Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Pare stron // postwo wyzej//nizej znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie [NIepotrzebne poskreslac] :)

 

PS. I WY SIE DZIWICIE ZE JA SIE NA NOWYCH WYZYWAM :twisted::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze tak czytam i czytam ten topic i kurde juz nie wiem z jakiej seri 04XX wybrac procka zeby dobrze sie krecil a co do cache to raczej nie odblokuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka all :D

 

czy wiecie może jak odczytać z Durona 1600 z którego tygodnia jest,czy ma odblokować mnożnik,możecie podać jakiś przykład serii i jak z niej odczytać

 

i trochę z innej beczki Uwaga k7s8x nie ma zablokowanego PCI i AGP

 

 

duron 1600@2000 1.55v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pytał, jak się kręcą duracze z tego roku. Otóż kumpel kupił D 1600 MIXIB 0403, dał w biosie napięcie +5% i śmiga mu ponoć na 12x195. Jak na takie niskie napięcie to chyba niezle. Jutro obadamy sprawę z wyższymi napięciami drut-modem (sam się boi) i zdam relację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój osobisty rekord :)

O widze Q że szalejesz po zmianie zasiłki........ :wink:

Człowieku chyba nie muszę mówić jaka jest różnica pomiędzy CodeShitem a Anteckie :) (kosmos)

Jak bede miał czas to powalcze jeszcze z kompem :P 8)

P.S.

Co zrobić z CodeShitem? Może go przejechać walcem? Albo zrzucić z mostu i zapodać foty ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój osobisty rekord :)

O widze Q że szalejesz po zmianie zasiłki........ :wink:

Człowieku chyba nie muszę mówić jaka jest różnica pomiędzy CodeShitem a Anteckie :) (kosmos)

Jak bede miał czas to powalcze jeszcze z kompem :P 8)

P.S.

Co zrobić z CodeShitem? Może go przejechać walcem? Albo zrzucić z mostu i zapodać foty ? :wink:

Kurcze aż taka - niemożliwe:wink:

 

Zrob klatke dla chomika np ............ :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na Ciekawe propozycje :) najciekawszą wykorzystam i wszyscy zobaczą co wyszło...

To moze zaloz topic na oslej - to sie posmiejemy o ile moderzy pozwola, ale troche smiechu nie zaszkodzi.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nazywa sie opcja w biosie ażey odblokowac PCI i AGP

na plycie K7S8x

 

czy wie ktos jak podniesc napiecie drut-modem powyżej 1,85v,

na duronie 1600

 

i jak odczytać tydzień produkcji z serii proca :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak  nazywa sie opcja w biosie ażey odblokowac PCI i AGP

na plycie K7S8x

 

czy wie ktos jak podniesc napiecie drut-modem powyżej 1,85v,

na duronie 1600 

 

i jak odczytać tydzień produkcji z serii proca :?:

ad1. instrukcja od mobo

ad2. tak samo jak dla athlona => temat "a jednak mnoznik pow 12.5"

 

ad3. tu mnie rozbroiles ale co tam. Masz w 3 rzedzie ciag znakow MIXHBxxyyUPMW

gdzie:

xx- rok

yy-tydzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec zapomnial dodac ze te informacje sa napisane na procku :o

Rzecz jasna jak bys nie wiedzial Snopus 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec zapomnial dodac ze te informacje sa napisane na procku :o  

Rzecz jasna jak bys nie wiedzial  Snopus 8)

Dodam ze tam gdzie rdzen a nie na tej stronie co nóżki ......... :wink:

(Sorki ale nie moglem sie powstrzymac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: D 1600 MIXIB 0403

Idzie na napieciu 1,8V +5% na 12x200. Wysypuje się prime95 na tych ustawieniach, ale pozatym system jest stabilny (ccr2k2, gry). Powyżej 200 mhz już się nic nie da zrobić, przynajmniej na k7s8x. Temperatura w stresie 63 st. ale też chłodzenie nie za dobre.

Także mimo zablokowanego mnożnika chyba z czystym sumieniem można polecić tegoroczne durony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie (moj pierwszy post na Tweak.pl ;))

Wiec jest tak moj Duron MIXIB 1.6 bez problemu dal sie przerobic na XP z tym ze, przed przerobka chodzil na 2250 teraz chodzi na A XP 2400+ (2025MHz standardowe napiecie) - co jest wynikiem slabego chlodzenia. Wszystko to na plycie K7S5A z tym, ze z biosem HoneyX na Cheepo nie wstaje na 150MHzFSB! (pamiec Kingston 256MB 333) nie ma problemu zeby ustawic drutem na 21x FSB ale co ciekawsze chcialem ustawic 14x plyta pokazuje 21 tak wiec albo 13.5 albo 15 na obu ustawieniach pracuje OK z tym ze na 15x150 jest mu troszke za cieplo. (napiecie podniesione do 1.6V) U mnie problem wystepuje z biosem (kombinowanie z roznymi = rozne czestotliwosci pracy proca) ogolnie chyba + dla HoneyX ale jednak nie chce wstac na 166MHz Pytanie: na jakim biosie chodza wam wasze Durony czy tez Athlony na K7s5a z FSB >150mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie (moj pierwszy post na Tweak.pl ;))

Wiec jest tak moj Duron MIXIB 1.6 bez problemu dal sie przerobic na XP z tym ze, przed przerobka chodzil na 2250 teraz chodzi na A XP 2400+ (2025MHz standardowe napiecie) - co jest wynikiem slabego chlodzenia. Wszystko to na plycie K7S5A z tym, ze z biosem HoneyX na Cheepo nie wstaje na 150MHzFSB! (pamiec Kingston 256MB 333) nie ma problemu zeby ustawic drutem na 21x FSB ale co ciekawsze chcialem ustawic 14x plyta pokazuje 21 tak wiec albo 13.5 albo 15 na obu ustawieniach pracuje OK z tym ze na 15x150 jest mu troszke za cieplo. (napiecie podniesione do 1.6V) U mnie problem wystepuje z biosem (kombinowanie z roznymi = rozne czestotliwosci pracy proca) ogolnie chyba + dla HoneyX ale jednak nie chce wstac na 166MHz Pytanie: na jakim biosie chodza wam wasze Durony czy tez Athlony na K7s5a z FSB >150mhz?

Z ta plyta to to bedzie ciezko z magistrala powyzej 150, ale jest caly post o tej plycie wiec sobie poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm ponownie :!: :!:

 

Mam duży problem,

ostatnio proc chodził mi na 166*12 (duron 1600)przestawiłem zworki,lecz nie chcial mi sie uruchamiać 3Dmark.Wczoraj komp nie chcial odpalić,przed załadowaniem windowsa wyskoczył ekran stopu,iż sysytem nie zostanie otwarty ponieważ może się uszkodzić sprzęt.Musiałem na nowo instalować XP.

Gdy ustawie fsb na deafult 133 3dmark sie odpala.

Program sandra pokazuje iż maksymalna częstotliwośc mojej płyty to 133fsb, a płytka to k7s8x, czy mam uszkodzoną płytę?

dlaczego pojawił mi się taki błąd,

co robić :?:

 

duron 1,6@ :cry:

k7s8x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program sandra pokazuje iż maksymalna częstotliwośc mojej płyty to 133fsb, a płytka to k7s8x, czy mam uszkodzoną płytę?

dlaczego pojawił mi się taki błąd,

To jest po prostu the best.......... :twisted: mysle ze jeden z kandydatow do cytatu miesiaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dluzszy czas mialem mojego Durona podkreconego na 2.0GHz(12x166), podnioslem mu fsb na 175,ale przy uruchamianiu system sie restartowal. Podejrzewalem ze moze to byc wina pamieci, wiec zostawilem je na 166 no i zadzialalo. Prime95 stabilny przez 16h, temp w stresie max 55C. Wszystko ok, tylko troche zastanawia mnie 3DMark01, przyrost punktow przy fsb175 z fsb166 tylko ok 10:((srednio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...