Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewne pytanie czy durona 1600mhz MIXIB 0402RPMW mozna przerobic na athlona xp. Moj kumpel dostaje bialej goraczki, stara sie zmodowac tego durona, ale nie wie dlaczego cos mu nie wychodzi i dlatego pytam w jego imieniu czy takowy mod jest mozliwy do przeprowadzenia na tym procku ? :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie czy durona 1600mhz MIXIB 0402RPMW mozna przerobic na athlona xp. Moj kumpel dostaje bialej goraczki, stara sie zmodowac tego durona, ale nie wie dlaczego cos mu nie wychodzi i dlatego pytam w jego imieniu czy takowy mod jest mozliwy do przeprowadzenia na tym procku ?

Przeróbka jest prawdopodobnie niemożliwa na Duronach z zablokowanym mnożnikiem (czyli większość wyprodukowanych po 39 tygodniu 2003). Sam miałem podobny problem (mój jest z 41 tygodnia), żaden ze sposobów nie pozwolił na odblokowanie cache...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka jest prawdopodobnie niemożliwa na Duronach z zablokowanym mnożnikiem (czyli większość wyprodukowanych po 39 tygodniu 2003)

Tak tez myślałem. Dzieki za info :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie durona 1800 na płycie MICROSTAR MS-6380V3 KT266A PRO2 i wie ktos jak tam zmienić napięcie bo w biosie sie za bardzo nieda a bez zmiany napiecia proca podkreci moge tylko do 1900 a chciał bym więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz "przedrutować" procka. Tniesz cienki drut miedziany na kawałki (będziesz potrzebował 3 lub 4) długości ok 7-8mm. Natępnie formujesz je w kształt litery U i wkładasz w socket, wg wzoru na tej stronie (przełącz z cpu view na socket view):

http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html

Tu masz zdjęcia, jakiej grubości powinien być drut:

http://www.asrockfrance.com/k7s8x/mod/pinmod.html

Drut można wziąć np.: z transformatora ze starego telewizora, radia z tasiemki od flopa itp...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niewie ktos jak maksymalnie mozna podkręcić durnia 1800 i przy jakim napięciu maksymalnie zeby go nie zjarac strandardowo idzie na 1,5v

luk1999 dzieki za ta stronke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niewie ktos jak maksymalnie mozna podkręcić durnia 1800 i przy jakim napięciu maksymalnie zeby go nie zjarac strandardowo idzie na 1,5v

luk1999 dzieki za ta stronke

1462940[/snapback]

Wszystko zależy od tego jakie masz chłodzenie. Jeśli w miarę dobre AC to możesz dać na proca napięcie 1.75-1.8V. Temperatura przy podkręcaniu nie powinna przekraczać 55-60 *C. Napisz czy masz odblokowany mnożnik, bo na tej płycie co pisałeś to przy zablokowanym nie podkręcisz za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mampytanko ... mam durona z brazowym laminatem ... kupilem go w styczniu 2004.

 

teraz pytanoko chce go przerobic na athlona .... mostki L2 mam przewciete 2 pierwszy i ostatni .... ktory mam polaczyc ??

 

cy obydwa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam oba przeciete!!!!!!!!!!!!! połączyłem obydwa i nic!!!!!!!1 dalej jest duronem 1600niewiem jak go przerobic a tobie Arturze79 udałło sie???? jest on z seri MIXHB

pozdo aha i jest on brązowy!!!!!!!!!!11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: (sorry za offtopic) szukam proca i co myślicie o tym (do oc)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52833065

 

są też inne taniej, ale nie chce mi się za bardzo wojować z RP o durnia 1600

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53130409

 

mam teoretycznie 300zł, ale za to chciałbym qpić proca,bude i zasilacz(ciasteca=180zł,zostaje 120zł,buda60zł, na proca60zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, może się nie znam, ale po przeczytaniu paru psotów z tego topica wynika, że D1,8 to raczej do oc nie jest najlepszy...

1475201[/snapback]

d1800 ma mnoznik na 13,5 i mozna go dowalic na 166 przy v 1,75 powinien smigac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym wiedzieć który brać:

Dułon 1,8

Dułon 1,6

pierwszy ciut lepszy ale czy jast szansa rusyć go na fsb 200(2700MHZ :blink: )

drugi tańszy aler trzeba z 3 Rzepą się tłooc... i nie można za pobraniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym wiedzieć który brać:

Dułon 1,8

Dułon 1,6

pierwszy ciut lepszy ale czy jast szansa rusyć go na fsb 200(2700MHZ :blink: )

drugi tańszy aler trzeba z 3 Rzepą się tłooc... i nie można  za pobraniem...

1475650[/snapback]

 

1800 kupisz nowego - fsb 200 to raczej malo realne

1600 raczej uzywanego i nie jest powiedziane ze taniej

 

ja tez wlasnie mam dylemat ale bardziej jestem sklonny kupic 1800

zdaj relacje co wybrales i jak podkreciles [:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D1.8 puscic na 2.7? oj:> chyba tylko przy cieklym azocie;]

1476390[/snapback]

genBB wnioskuje z twojego siga ze masz puszczonego 13,5x166, napisz na jakim vcore leci twoj duron i jaka masz serie i kolor wafla, dodaj cos jeszcze na temat temperatur, i opisz czy probowales zrobic mobil mode albo L2 odblokowac

jesli mozesz oczywiscie (:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No, może się nie znam, ale po przeczytaniu paru psotów z tego topica wynika, że D1,8 to raczej do oc nie jest najlepszy...

d1800 ma mnoznik na 13,5 i mozna go dowalic na 166 przy v 1,75 powinien smigac

 

Nie wiadomo, czy 1,8 pójdzie NAWET na FSB 166, w końcu to ten sam rdzeń, co twój Sempron, a z tego co widzę, to on wcale nie kręci się lepiej od mojego Durona (2,1GHz@1,85V).

Poza tym Bobslej ma CHYBA płytę na nForce 2 (Abit NF7-S2?), więc o redukcji mnożnika będzie mógł pomarzyć (1,8GHz ma na 99% zablokowany mnożnik), no chyba że wystarczy mu FSB w okolicy 160... Oczywiście zawsze może się trafić dobry egzemparz, ale nigdy nie wiadomo...

>Bobslej: ja bym spróbował na twoim miejscu licytować 1,6. Na pewno da się wycisnąć większe FSB, no i zawsze jest szansa na odblokowanie cache L2, bo na 1,8 to raczej nie da rady...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 odpada... 140zł to gruba przesada. wole 1800 z gwarą etc. ale tak szybko nie dam relacji, bo:

szukam budy, zasilacza(mój codename:outshit! to shit,szukam taniego i dobrego zasilacza)i powoli WC kompletuje

 

To znalazłem:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53365910

 

Co myślicie o sempkach??? mój abit nie jest dla OC(moge dać max FSB tyle ile daje ram tzn 200 czyli semp 1800mhz :mur: nie jest ot dużo....)

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO kupno 1800tki jest nie rozsondne a właśnie 1400 i 1600 (dobra seria) będzie znacznie lepszy i 140zł za taki proc to niewiele. Po moim MIXHB0342XPMW mogę powiedzieć, że ma odblokowany mnożnik, moduje się na athlona i mobila, dobrze się kręci (teraz standardowo 2.0ghz przy 1,55V max na asusie nie sprawdzałem ale wcześniej na ecsie lajtowo 2,2ghz przy 1,7V także myślę, że 2,4ghz przy podobnym vcore by mogło być).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu wystawienia na allegro mojego proca zrobilem mu zdjecia, co chcialem zrobic juz dawno. Oczywiscie laminat szpilka wydrapalem az sciezki pod swiatlo swiecily a potem lakierem zamalowalem, wyglada to tak:

 

Dołączona grafika

 

Moze nie efektownie ale efektywnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron: 13.5x166 przy 1.78 na chłodzeniu Spire WhisperRock IV mam 52 stopnie w stresie 24/h (seti licze;p), kolor zielony, serii nie pamietam i nie mam juz nigdzie zapisane. Mobile nie probowałem bo nie chciałem, plan byl znaleść jakiś opis jak odblokować na stałe w D1.8 - nie znalazlem, L2 tez nie probowalem - małe szanse;/

a co do maksymalnego oc mojego proca to na str. 56.

Na początku mialy podobno odblokowany, poźniej już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

troszke pytanie z innej beczki

co waszym zdaniem bedzie mialo lepszego kopa:

d1800 L2 = 64

d1400 L2 = 256

oczywiscie mam na mysli procka bez oc czyli na 133

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...