Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Juz gdzies pisalem, ale powtorze jeszcze raz:

Duronik 1400 12,5 x 166 - przy 13 okresowe zwisy, napiecie 1,58V, WC, 48 st. C przy zalaczonym non-stoper Seti! Jak bede mial wiecej czasu to pobawie sie magistrala i przedrutuje napiecie.

Przy okazji- czy widac golym okiem roznice jezeli ustawie ostre timingi na pamieciach, czy tez efekty beda widoczne w benchmarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie co zlozylem kompa kuzynce i powiedzcie ile moge z niego wycisnac ale musi byc max stabilnosc, czyli poprostu zwykly overclocking bez extremow!

Sprzet:

Asus A7N8X Deluex rev 2.0 [1007 bios]

Duron 1400 [MIXIB 0335 VPMW - DHD 1400 DLV1C]

2x256 400mhz cl2.5 GeIL

300W Fell - wdl sprzedawcy b.dobry 300w zasilacz wdl niego lepszy od 350w oem.

CoolerMaster taki dozy, qrcze wywalilem opakowanie:( no teraz na standardowych ustawieniach w idle ma do 35C wdl PC-Probe.

 

Radek 9200 64mb 128bit; 40gb hdd; cd-r, cd-rom itd..

 

Pomozcie bo poprostu nie mam czasu na testy. 4letni chlopczyk czeka na sprzecik bo chce pograc w Boba Budowniczego :) wiec pewnie jak jutro rano sie obudzi to odrazu przybiegnie do mnie by zobaczyc "swoj" komputerek. [Zebym to ja zaczynal od takiego sprzetu!!!]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwyklyoverclocking bez extremow!

Sprzet:

Asus A7N8X Deluex rev 2.0 [1007 bios]

Duron 1400 [MIXIB 0335 VPMW  -  DHD 1400 DLV1C]

2x256 400mhz cl2.5 GeIL

300W Fell - wdl sprzedawcy b.dobry 300w zasilacz wdl niego lepszy od 350w oem.

CoolerMaster taki dozy, qrcze wywalilem opakowanie:( no teraz na standardowych ustawieniach w idle ma do 35C wdl PC-Probe.

Puscilem go 10.5x166 przy 1,5V Ram synchro na 6-3-3-2. Prime 15min 40`C Napiecie leciutko skacze ale w normie. Nie wiem czy wogole jest sens sie wysilac zeby poszedl na FSB 200? Da rade? na jakies 8x200? Hmm widac wszyscy spia.. zobacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm 8.5x200 nie idzie, 7,5x200 nie idzie, nie pomaga podniesienie napiecia proca... Nie sa to pamieci, moze zasilacz? Widac nie jest temu prockowi smiganie na 200mhz... no coz.. ale za to pamieci na 6-2-2-2 smigaja ladnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa.... Popierwsze nie mogę zmienić mnożnika :? :evil:

próbowałem wszystkie pokolei i żaden poza standardowym nie działa, komp nie wstaje, a jak ustwie DIPY na 11 ; 11,5 ; 12,5 to i tak startuje na defaultowym 12.

Po drógie problem z fsb 166, komp wstaje, ale także jedynie na defaultowym mnożniku, niestety winda już się nie odpala....

Teraz myślę nad podniesieniem Vcore z tym że minimalnie mogę go podnieść aż o 5%, czyli na 1,62V coprawda powinien pięknie śmigać przy takim napięciu ale miałem nadzieje że pujdzie na Default'owym.

Trzecia rzecz to zamalowanie mostków aby uzyskać 256kb L2, niby wiem ja ale wolę zobaczyć jakiś przejrzysty opis, więc jeśli ktoś może zapodać tu opis lub linka do niego to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj duron 1600 mibix stabilnie chodzi na 2000 (12x166) przy pomocy chlodzenia wodnego ,nie podnosilem jeszce napiecia chodz przy 2050 juz ma bledy chodz dalej sie nie zawiesza .Wczesniej mialem durona 850 ktorego wykrecilem do 1100 przy napieciu vcore +7,5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

oto to co spisalem z mojego durnia:

 

dhd1400lv1c 232126826271s

mixhb 0333 vpmw

 

 

no i jest z nim tak:

na napieciu def. czyli 1.5 leci na 2.1ghz czyli ( 2093 MHz 11.5 x 182)

wyzsze fsb tez lyka ale przy wyzszym vcore, dokladnie nie pamietam

tylko na kwile pusilem wole zeby bylo syncro, a niestety pamiatki mam,

no coz elixir 166 i max na 182 ida :( napieciami pamiatek sie nie bawilem

 

w chwili obecnej na vcore 1.575 idzie na 2.2 i wiecej sie kiba nie zapowiada,

bo moj falcon rock przy 2.3 zdaje sie byc za slaby - szybko sie grzeje w sytuacjach

stresowych - cpuburn i momentalinie garacy :(

 

no ale planuje jakies wc zlozyc po swietach wiec moze byc milo :)

 

aha, z tego co pamietam to on zielony jest

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

jak juz pisałem wcześniej na standardowym coolerku ( z wkładką miedzianą i obrotami na stałe 3500 ) osiągnąłem 13 x 166 - 2158 mhz.

czyli wspomniany wcześniej 2600+.

nIESTETY DODAŁEM OSTATNIU gf4 4200 i stary 300 w zasilacz zaczyna wariować, bo czasami ma nagły reset zestawu ale mam już na oku 350 w tak więc może będzie poprawa.

Proc chodzi na 1.55 lub 1.6 vcore i standardowym napięciu na ddr i agp. ( pci i agp zablokowane )

płyta msi delta-l na nforce 420.

Przy jakimkolwiek ustawieniu ponad 170 fsb komp nie wstaje, ale to może wina zasiłki.

Z 1400 udał mi się wydusić odpowiednik xp 2200 - a raz nawet na msi kt400 2400. ale się grzał.

Aktualna temoerasturka to od 30 do 45 stopni w zalezności od tego co robię.

DURON RULEZ

Już w najbliższym czasie dopadnę durona 1800 i to będzie jazda.

Mam durnia zielonego z odłaoniętymi l1 i l2 jak ktos wie jak uzyskać l2 256 kb to niech podeśle info na : djwww@wp.pl lub vip.komputery@neostrada.pl

nara

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIEMA MAM DURONA 1600 ,chce zmienić go na athlona i czytałem już o tym i dalej nie wiem czy zpatent z ołwkiem działa? czy nie? czy trzeba innaczej to zrobić ?.[/code]

 

Działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem napiecie +5% na 1,62 i śmiga :D Chodzi stabilnie na 12x166 czyli 2009 Mhz XP2400+ . Co najdziwniejsze na moim coolerku temp. podniosły się 'jedynie' z 35-45 na 40-53*c, a 'jedynie' bo jest to zwykły coolerk o wartości 45zł bez bajerów jedynie z miedzianym rdzeniem.

Teraz zamawiam sobie za 80zł OCZ full miedź :twisted: więc temperaturki będą do 45*c MAX przy 12x166. Jeszcze tylko zmiana pamiątek i będzie wypas, obecne przy 333 nie wytrzymują 2-2-2 1T a jedynie 2-3-3 2T co w rezultacie BARDZO spowalnia kompa i wyniki po o/c są niewiele lepsze. Podsumowując : za 189zł otrzymujemy XP2400+,

uważam że te 2000MHz to dla tego porca nie podkręcanie lecz ustawienie go na prawidłową częstotliwość przy której mógłby śmigać fabrycznie, jeedyne ryzyko to odblokowanie L2 ale w grach naprawdę nie odczuje się różnicy a i w BENCHMARKACH będzie ona znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyłącze sie do wątku i pytam:

1. Czy opłaca mi się zamieniać Athlona tego co w opisie palomino na Durona ???

2 Jakie będe miał z tego kożyści?

3 Czy będzie wydajniejszy niż mój athlon???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyłącze sie do wątku i pytam:

1. Czy opłaca mi się zamieniać Athlona tego co w opisie palomino na Durona ???

2 Jakie będe miał z tego kożyści?

3 Czy będzie wydajniejszy niż mój athlon???

1. Zależy jak ci się kręci, jak poniżej 1900Mhz to z pewnością tak

2. No to chyba oczywiste jakie są korzyści z szybszego proca.

3. Nie, dopóki nie podkręcisz XP1700 (1466MHz) idzie na równi z D1600,

D1600 kręci się na 2400+ (2000MHz) i wzwyż.

Więc jak napisałem wcześniej XP2400+ nawet z 64kb L2 to za 189 zł zaczepista sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój athlon sie nie kręci prawie wcale chodzi tylko stabilnie na 1600mhz czyli nic straconego chyba??

No to nie masz się nad czym zastanawiać pchnij swojego XP póki jeszcze coś wart i kup duronia, sam pomyśl co będzie szybsze twój XP1700+@XP1900+ 256kb L2 Czy D1600@XP2400+ puszczony synchro z pamiątkami na fsb 166(333DDR) 64Kb L2 L1 taki sam, a xp2400+ (2000Mhz) to nie kres jego możliwości tylko pierwsza bezpieczna granica, powyżej to zależy już od serii itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie moze ktore nozki trzeba polaczyc, by mozna bylo ustawic mnoznik powyzej 12,5x? bo moja plyta otczytuje mnoznik 4-bitowo. maxymalnie stabilnie chodzi mi przy 12,5 x 150, bo pamieci wiecej nie wyrabiaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie moze ktore nozki trzeba polaczyc, by mozna bylo ustawic mnoznik powyzej 12,5x? bo moja plyta otczytuje mnoznik 4-bitowo. maxymalnie stabilnie chodzi mi przy 12,5 x 150, bo pamieci wiecej nie wyrabiaja.

TU znajdziesz odpowiedz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek do tej pory śmiga rock stable na 166x12 ale....

Nie mogę zmienić mnożnika, nie wiem czemu, brakuje mi już pomysłów..... Na niektórych nie wstaje a jak zmienię np. na 11 to i tak wstaje na 12 :( Na moim MOBO mnożnik reguluję DIPAMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się będe przesiadał na takiego durnia 1400 i nie wiem co tam mam malować jakie rzeczy żeby mi wykrywało jako Athlon 2400+ może dacie link do jakiegoś schematu!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek do tej pory śmiga rock stable na 166x12 ale....

Nie mogę zmienić mnożnika, nie wiem czemu, brakuje mi już pomysłów..... Na niektórych nie wstaje a jak zmienię np. na 11 to i tak wstaje na 12 :( Na moim MOBO mnożnik reguluję DIPAMI

wał masz durka >39 tydzien one maja zablokowany mnoznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam!

Mam Duronka 1400 puszczonego na 2100 (200x10,5) na plycie MSI K6 Delta SR KT600 i pamieciach Kingstonach 400. OC tylko FSB krokami 166-175-180-185-190-195-200. Dopiero przy 200MHz aby zapewnic stabilna prace podnioslem napiecie CPU o 0,5V. Temperatura ~42'C idle i 46'C @ 2100MHz przy dlugiej pracy 100% czasu CPU (parugodzinne renderowanie). Za chlodzenie odpowiada Spire WhisperRock III na CPU i Spire systemowy pod zasilaczem. Oba kreca sie ~2600 RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby zapewnic stabilna prace podnioslem napiecie CPU o 0,5V.

o 0,5V podnosilem napiecie dla proca przy ustawieniu 12.5*200. hardcore'owiec z Ciebie. mi przy 2083 wystarcza napiecie 1.6V i to tez jest dane z zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...