Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

kurde!

powedzcie mi dlaczego tak sie dzieje:

mój duron jest zablokowany (48 tydzień :( ), i chce mu odblokowac mnożnik, więc robiłem drutmoda, ale nic nie działa. zawsze wszystko jest tak jak było. uzywałem drucików z kabla do dyskietek, moze ktos by podrzycił jakis schemat do drutmoda bo ja juz nie mam pomyslów, ale najlepiej by było jakby ktos kto robił drutmoda na duronie podzielił sie swoimi spostrzeżeniami :). czekam na odpowioedzi.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze sklepu z nowiutkim D1600 ;)

 

zielony laminat MIUHB (tak mi się wydaje), 38 tydzień !!!! (ale mi się udało !) czyli odblokowany mnoznik, tylko problemem okazał się laminat (jakkolwiek po krótkiej walce z nożykiem do cięcia papieru poddał się i skapitulował) - którego już nie ma ;) i dobrałem się do mostków L2. W tej chwili (z powodu braku pamięci) śmigam na moim duronie@Athlon2600+ (12,5x166) - czekam na ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet drut mod nie pomoże gdy procek jest zablokowany! Jedyne wyjście to kręcić przez FSB.

a to zonk!!:(

dzięki za odp, tego nie wiedziałem... a jest jakas metoda na odblokowanie tego mnożnika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jutro kupie sobie durona 1600 w sklepie to jak myslicie jak bede go mogl przekrecic ?? Mam 8x8 3200rpm wentyl i mobo takie jak w opisie. Pojdzie to na 150mhz magistrali bo chyba mnoznika nie rusze bo zablokowany bedzie ?? a Moze bardziej sie oplaca kupic rendeona 9200 64mb 128bit i lepiej na tym wyjde w grach (cs) ??Jak wogole taki durona sie zachowa w mojej plytce bedzie mial 12.5 x 133 po wlaczeniu czy jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko moj sprzet to duren1400@athlon2600xp przy fsb 200x10,5 pamiatki ddr333 puszczone na 200 czyli synchronicznie (dodam ze jak mialem synchro na 166 to wszystko dzialalo bezproblemowo). Timingi na ultramode i tu zaczyna sie problem, bo jak gram czy robie cokolwiek w wingrozie to spokoj, a jak zapuszcze jakikolwiek film to FREEZ. teraz sie zastanawiam czy zmniejszyc fsb i dac lepsze timingi czy leciec na tym fsb i a timingi ustawic na gorsze.

 

dzieki za pomoc i jeszcze jedno czy fsb200 dla durnia to nie za duzo ?? :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo l7s7a2 traci stabilność przy fsb 196 w góre.. Ale mozna to naprawic wrzucając zmodowany bios i ustawic pci/agp na 34/69, albo jakos tak nie pamietam dokładnie. Dodatkowo jakies chłodzenie na NB ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jutro kupie sobie durona 1600 w sklepie to jak myslicie jak bede go mogl przekrecic ?? Mam 8x8 3200rpm wentyl i mobo takie jak w opisie. Pojdzie to na 150mhz magistrali bo chyba mnoznika nie rusze bo zablokowany bedzie ?? a Moze bardziej sie oplaca kupic rendeona 9200 64mb 128bit i lepiej na tym wyjde w grach (cs) ??Jak wogole taki durona sie zachowa w mojej plytce bedzie mial 12.5 x 133 po wlaczeniu czy jak ??

Czy naprawde nikt nie zna odpowiedzi na moje pytania ?? Jak standardowo jest ustawiony duron 1600 ?? 12.5x133 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jutro kupie sobie durona 1600 w sklepie to jak myslicie jak bede go mogl przekrecic ?? Mam 8x8 3200rpm wentyl i mobo takie jak w opisie. Pojdzie to na 150mhz magistrali bo chyba mnoznika nie rusze bo zablokowany bedzie ?? a Moze bardziej sie oplaca kupic rendeona 9200 64mb 128bit i lepiej na tym wyjde w grach (cs) ??Jak wogole taki durona sie zachowa w mojej plytce bedzie mial 12.5 x 133 po wlaczeniu czy jak ??

Czy naprawde nikt nie zna odpowiedzi na moje pytania ?? Jak standardowo jest ustawiony duron 1600 ?? 12.5x133 ??
nie, duron standartowo jest ustawiony 1600 / 133 = 12, czyli mnoznik ma 12.

moja odpowiedz jest taka, ze lepiej wyjdziesz w cs zmnieniajac grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jutro kupie sobie durona 1600 w sklepie to jak myslicie jak bede go mogl przekrecic ?? Mam 8x8 3200rpm wentyl i mobo takie jak w opisie. Pojdzie to na 150mhz magistrali bo chyba mnoznika nie rusze bo zablokowany bedzie ?? a Moze bardziej sie oplaca kupic rendeona 9200 64mb 128bit i lepiej na tym wyjde w grach (cs) ??Jak wogole taki durona sie zachowa w mojej plytce bedzie mial 12.5 x 133 po wlaczeniu czy jak ??

Czy naprawde nikt nie zna odpowiedzi na moje pytania ?? Jak standardowo jest ustawiony duron 1600 ?? 12.5x133 ??
nie, duron standartowo jest ustawiony 1600 / 133 = 12, czyli mnoznik ma 12.

moja odpowiedz jest taka, ze lepiej wyjdziesz w cs zmnieniajac grafe.

No wlasnie nie wiem biorac pod uwage...

http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=11482

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiem biorac pod uwage...http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=11482

kiedys mialem gf2mx200 32mb 64bit i duraka 800@1000, potem kupilem sobie r9000 64MB 128bit i w kazdej grze skok taki ze hej, 3d marki 2k1 z 1600 pkt na 5000 pkt, potem kupilem sobie athlonka 1000@1200 3d markow 5600, czyli niewielka roznica, teraz mam duronka 1400@2000 i mam okolo 5900 3dmarkow wiec tez roznica zadna, cs nie jest az tak wymagajacy dla procka, durek, ktorego masz spokojnie styka, w tym przypadku lepsza karta grafiki da wiekszy skok wydajnosci.

najlepiej pozycz od kogos karte grafiki i zobacz jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie maybach :) mialem duronka900 i gf2mx, mialem 60 fps... kupilem radeona9100... i fpsów mialem tyle samo...

 

zmienilem proca na 1400@2100 i mam 99 non stop... moj qmpel na gf4mx i athlonku1700xp+ ma non stop 99 fps

 

taki moral z tego i potwierdzony fakt, że ATI ma zjechany OpenGL i wykorzystuje on bardzo duzo procesora... wiec ten 9000 dla csa na BANK wystarczy.... tylko zmien proca... ~1600mhz i bedzie hulac...

jestem pewien :) ... Moge sobie dac lape urwac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No postaram sie zalatwic tego duronka 1600 i puszcze go na 145 fsb albo cos takiego jak myslicie bedzie chodzil ?? I wogole jak to bedzie wygladac jak wyciagne mojego duraka ktory teraz jedzie na 1.82v i wloze 1600 w 0.13mikrona ?? Sam "sobie ustawi" napiecie i mnoznik pewnie 12.5/13x133 (bo taka mam opcje na mobo i jesze jest over 13x ale nie wiem na jaiej to zasadzie) fsb mam max 155 ale wtedy pci za duzo bedzie mialo bo chyba cos kolo 38 nie pamietam dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak beda sie krecic durony 1800 nikt o nich nie pisze. ja jestem szczesliwym posiadaczem tego procka i mam takie proste pytanko odnosnie odblokowania casch`u L2 czy olowek musi przechodzic kolo laserowego wypalenia czy moze isc przez wypalone miejsce? probuje juz 5 raz i nic ale nie poddam sie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak beda sie krecic durony 1800 nikt o nich nie pisze. ja jestem szczesliwym posiadaczem tego procka i mam takie proste pytanko odnosnie odblokowania casch`u L2 czy olowek musi przechodzic kolo laserowego wypalenia czy moze isc przez wypalone miejsce? probuje juz 5 raz i nic ale nie poddam sie :))

1. Na jakim laminacie masz procesor ?

2. Czy mostki widać ? czy są pod laminatem ?

 

Ja mam swojego 1600 pod zielonym laminatem - więc go zeskrobałem (gwarancja poszla ... do domku ;) ) - i najpierw polaczylem olowkiem (jakis stary 5 letni olowek ;) ) naookoło (po łuku) - i ... nic. Potem jeszcze raz rozebrałem kompa, wyciagnałem procesor i poleciałem ołówkiem przez to wypalenie, zakleiłem ołówek taśmą i ... pełny sukces :) którego i tobie życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. laminat jest koloru brazowego

2. mostki i sciezki sa widoczne na procesorze

jak radzicie mam wyskrobac delikatnie szczeline miedzy polaczeniem czy nie robi sie takich rzeczy jak widac sciezki

jeśli widać mostki, nic nie trzeba skrobać - trzeba je połączyć ołówkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...