Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

padł... kurde mac... Zaczelo sie tak, wylaczam kompa... wyjmuje z socketa usuwam palcem resztki olowka na L2, wkladam proca, power on... ide do kuchni, wracam... nic... zero... zgon ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie bylem, ale przybywam :lol: z nowymi osiagami

2516Mhz 2v @ freon

Czemu tak malo? Po pierwsze plyta mi nie daje wiecej, 2600 tez potrafie i chodzi ale pod obciazeniem sie wylacza. Nawet 2666Mhz wchodzi do biosu ale windy juz nie wczytuje bo reset podczas wczytywania. Po drugie to tylko 2v.

Mam nadzieje ze uda mi sie potestowac jak dostane nf7, ale musze oddawac fc wiec nie wiem czy zdaze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ....

mam pytanko .... kupilem procka duron 1600 brazowy laminat .... seria

MIUHB 0348VPMW

 

chce go przerobic na athlona XP ...... co mam zrobic ....

na mostku L2 dokladnie widac przeciecia mostkow ( az ciemne punkty wokolo ) ....tylko ze sa 2 przeciecia ...nie tak jak na zdieciach z ruskiej strony ....przeciety jest 1 i ostatni ..... patrzac na procesor opisem znamionowym do dolu ...... wyglada to tak ......

 

L9 : : : :

L2 : | | :

 

ktore mam polaczyc ......

 

i kiedy trzeba skrobac procesor ....jak na niego patrze to widac sciezki i mostki ..ale sa takiego samego koloru .... w rowkach niby widac koncowki naciec po laseze ...... czy to wystarczy ...czy trzeba skrobac ....

 

moze ma ktos zdiecia jak wygladaja te do skrobania i te co nie trzeba skrobac .... ??

a najlepiej przed praco .... w trakcie ( wyskrobany ) i ..... po pracy ))

 

dzieki za pomoc

Artur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli wywala mi przy  prime 95 mojego Durona podkręconego do 2100, a w pozostałych aplikacjach chodzi stabilnie, to robić coś z tym albo pozostawić bez zmian?

jesli nic ci sie nie sypie, to zostaw, podkrecone durony (niektore) potrzebuje dosc wysokie VCore aby prime bylo stabilne, np. moj @2GHz jest stabilny przy 1.75V, profilaktycznie dostal 1.80 a prime stabilne dopiero przy 1.90V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uf... jednak nie padł :) coś sie z mobo pochrzaniło i na 1 dzień zaniemówila. Bo dzisiaj odpalila sie bez zadnych problemów :)

Narazie nie krece, czekam na lepsze AC :)

 

Ale to dość dziwne... 1 dnia nic... zero odpowiedzi od kompa. Czrny ekran. 2 dzień, bez ruszania niczego odpalil sie bez problemu... no nic :)

Archiwum X ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to dość dziwne... 1 dnia nic... zero odpowiedzi od kompa. Czrny ekran. 2 dzień, bez ruszania niczego odpalil sie bez problemu... no nic :)

Archiwum X ? ;]

z tego wlasnie slynie ECS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takiego samego Durona na brazowym laminacie z tej samej serii i mostki sa przeciete w identyczny sposob. Gdzies przeczytalem ze wystarczy polaczyc tylko ostatni L2 , sprobowalem i nic wiec polaczylem tez pierwszy i wiesz co tez nic. To byl olowek i byc moze o to chodzi jak kupie lakier przewodzacy to sprobuje jeszcze raz. Napisze czy mi sie udalo! Aha moj Duron 1600mha@2014 212 X 9,5 chodzi bezproblemowo przy vcore 1,5.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez probowalem laczyc olowkiem ...i nic .....wyczytalem juz ze laczy sie tylko ten ostatni ...pierwszego nie ruszac ......jak co to mam gdzies zdiecia jak polaczono taki model z 2 przecueciami ...tylko ostatni .....

 

dzis chce kupic lakier ..wtedy bede probowal dalej ......

 

jeszcze nie krecilem go ....niedlugo zmienie plyte na cos lepszego wtedy bede probowal ......... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój duronek lata pięknie na 2,3 ghz ale problem jest taki ze nie chce działać na mnożnikach większych niż 12,5 , na niższych lata bez problemu (aktualnie 11,5*200). Płytka to EPOX 8RDA+ rev.2...Może ktoś ma jakiś pomysł bo przez archiwum nie dałem rady się przebić tyle tego jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój duronek lata pięknie na 2,3 ghz ale problem jest taki ze nie chce działać na mnożnikach większych niż 12,5 , na niższych lata bez problemu (aktualnie  11,5*200). Płytka to EPOX 8RDA+ rev.2...Może ktoś ma jakiś pomysł bo przez archiwum nie dałem rady się przebić tyle tego jest :)

odblokowanie mnoznikow >12.5 znajdziesz tu

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=33023 razem ze zdjeciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze problem nie tkwi w zablokowanym mnozniku skoro mozesz go zmieniac :) Moze nie idzie wyzej bo dales mu za male napiecie albo twoj zasilacz jest zaslaby, mozliwosci jest wiele, to nie musi byc odrazu trefny Duron.

 

 

 

 

 

 

[/uDuron 1600mhz@2014 212x9,5 vcore 1,5 256mb Kingston saphire 9000 250/400@320/550bo mam slabr radiatorki Soltek 75frn2-l samsung 20gb ogolnie do bani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to raczej kwestia zasilacza bo na 2300 chodzi wszystko elegancko. Jak ustawie mnoznik np 14 i jakakolwiek magistrale to w czasie postu mam athlona 1,2 ghz. Takze nie jest tak ze komp nie startuje. Nie musze zrobic 2,5 ghz zeby nie odpalil :) wiec problem zasilacza raczej wykluczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procki, ktore nia maja fabrycznie mnoznika powyzej 12.5 nie maja mozliwosci ustawienia go, no chyba, ze przez drutmoda.

Ciekawe 8O 8O 8O ja na swojej płycie przełączyłem mnożnik zworką, kumpel na 8rda+ przełączył mnożnik w biosie (obydwoje mamy procki <39 tydzień)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procki, ktore nia maja fabrycznie mnoznika powyzej 12.5 nie maja mozliwosci ustawienia go, no chyba, ze przez drutmoda.

Ciekawe 8O 8O 8O ja na swojej płycie przełączyłem mnożnik zworką, kumpel na 8rda+ przełączył mnożnik w biosie (obydwoje mamy procki <39 tydzień)

hmm w podpisie masz mnoznik 11.5 a zeby zmienic mnoznik na >12,5 to fatk albo drutmod albo malowanie Niemiec mial racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanko: czy durona 1800 idzie zrobic na athlona? bo juz sam w to nie wierze, olowkiem robilem tak z 10 razy i teraz kupilem sobie paste przewodzaca ze srebrem i tez nic :x mam pytanko czy te zlote punkty co widac co trzeba je polaczyc sa zalaminowane? trzeba tam cos rozdrapac np. igla? durak jest koloru brazowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procki, ktore nia maja fabrycznie mnoznika powyzej 12.5 nie maja mozliwosci ustawienia go, no chyba, ze przez drutmoda.

Ciekawe 8O 8O 8O ja na swojej płycie przełączyłem mnożnik zworką, kumpel na 8rda+ przełączył mnożnik w biosie (obydwoje mamy procki <39 tydzień)

odpowiedz masz wyzej.

 

gdyby byla mozliwosc jazdy z mnoznikiem wiekszym niz 12.5 bez modow to myslisz, ze nie mial bym wyzszego skoro moja sztuka RDA nei lubi szyny poyzej 185??

 

masz o tym przyklejony temat "a jednak mnoznik pow 12,5" czy jakos tak on sie zowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procki, ktore nia maja fabrycznie mnoznika powyzej 12.5 nie maja mozliwosci ustawienia go, no chyba, ze przez drutmoda.

Ciekawe 8O 8O 8O ja na swojej płycie przełączyłem mnożnik zworką, kumpel na 8rda+ przełączył mnożnik w biosie (obydwoje mamy procki <39 tydzień)

odpowiedz masz wyzej.

 

gdyby byla mozliwosc jazdy z mnoznikiem wiekszym niz 12.5 bez modow to myslisz, ze nie mial bym wyzszego skoro moja sztuka RDA nei lubi szyny poyzej 185??

 

masz o tym przyklejony temat "a jednak mnoznik pow 12,5" czy jakos tak on sie zowie

ok ok - ale sa plyty z 5 bitowym mnoznikiem - i tam sie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta moze masz mnoznik 27 i fsb 66 bo tak jest najwydajniej

nikt do tej pory nie spotkał sie z durniem który miałby całkowicie odblokowany mnożnik jak juz coś to procek jest odblokowany do 12.5 a dalej to mozesz se mieć opcje w biose ale w zyczywistości tyle nie ustawisz bez druta a jak jesteś takim cudotwórcom to moez pokazesz nam jakieś screeny a my postaramy ci sie uwiezyć ze sa one robione na procku bez drutów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...