Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiadomo, jaki jest dzielnik przy 188 (w końcu to VIA). Przy 1/5 PCI miałoby ponad 37,5MHz - zdecydowanie za dużo. Poza tym twój zasilacz to też nie jest potęga...

1638072[/snapback]

Co do zasilacza to sie zgadzam, ale podejrzewam, ze pociagnalby spokojnie na wyzszym napieciu tego procka, wyciagam 512 ramku odpinam dyski i cd/rd/dvd i dalej sie dzieje to samo ( wiec prad raczej pod dostatkiem ), a co do dzielnika to na MSI KT4AV ( KT 400A ) jest on na stale zablokowany, przynajmniej tak gdzies wyczytalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie może być zablokowany, przecież to VIA KT400A. Może co najwyżej włącza ci się dzielnik 1/6 wcześniej niż przy 200MHz (np: przy 185 albo coś w tym stylu).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie może być zablokowany, przecież to VIA KT400A. Może co najwyżej włącza ci się dzielnik 1/6 wcześniej niż przy 200MHz (np: przy 185 albo coś w tym stylu).

1639923[/snapback]

To raczej niemozliwe, KT400A nie ma dzielnika 1/6. Warto kupic Bartona XP-M 2800+ ( 2133 MHZ, 1,65 V ) za 320 zl z 24 miesieczna gwarancja ? czytalem kompendium o xp-m to ludzie pisza ze kreca na 2,6-7 GHZ - na tej plycie chodzilby powiedzmy na 2400 MHZ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej nie może być zablokowany, przecież to VIA KT400A. Może co najwyżej włącza ci się dzielnik 1/6 wcześniej niż przy 200MHz (np: przy 185 albo coś w tym stylu).

To raczej niemozliwe, KT400A nie ma dzielnika 1/6. Warto kupic Bartona XP-M 2800+ ( 2133 MHZ, 1,65 V ) za 320 zl z 24 miesieczna gwarancja ? czytalem kompendium o xp-m to ludzie pisza ze kreca na 2,6-7 GHZ - na tej plycie chodzilby powiedzmy na 2400 MHZ ?
Wg tego, co napisano w instrukcji do tej płyty, wspiera ona FSB przez podkręcenie (czyli dzielnik 1/6 jest, ale nieoficjalnie).

Aby sprawdzić, jaki masz dzielnik przy FSB 187:

-ustaw w BIOS zegar pamięci na 166MHz(333DDR)

-w CPUZ na zakładce "Memory" masz opcję "FSB DRAM". Jeśli wyświetlany jest tylko zegar pamięci, to masz dzielnik 1/5 (pamięci idą synchro z FSB). Jeśli dodatkowo w nawiasie masz dopisane "FSB-33MHz" to masz dzielnik 1/6 (pamięci idą wtedy asynchro z FSB).

 

Co do Athlona Mobile, to warto, jeśli wiesz, że rzeczywiście idzie on na 2,6-2,7Ghz przy napięciu maks. 1,85V. Jeśli nie wiadomo, to lepiej przy takiej cenie dać sobie spokój. Pierwsze mobile faktycznie dobrze się kręciły, ale teraz to bywa z tym różnie. IHMO lepiej albo zostać przy tym co masz przez jakiś czas, albo sprzedać MOBO oraz procka i kupić Semprona64 s754 z 256kB L2 + płytę Gigabyte'a na NF3 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem wszystko jak pisales i wyglada na to, ze pamieci ida synchro z FSB, ale to mnie troche zastanawia bo przy nizszym FSB powiedzmy 160 ( PCI - 33 MHZ+27MHZ FSB = 60 MHZ ) wszystko chodzi dobrze, ale to troche niemozliwe bo moja Barracuda dawno by poszla z dymem. Dzielnik sie zmienia na tej plycie co 16 czy 33 MHZ czy to w ogole jakos inaczej jest.

 

 

P.S. Dzieki za rade z s.754 ale to mi wszyscy odradzaja mowiac, ze to niewypal i lepiej nazbierac i kupic cos na 939. POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem wszystko jak pisales i wyglada na to, ze pamieci ida synchro z FSB, ale to mnie troche zastanawia bo przy nizszym FSB powiedzmy 160 ( PCI - 33 MHZ+27MHZ FSB = 60 MHZ ) wszystko chodzi dobrze, ale to troche niemozliwe bo moja Barracuda dawno by poszla z dymem. Dzielnik sie zmienia na tej plycie co 16 czy 33 MHZ czy to w ogole jakos inaczej jest.

Możesz dać screena, bo za bardzo nie rozumiem, co chciałeś napisać... Znaczy, że przy FSB160 i pamięciach na DDR333 masz PCI=27? Wtedy miałbyś dzielnik 1/6...

 

Socket 939 to wydatek rzędu 1000 zł za płytę i procesor. Jest szybszy o parę procent od Semprona na s754, ale z drugiej strony ten drugi jest sporo tańszy (za 6 stów masz niezłą płytę i proca). Niekręcony Sempron to rzeczywiście nic specjalnego, ale możesz mi wierzyć, że po podkręceniu na 2,6-2,7 GHz nawet Semp daje czadu :). I jest to o wiele lepsza oferta niż xp-mobile.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh sory, ze tak nie fachowo to napisalem, ale chodzi mi o to ze standardowo szyna PCI to 33 MHZ. Teraz gdy zwiekszam szyne FSB to automatycznie zwiekszam szyne PCI i np. standardowo jak mi procek chodzi na 12 x 133 PCI dziala z szybkoscia 33 MHZ ale gdy zwieksze FSB powiedzmy do 150 MHZ ( roznica 150 - 133 = 17 MHZ ) to szyna PCI dziala juz z predkoscia nie 33 MHZ tylko 33 + 17 = 50 MHZ prawda ? i to mnie wlasnie zastanawia dlaczego komp mi sie odpala nawet na szynie 160 ( wg mnie PCI wtedy ma 160-133=27. 33 + 27 = 60 MHZ - barracuda powinna sie juz dawno zjarac ! ) a nie chce pojsc gdy daje 188 MHZ ( tzn on idzie ale wyskakuje jakis blad procesora, ale mniejsza o to ) to chyba jednak kres mozliwosci tego duronka, i tak z 1600 idzie na 2244 MZ ( 644 MHZ wiecej, mamscreeny 100 % stabilnosci ). Sprzedaje tego poczciwca i rzeczywiscie sie zastanowie nad tym sempronem:P.A ktorego semprona radzibys kupic ? ktory ma najwiekszy o/c ? ( mam kupca na durona za 150 zeta myslisz ze warto sperzedac ? czy lepiej opisac np. na allegro co on potrafi, moze cena by byla wieksza ? pozdro i dzieki za szybkie odpowiedzi :) spotkajmy sie przy bronku to obgadamy co i jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze sie przenosisz na 754 to dobrze, tylko nie jarze po jaka cholere Ci boxowany procek ?? chodzi Ci o ten super wydajny wiatraczek za ktory zaplaciszpare ladnych dyszek wiecej ? czyo gwarancje? Ja bym bral takiego oemowego ale mniejszego ( nizsze lepiej sie kreca a mniej zaplacisz ), a co do plyty to radzilbym np. taka Abit NF8 w apollo.pl kosztuje 295 zl do tego semprona 2800 OEM 219Proline zl to razem 514 zl czyli mniejwiecej cena wynosi tyle ile masz kasy. Ja wlasnie taka konfiguracje bede kupowal - teraz tylko dobry wiatrak i dobry egzemplarz CPU i spokojnie taki Sempron smiiga na grruuuubo ponad 2 giga. Pozdro

Edytowane przez Riddick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe oczywiscie ze nie bede bral boxa tylko chcialem pokazac o co mi chodzi a nigdzie nie moglem znajsc oema.A ten z proline 219 nie jest 64 bit.

A co do plyty to sie zastanawiam.

A na tym abicie jak wyglada sprawa z o/c?

Pozdr.

Edytowane przez D.N.A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh sory, ze tak nie fachowo to napisalem, ale chodzi mi o to ze standardowo szyna PCI to 33 MHZ. Teraz gdy zwiekszam szyne FSB to automatycznie zwiekszam szyne PCI i np. standardowo jak mi procek chodzi na 12 x 133 PCI dziala z szybkoscia 33 MHZ ale gdy zwieksze FSB powiedzmy do 150 MHZ ( roznica 150 - 133 = 17 MHZ ) to szyna PCI dziala juz z predkoscia nie 33 MHZ tylko 33 + 17 = 50 MHZ prawda ? i to mnie wlasnie zastanawia dlaczego komp mi sie odpala nawet na szynie 160 ( wg mnie PCI wtedy ma 160-133=27. 33 + 27 = 60 MHZ - barracuda powinna sie juz dawno zjarac ! )

Akurat tak się składa, że nie masz racji. Przy:

- FSB133 masz PCI=133/4=33,3

- FSB140 masz PCI=140/4=35

- FSB150 możesz mieć PCI=150/5=37,5 lub PCI=150/5=30! Chodzi o to, że na różnych płytach może różnie z tym być!

Jeśli masz stabilne FSB160, to na 99% masz wtedy PCI=160/5=32!

Jeśli FSB188 jest niestabilne, to pewnie wtedy masz PCI=188/5=37,6. Jeśli chcesz się jeszcze z tym bawić, to możesz spróbować dać FSB190 lub od razu FSB195 wtedy BYĆMOŻE będziesz miał PCI=32.

 

mam kupca na durona za 150 zeta myslisz ze warto sperzedac ?

Jak daje od ręki 150zł to się opłaca, ja swojego kupiłem w styczniu 2005 za 100zł.

 

Sprzedaje tego poczciwca i rzeczywiscie sie zastanowie nad tym sempronem:P.A ktorego semprona radzibys kupic ? ktory ma najwiekszy o/c ?

Ja bym brał takiego, tylko OEMa

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20652

Ma mnożnik 9x, więc 2,7GHz dasz na FSB300. Chyba, że masz płytę, która na bank obsłuży FSB330-340, to wtedy:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20706

 

a co do plyty to radzilbym np. taka Abit NF8 w apollo.pl kosztuje 295 zl

Ostatnio składałem kompa kumplowi (tyle że na s939), to w każdym sklepie odradzali kupowanie ABITa, bo ponoć większość płyt wracała na naprawę po 3-4 miesiącach. Koniec końców kupiliśmy Gigabyte'a na NF4 - procek bez problemu zakręcił się na 2,7GHz przy napięciu 1,575V. Nawet boxowe chłodzenie było wystarczające. Osobiście brałbym jakiegoś EPOXa na NF3 250 (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15756) lub spróbowałbym z którymś z Gigabyte'ów (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13468), a za resztę kasy można wziąć jakiś konkretny zasilacz (Huntkey 350AP). Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duron sprzedany za 150 zl wiec temat z duronkiem zamkniety. No a z tym procesorem to rzeczywiscie nie zauwazylem ze to zwykly a nie 64 ... ale czy mi sie wydaje czy rzeczywiscie nigdzie nie mozna kupic OEM-owego Semprona 64 ? PLyte Gigabyte'a ktora wczesniej poleciles to raczej bym odradzal, a co do tego Abita to slyszalem ze rzeczywiscie padaja ... moze za dobrze sie wszystko na niej kreci ;) Ostatnio kupilem kuzynowi A64 2800 na plytce Gigabyte'a ( NF4 ) plyta generalnie extra, ale po 15 minutach pracy nie mozna bylo dotknac chipsetu!! a temperaturka wskazywala na 81 stopni !! fakt nie bylo na nim wiatraka ale bez przesady, 50 to absolutna gora. A co do semprona o ktorym mowiles to to ze ma mnoznik 9 raczej nie zacheca mnie do wydania 100 zeta wiecej, procek i tak nie bedzie chodzil na 2,7 giga a jedyne co chce miec to to co mialem na nieobecnym juz wsrod nas duronie czyli cos w granicach 2,2-2,3 Ghz i tak powinien byc duzy skok mocy w koncu Sempron ma wiecej cachu, szybsza magistrala no i 64 Bit. Mysle ze tyle z tego semprona 2800 mozna wyciagnac. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic konkretnego nie moge powiedziec narazie o podkrecaniu na tej plycie bo nie ma dzielnika i mi sie wysypuje grafa i dysk przy starcie windy przy fsb 260 zl. No coz nie bylo na stanie gigabytea K8NS lub NF8 ktorego chce a na tej KT800 wyciagnalem maxymalnie 2 GHZ przy temperaturze pracy !!!! 22 stopni w stresie, 18 normal przy podkreceniu !! - cos niesamowitego. Dodam tylko ze procek przy ustawieniu na 1900 MHZ bije mojego durona podkreconego na 2244 MHZ ( roznica 350 MHz ) co bedzie jak na nowej plycie pojdzie np. na 2,3-2.4 GHZ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic konkretnego nie moge powiedziec narazie o podkrecaniu na tej plycie bo nie ma dzielnika i mi sie wysypuje grafa i dysk przy starcie windy przy fsb 260 zl. No coz nie bylo na stanie gigabytea K8NS lub NF8 ktorego chce a na tej KT800 wyciagnalem maxymalnie 2 GHZ przy temperaturze pracy !!!! 22 stopni w stresie, 18 normal przy podkreceniu !! - cos niesamowitego. Dodam tylko ze procek przy ustawieniu na 1900 MHZ bije mojego durona podkreconego na 2244 MHZ ( roznica 350 MHz ) co bedzie jak na nowej plycie pojdzie np. na 2,3-2.4 GHZ ...

1654336[/snapback]

Czy to o czym piszesz jest Duronem Applebred 1400, 1600 lub 1800? :/

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh zapomnialem dopisac, of course o sempronie 64 Bit 2600 ( bylo w sygnaturce )

1654593[/snapback]

Nie musiałeś, nikt tu chyba nie jest, aż tak głupi aby się nie zorientować. Raczej spójż na temat topicu i odpowiedz na proste pytanie: co ma jedno do drugiego? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ma jedno do drugiego, ze na zadane pytania sie opdowiada ... chyba ze nie czytales tego o co ktos mnie pytal w poprzednim poscie i zobaczyles moja ostatnia odpowiedz :) ale chyba nikt nie jest az tak glupi zeby czytac ostatnia wypowiedz i sie do niej czepiac :) wiec w czym problem w 2 postach ????? lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crazy_Ivan ma racje, też weszłem w ten topic żeby poczytać o... DURONACH 1,4_1,8 !!!!!!

 

do postu poniżej - luk1999 wiesz to troszkę wkurza jak wchodzisz w temat o Duronkach a czytasz jak co komu wychodzi z bartonami... jest teraz 60 stron i szukaj to czego potrzebujesz. Jesli ktoś czyta to pierwszy raz to musi przebrnąć przez te 60 stron.

Edytowane przez k@li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak będziesz już miał sprzęt, to pochwal się, ile wykręciłeś :)

1648117[/snapback]

W koooncu mam sprzet jaki chcialem, Sempron 64 Bit 2600 ( 1600@8x200 ) no i plytka Gigabyte K8NS v.2.0 Narazie mecze procka 280x8 no i musze powiedziec, ze przy dekodowaniu filmow do divixa 6 mam naprawde duzyy wzrost wydajnosci ponad 2x szybciej ( a praktycznie ten sam zegar co wczesniej na duronie - jak zainstaluje latke do 64 bitow to powinno jeszcze troszke podskoczyc ). Plytka ma duzo opcji, jedyne co czlowieka dobija to 2,7v na pamieci ( ale wielu jest madrych ludzi an tym swiecie i mam nadzieje ze dlugo na Vmoda nie bede czekal a i moze juz gdzies ktos zamiescil ) pozatym nie znalazlem zadnego innego mankamentu. Procek odpala sie na 320 MHZ ale chodzi niestabilnie i resety pewnie przez pamieci, testuje procka co 10 MHZ takze do jutra powinienem mniejwiecej wiedziec jak sprzet bedzie chodzil stabilnie i dorzuce jakiegos screena POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz model z odblokowanym mnożnikiem, możesz go zmienić za pomocą drutów. Jeśli jest zablokowany, to pozostaje ci tylko mobilizacja i zmiana mnożnika spod win (ponoć działa na tej płycie, przynajmniej tak napisano na fab51).

Aby sprawdzić, czy masz odblokowany mnożnik, użyj programu bartoncrc:

http://cbid.at.tut.by/files/BCRC14.zip

Jak drutować proca, masz tutaj (zmień cpuview na socketview, ustaw odpowiednio resztę):

http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html

 

Jak chcesz wiedzieć więcej to szukaj... było o tym pisane wiele razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPUID: 0681h

Processor Code Name: Applebred

1/13/b0:major r./ minor r./ R N

Clock: 10,5

Multiplier Type: Undetermided Multiplier

Possible Crystal Maker: MIXIB

Possible Parent Crystal: Thoroughbred/JIXIB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...