Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie

 

 

co waszym zdaniem bedzie mialo lepszego kopa:

d1800 L2 = 64

d1400 L2 = 256

oczywiscie mam na mysli procka bez oc

pozdrawiam

1478311[/snapback]

 

D.N.A.: chodzi mu zapewne po odblokowaniu cache

meeron: jak bym teraz stał przed wyborem to i takwybrałbym D1.8 ;], a co do porownania... to pewnie 1.8.

1478617[/snapback]

 

genBB ale z odblokowanym L2 to nie jest duron 1400 tylko athlonxp 1600+

Edytowane przez D.N.A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D.N.A.: chodzilo mo o to co bedzie szybsze :] - mniejsze taktowanie ale z cache 256, czy z 64 ale z wyzszym taktowaniem

meeron: popraw mnie jesli zle pisze;]

1481265[/snapback]

 

dokladnie o to mi chodzilo :))))

swoja droga zdecydowalem sie na d1800 ale....

pro forma zapytalem sprzedawce w ktorym miejscu nakleja sticker gwarancyjny i odpowiedzial mi ze na mostki naklejaja :\

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie... Czy jest możliwe, że Duron 1800MHz kręci się na 2093MHz (przy vcore równym 1,5v), a już przy 2160MHz potrzebował do stabilnej pracy aż o 0,5v więcej. Czy to może pamięci coś komplikują? Ogólnie przy FSB 160MHz i odpaleniu prime Large, in-place FFT's- stress RAM komp od razu się wykrzacza i trzeba resetować :? Pamięci chodzą na timingach 2,5-3-3-8 przy tym właśnie FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Jaro-1: całkiem normalne, po prostu trafił ci się przeciętny Durak... Trzeba dać więcej woltów - może przy 1,8V będziesz miał stabilne 166MHz

> meeron, Bobslej: pochwalcie się, jak wam się kręcą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś stabilne FSB 166MHz na vcore 1,65v :D Szkoda że mam badziewne chłodzenie bo w primie dobiło momentalnie do 60*C :cry: Pora szykować portfel na Si-97... no i pod koniec lata na zmianę pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temperature to jestem przewrażliwiony :D Poza tym myśle, że ten procek pokaże pazurki i dojdzie wyżej :wink: Dziś byłem w proline i... Nie mieli Si-97 a ja debil nie sprawdziłem na stronce dostępności produktu :mur: :mur: :mur: Ale za jakieś 3-4 dni powinien być u mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze wam wszystkim!

Mam od roku Durona 1600 z zablokowanym mnożnikiem i podkrecam go spokojnie do 2000Mhz.

Jednak to mi nie wystarcza i interesuje mnie przerobienie go na Athlona, jednak nie jestem pewien jak to dokladnie zrobić i nie wiem ile mam procent, że mi się to uda. Niewiem czy moge przez to popsuc procesor!!!

Prosze bardzo kogoś o pomoc !!!!

Edytowane przez Lukasz_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nie da się go przerobić na Athlona, ale jak chcesz, to próbuj :) Odblokowanie cache polega na połączeniu przerwanego mostka L2 za pomocą jakiegoś środka przewodzącego (ołówek, (k)lakier :D). Przejżyj 57 stronę tego topicu - jest zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam durona 1800 MIXJB 0438. Jeszcze nie wsadziłem go do kompa bo czekam az przyjdzie mi chłodzenie do niego - myślę że w poniedziałek będe miał go w kompie. Jak myślicie - da się go zathlonizować? Mój proc ma odblokowany fabrycznie mnożnik - połączone mostki L1 :D szkoda tylko że mam plombe na L2 i athlonizacja za rok. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mostki L1 są połączone, nie znaczy to, że masz odblokowany mnożnik. Musisz sprawdzić na płycie. Durony po 38 tygodniu 2003 roku miały przeważnie poblokowane mnożniki. Co do athlonizacji to raczej się nie uda, ale możesz próbować.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zakupilem sobie durnia 1,.8... na zielonym laminaciie..., ale lipa;/, bo aani mnoznik, ani cahe niedo odblokowania:( jak dlkamnei to nei duron, jak mialem 1.4 z 256 cahe tpo byla jazda:D puszczalo sie go na 200 mhz i ognia:D..., a ten... idzuiie na to 166 przy 1.5 v..., a co dziwne???? nawet jak mu zapodam pow.1.8 to ni mhz wiecej niepojdzie, bo nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy duron 1600 o takich oznaczeniach będzie się dobrze kręcił?? : DHD1600DLV1C

MIUHB040SSPMW

laminat zielony

1507658[/snapback]

Ten duron prawdopodobnie ma zablokownay mnożnik, czyli zostaje kręcenie przez FSB. To wymaga dobrej płyty głównej najlepiej opartej na chipset nF2. Bo na tym ECS z podpisu to niewiele zdziałasz.

Poza tym nikt Ci nie powie jak będzie się kręcił procesor musisz sam sprawdzić. Podkręcalność to cecha indywidualna każdego procka.

 

BTW: coś nie gra z oznaczeniem daty produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: Czy przy przerabjaniu durona 1400 lub 1600 na athlona XP może on zejść z tego świata? I czy jak się odblokuje mnożnik to czy w tedy można już odblokować cache? :-|

 

Z góry dzięki :)

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to odblokowanie cache jest tak w 95% przypadków bezpieczne, jednak komuś na tym forum chyba procek od tego padł.

Odblokowanie mnoznika w d 1,6 wiąze się z jego "mobilizacją" i nie ma nic wspólnego z odblokowaniem cache. Odblokowanie "desktopowego" mnożnika jest niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

od roku mam tego durnia z opisu z serii MIX9B (chyba:), postawiony byl na ecs l7s7a2l (suxXx) do zeszlej niedzieli <lol>

pomyslalem 2Ghz to za malo. wiec postawilem go na:

2100Mhz - wstal

2200Mhz - nie wstal

2160Mhz - nie wstal

2100Mhz - ZGON MOBO

ecs poszedl sie jeb.c, i nabylem epoxa z opisu.

zmienilem timingi, podkrecilem na 2200Mhz... i zaczalem myslec zkad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> kase na nowa plyte glowna. tzn. resety zworka i bateria nic nie daly. totalny zgon.

na szczescie wpadlem na pomysl wywalenia wszystkich rzeczy i wlozenie zpowrotem.. DZIALA na 2Ghz i niech tak zostanie;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGAUWAGA!!!

 

mój Duron 1800 ruszył na FSB 200!!! ale napięcie za niskie, i często się zawiesza... Mobo nie daje więcej niż +14% od defaultowego Vcore... a mobo nie będe zmieniał bo 0 kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem i niestety przy 190 juz wymiekal :P i tak duze ze wogle na 185 jako tako stabilnie chodzil :P a 200 to juz niezle :D

1524089[/snapback]

moj chodzil 1800@2360Mhz ma Epox 8rda3+pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...