamieci to sciaga sobie bios "performance" i juz moze sobie ustawiac co chce. Poza tym jeszcze nie widzialem niebieskiego ekranu od kiedy przeszedlem na te plyte. Wczesniej mialem Asrocka na via kt400 i tam faktycznie mialem problemy z nowymi duronami, ale na k7s8xe nie ma ZADNYCH. Z drugiej strony mysle, ze plyta byla po prostu walnieta, bo jakis czas pozniej juz nie wstala i legla na cmentarzysku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam te plyte i bardzo mi ona odpowiada :)  Wiele zlego o Asrockach ludzie pisali, a ja od kiedy mam Asrocka na sis jakos nie moge sie z tym pogodzic. Moze i jest tania, ale to przeciez nie jest wada!  Poza tym, to ze  nie mozna za bardzo poustawiac napiec w biosie, to fakt, ale od czego jest drut mod... Wiadomo, ze poczatkujacy uzytkownik, czy poprostu jakis lamer nie bedzie sie bral za drutmoda, ale taki ktos tez nie bedzie staral sie wycisnac "wszystkiego" co sie da ze sprzetu. Jemu wystarczy to co oferuje plyta "na dziendobry". Czyli i tak bardzo duzo.  FSB mozna spokojnie ustawiac powyzej 200 - ja max mialem 210. Jesli komus malo ustawien pamieci to sciaga sobie bios "performance" i juz moze sobie ustawiac co chce.  Poza tym jeszcze nie widzialem niebieskiego ekranu od kiedy przeszedlem na te plyte. Wczesniej mialem Asrocka na via kt400 i tam faktycznie mialem problemy z nowymi duronami, ale na k7s8xe nie ma ZADNYCH. Z drugiej strony mysle, ze plyta byla po prostu walnieta, bo jakis czas pozniej juz nie wstala i legla na cmentarzysku. ;)

hehe... zawsze mozna jeszcze wgrac "zhackowany" bios z ocworkbench i zaraz wiecej opcji w biosie :P :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moj Duron 1600 mixhb 0334vpmw bezproblemowo chodzi na 200x10 przy napieciu nominalnym (1,488) idzie nawet na 2100mhz bez zmiany napiecia i jest stabilny , temperatura na coolerku za 25pln(colorful) w przedziale 41- 47 w stresie. Wzamian za to odwdzieczyl mi sie brakiem mozliwosci odblokowania cache L2, poczatkowo myslalem ze to wina olowka ale lakier przewodzacy tez nic nie dal!

 

 

 

 

 

Duron 1600/2000mhz 200x10 vcore1,488 kingston250mb 400mhz radeon9000 64mb 250/400, 300/550 Soltek 75FRN2-L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz moj na ustawieniach nominalnych ma 35-40 stopni po podkreceniu podchodzi nawet do 50 i wiecej w grach, ale napiecie robi swoje. Nie wiem jakiego masz tego durona, ale jesli zielony, to zdrap najpierw laminat ktory zakrywa to co masz polaczyc. Ja uzylem jakiegos pseudo "skalpela" - ale igla tez dziala ;)- i po chwili moglem cieszyc oczy pieknymi swiecacymi punktami. Polaczylem olowkiem zakleilem kawalkiem stickera i chodzi tak do dzisiaj. No ale mnie nie zalezalo na gwarancji wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej juz chyba nie wyciagne na Asrock-u bez zmiany mnożnika fsb214 stabilnie ale juz musze z kompem z domu wychodzic bo przy 64C mi sie wyłacza słabe chłodzenie. w windzie mam 55C. wszystkie testy robie i jak tylko nie dojdzie do 64C to stabilny jak skała. Kto wyciagnoł wyzsze fsb na asrock-u K7S8X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lipton mi sie zrobił , podkreciłem proca do 2.4ghz na napięicu 1.89v i niestety zasiłka padła (300w) i wzieła ze sobą płyte , zostawiam na 2ghz bo sie boje o sprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale mój duron lipny nie chce iść na 2200 nawet przy 1.95v!! Myślałem, że płyta nie wyrabia, ale gdzie tam... mnożnik przez l5 moda na 11, fsb na 200 i też nic.... i jak narazie nie ma efektu wygrzania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sie udalo. Po tylu probach z olowkiem i lakierem przewodzacym(nieudanych probach do niedawna) zadzialalo mam teraz Athlonxp, smiga jak wariat.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia tym ktorym sie jeszcze nieudalo.

 

 

Duron1600/2100/Athlonxp2600 256mb ddr400mhz radeon9000 250/300 400/600 soltek75FRN2-L codegen 300w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee to jak twoj ma 55C to spx, ja sie o swojego boje bo mam chlodzenie do 1400MHz :/ mam 36-47C i juz sie balem o niego :] nawet zmniejszylem taktowanie :o (133x10) ale jedziemy na normalnych ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee to jak twoj ma 55C to spx, ja sie o swojego boje bo mam chlodzenie do 1400MHz :/ mam 36-47C i juz sie balem o niego :] nawet zmniejszylem taktowanie :o (133x10) ale jedziemy na normalnych ^_^

mój ma 49 w idle - w stresie do 58 (średnio 56)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...