Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby nie zakladac nowego tematu, zapytam tu, mimo ze chodzi o starszego durona :-P

Puszczal ktos moze Durona Morgana (100fsb) na 200 lub wiecej? Mam takiego delikwenta 1100, czyli 11x100. Plytka DFI na NF2 Ultra, pamieci na winbondach bh-5, wiec w sumie zadnych ograniczen. Procek ma odblokowany mnoznik, wobec tego czy przezyje np takie ustawienia jak: 5x220, albo 5,5x200 ? W obu przypadkach bedzie pracowal na swoich nominalnych 1100mhz. Robimy ze znajomymi zaklady czy ruszy czy dym pojdzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy zmiana BIOSu by nie pomogła? może by dało więcej Voltów, jakaś wersja High Voltage...

Spróbuj podnieść napięcie na druty - było już o tym kilka razy pisane...

 

Zeby nie zakladac nowego tematu, zapytam tu, mimo ze chodzi o starszego durona 

Puszczal ktos moze Durona Morgana (100fsb) na 200 lub wiecej? Mam takiego delikwenta 1100, czyli 11x100. Plytka DFI na NF2 Ultra, pamieci na winbondach bh-5, wiec w sumie zadnych ograniczen. Procek ma odblokowany mnoznik, wobec tego czy przezyje np takie ustawienia jak: 5x220, albo 5,5x200 ? W obu przypadkach bedzie pracowal na swoich nominalnych 1100mhz. Robimy ze znajomymi zaklady czy ruszy czy dym pojdzie

Nie wiem, jak na NF2, ale na VIA bywają problemy z ustawieniem FSB 166 i 200.

 

ale oftopy i lamerki leca w tym topicu bosh

No i po kiego grzyba się przyklejasz - żeby BOSHA zareklamowac :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tym Drut-Smrót nie ma ryzyka uszkodzenia MB.CPU?nie chcę wyprawić mego D1800 w ostatnią transmisję danych... :-|

1530556[/snapback]

a moze szukajka albo chociaz google? no przeciez to pytanie jest tak banalne ze pewnie byl zakladany pewnie taki topik... a na googlach tego pelno... po za tym kazda fizyczna ingeracja w sprzet i zle zrobiona grozi jego uszkodzeniem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BiBeR, wysokie fsb to problem dla mobo (chipsetu) nie procka, a jak masz DFI to nie ma problemu i powinno działać ok.

1527168[/snapback]

A wiec sprawa z tym durniem 1100 morganem na fsb 100 o ktorym pisalem wyzej wyglada nastepujaco :)

Szybkie 5 kresek olowkiem i mnoznik odblokowany.

Wkladam na plyte, ustawiam mnoznik na 5, fsb na 200 i odpala - mysle sobie super, jedziemy dalej :D 210 - odpala, 220 to samo, wiec juz jest nominalne 1100. Ale korci dalej, wiec 225 odpala, 230.... jest post, ale reset i czarnooo :angry:

Mysle sobie staruszek duren dokonal zywota, biore do pracy nastepnego dnia zeby sprawdzic, bo w domu nie mialem na czym i co sie okazuje - procek trybi, plyta zdechla :mur: :-P

I tak oto sie skonczyla moja przygoda z duronem ktory teraz szuka nowego wlasciciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto jak lata mój durak 1800 :D

MAX szkoda że nie w 100% stabilne (nie przechodzi Super PI :sad: inne typu 3D mark normalnie chodzą) myśle że to sprawa napięcia

Edytowane przez Dr_Ozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj dureń chodzil przez rok (od nowosci) na 2Ghz, to jest 1600 BN 188

seria MIX9B. zmienilem plyte na EPOXA 8RDA+ Pro, i puscilem go na 2300 (12x192) przy 1,8V. chlodzenie to Cooler Master cos tam 8cmx8cm

temp. 54*C max (podczas renderingu)

chcialem go puscic na 2400 przy 1,95V, ale na benchmarku Sandry sie resetuje, idle mial ok 54*C:)

 

czy jak zmienie chlodzenie, to pociagnie na 2,4Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj chodzi 186x10,5 bez podnoszenia napiecia.Co dziwne jak mu dam napiecie 1,6V lub 1,65V to idzie na 187 stabilnie a juz na 188 nie.Cos mi sie wydaje ze to kres jego mozliwosci.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz pamięci - może to one nie wyrabiają? Próbowałeś podnieś na nich napięcie?

Powyżej FSB 187 próbowłeś podnieść napięcie procka?

 

Z moim był trochę podobny problem - na początku FSB199 miałem stabilne przy 1,85V. Po "wygrzaniu" procka (przez 2 tygodnie chodził na 2GHz przy 1,8V) spokojnie chodzi na FSB200 przy 1,75V. Jeśli nie pomoże to, co napisałem na początku, możesz spróbować zrobić to, co ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiatki mam good ram,napiecia na nich nie podnosilem.Nie wydaje mi sie zeby to byla wina pamieci,jak je puszcze asynchro to leca grubo ponad 200.

Co do napiecia na procku to tak jak pisalem,do 186 przy napieciu 1.55V stabilny jak skala a na 187 juz bledy w Prime.Daje mu 1.6V idzie na 187 i ani mhz wiecej,przy 1.65 to samo.No chyba zeby dac mu 1.7V to pojdzie wiecej (zeby tylko z dymem nie poszedl :D )

Edytowane przez D.N.A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba zeby dac mu 1.7V to pojdzie wiecej (zeby tylko z dymem nie poszedl  )

No bez przesady, mastah :). Na wszelki wypadek na czas testów otwórz boczną ściankę obudowy i połóż obudowę na drugiej ściance (tak żeby wentylator procka wydmuchiwał powietrze do góry). Możesz mu spokojnie dać do 1,8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalem mu 1.75 zegar na 2GHz (192) i winda nie wstaje,no to 190 winda wstala ale bledy po 10 min na prime.188 stabilnie,ale nie ma sensu dawac taliego napiecia kosztem kilku Mhz.Juz sam nie wiem czy procek wiecej nie poleci czy to wina plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj chodzi 186x10,5 bez podnoszenia napiecia.Co dziwne jak mu dam napiecie 1,6V lub 1,65V to idzie na 187 stabilnie a juz na 188 nie.Cos mi sie wydaje ze to kres jego mozliwosci.

Pozdr.

1607123[/snapback]

Hmm to ciekawe ja mam durona 1600 MHZ ( 12x 133 ) i w sumie dokladnie tak jak u Ciebie idzie mi na 187 Mhz a na 188 niestabilnie - zwiekszenie napiecia nic nie daje. Stabilnie 12 x 187= 2244 Mhz wydajnosc jak 3200 XP+ na plytce MSI KT4 AV ( KT 400A ) myslisz ze to jakies ograniczenie przez chipset na plycie czy tak jak pisales - kres mozliwosci Duronka ?. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, jaki jest dzielnik przy 188 (w końcu to VIA). Przy 1/5 PCI miałoby ponad 37,5MHz - zdecydowanie za dużo. Poza tym twój zasilacz to też nie jest potęga...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...