Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Odezwal sie ten co wie :)

 

O podkrecaniu to nic ale moge ci zmodowac glosniki :)

 

A tak na powaznie - JA uwazam ze o kreceniu wiem sporo i to na wielu plaszczyznach [RAM, CPU, GPU, HDD ] i jedyne na czym sie nie znam to WC i FC bo nigdy nie mialem... I naprawde uwazam ze wiem sporo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ILE MAX WYCISNE?

Nie wiem - hmm zalezy od vcore - przy kolo 2 pojdzie pewnie na 2500 MHz [200 x 12.5] ale przy tym vcore nawet moj wypasiony zalmana by sie poddal:) Ale 2300-2200 mi starczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwal sie ten co wie :) 

 

O podkrecaniu to nic ale moge ci zmodowac glosniki :)

 

A tak na powaznie - JA uwazam ze o kreceniu wiem sporo i to na wielu plaszczyznach [RAM, CPU, GPU, HDD ] i jedyne na czym sie nie znam to WC i FC bo nigdy nie mialem... I naprawde uwazam ze wiem sporo :)

Hehehehehe - wy tutaj coś chłopaki wszyscy kręcicie, ja to czuję, ale poczekajcie ja się dowiem prawdy ........................... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturka - nie mam pojecia - jeszcze ten procek do mnie nie dotarl z tego co wiem to na 1.6 na WC idzie kolo 40 wiec niezle ale IMo pytanie o temp proca jest glupie bo zalezy od sprzetuy // chlodzenia // przewiewu i klimatu w ktorym sie zyje [Na grenlandii - -20stopni w otoczeniu:)]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zminiełem ustawienia mojego Durona!

Teraz mam 133x15 1.65V czyli ustawienia standardowe 2400+.

Zastanawia mnie tylko jedno czy da się tak ustawić w BIOSIe zeby go czytał jako 2400+ a nie jako 2000MHz? Bo 1.3GHz czyta jako 1600+. Da sie to jakoś zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze przy niektorych BIOSACH [starszych] po prostu... konczy sie skala... Zaden BIOS nie odczyta ci 2200 MHz ze jest to AXP 3200, bo 3400 jest tylko dla A64... Po porstu nie ma takich danych w sowjej "bazie"... Ale mi to nie przeszkadza... Poza tym - w Duronach jednak nie pasuje mi niskie FSB WOle miec 200 x 11 niz 12.5 x 166 niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasie i niestety w zestawieniu DURON 2200 [166x 13 ] vs Barton 2200 MHz [200 xx 11] widac roznice... Taka jest prawda

hehe

no normalne ze widac róznice :) , ale duron tez pujdzie na 200mhz fsb , a wtedy...

 

Nie kazdy DURON ma odblokowany mnoznik!

8O mi to akurat nie przeszkadza bo 200mhz osiągnołem przez fsb a nie mnoznik 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka roznic:

 

1. Nie kazdy DURON pojdzie nas szynie 200 na 1.6 V

2. Cache - 2 x wiekszy

3. Cena [to niestety minut]

4. Nie kazdy DURON ma odblokowany mnoznik!

1. moj durak leci na fsb 200 przy 1.5 V czyli bez zmiany napieci

2. roznica w 3d - zadna - jedynie w 2d

3. cena ...hmm... no niestety

4. drut-mod :twisted:

 

hmmm... taka roznica mnie nie zachwyca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka roznic:

 

1. Nie kazdy DURON pojdzie nas szynie 200 na 1.6 V

2. Cache - 2 x wiekszy

3. Cena [to niestety minut]

4. Nie kazdy DURON ma odblokowany mnoznik!

1. Ale za to praktycznie kazdy powinien pojsc na 1,65. Dopiero powyzej 2100 zaczyna sie szalenstwo z napieciami.

2. Moze faktycznie cos daje 2x wiekszy cache statystycznemu kowalskiem - nie wiem. Ja zwiekszylem chache, zeby ladnie sie procek przedstawial przy starcie ;)

3. Tu sie obaj zgadzamy.

4. Co nie znaczy, ze nie mozna mu tego mnoznika odblokowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, gdzie znajde porównania athlona do durona. najlepiej żeby uwzględnial ten test tez możliwośc odblokowania cache.

Prosze bardzo. Ponizej masz linki do porownania zmodowanego durona z athlonami i P4

 

http://rac.pl/~coach/tweak/cpu.jpg -- test CPU

http://rac.pl/~coach/tweak/mm.jpg -- test Multimedia

 

Jak widac roznica miedzy naszym duronem 1400@2600+ a athlonem 2800+ i 3200+ jest niewielka. Athlona 2800+ nawet wyprzedzilismy!! Tak wiec po co przeplacac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc dobrze podkręcony Duron "wyrywa z butów" i tyle, kumpel który ma standard czyli athlona 2800+ i nie bawi się w kręcenie, jest grafikiem (w tym jest dobry ale technicznie jeżeli chodzi o podzespoły to raczej kiepsko) był zachwycony moim wykreconym Durakiem bez odblokowanej pamieci, nawet stwierdził że śmiga to lepiej niz jego sprzet (ma bardzo dobre podzespoly tylko tak jak mowie niepodkreca) więc wniosek wyciągnijcie sami ......a koleś pracuje w 2d w dosyc wymagających aplikacjach ...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO CO PRZEPLACAC

Ano po to zeby miec mniejsze temp i nie musiec zmieniac procka po pol roku kiedy sie przepali [bo chodzi na 2V] ? No coz - ja itak uwazam ze durony sa dobre ale bartony lepsze :)

 

BARTONY tez mozna krecic :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO CO PRZEPLACAC

Ano po to zeby miec mniejsze temp i nie musiec zmieniac procka po pol roku kiedy sie przepali [bo chodzi na 2V] ? No coz - ja itak uwazam ze durony sa dobre ale bartony lepsze :)

 

BARTONY tez mozna krecic :)

 

Nizsze temperatury, to znaczy jakie? Teraz licze sobie seti w tle i mam 45 stopni, jak wylacze, to spadnie do 41, jak wylacze kaze i bede tylko przegladal stronki, to spadnie jeszcze do jakis 40 lub nizej. Nie mam WC ani podobnych wynalazkow, nie mam tez jakiegos "zwyklego coolera za 30 zl" jakie to ma wielu ludzi :) Ja poszedlem calkiem inna droga. Kupilem po prostu duzy radiator aluminiowy (60/80) i nalozylem na to wiatrak coolermastera - jakis standardowy jaki montuje sie do wnetrzenia obudowy (2500 obrotow). Troszke papieru wodnego (200 i 1000) do wygladzenia powierzchni i pasta z dodatkiem srebra. Napiecie to 1,65 V a nie 2.0 V !!

 

AD2. Wiem, ze Bartony sa fajne i nie mowie, ze przeskocze takiego powiedzmy 2500 podkreconego na maxa, ale chodzi o to, ze aby miec naprawde BARDZO szybki komp za malutkie pieniadze, to nie trzeba placic prawie dwa razy wiecej. Poza tym o ile lepszy jest ten twoj procek po podkreceniu? Pytam z czystej ciekawosci. Jak bedziesz mogl, to zrob testy i wrzuc gdzies linka z sandry., to moze sie zastanowimy czy warto ;)

 

ps. BARTONY tez sie moga spalic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO CO PRZEPLACAC

Ano po to zeby miec mniejsze temp i nie musiec zmieniac procka po pol roku kiedy sie przepali [bo chodzi na 2V] ? No coz - ja itak uwazam ze durony sa dobre ale bartony lepsze :)

 

BARTONY tez mozna krecic :)

 

Pozdro

bartony sa lepsze ale opterony lepsiejsze... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem u tego ziomala http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20648956 na allegro durnia 1400 zmodowanego przez niego na athlonika i biega spokojnie na 2100 mhz na standardowym napieciu 1,5 v a wlasciwie 1,48, plytka to chaintech 7vjda na kt266a, biega narazie jako 15 x 140 mhz temp 44 stopnie w stresie by seti

na 2200 mhz napiecie 1,6 juz jest potrzebne,

na 1,5 v max to 2130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj biega na 12,5*166 @1.6V ale juz dla 12*200 potrzebnowal 1.925V a teraz juz nei wstaje na szynei 200. nawet jak ustawie na 10,5*200 to napiecie 1.8V nie pomaga, ale to jest raczej wina mobo niz proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Jak wynika z testu..wydajność Durona 14oo@Athlon 2250Mhz(256L2cache)

Jest wyższa niż Athlona 3200+:

Mój Duron:

ALU 8490 MIPS

FPU 3531 MFLOPS

Athlona 3200+:

ALU 8380 MIPS

FPU 3465 MFLOPS

 

Co do idea wydawania 400zł na Bartona.. to jest ona słuszna pod warunkiem, że zakupony Barton będzie śmigał na 2.7GHz a mój Duron kończy na poziomi 2.3GHz.Należy jeszcze wspomnieć, że Durony nie trawią wysokich FSB rzedy 240 a Bartony tak.

Wtedy warto wydać więcej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie - jesli ktos ptak jak ja] potrzebuje wysokiego FSB [bo t o wieksza wydajnosc] na przyklad na ramy lub AGP [dzielnik] to warto zaplacaci troszke wiecej... Jak dostane w swoje lapki tego bartona to wam przedstawie wyniki sandry - porownamy sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...