Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Podniosłem jeszcze napięcie(1,78-1,79v) i i właśnie testuję na 202x10.5... A ja już myślałem, że płytka nie wyrabia... a ta startuje teraz na 212X10.5, ale zaraz zwiecha :)

Prezes-> odkrywasz nowe horyzonty..heheh :)):)

powodzenia ! :)

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proszę o pilną pomoc - Duron 1400 MIXIB z 43 tygodnia ma mnożnik zablokownany czy odblokowany???

Mam takiego Durexa jak w podpisie na FSB 166 moge ustawiac wszystkie dostępne mnożniki (płyta jak w podpisie) ale na FSB200 dzieją sie dziwne rzeczy z mnożnikiem. Ustawiłem vcore na 1.65V (nie ustawiam wiecej) i FSB 200 i jade z mnożnikiem x9 no post , x9,5 full stable prime 10h, x10,x10,5 no post, x11 post ok 3dmark, prime wywala. O czym może to świadczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka macie temp kreconego D1400? nie moge zejsc ponizej 50'C (po zmianie wentylatora na niskoobrotowy Arctic TC Pro 80mm ale dzieki temu mam dosc cicho) jesli ktos moze zasugerowac chodzenie wydajne chlodzenie CPU a przy tym ciche (koniecznie ponizej 20dB) w cenie do 150PLN bede bardzo wdzieczny. (wiem, ze to malo realne ale moze...)

Prosze o opinie poparte wlasnym doswiadczeniem a nie rumorami z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka macie temp kreconego D1400? nie moge zejsc ponizej 50'C (po zmianie wentylatora na niskoobrotowy Arctic TC Pro 80mm ale dzieki temu mam dosc cicho) jesli ktos moze zasugerowac chodzenie wydajne chlodzenie CPU a przy tym ciche (koniecznie ponizej 20dB) w cenie do 150PLN bede bardzo wdzieczny. (wiem, ze to malo realne ale moze...)

Prosze o opinie poparte wlasnym doswiadczeniem a nie rumorami z sieci.

tia :)

to jest niewykonywalne !

albo cicho albo wydajnie !

Sam mam x-dreama na najnizszych obrotach przy procku z podpisu mam ok.42 stopnie :)

na najwyzszych mam 35 ale to chodzi jak porzadna suszarka :)

tak na ucho grubo ponad 40 decybeli :)

jeszcze w budzie sa 2 inne wentyle + na grafie + na hdd :)

da sie przezyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Duron 1.4GHz wstaje na 2.3GHz.. ale coś kiepsko ze stabilnością. Mam napięcie 2V na FSB 200 i x11.5

Wogóle ktoś próbował na takich ustawieniach?

Da się jakoś zwiększyć stabilność? Dodam tylko że mam max. V na chipstecie czyli 1.7V na Abicie NF7, pamięci nie istotne bo zaniżyłem ich taktowanie z 333 na 260 żeby nie zawadzały bo są kiepskie przy wysokim FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Durona 1400@2100 (10,5x200) na MSI KT6 Delta SR. VCore 1.55V.

Pamieci Kingstony PC 3200 niestety tylko CL3 (pracuje synchronicznie z procesorem). Dziala stabilnie. Nietety poniewaz priorytetem jest dla mnie cisza (chlodzenie Arctic TC Pro 80mm na CPU, systemowy pod zasilaczem i w zasilaczu wymieniony na takiz sam) to niestety nie idzie to w parze z temperatura, ktora osiaga od min 45'C do 55'C w stresie - co dosc mocno mnie niepokoi. Wczesniej na Spire WhisperRock III mialem ok 45'C ale znacznie glosniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. mysle ze najlepszym rozwiazanioem bedzie zalman7000al lub 7000al-cu. ten 1szy kosztuje kolo 100 , ten drugi troche wiecej. qmpel ma coprawda full cu i p4 w stress nie przekracza mu 49C i to przy idealnej ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... jak sie okazuje cisza to pojecie wzgledne...

zalman o ktorym piszesz ma silent 20dB do 30dB na max obrotach. Nie nazwal bym tego "idealna cisza" :-) Chlodzi faktycznie o niebo lepiej od moich Arcticow TC ale one maja 12dB w "silent"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ten prime95 mnie bardzo intryguje, dlaczego to dziadostwo wyburacza chwilę po zapuszczeniu? Jak włączyłem wczoraj o 23 3dmarka2001 w pętli to do 9 rano dzisiaj chodził, póki sam nie przerwałem :)

Jak to jest u Was z tym prime95? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ten prime95 mnie bardzo intryguje, dlaczego to dziadostwo wyburacza chwilę po zapuszczeniu? Jak włączyłem wczoraj o 23  3dmarka2001 w pętli to do 9 rano dzisiaj chodził, póki sam nie przerwałem :)

Jak to jest u Was z tym prime95?  :?

prime'm sie bardzo nie przejmuj, nowe duronki go nie lubią.

jeżeli jest stabilny w 3dsmarkach i grach to nie ma co się przejmować.

u mnie też się wykłada ale się nie przejmuje :wink:

 

btw. dobiłem do 2,1GHz w postaci 10x210MHz przy 1,775V - to już jest przyzwoicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Duron 1,6GHz lazi na 12x162 na defaultowym napieciu. Idzie tez na 165 FSB ale za bardzo sie grzeje i po osiagnieciu 53 stopni ekran "zamarza". :(.

Jaki wydajny coolerek AC polecacie? A moze to nie tylko brak dobrego chlodzenia? Bo pamieci ida na FSB 1:1 DDR333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Duron 1,6GHz lazi na 12x162 na defaultowym napieciu. Idzie tez na 165 FSB ale za bardzo sie grzeje i po osiagnieciu 53 stopni ekran "zamarza". :(.

Jaki wydajny coolerek AC polecacie? A moze to nie tylko brak dobrego chlodzenia? Bo pamieci ida na FSB 1:1 DDR333

ja polecam x-dream + coopershim + as ceramiqua ... ja to mam i mam bardzo niskie temperaturki a ten kuler na najnizszych obratach jest nawet cichy ;)

ale na najwyzszych to porządna z niego suszarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj procus :lol:

nazywa sie tak :

dhd1400dlv1c z326447271557

mixib 0335vpmw

zielony

 

i na poczatku jak dale mnoznik 13.5 (1800 mhz) to stawal w momencie postu

zwiekszylem napicie o 3% i full stable

zwiekszylem jeszcze magistrale (149mhz) ale to juz napicie musialem dac wieksze o 6%

i niespodzianka!!!

proc ulegl wygrzaniu bo po 1 miesiacu pracy na 2 ghz juz wchodzi do windy bez jakiego kolwiek podnoszenia napiecia!!

 

ale zszedlem bo mosfety i kendensatory sie grzaly jak h..

 

wiec mam spowrotem 1400 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie to jest chyba rekord .... 2100 mhz (12x175) STABILNIE na 1,5 V !!!!

kto mnie pobije , no kto ?

nmoj stabilnie nie chodzi na 2.2GHz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie to jest chyba rekord .... 2100 mhz (12x175) STABILNIE na 1,5 V !!!!

kto mnie pobije , no kto ?

nmoj stabilnie nie chodzi na 2.2GHz !!!
cos cie nie zrozumialem ?

twoj stabilnie chodzi na 2200 przy napieciu 1.5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...