Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

czytam ten temat od kilku dni i mam coraz wiekszy mętlik nie mówiąc o oczopląsach.

Doczytałem się że procki z różnych okresów produkcji mają różne możliwości, ale gdzie ustalić które są dobre a które nie?

Mam Durona 1800 DHD1800DLV1C MIXJB0420APAW czyli 20 tydzień 2004 roku.

Czy ktoś wie co jest wart?

Czy moge go przerobić na Athlona?

 

Nazwa płyty głównej Asus A7N8X-LA nVIDIA nForce2 IGP \400\

nie ma w biosie żadnych możliwości modyfikacji napięcia, mnożnika, czy fsb.

Pamięci 2x256 \400\

Bawiąc sie probramem Speed Fan 4.22 osiągam FSB 154 potem się resetuje.

 

W chwili obecnej najbardziej chodzi mi o ustalenie właściwości i skłonnośc mojego procka. Czy warto drut modem bawić się dalej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zamiast zadawac pytania do nas sprawdzil bys sam co ten proc jest wart co potrafi i co naniego dziala, czy moze uwazasz ze jestesmy zatrudnieni w firmie AMD i mamy wszelkie dane dotyczace twojej seri procka i od razu powinnismy ci napisac co zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc myślałem, ż ktoś miał do czynienia w takim egzemplarzem i wykorzystam jego doswiadczenia, po to w końcu jest forum.

Ale zabrałem się za eksperymentowanie i nic.

Trzykrotnie próbowałem athlonizacji ołówkiem i zero efektu.

Drut mod na wyższe napięcie równiez zero reakcji.

Przy drutowaniu skorzystałem z opisu do Athlona 1.7 ale to chyba to samo.

Może coś mi umknęło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie na pewno potrzeba większego napięcia, 13,5x154=2079, jakieś 1,7V. To "zero reakcji" oznacza, że nie wzrosło napięcie procesora czy też nie pomogło w podkręcaniu? Jeśli to drugie, to spróbuj dać większe napięcie, np.: 1,75 lub 1,8V. Ta płyta naprawdę nie ma możliwości zmiany FSB w BIOSie? Pytam, bo na polskiej stronie ASUSa nie mogłem jej znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym ż płyta ta jest produkowana tylko dla HP, osobno nie jest sprzedawana,

dlatego nie ma jej na stronie ASUSA , jest na stronie HP

Firma HP zadbała by nikt w biosie nie kopał jest tak okrojony, że aż boli.

Nie mowy o kręceniu.

Jej parametry są na stronie:

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/generic...e=c00006476#doc

 

 

Co do zmainy napięcia było tak.

Standard czyli 1.5 V szło fsb do 154

po zmainie na 1.6 160

a 1.65 tylko 157 nie wiem

do tego nie zauwyżełem różnic temperatur procka czyli ok 45 C

Cz jest możliwe że procesor nie reaguje na drut moda.

Mam standartowe chłodzenie więc boje się wysoko podnosić napięcie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może odpal coś, co mocno obciąża procesor (prime 95, kompresja divx) i po jakiś 30-40 minutach sprawdź temperaturę procesora. Porównaj ją z temp. w spoczynku (włączony przez jakieś 30 minut windows).

To co wykręciłeś to sprawdzałeś (np.: Prime), czy są to najwyższe ustawienia, przy których win wystartował. Ja u siebie nie widzę większych różnic w temp. obudowy procka między napięciami 1,5 a 1,6V. Zawsze możesz sprawdzić, czy pod procesorem nie ma za dużo pasty.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko moim zdaniem procek nie reaguje na drut moda w everescie pokazuje cały czas napięcie rdzenia 1.5 V, w biosie nie mam mozliwości tego sprawdzić,

te różnece w FSB może były przypadkowe.

Nie rozumie z tą pasta pod procesorem?

Jak jest za duzo pasty to żle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem napakowane za dużo pasty, to temp. obudowy CPU w stresie przy 1,85GHz nie przekraczała 55*C, a temperatura z diody wynosiła ~78*C. Przy 1,4GHz na obudowie też miałem jakieś 52-3*C. Więc, jak widzisz, różnice na obudowie nie były duże.

Odpowiednia ilość pasty to taki "knutek" :] długości 2-2,5mm rozsmarowany po całym rdzeniu. Używam srebrnej pasty Titana, bo jest tania :) (chyba 6zł) i dobrze się rozsmarowuje (np.: zapałką).

Akurat Everest to chyba pokazuje znamionowe napięcie proca (ale mogę się mylić). Sprawdź np: SpeedFanem.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś lakier ale niestety doopa :angry: nie działa. Jeszcze jutro spróbuję ale obawiam się, że ten lakier (Ag-Cu napisane było, że do m.in. naprawy "szyb", ma dziwny kolor brązowo-złoty :unsure: , choć napisane jest też "Silver Plated Copper", kupiłem na giełdzie RTV) nie nadaję się do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ja wiem tylko że na nforce semprony można podkręcać tylko i wyłączniue przez FSB!!!! A co do duronów to nie ma  CHYBA takich ograniczeń!!!

1406662[/snapback]

 

Może to wina płyty a nie procesora, u mnie sprawdziłem na kilku kolejnych napięciach i drut mod nie ziała prz NF2 - tak jak wyczytałem innym wątku tego forum.

Ja osobiście dałem sobie spokój z dalszym kręceniem na mojej płycie / brak takiej mozliwości w biosie/

Programem SPEEDFAN osiagnałem stabilne fsb 150 i to wszsytko co jest osiagalne na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej paczki. Zaczalem sie bawic w zdrapywanie laminatu i nanoszenie lakieru (takiego jak do szyb samoch.). Wszystko fajnie dzialal Mobile mod ale jak chcialem zdrapac to co nanioslem (z regulacji napieciem) procek nagle zamarl :/ Wszystko bylo zdrapane i dzialalo dopiero po jakims czasie po ktoryms restarcie procek nie wstal. Od tego zdrapywania pojawil sie "srodek" pomiedzy dwoma pinami na procku - ktos tu pisal ze to rdzen ? Mozliwe ze jesli po tym przejechalem to procek zgasl czy poprostu dostala sie tam mala ilosc lakieru i jest zwarcie ? Macie jakies sugestie ? Jest to nowy duron 1800mhz apllebred na tej cienkiej plyttce z 43 tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kręcił durnia 1400 na Asrock-u K7S8X REV.3?? Mam na dosłownie kilka godzin kompa do reanimacji (format, stawianie OS-a itepe) od kobity i mnie korci żeby pogonić tego proca.

Czytam sobie tak pobieżnie ten topic i co jakiś czas pada hasło drut-mod albo ołówek mod - można tak po krótce do czego to i ew. jakiś szybki link how-to-do-it :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kręciłem dwa Duronki 1,6GHz :) Minusem jest brak normalnej regulacji vcore, ale od czego jest przecież drut-mod ;) Maxymalne napiecie jakie mozna osiągnąć na tym asrocku to 1,95V ( drut-mod 1,85V + 5% z biosu ). Płyta bardzo fajna do OC (bo tania miedzy innymi) i całkiem wydajny chipset :).

 

Aha, drut-mod to jest metoda polegajaca na wkładanie drucików w socket (lub wiązanie ich na nózkach proca) w celu podniesienia vcore/zmieny mnożnika na płytach, które tego nie umozliwiają z poziomu biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proximo: tranzystory ogolnie nie sa az tak bardzo wrazliwe na temperature wiec swoimi zbytnio sie nie przejmuje ;), ale dla zasady czemu nie:]

ja na swoim nie puszczalem super 3.14 bo reka w gipsie ciezko sie trzyma rure od odkurzacza przy radiatorze proca :D - ale pewnie by sie wykrzaczyl przy 16MB.

Boli mnie natomiast zablokowany mnoznik (duron 13.5x133=1800MHz) ;\ - jestem wybredny i zadowala mnie tylko zmiana mnoznika na stale w biosie;] - duren mobilny odpada - nie znalazlem jeszcze rozwiazania..., ale szukam:P

 

konkrety:

(w biosie)182x13.5 przy napieciu 1.9*V (nie pamietam dalszej wartosci) - sandra pokazuje szyne 183MHz:>, 68W,

temperatury: sys 31, CPU 52, PWM 51, HDD 32:> -stopnie.

widac wszystko ponizej - (tylko sandra;/)

 

http://gerwazy.lo3.wroc.pl/~pdebski/hobbit...nne182x13.5.JPG

 

pozdrawiam;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiem, że moglem przeczytac temat, ale muszę podjąć szybką decyzje (myslę o zakupie durona 1800).

Jak odblokuje cache L2 to wydajnosc bedzie mial taką jak sempron o takim samym zegarze ? Bo chyba te proce mają taka samą architekture.

 

Jak odblokować cache w tym duronie i czy mozna odblokowac w kazdym egzemplazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak, sempy mają jeszcze wyższe fsb a to też trochę wpływa na wydajność. Z odblokowaniem może być problem a nawet napewno się nie da :razz:

Lepiej poszukaj 1400 lub 1600 tu są większe szanse odblokowania i dobrego oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Witam

 

Od dawna jestem posiadaczem athlona xp 1700+ JIUHB który bardzo dobrze się krecił. Jednak zaszedł pewien incydent i l2 cache z 256k spadł na 64k co dało mi pelnowartosciowego zajebiscie krecącego sie durona (2.4 przy 1,7v 36C AC) jednak chcialbym ponownie oblokowac w nim ten cache (jesli jest taka mozliwość) a jesli nie sproboje to sie nie dowiem. No wiec narazie wiem tyle ze mam zamalowac ołówkiem (Z IKEI juz mam :D) mostki L2 ale aby je zamalowac musze zdrapać laminat. Czy mogl bym dostac jakies wskazówki co do tego drapania laminatu?

 

PS. Jeśli ktoś chce go kupić i oferuje dość wysoką cene to sprzedam od ręki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując tego athlona byłeś pewny że to athlon? tzn. może ktoś sprzedał Ci odblokowanego durona :razz:. Samo łączenie nie wymaga drapania, przynajmniej mnie się udało bez (zielony laminat), poprawiłem/ oczyściłem tylko szpilką rowek po laserze, poczym napakowałem tam grafitu. Działało od razu ale krótko (ołówek się utleniał), wszystko tu opisywałem, patrz na poprzednie posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Tak, proc byl na 101% Athlonem XP z serii jiuhb z doskonalym kreceniem a incydent Athlon XP @ Duron zaszedł nie dawno

 

Czy mogl bys napisac cos o tym skrobaniu? czym? itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Do wszystkich których Athlon XP skręcił się na Durona

 

Jeśli twój L2 cache jakimś cudem spadł z 256KB spadł do 64KB to oznacza ze prawdopodobnie któryś z mostków L2 bądź wszystkie zostały przepalone. Lecz ich odblokowanie jest możliwe...

 

Przystąpilem do tego pare minut temu

 

Przygotować trzeba

 

nożyk do tapet

spirytus

ołowek (ponoć najlepiej z IKEI) jednak ja mialem pierwszy ktory mi w ręke wpadł

lupe min x3

 

Mostki L2 i te nad nimi czyscimy dokladnie spirytusem

następnie lupką sprawdzamy które mostki uległy przepaleniu (u mnie jeden) następnie skrobiemy laminat w miejscu mostków (pomiędzy złotymi kropkami sa czarne i najlepiej w miejscu ich czyli ok 3mm wyskrobać coś ala prostokąt) ze skrobaniem krótko mówiac prosze sie nie pier... sam balem sie to troche robić jednak jest to baaaardzo proste. po dokladnym wyskrobaniu pod lupą nasze czarne 4 kropeczki z góry i dolu powinny juz sie błyszczeć w oczy poniewaz nie chroni juz je laminat. Jesli tak jest przystępujemy do kreślenia. Ołówkiem najpierw kolorujemy równomiernie caly prostokąt a następnie przyciskamy mocniej i 4 dodatkowe kreski przy kazdym mostku

 

Dołączona grafika

 

Oto mój dowód który obala teze wielu ludzi którzy twierdzili ze zepsutego keszu w AXP odblokować sie już nie da...

 

:lol: :lol: :lol:

 

pozdro,

Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...