Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

niektore plyty nie obsluguja mnoznikoof wiekszych niz 12.5 [np EPOX 8RDA+] i na tym mnozniku konczy sie zabawa - potyem wskakuje albo def 11 albo 5 albo inny, zalezy od BIosu i tak dalej... Wiec - niestety:

 

"Wyzej [gluteus maximus] nie podskoczysz" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manfred => mam taki sam stosunek do sandry i do innych testow syntetycznych jak Ty. ten test lioczy tylko megachertze a nie realna wydajnosc. Q porownaj sobie procki w jakims rzeczywistym benchmarku te procki.

 

 

Niemiec a jak z wydajnością tego cacka, Power miał chyba ta delte (sorki za pomyłkę na wcześniejszych stronach) ?

jestem niewlasciwym adresatem, ale to co widzialem to bylo chyba troche wydajnijsze, aleglowy nie dam, bo zamontowalem tego zalmana i poszedlm do domu, ale zaraz podesle tu Power By Amd i moze on cos powie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektore plyty nie obsluguja mnoznikoof wiekszych niz 12.5 [np EPOX 8RDA+] i na tym mnozniku konczy sie zabawa - potyem wskakuje albo def 11 albo 5 albo inny, zalezy od BIosu i tak dalej... Wiec - niestety:

 

"Wyzej [gluteus maximus] nie podskoczysz" :)

AN7 ma mnożniki do x22 i FSB do 300 oraz napięcie na procka do 2.3V

Po prostu, żyć nie umierać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manfred => mam taki sam stosunek do sandry i do innych testow syntetycznych jak Ty. ten test lioczy tylko megachertze a nie realna wydajnosc. Q porownaj sobie procki w jakims rzeczywistym benchmarku te procki.

Więc jaki jest dla Ciebie wiarygodny? Podaj nazwę a podeśle wyniki.. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manfred => mam taki sam stosunek do sandry i do innych testow syntetycznych jak Ty. ten test lioczy tylko megachertze a nie realna wydajnosc. Q porownaj sobie procki w jakims rzeczywistym benchmarku te procki.

 

 

Niemiec a jak z wydajnością tego cacka, Power miał chyba ta delte (sorki za pomyłkę na wcześniejszych stronach) ?

jestem niewlasciwym adresatem, ale to co widzialem to bylo chyba troche wydajnijsze, aleglowy nie dam, bo zamontowalem tego zalmana i poszedlm do domu, ale zaraz podesle tu Power By Amd i moze on cos powie :)

O byłbym wdzięczny, bo akurat na moją płytkę to jak ulał pasuje, a juz mam dosyc zabawy z ta regulacją dwóch wentyli ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy! Czy ktos zna jakis program ktory umozlieia przyspieszenie pracy wiatraczka na procku bo moj Duron/Athlon sie troche grzeje to znaczy srednio ma 43 stopnie a chcialbym zeby mial troche mniej bo zamierzam go troche jeszcze podkrecic ale przy obecnym chlodzeniu ABS mi restartuje kompa jak dam mu napiecie powyzej 1,6v.

Jesli to ma jakies znaczenie to mam plyte Soltek75FRN2-L.

Za wszelkie info. z gory dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co .............. "chłodzenie konwencjonalne" jest taki fajny dział..............jakbyś nie wiedział - sorki ale zavander ma jednak rację w paru kwestiach i tutaj musze się z nim zgodzić :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo! 

 

zavader masz racje, bo to seria MIXIB 0347 dodamm, że ma odblokowany mnożnik:).

 

u mnie za hu hu nie moge zmienic mnożnika (u mnie zablokowany na amen) a ty piszesz ze u ciebie poszło

daje x12,5 a cią gle pokazuje x12 jak dam 10x166 to komp nie wstaje

teraz chodzi 12x175czyli 2100 a napiecie 1,6 wszystko stabilnie

seria taka jak u ciebie mixib 0347xpmw z allegro zielony i blokada:(

ale za to ta seria poszła mi 183x12 czyli 2200 na v core 1,6

cpu-z zle pokazuje "code name" nie robiłem moda L2

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo! 

 

u mnie za hu hu nie moge zmienic mnożnika (u mnie zablokowany na amen) a ty piszesz ze u ciebie poszło 

daje x12,5 a cią gle pokazuje x12 jak dam 10x166 to komp nie wstaje

teraz chodzi 12x175czyli 2100 a napiecie 1,6 wszystko stabilnie

seria taka jak u ciebie  mixib 0347xpmw z allegro zielony i blokada:(

ale za to ta seria poszła mi 183x12 czyli 2200 na v core 1,6 

cpu-z zle pokazuje "code name" nie robiłem moda L2

Dołączona grafika

U mnie też pokazuje że jest T-bred, ale zmienilo sie po tym jak próbowałem zrobić moda L2, mam dwa mostki przepalone na L2, na duronie 1400. Brazowy laminat, sciezki pod laminatem. :( Na fsb 166 na 1,55V chodzi jako 1800. Temperatura 40stopni na zalmanie cnps3100+ z wiatrakiem na 1600 obrotów. 0347 chyba.

Nie wiem czy wiecej sie cos da z niego wycisnąć, na MSI KT4V na fsb 200 raz startował raz nie, mnoznik ma zablokowany, drut mod nic nie dał. :(

Generalnie kupa ten procek. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pokazuje że jest T-bred, ale zmienilo sie po tym jak próbowałem zrobić moda L2, mam dwa mostki przepalone na L2, na duronie 1400. Brazowy laminat, sciezki pod laminatem. :( Na fsb 166 na 1,55V chodzi jako 1800. Temperatura 40stopni na zalmanie cnps3100+ z wiatrakiem na 1600 obrotów. 0347 chyba.

Nie wiem czy wiecej sie cos da z niego wycisnąć, na MSI KT4V na fsb 200 raz startował raz nie, mnoznik ma zablokowany, drut mod nic nie dał. :(

Generalnie kupa ten procek. :(

Możesz spróbować moda L5 - zmiana mnoznika softowo- poczytaj był o tym topic

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AN7 ma mnożniki do x22 i FSB do 300 oraz napięcie na procka do 2.3V 

Po prostu, żyć nie umierać  :D

Teoretycznie jest fantastycznie ...

W praktyce okaże się że > 2V Vcore rodzą się problemy (szczególnie z wyższym FSB) i takie tam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek.. bo takie jest żyje :)

Ale i tak możliwości ma ogromnę :) znacznie większe niż wspomniana wyżej 8RDA+ od Epox'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazaj - EPOX jest dobry do OC, ale AN7 jest LEPSZY :) Co nie zmienia faktu ze Epox caly czas pozostaje High-Endowa karta do OC... No i ta cena :) Ah - kiedys dalem za nia 500 zl :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie o to pytanie:

 

Mam durona 1400 (zablokowany - czterdziesty któryś tam tydzień), płytę ecs l7s7a, pamięci elixir 256MB 266MHz, zasilacz Fortron 300GTP.

 

Problem polega na tym, ze komputer przy magistrali powyżej 150MHz, staje się kompletnie niestabilny. Częstotliwość pamięci zostawiam na 133x2.

 

Mógłbym sobie to tłumaczyć bardzo kiepską serią/egzemplarzem procesora, ale na standardowym napięciu 1.5V bootuje sie i staje dopiero w Windowsie na magistrali 190MHz (przy napięciu 1.5V - to chyba nieźle).

 

Trudno mi przetestowac komputer przy synchronicznym taktowaniu pamięci i procesora, a podejrzewam, że to może być problem.

 

Macie jakieś pomysły?

 

Gill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysl to jeszcze raz co napisales - daje duzo do myslenia, ale najpierw wejdz na "Oślą" i poczytaj ..... miałem to ostrzej napisać ale mi się odechciało........ (nie mam sił dzisiaj)..... Kurcze Zavander znowu musze Ci przyznac racje ech.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mógłbym sobie to tłumaczyć bardzo kiepską serią/egzemplarzem procesora, ale na standardowym napięciu 1.5V bootuje sie i staje dopiero w Windowsie na magistrali 190MHz (przy napięciu 1.5V - to chyba nieźle).

 

Trudno mi przetestowac komputer przy synchronicznym taktowaniu pamięci i procesora, a podejrzewam, że to może być problem.

 

Macie jakieś pomysły?

 

Gill

Troszke mi zajelo zanim pojalem o czym wogole piszesz :) Jak rozumiem, komp startuje na szynie 190 ale windows sie sypie. Na nizszych czestotliwosciach dziala niestabilnie. Przychodzi mi do glowy tylko kiepska jakosc pamieci, albo niskie napiecie na procku, ale skoro startuje na FSB 190 to powinien bez problemow ruszyc na 150 na tym samym napieciu wiec patrzac na to jakie masz pamiatki wychodzi, ze to one sa winowajca.

 

ps.

Manfred : i po co te nerwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysl to jeszcze raz co napisales - daje duzo do myslenia, ale najpierw wejdz na "Oślą" i poczytaj ..... miałem to ostrzej napisać ale mi się odechciało........ (nie mam sił dzisiaj)..... Kurcze Zavander znowu musze Ci przyznac racje ech.........

Kolejny nawrocony :) No sam widzisz jak to jest TU na forum... A ja czytam takie wypociny codziennie - jak tu byc NORMALNYM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, o co chodzi manfredowi - uprzejmie prosze o wyjasnienie.

 

oach:

pamieci może i sa kiepskie, ale taki przyklad:

 

Pamieci zostawiam na 133/266MHz, procesor na 166MHz x 10,5.

Napiecie podnosze od 1.5V do 1.85V co 0.05 za kazdym razem wlaczajac Prime95. Komputer wiesza sie czasem po 5 sek. czasem po 10 min.

 

3dMark2001, moze chodzic pare godzin i sie nie wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.  

 

oach:

pamieci może i sa kiepskie, ale taki przyklad:

Pamieci zostawiam na 133/266MHz, procesor na 166MHz x 10,5.

Napiecie podnosze od 1.5V do 1.85V co 0.05 za kazdym razem wlaczajac Prime95. Komputer wiesza sie czasem po 5 sek. czasem po 10 min.

3dMark2001, moze chodzic pare godzin i sie nie wiesza.

Juz bylo kilka razy pisane o tym, ze te durony maja problem z Primem to raz, a dwa, do czego ci potrzebny Prime w normalnym uzytkowaniu? Gierki dzialaja?, 3d mark jak piszesz dziala wiec mozesz sie kumplom i dziewczynie pochwalic :) Jesli windows sie nie wiesza (lub jakis alternetywny system) to wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi, ze sie wiesza. Napisalem, ze wiesza sie w prime95, bo "dzieki" niemu nie musze specjalnie dlugo czekac na zwis.

 

A bez prime95, potrafi sie powiesic podczas normalnej pracy po kilku godzinach, choc zdarza sie tez po kilku minutach.

 

Nie napisalem o temperaturze, bo jest w normie. ok 35-43 stopnie.

 

Nie mam specjalnie mozliwosci sprawdzenia innego procesora.

 

Pamiec natomiast sprawdzalem, jakas na kosciach samsunga.

Rezultat jest taki, ze jak ustawie proc na 133 x 10,5 a pamieci 166/333MHz to na samsungach sie w ogole komputer nie uruchamia, a na elixirach tak.

 

EDIT:

 

Nie wiem o co konkretnie chodzi z tym problemem duronow z prime95, ale wiem, ze moj duron przy 133CPU/133Mem przechodzi 24h na prime95 bez bledow.

 

 

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesli chwilowo zalozymy, ze sprzet jest sprawny, to moze system. Nie wiem, czy problemy wziely sie tak z nikad, czy po prostu teraz kupiles tego procka. Jesli tak, to moze winowajca jest system. Znam co najmniej dwa przypadki w ktorych po zmianie procka z durona z przedzialu 600-1000 na nowego durona byl problem z windowsem.. Po ponownym zainstalowaniu systemu problem znikal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co konkretnie chodzi z tym problemem duronow z prime95, ale wiem, ze moj duron przy 133CPU/133Mem przechodzi 24h na prime95 bez bledow.

Tylko niektóre podkręcone durony nie przechodzą Prime95, mój na przykład do fsb200 przechodzi Prime95, a już przy 202mhz zawsze jest jakiś "fatal error"(niezależnie od Vcore) i program przerywa sprawdzanie, ale potem nic się nie dzieje niedobrego.

 

Przy okazji: posiadam d 1600 serię MIRGA 0337 VPMW(stepping A0)- NIE KUPUJCIE takiego, dla 1800mhz potrzebuje 1,6V, 1900-1,8V dla stabilnej pracy, a przy 2000mhz to już windows nawet nie chciał się załadować ( nawet 1,85V nie pomaga, więcej to już bałem się). Co ciekawe, działa stabilnie na fsb200-220, ale pod warunkiem, że nie ma więcej niż 1800mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.6@2.0ghz przy 1.57v - i zauważyłem że raz na jakiś czas komp sie zwiesza np w grach , czy to moze byc od zbyt niskiego napięcia?

U mnie bylo to samo.... po kilku godzinach grania zwis... dalem wiecej pradu i jest spoko prime :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System (Windows) to chyba nie jest winny, bo przeciez na 133cpu/133mem , wszystko dziala ok.

 

Dzis sprobuje dac mu cos ponad 1.85V, ale jak na moj gust to juz ciut przyduzo.

 

Jeszcze raz sprawdzalem 150cpu/150mem, przy bardzo niskich timingach pamieci i zwis w prime95 po 5min.

 

Jakiej wersji uzywacie i konkretnie z ktorego testu korzystacie?

 

Dzieki (przede wszystkim coach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.6@2.0ghz przy 1.57v - i zauważyłem że raz na jakiś czas komp sie zwiesza np w grach , czy to moze byc od zbyt niskiego napięcia?

Napewno od tego. U mnie 1.4@1.8 smiga na 1.5V

A poźniej sie zaczyna zabawa z napięciamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...