Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mój durn to dhd1600dlv1c

 

mixib 0347xpmw jest zablokowany (zielony) kupiony na allegro ponoć jakaś super seria:) reklama dzwignia handlu :)

 

a to moje skromne wyniki

 

v core 1.5 12x167=2004 stabilne giery i 3d smarki

 

v core 1.525 12x175=2100 stabilne giery i 3d smarki

 

v core 1.525 12x178=2136 windoza odpala ale giery sie wywalają

 

 

v core 1.525 12x180=2160 komp postuje ale przy ładowaniu windozy blue screen i trza resa robić

 

moze pójdzie wiecej ale cykam sie troche podnośić v core

ile mu dać aby było stabilne bo potencjał to procek chyba ma??

płyta to epox 8k9A7I i jestem z niej zadowolony

jak ktos ma durka z tej samej serii to niech sie pochwali wynikami no i czy ta seria sie dobrze przerabia na athlona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku - SPOKOJNIE [nawet na codegenach] mozesz dawac VCORE do 1.6 - ustaw od razu 1.6 i pojedz tak jak chciales.

PS. Wiem o ktore procki chodzi z Allegro - sam sie zastanawialem czy ich nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>...

 

Q - oj porowwnamy, jasne ze tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, a ja się zawiodłem na duraku (chociaż nie koniecznie na procu)

Qmpel qpił niedawno kompa z durniem, noi dziś do niegpo wpadłem pomieszać :-}} No i po tym co się naczytałem na forum to od razu puściłem go na 166 FSB a tu klapa, totalna zwiecha, nawet bios nie ruszył, musiałem zworkować biosa.

Durak 1600

ECS L7S7a2

256 DDR 400 kingmaxy (chyba) kości infineon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial prawo ci nie ruszyc na 166 - podniosles napiecie?

Przecież napisałem że nic nie robiłem, spodziewałem się że winda nie ruszy, ale totalna zwiecha ??!!, nawet kompa nie mogłem wyłączyć, przycisk nie reagował!!

Fakt że koleś ma codegena 300 (?) wat, i na mostek południowy na mobo troche się grzeje , sprawdzane ręką. Pokombinuje trpoche jak będę miał czas spokojnie, a nie tak na wariata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zavader to kiedy dostaniesz Bartonka?

Pewnie w ponedzialek :) ALe nie martw sie dostaniesz testy i inne porownania [Aha - pisz na PW bo nas moderzy zabija i nie wiadomo co jeszcze]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam  

 

mój durn to dhd1600dlv1c

 

mixib 0347xpmw jest zablokowany (zielony) kupiony na allegro ponoć jakaś super seria:) reklama dzwignia handlu :)

 

a to moje skromne wyniki  

 

v core 1.5    12x167=2004 stabilne giery i 3d smarki

 

v core 1.525  12x175=2100 stabilne giery i 3d smarki

 

v core 1.525  12x178=2136 windoza odpala ale giery sie wywalają

 

 

v core 1.525  12x180=2160 komp postuje ale przy ładowaniu windozy blue screen i trza resa robić

 

moze pójdzie wiecej ale cykam sie troche podnośić v core  

ile mu dać aby było stabilne bo potencjał to procek chyba ma??

płyta to epox 8k9A7I i jestem z niej zadowolony

jak ktos ma durka z tej samej serii to niech sie pochwali wynikami no i czy ta seria sie dobrze przerabia na athlona??

Witam!

Ja mam właśnie takiego Durona i jestem z niego bardzo zadowolony:). Na Athlona przerobiłe się za 2 razem przy pomocy ołówka i szpilki i tak działa do dziś. Oto co pokazuje Aida32:

 

Właściwości procesora

Typ procesora AMD Athlon XP, 2233 MHz (6 x 372) 2700+

Nazwa kodowa Thoroughbred-B

Seria B0

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, Full-Speed)

 

Napięcie na którym tak chodzi to 1,6v.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx zavader

 

zeczywiscie 1.6 v core pomogło i 180x12 pękło :)

mam teraz 2166MHz tak mi pokazuje MBM5 temp max 43

sys xp stabilny

giery przetestowane (NFS U i LockON )

ale 3dmark robi zwiechy :( zresztą na markach mi nie zależy

moze to wina radka bo skręcony 320/620 ale i tak jestem :) ze tak dobrze poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam właśnie takiego Durona i jestem z niego bardzo zadowolony:). Na Athlona przerobiłe się za 2 razem przy pomocy ołówka i szpilki i tak działa do dziś. Oto co pokazuje Aida32:

 

Właściwości procesora  

Typ procesora AMD Athlon XP, 2233 MHz (6 x 372) 2700+

Nazwa kodowa Thoroughbred-B

Seria B0

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, Full-Speed)

 

Napięcie na którym tak chodzi to 1,6v.

 

pozdrawiam

Słuchaj czy ten duronik miał przecięte dwa mostki L2 - pierwszy i ostatni czy tylko ostatni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Te procki o ktorych oni mowia to jest 0347 - sprzedawane na allegro seria MIXIB - podobno fajne...

 

Co do VCORE - sadze koledzy ze jak dace cos kolo 1.7-1.8 to wam poleci nawet na hmmm 11.5 x 200 - trzeba pokombinowac, to nie boli a najwyzej trzeba bedzie estart biosu zrobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo!

 

zavader masz racje, bo to seria MIXIB 0347 dodamm, że ma odblokowany mnożnik:).

 

tzn ze masz taka samą serie i tydzien i napisz cosik wiecej o zathalonizowaniu (wiem wiem było 1000 razy )ale interesuje mnie jak sie do tego zabrałeś pokolei  

thx

No to tak. Te mostki L2 są pod laminatem i trzeba ten laminat zdrapać. Do tego celu użyłem igły i drapałem, tak długo aż było widać małe złote punkciki:). Potem wziąłem ołówek HB=2,5 :> (tak na nim pisze) i malowałem ta złote kropeczki. Zamalowałem też te przecięcie, do tego stopnia aż tej małej dziurki;) nie szło wyczuć tym ołówkiem. Potem te mostki zakleiłem przeźroczystą taśma klejącą i wszystko było i jest OK.:)

 

Słuchaj czy ten duronik miał przecięte dwa mostki L2 - pierwszy i ostatni czy tylko ostatni ?

Przecięty był tylko jeden mostek, ten ostatni.

 

pozdrawiam i powodzenia życze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - co do tej serii MIXIB 47 - wlasnie sie zastanawialem czy wybrac tego duraka czy bartona od zgreda i wybralem bartona :) POwiem jak sie kreci, mam nadzieje ze duzo nie przeplacilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj czy ten duronik miał przecięte dwa mostki L2 - pierwszy i ostatni czy tylko ostatni ?

Przecięty był tylko jeden mostek, ten ostatni.

 

pozdrawiam i powodzenia życze:)

Hmm tak myślałem co za pech z tym moim ....... :evil:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

stand. napiecie, nie wiem czy isc dalej przy moich pamiatkach :

temp w idle ok. 40 teraz 39 przy otwartej budzie. Isc czy nie isc?

dawaj dalej ja mam na duraku 1400 @ athlona xp 2700 +, taktowanie 15 x 145 = 2175 mhz na napieciu 1,55v na nominalnym czyli 1,5 v mam 2130 mhz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedz dalej tylko nie zapominaj o "papu" czyli voltage... No i bez panniki jak ie ruszy :) CLEAR CMOS i dawaj wieksze VCORE... Na moje oko wyciagniesz 12.5 x 180 na vcore okolo 1.65... Jak masz codegena to nie wychodz poza 1.7 !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no poszedl na 166x12,5 przy 1,5 winda nie ruszyla, dalem na 1,52 winda ruszyla ale bechmarka mi sie robic nie chcialo to zaczolem jezdzic tym autkiem ^_^ jade, jade i bluskir :P dalem na 1,55 i wsio gra :P

szkoda ze plytka nie pozwala na wiekszy mnoznik ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - no to krec dalej - tylko ze przez FSB! Stac ci sie nic nie moze - tylko wszystko moze pasc :) Wrzuc 1.6 i na przykla 12.5 x 175 aa potem 180 i bedziesz wiedzial ile mozesz dac :) Ja obsawiam ze mozesz wykrecic duzo wiecej ale na tym zasilaczu :/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ludzie ale macie problemy! Mój na 1.5v idzie w prime stabilnie 10.5x175, na codzień chodzi 10.5x202 1.85v... jestem wq.... widząc jak się bawicie, zamiast kręcić jak macie takie proce co idą na 2100 1.5v... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ludzie bo dostane goraczki, znajomy sie ze mna kluci ze te duroniaki gorsze od xp'kow i daje takie texty ;o

dajcie jakiegos screena albo cos bo on mowi ze takie durony wyszly 2 lata temu jak ja qpilem athlona 1000 <rofl>

 

wisla (17:06)

dobra nie bede sie klucil po prostu kupiłeś bubla

wisla (17:06)

no gdyby kazdy mogł podkrecac o tyle to by wszystkie firmy zbankrutowały

wisla (17:07)

bo juz by nikt nie kupował procków

Ja (17:07)

poczytaj tam bosze

wisla (17:07)

no ludzie glupoty pisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta on jest n1 pisze do niego:

mam durona 2100, a on:

z deka nie mozliwe bo ja podkrecilem swojego o 50mhz to komputer nie startowal, musialem wyszyscic plyte<- n1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...