Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie uwierzycie ale miałem,miałem bo po prubie odblokowania cache juz nie mam,Durona 1600 uzytkowany na płycie Ecs L7S7A2 - jest to najtańsza płyta Ecs , i kręciłem go na zwykłym coolerze, na fsb 175 działał mi stabilnie z czestotliwością 2100 czasem bujałem go na 2200 ale nie urzywalem długo z tą częstotliwościa , nie moge napisac numeru seryjnego bo mam go oddanego do serwisu

Ps.Zdziwiony byłem, że najtańsza płyta na sis dała taki osiąg a temperatura nie przekraczala 42 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj duron 1,6 poszedł na fsb166 bez probelmu wszystko chodzi stabilnie.nie pamietam serii kupiłem go zaraz jak wyszedł.

Hmm to dlaczego w podpisie masz Durona 1.8 (D 1.6 ma mnoznik 12 przy fsb 166 powinienes miec 2GHz), chyba ze masz durona sprzed 39 tygodnia 2003 i mozesz zmieniac mnoznik na mniejszy lub wiekszy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moj Duron 1800 (kupiony niedawno, wiec raczej ktorys z nowszych) poszedl na fsb 166 - co daje 2250Mhz. Vcore wynosi 1.7V, wszystko jak na razie stabilnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj duron 1,6 poszedł na fsb166 bez probelmu wszystko chodzi stabilnie.nie pamietam serii kupiłem go zaraz jak wyszedł.

Hmm to dlaczego w podpisie masz Durona 1.8 (D 1.6 ma mnoznik 12 przy fsb 166 powinienes miec 2GHz), chyba ze masz durona sprzed 39 tygodnia 2003 i mozesz zmieniac mnoznik na mniejszy lub wiekszy :?:

 

no rzeczywiscie pomyliło mi sie na 1.8 poszedl mi tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie kupowane Durony mają zablokowany mnożnik. Mój kupiłem w marcu 2004 i ma zablokowany

hej wlasnie zamontowalem durona 1,8 i poszed na 2060Mhz (stabilne) na domyslnym napięciu 1,5V... A u was jak to wygląda ?

 

PS Mój mnożnik tez jest zablokowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie kupowane Durony mają zablokowany mnożnik. Mój kupiłem w marcu 2004 i ma zablokowany

hej wlasnie zamontowalem durona 1,8 i poszed na 2060Mhz (stabilne) na domyslnym napięciu 1,5V... A u was jak to wygląda ?

 

PS Mój mnożnik tez jest zablokowany :)

u nas wyglada to tak jak pisalismy kilka stron wstecz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam duronka jak w podpisie na 1,88v idzie serii nie pamietam ale czytalem w necie ze szajska a jak sie okazalo nie jest tak zle chlodzenie glacialtech 2470 pro stres 52 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam duronka jak w podpisie na 1,88v idzie serii nie pamietam ale czytalem w necie ze szajska a jak sie okazalo nie jest tak zle chlodzenie glacialtech 2470 pro stres 52 stopnie

o kurka 52*C przy 1,88V... Ja jak ustawie na 2200 MHZ i 1,65 (sandra stabilna, prime zwiecha-czytaj dalej) to mi temp po 2 testach w sandrze skacze na 60*C... Mam titana d5tb3 caly aluminum i obroty ok. 2000 (cichutki) + biala pasta, ma wygląd jak WR3 tylko że niższe żeberka o kilka mm...

 

 

Jakie Wy macie temperatury przy napięciu ok 1,65 V i taktoiwaniu 2,2 Ghz, bo coś wydaje mi sie że muj kuler to lipa... Hyba ze cos żle zalozony... przy 1,5V i 1,8 ghz w stresie 52 *C (prime)... Jak to wygląda na Whisper Rock 3,4 i FR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

 

Mi D1800 na fsb166 (czyli na 2250MHz) poszedl na napieciu 1.7 - stabilnie

na 1.65 windowsy sie wykrzaczaja...

 

Mam WhisperRock III - w stresie cos kolo 54 - 55C (obudowe mam do d... - jakis desktop po Siemensie, taki z allegro za 20 PLN ;) - strasznie sie w niej komp gotuje... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tak to sie prezentuje:

 

Durek 1600 mnoznik 13.5 fsb 166 vcore 1.75 - 2250MHz

 

zaraz bede tostowal drugiego duronka MIUHB :twisted:

w ktorym wlasnie odblokowlem cache (mostki L2 lakierem elektroprzewodzacym malowane) zobaczymy czy sie udalo hi hi

jak sie uda to najprawdopodobniej sprzedam swojego duronka na rzecz tego :) z tym ze ma ukruszony maciupenki kawaleczek rdzenia

ale jakos mu to nie przeszkadza w calkiem niezlym podkrecaniu hi hi

 

edit

 

no pieknie jak narazie moj miuhb idzie na 200fsb x 12mnoznik napiecie 1,85 i juz 10 test w prime 95 ma za soba :twisted: czyzby stable? zobaczymy na ktorym sie wylozy hehe

temperaturka jak narazie 50* chyba zaraz wentyla na nagrzewnicy dam na 12v :twisted: to spadnie o jakies 3-4 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mailem wlasnie cos dziwnego z moim durniem 1600. Rozbieram kompa zeby przeczyscic i spoko wkladam wszystko zpowrotem. Odpala sie i pokazuje w windzie duron 1400 fsb 133, patrze na mnoznik, jest 10.5 w biosie na default. Zapisuje biosa jeszcze raz i jest 1600. Wchodze do biosa zmieniam mnoznik i sie nie odpala. Wiem ze duren jest zablokowany ale jakims dziwnym trafem sie odpalil raz na mnozniku 10.5. Hmm... moze ktos sie z tym spotkal, moze da sie cos z tym zrobic i jakos zmienic mnoznik? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie po oc mojego durnia 1.6

wiec tak najpierw zprawdzilem czy moge zmieniac mnoznik - niemoge zablokowany , nastepnie zmienilem fsb ze 133 na 166 proca widzi jako Duron XP 2000 ( 12*166 ), czyli podkrecilem go o 25% , takie mam napiecia :

 

Vcore 1.52 V

Vdimm 2.75 V

Vagp 1.54 V

 

a temperature :

Tsystem : 35 stopni

Tcpu : 49 stopni

 

to jest moje pierwsze KRECENIE procka , wiec powiedzcie co moge jeszcze zrobic z tym moim prockiem , chce zmienic fsb na 200 wtedy bym mial 2400 ale niewiem czy by poszlo i na ile musialbym zmienic napiecie , zasilacz mam 300W

 

pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym zasilaczem to juz wiecej nie zdzialasz, chociaz mozesz sprobowac :D

zeby ustawic 200x12 musisz sporego kopa mu dac :twisted: u mnie wystarczylo 1.85V ale u ciebie moze byc to mniejsze napiecie lub wieksze

 

tak czy owak bez markowej 300Wat nie probuj lepiej bo szkoda reszty sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz teraz zasilacz (firma, model) podejrzewam ze codegen :wink:

z tanszych polecam fortona 300W lub modecom 350GTF~100zl

z droszych chieftec 360W dual fun~150zl

moc :!: realna to okolo 400Wat :!:

 

bierz teg chciefteca imho wystarczy na lata

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11083

cena atrakcyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj kupiłem durona 1600 w celu sprawdzenia jego możliwości.

Jak narazie śmiga 12x200@2V (qrde dużo tego napięcia potrzebuje), temp idle 33*C, full stress 36*C na AC :D , Prime stabilny. Zobaczymy co więcej potrafi ale to dopiero jutro :D

 

Co do zasilacza: Postawiłem na mocne 12V (NF7 z tej linii zasila Vcore) i wybrałem NeoTEC'a V4202 420W, spisuje się super. Przy tak ustawionym procu V na tej linii: idle 11,94, stress 11,84(mierzone multimetrem bo ABIT coś zaniża napięcia). Dodam, że są full stabilne :D

Aha: Jest promocja na te PSU: www.4max.pl

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj kupiłem durona 1600 w celu sprawdzenia jego możliwości.

Jak narazie śmiga 12x200@2V (qrde dużo tego napięcia potrzebuje), temp idle 33*C, full stress 36*C na AC :D , Prime stabilny. 

 

nie wierze w te temp nie ma bata na takie temperatury. powiedz mi czym chlodzisz. ja na tym co w podpisie z wentylem puszczonym na 12V mam 46st w stress i jest to temperatura potwierdzana termometrem. nawet na sp97 z wanteciem tornado lub delta 92mm nie zejdziesz do 36st. tyle to moj ma taktowany na 1400 z wentylem na 5V, bo jak dam na 12V to ma 36st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zmodyfikowane chłodzenie to:

- radiator od CoolerMastera HHC001

- 80mm CoolerMaster Led Fan(2500rpm, 32.11cfm) na przejściówce z 60x60 do 80x80 (zazwyczaj włączony bo fajnie świeci :) )

- z boku dmucha Delta 120x120x38, 3700rpm, 151cfm :D

Chyba wystarczy (tak mi się wydaje :D

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym procu z podpisu mam w stresie 33*C (przy otwartym oknie)

 

POZDRO

 

PS Jakie osiągacie FSB na tych Duronach?

Może chce ktoś sprzedać takiego proca sprzed 39 tyg. 2003 roku z odblokowanym mnożnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta temp. to chyba troszke optymistycznie. Moze odczyt jakis dziwny. U mnie na Zalmanie 7000 AlCu i na 1,75v mam okolo 39 stopni w idle i 45 pod obciazeniem. Moze podajesz temp po odpaleniu tego programiku do chlodzenia AMD??? Wtedy mam 34 stopnie w idle :) Pasta to zwykly silicon z arctic silencera. U mnie fsb 233 max bo tyle moge utrzymac na tym epoxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem, moze troche metnie, ze 34 stopnie mam wlasnie na tym programie. W stresie nie bardzo jest jak chlodzic procesor programowo bo nie ma mozliwosci odlaczenia jakis funkcji ( tak mi sie przynajmniej wydaje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...