Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

hehe fajny proc... mój na 1.85v jedynie 10.5x202 :( Wyższy vcore już praktycznie nie pomaga :(

Myslę że to nie koniec jego możliwości .......... :twisted:

Ale i tak go skręciłem na 2300 przy 1.775 i jest dobrze.....

Cholera tydzien pozniej i na mniejszym Vcore lata . Moj na 11,5x200 potrzebuje 1,9V ;( Ale grzeje go to moze sie uspokoi :lol:

Ty , radzioxx ma taki jak twoj i jemu 11,5x200 przy 1.775 chodzi - loteria, loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :)

martwi mnie to i nie pokoi :D

Ten zasilacz chyba jest mi naprwade potrzebny :))

Trza by było miernikiem sprawdzić bo ten FanEQ to o d.... rozbic, chociaż u mnie odczyt z EQ : 3.3 - 3.34 : 5 - 5.11 : 12 - 11,98 - też nie mam miernika, a chetnie bym sobie sprawdzil......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem..

Mam słaby zasilacz a EQ mnie o tym należycie informuje więc jestem z nigo zadowolony.nie potrzebne mi ultra dokładne wyniki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam durona 1600 zielony z seri MIXIB, więc chodzi na standardowym napięciu 1.5V do około 1860MHz , więcej na standardowym napięciu nie idzie, jak podniosłem napięcie o 10% czyli do 1.65V to poszedł do około 1950 stabilnie , jak przekrocze tą sume to klęka i sie resetuje w czasie grania , nie wiem czego to wina , zasilacz to jakiś bezfirmowy 400W , czy to moze być wina tego zasilacza??????????????? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam durona 1600 zielony z seri MIXIB, więc chodzi na standardowym napięciu 1.5V do około 1860MHz , więcej na standardowym napięciu nie idzie, jak podniosłem napięcie o 10% czyli do 1.65V to poszedł do około 1950 stabilnie , jak przekrocze tą sume to klęka i sie resetuje w czasie grania , nie wiem czego to wina , zasilacz to jakiś bezfirmowy 400W , czy to moze być wina tego zasilacza??????????????? :cry:

Jest taka ewentualność ........... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duronek 1600 (MIXIB0347XPMW) na default vcore ustawiony 12x166 prime 4h stable,

fajnie u mnie z napieciem na 1.400 przy 2GHz winda wchodzi, przy 1.450 tylko prime niestabilne a na 1.475 wszystko oki ale trza mu dac margines (stabilnosc na 1wszym miejscu :) )

chodzi na 2GHz na napięciu niższym niż nominalne? :lol: :lol: :lol:

tez mnie dziwilo na poczatku ze jak sobie 1.400 ustawilem to mi sie ekran logowania pojawil na 2GHz, potem reset jak avast sie wczytywa, dalem potem 1.450 komp chodzil 3dmark tez jak odpalilem prime po malym czasie wysypal bledami, 1.475 prime bylo stabilne ale wole dac mu te 0.25 marginesu, moze ma kto procka z tego samego tyg i serji jak ja

PS zsilka daje stabilne napiecia ( ModeCom 300GT)

 

update: dodam ze 33st przy obciazeniu na wyszlifowanym na lusterko igloo 4211 (tylko nie mam budy, a w pokoju dosc chlodno ok 15-17st)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q

Masz kolego procka z tego samej serii i tego samego tygodnia co ja.

I równiez masz 14oo.  

Powiadasz że dałeś radę 2650Mhz :twisted: więc powiedź mi teraz  

na jakich ustawieniach..  i czy mo zmodowałeś przez kręceniem?

 

Ehhh..... "Q" przeczytaj uważnie to co napisałem powoli i zrozumiale a następnie zobacz Linki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q

Masz kolego procka z tego samej serii i tego samego tygodnia co ja.

I równiez masz 14oo.  

Powiadasz że dałeś radę 2650Mhz :twisted: więc powiedź mi teraz  

na jakich ustawieniach..  i czy mo zmodowałeś przez kręceniem?

 

Ehhh..... "Q" przeczytaj uważnie to co napisałem powoli i zrozumiale a następnie zobacz Linki :wink:

Już mi się nie chce. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze:

D 1600 MIUHB 0348 VPMW Brązowy laminat.

2220 mhz, jak w podpisie. Chadza również na FSB 190 (stabilnie) ale potrzebuje do tego prawie 1,9V wieć moim zdaniem nie warto. Może jak się dorobię lepszego chłodzenia i zasilacza.

Postuje na fsb 200 (jak ma humor), przy okolo 2V (guuulp!) ale do windy już nie wchodzi.

Kaszu nie odblokowuję, bo szczerze pisząc nie widzę co to miałoby dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialbym sie poradzic, jakich drucikow (z czego) uzyc do drut moda (vmoda)?

Wystarczająco cienkich, żeby zmieściły się piny procesora. Np. od słuchawek, przewodów do głośniczka w obudowie (taki zbędny element nie wiem po co montowany) albo z siatki ekranującej kabel koncentryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze:

D 1600 MIUHB 0348 VPMW Brązowy laminat.

2220 mhz, jak w podpisie. Chadza również na FSB 190 (stabilnie) ale potrzebuje do tego prawie 1,9V wieć moim zdaniem nie warto. Może jak się dorobię lepszego chłodzenia i zasilacza.  

Postuje na fsb 200 (jak ma humor), przy okolo 2V (guuulp!) ale do windy już nie wchodzi.

Kaszu nie odblokowuję, bo szczerze pisząc nie widzę co to miałoby dać.

Cach nie odblokujesz z innych przyczyn - D 1600 MIUHB 0348 VPMW brązowy laminat - kreca sie ladnie, tylko jak przypusczam dwa mostki przerwane i z athlonizacji d..... wiem co mowie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cach nie odblokujesz z innych przyczyn - D 1600 MIUHB 0348 VPMW brązowy laminat - kreca sie ladnie, tylko jak przypusczam dwa mostki przerwane i z athlonizacji d..... wiem co mowie......

Eeee... Mostki przerwane? No a ten mod przypadkiem nie polega wlasnie na połączeniu tych mostków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cach nie odblokujesz z innych przyczyn - D 1600 MIUHB 0348 VPMW brązowy laminat - kreca sie ladnie, tylko jak przypusczam dwa mostki przerwane i z athlonizacji d..... wiem co mowie......

Eeee... Mostki przerwane? No a ten mod przypadkiem nie polega wlasnie na połączeniu tych mostków?

No wlasnie z twoja seria sa problemy niestety, a w zasadzie nie ma problemow, bo go nie odblokujesz, mialem takiego samego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh 10.5x180= 1890MHz

Vcore= 1.6V

45 st idle

50 st stress

 

qrcze na FSB 185 juz nie chce isc... myslicie ze napiecie >1.6 jest bezpieczne dla procka?

 

ale nie spisałem oznaczen z proca :(

wiem ze był MIXIB i zablokowany mnożnik :( ale cóż i tak bym mnożnikiem nie kręcił...

aha a jesli chodzi o pamieci to sama mi plyta ustawila 8-2-2... za co odpowiada pierwsza cyferka? i jakie jest niebezpieczenstwo jej zmiany osobiscie :)) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moj rekord to 2107mhz potem zwis test , pojemnik z woda byl na parapecie przy otwartym oknie temp ok -14 za oknem w pokoju ok 10 stopni ,mostek 22 stopnie i to na tyle aha vcore +10% hehe wiecej sie nieda mnoznik zawsze 11,5 i tylko wyzsza szyna

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po przetaktowaniu durnia w windzie Moj komputer => wlasciwosci => komputer wyswietla: Duron procww{ zamiast processor. Znalazlem kiedyc na zagranicznym forum podobny przypadek wiec sadze ze nie jest uszkodzony (smiga super :). Czy u kogos tez tak pokazuje? Jak tak to z jakiej serii i tygodnia ma procek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apdejt :)

1600@2244(12x187) 1.68v full stable

wiecie może czy codeshit 400w wytrzymuje napięcia powyżej 1.7v?

Czlowieku moj 300W wytrzymywal 2.1V.

Ram 3V

Wiec twoj 400W tez powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co takiego kupujesz? ja polecam Antec lub Enermax :) Tylko nie wiem czy ci 500 starczy :)

 

UPDATE

CPU - 2200 MHz

200 x 11 [2200 MHz]

512 Cache

1.6 V - FULL STABLE

31 IDLE

34 Stress

 

Gites majonez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem jeszcze niedoświadczonym użytkownikiem duronów(dopiero jestem przy 750),mam zamiar kupić durona 1600 z serii mixib 0337(jeśli mi sie uda),ale czy ktoś mi może wyjaśnić jak odblokować mnożnik w tym procku?Niestety prosił bym o wyjaśnienie krok po kroku,bo nie wiem jak to zrobić.Z tego co sie zorientowałem,to chyba trzeba połączyć jakieś mostki,ale jakie,w którym miejscu sie znajdują na procku i w jaki sposób je połączyć?A jak potem do podkręcić,mam ecs k7s5a.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem jeszcze niedoświadczonym użytkownikiem duronów(dopiero jestem przy 750),mam zamiar kupić durona 1600 z serii mixib 0337(jeśli mi sie uda),ale czy ktoś mi może wyjaśnić jak odblokować mnożnik w tym procku?Niestety prosił bym o wyjaśnienie krok po kroku,bo nie wiem jak to zrobić.Z tego co sie zorientowałem,to chyba trzeba połączyć jakieś mostki,ale jakie,w którym miejscu sie znajdują na procku i w jaki sposób je połączyć?A jak potem do podkręcić,mam ecs k7s5a.Pozdr.

 

jak takiego kupisz to on ma odblokowany mnoznik :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...