Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

hmm mój kloc jak w opisie spoko śmiga 200x10.5 na vcore 1.6V nie ma żadnych zwich chłodzony wr4 obroty zwolnione na 2300 miałem <span style="color:red;">[ciach!]</span>owy model śmigał nominalnie 2700 i głośny był......ahah mnożnik zablokowany pieprzony 44 tydzień !!

ale mniejsza z tym z ciekawości bawił sie ktoś duronikiem na wyższym fsb niż 230?? tylko z ciekawości pytam bo osiągnięcie fsb 500 to hooh było by szalone i pewnie do bani bo wzrost wydajności miedzy szyną 166 a 200 był około 10% aaa powiem szczerze spodziewałem sie więcej !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie oblokowuje mnożnik na duronie 1600 MIXIB zielony ???????? pilnie musze to zrobić :D

jeśli pilnie musisz to zrobić to polecam ten wątek:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=518...er=asc&&start=0

 

masz tam wszystko opisane jak na tacy, opisane masz jakie procki mają odblokowane mnożniki i jak zrobić tak by miały, czemu niektore procki mają zablokowane mnożniki - i które są to procki oraz jak ewentualnie obejść te zabezpieczenia (nie zawsze się udaje)

 

oraz ten link

http://forum.purepc.pl/search.php

 

sądzę że to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można tu liczyc na czyjomś pomoc???? :cry:   , dajcie jakieś materiały o odblokowywaniu mnożnika na tym procku :cry:

np troszkę wysil się - a jak nie, to pewnie jakiś moder sprzeda ci bana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,procek chodził jako athlon 1900 tylko przez jeden dzień.Nie wiem,czemu,ale w pewnym momencie zaczął restartować aplikacje , a potem system:(musiałem gumką zmazać mostki i mam 1600 durona na fsb 133/133:(.Ale w pewnym momencie zaczęło dziwnie się zachowywać :nie chciał uruchomić systemu,tylko w momencie bootowania z dysku się resetował.Czy ktoś może wyjaśnic dlaczego tak się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,procek chodził jako athlon 1900 tylko przez jeden dzień.Nie wiem,czemu,ale w pewnym momencie zaczął restartować aplikacje , a potem system:(musiałem gumką zmazać mostki i mam 1600 durona na fsb 133/133:(.Ale w pewnym momencie zaczęło dziwnie się zachowywać :nie chciał uruchomić systemu,tylko w momencie bootowania z dysku się resetował.Czy ktoś może wyjaśnic dlaczego tak się stało?

Bo ołówek to zawodna metoda, o czym mogłbyś się dowiedzieć czytajac ten topic nawet wyrywkowo ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote="

Bo ołówek to zawodna metoda, o czym mogłbyś się dowiedzieć czytajac ten topic nawet wyrywkowo ......"

Ok,ja nie o momencie z ołówkiem,tylko już po zmazaniu ,kiedy pracował jako duron 1600.Na fsb 133/133 miał resety,a na 100/100 juz był spokój(tyle,że był jako 1200 :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio ładne temeraturki...

Aktualnie duronek ustawiony na 10.5x200 1.84v, Prime 95 stabliny, ale po przeprowadzeniu symulacji warunków letnich(centralne na maxa) :P to temp. dochodzi do 52 i następuje wyburaczenie Prime... :roll: Trwa to niecałą godzinę, więc latem nie za ciekawie będzie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EHh pecha mam, duronik mi zdechl, a nowy niedosc ze blokniety to zathlonizowac nie umiem. Jedyna nadzieja to lakier, bede probowal.

A kreci sie jak poprzednik bo mnie zasilka ogranicza. Powiedzialbym nawet ze troche gorzej sie kreci bo do 2800mhz potrzebuje fsb kolo 233 a to juz ciagnie ladnie duzo pradu i chieftec sie meczy, resetuje kompa i swiszczy z bolu.

Potrzebuje pradu i lepszego kompresora tylko do 3ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen powinien miec kontrole temperatury wiec sprawdz czy sie nie grzeje, jesli nie (a masz cierpliwosc) wyreguluj mu napiecia. a co do nieinwazyjnej metody krecenia to DRUT MOD rulez.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej manfred jakie masz temperatury na tym zalmanie??

Bo się zastanawiam nad tym alcu...

Windows - 43 stopnie

Stres - 49 - 50 stopni :twisted:

Ale ja widzisz katuje troche proca :twisted:

Cooler bardzo dobry, chociaz ostatni zlechalem z procem do 2220 MHz i napieciem 1.65 - idle - 39 stopni - stress - 45

Caly czas zamknieta buda co wazne :twisted:

 

aha zalman chodzi caly czas tak okolo 2300/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,procek chodził jako athlon 1900 tylko przez jeden dzień.Nie wiem,czemu,ale w pewnym momencie zaczął restartować aplikacje , a potem system:(musiałem gumką zmazać mostki i mam 1600 durona na fsb 133/133:(.Ale w pewnym momencie zaczęło dziwnie się zachowywać :nie chciał uruchomić systemu,tylko w momencie bootowania z dysku się resetował.Czy ktoś może wyjaśnic dlaczego tak się stało?

Bo niedokladnie usunales grafit - dlatego pisze ze zawodna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EHh pecha mam, duronik mi zdechl,  a nowy niedosc ze blokniety to zathlonizowac nie umiem. Jedyna nadzieja to lakier, bede probowal.  

A kreci sie jak poprzednik bo mnie zasilka ogranicza. Powiedzialbym nawet ze troche gorzej sie kreci bo do 2800mhz potrzebuje fsb kolo 233 a to juz ciagnie ladnie duzo pradu i chieftec sie meczy, resetuje kompa i swiszczy z bolu.  

Potrzebuje pradu i lepszego kompresora tylko do 3ghz.

To ile masz stabilne ??

Bo 2,8GHz to z kumpla proca na WC zrobiliśmy (B2500+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowym procu to stabilnie 2,7ghz. W miare stabilnie :? .

2,8ghz tez by pewnie stablo bylo gdyby zasilacz pozostawal w stanie podawania plycie napiecia :lol: Moze bede mogl pozyczyc anteca 480W to sprawdze ile pojdzie.

Stary duronik chodzil na 2,6ghz na WC ale juz mu brakowalo napiecia, wiec sie za bardzo nie dziwie czemu teraz brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :!: :wink:

 

Mam takie małe pytanko

 

mój proc to duron MIUHB 1600

podniosłem fsb na 166 co dało durnia 2Ghz.

 

zrobiłem wszystlie testy,prime stabilnie przez 6 godz,dalej nie chciało mi sie czekać.

o jeśli chodzi o 3dmarka nie widać wcale przyrostu punktów,czasem nawer o parę mniej niż na deafult

dlaczego

 

duron 1,6@2,0

k7s8x

geforce 2mx400 143/200 @ 163/250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...