Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Duronek 1600 (MIXIB0347XPMW) na default vcore ustawiony 12x166 prime 4h stable,

fajnie u mnie z napieciem na 1.400 przy 2GHz winda wchodzi, przy 1.450 tylko prime niestabilne a na 1.475 wszystko oki ale trza mu dac margines (stabilnosc na 1wszym miejscu :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D 1600 @ 2100 (176x12) brązowy laminat, seria MIXIB 0348, napięcie 1,55, płyta Asrock k7s8x - rockstable. Temp idle 42, full load 52stC. Cooler alumniniowy z miedzianą podstawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duronek 1600 (MIXIB0347XPMW) na default vcore ustawiony 12x166 prime 4h stable,

fajnie u mnie z napieciem na 1.400 przy 2GHz winda wchodzi, przy 1.450 tylko prime niestabilne a na 1.475 wszystko oki ale trza mu dac margines (stabilnosc na 1wszym miejscu )

WOW - jaktoi na napieciu 1.475 ?? To takie male idzie na 2 GHz? Chyba jakas literoofka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duronek 1600 (MIXIB0347XPMW) na default vcore ustawiony 12x166 prime 4h stable,

fajnie u mnie z napieciem na 1.400 przy 2GHz winda wchodzi, przy 1.450 tylko prime niestabilne a na 1.475 wszystko oki ale trza mu dac margines (stabilnosc na 1wszym miejscu :) )

chodzi na 2GHz na napięciu niższym niż nominalne? :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D 1600 @ 2100 (176x12) brązowy laminat, seria MIXIB 0348, napięcie 1,55, płyta Asrock k7s8x - rockstable. Temp idle 42, full load 52stC. Cooler alumniniowy z miedzianą podstawą.

29 stopni przy 2.22GHz

dowód:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Krotkie pytanko:

Mam tego AssRocka co w podpisie i wymyslilem sobie ze tego axp (palomino) zmienie na nowego duronka :D tylko ciekawi mnie czy mi sie oplaca tzn czy raczej kazdy duron + ta plyta pojdzie na te 10,5 x 200MHz ??

Moze byc nawet te 10 x 200 byle mi magistrala poszla na 200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z te oco JA wiem po przeczytaniu tych 28 stron to nie kazdy idzie na 200 x XX a co dopiero na twoim ASROCKU :) Nie wiem...

 

BTW

 

Dostalem mozliwosc WYBRANIA sobie JENEGO procka z 400 sztuk [!!!!] osobiscie zeby wybras sobie IDEALNEGO DURONIKA ;] Rozumiecie to - jade do czlowieka zeby przebrac z 400 prockoof 1 - ale bedzie jazda :) Juz sie nie moge doczekac - testowanko i sprawdzanie - biore

1. Oblokowany MLTPLIER

2. Co najmniej 200 x 11.5

3. Niskie VCORE [2200 MHZ na 1.6 ]

4. Niskie temp :)

5. Czym sie kierowac pod wzgledem "modowalnosci" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieruj sie Serją z tego co ja sie orjentuje to z 33 tygodnia przekraczaja 200FSB i to przy małym napięciu Procka.Chociaż z mojej serji 35 tydzien wycisneli max 2650Mhz przy 2.15v na NF7-S.aA zresztą tu masz

Duron 1400

http://www.cpudatabase.com/CPUdb/Showamd.cfm a tu masz

 

Durony 1600

http://www.cpudatabase.com/CPUdb/Showamd.cfm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieruj sie Serją z tego co ja sie orjentuje to z 33 tygodnia przekraczaja 200FSB i to przy małym napięciu Procka.Chociaż z mojej serji 35 tydzien wycisneli max 2650Mhz przy 2.15v na NF7-S.aA zresztą tu masz

Duron 1400  

http://www.cpudatabase.com/CPUdb/Showamd.cfm a tu masz

 

Durony 1600http://www.cpudatabase.com/CPUdb/Showamd.cfm

Masz kolego procka z tego samej serii i tego samego tygodnia co ja.

I równiez masz 14oo.

Powiadasz że dałeś radę 2650Mhz :twisted: więc powiedź mi teraz

na jakich ustawieniach.. i czy mo zmodowałeś przez kręceniem?

 

Dostalem mozliwosc WYBRANIA sobie JENEGO procka z 400 sztuk [!!!!] osobiscie zeby wybras sobie IDEALNEGO DURONIKA ;] Rozumiecie to - jade do czlowieka zeby przebrac z 400 prockoof 1 - ale bedzie jazda  Juz sie nie moge doczekac - testowanko i sprawdzanie - biore  

1. Oblokowany MLTPLIER  

2. Co najmniej 200 x 11.5  

3. Niskie VCORE [2200 MHZ na 1.6 ]  

4. Niskie temp  

5. Czym sie kierowac pod wzgledem "modowalnosci" ?

400 :!: :!:

To będziesz miał troszkę zabawy.. ale i tak wydaje mi się ze tego idealnego nie znajdziesz.

 

Ad.5 Musisz sobie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ołówek i każdego po kolei modować :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawik:

Duron 1600MHz

Epox 8RDA3i (na nForce SPP)

Kingmax 256 MB 400MHz

WD 80GB 7200 8MB.

Codegen 300W

 

Problem:

Jak odpalam kompa z FSB 133 MHz i jak pamięć mam tak samo na 133 MHz to żadnej zwiechy nie mam wszystko działa. Ale jak dałem taktowanie pamięci na 200 MHz (czyli w sumie 400 MHz) przy FSB 133 MHz to robią mi się samoczynne resety. Próbowałem odpalić Duronka na 10x166 (pamięci też na 166) to mi wywalało przy uruchamianiu jakiś komunikat że procek jest przetaktowany i dalej się komp już nie uruchamiał :( Pozostawało mi tylko CLEAR CMOS. Hmm, może by mu napięcie zwiększyć ? Cobyście poradzili. Zadowolony już byłbym gdyby mi ten RAM śmigał synchronicznie na FSB 166 MHz. Co robię nie tak ? Czy Wam też wyskakują takie monity ? Czy te 166 MHz jakie bym chciał wykręcić przy mnożniku 10 to za dużo na Duronka ? I jeszcze jedno pytanko, czy żeby zmienić FSB to muszę zamalowywać jakieś mostki (może i śmieszne pytanko ale jakoś nigdzie o tym nie piszą )??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro zauwazylem aukcje przerubki durka na athla, bez lutowania itp. ma ktos z was ten sposob?

To jest "Gumeczka" - IMO beznadzieja, naprawde przeplacasz i nie warto... Choc z drugiej strony to nie tracis gwarancji bo nie olowkujesz i nie lakierujesz, tylko zakladasz gumeczke:)

 

400

To będziesz miał troszkę zabawy.. ale i tak wydaje mi się ze tego idealnego nie znajdziesz.

 

Ad.5 Musisz sobie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ołówek i każdego po kolei modować

ja nie chce znalezc IDEALNEGO tylko 200 x 12 na 1.7 :) Tyle mi starczy - nawet nie musi miec odblokowanego CACHE byleby bylo 2400 MHZ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra 1st question :D . jak sie kręcą duraki z 04 rok? czyli 04XX w dzisiejszym dniu to od 0401 do chyba 0410 :D na ile to się @ statystycznie w porównaniu do 0335 MIXIB i reszty starszych steepów bo kazdy daje inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie chce znalezc IDEALNEGO tylko 200 x 12 na 1.7 :) Tyle mi starczy - nawet nie musi miec odblokowanego CACHE byleby bylo 2400 MHZ :)

Oprócz najbardzie popularnej MIXIB to zwróc też uwage na serie MIUHB też ładnie latają przy małym napieciu - tylko ciezko dostac takie z odblokowanym mnoznikiem

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro zauwazylem aukcje przerubki durka na athla, bez lutowania itp. ma ktos z was ten sposob?

To jest "Gumeczka" - IMO beznadzieja, naprawde przeplacasz i nie warto... Choc z drugiej strony to nie tracis gwarancji bo nie olowkujesz i nie lakierujesz, tylko zakladasz gumeczke:)

 

 

to nie moze byc gumka bo pisze ze jak wplace na konto, to on wysyla mailem :?

a te gumki czemu beznadziejne? cos sie moze stac? wole qpic i spalic go za 6miechow, oddam na gwar i bede mial nowego :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro zauwazylem aukcje przerubki durka na athla, bez lutowania itp. ma ktos z was ten sposob?

To jest "Gumeczka" - IMO beznadzieja, naprawde przeplacasz i nie warto... Choc z drugiej strony to nie tracis gwarancji bo nie olowkujesz i nie lakierujesz, tylko zakladasz gumeczke:)

 

 

to nie moze byc gumka bo pisze ze jak wplace na konto, to on wysyla mailem :?

a te gumki czemu beznadziejne? cos sie moze stac? wole qpic i spalic go za 6miechow, oddam na gwar i bede mial nowego :S

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro on to wysyla na mmaila to to jest OPIS [ktory znajdziesz 100x na tym forum] JAK zamalowac MOSTKi [KTORE], wiec jak dla mnie W OGOLE ie warto :) A gumeczka - wiesz - 30 zl za cos co mozesz zrobic olowkiem za 1.5 to strata czasu i kasy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q ty lepiej zasilacz zmien zamiast szpanowac temperatura bo z tego całego sprzetu wartego pare baniek zostannie ci moze wiatraczek... ( napiecia z tego progsa)

 

to teraz ja troche poszpanuje :wink:

12,5x166-- 1,45V ( 2600+ 2,1ghz) (37-40*C )

 

12x180- 1,5V (2700+ (2,16ghz) (aktualnie) (39-42*C MAX)

12,5x180-1,62V (2800+ 2,25ghz)(42-48*C MAX)

13,5x178-1,78V (3000+ 2,4ghz )(50-57*CMAX)

 

chłodzenie TiTaN za 30zł + pasta srebrna buda zamknieta okno wybite :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q ty lepiej zasilacz zmien zamiast szpanowac temperatura bo z tego całego sprzetu wartego pare baniek zostannie ci moze wiatraczek... ( napiecia z tego progsa)

 

to teraz ja troche poszpanuje :wink:  

12,5x166-- 1,45V ( 2600+ 2,1ghz) (37-40*C )

 

12x180- 1,5V  (2700+ (2,16ghz) (aktualnie) (39-42*C MAX)

12,5x180-1,62V (2800+ 2,25ghz)(42-48*C MAX)

13,5x178-1,78V (3000+ 2,4ghz )(50-57*CMAX)

 

chłodzenie TiTaN za 30zł + pasta srebrna buda zamknieta okno wybite :wink:

Temeperatura to narazie jedyna rzecz ją moge szpanowąć :)

Wszyscy mi to powtarzają.. a ja nadal zbieram hasj bo 400zł to nie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój konfig jest słaby bo mam słaby zasilacz.

Tak naprawde to trzeba jeszcze doliczyć:

CD-ReWritable

DVD-ROM

2 wiatraki od chłodnicy podłaczone do zasialacza.

2 dyski twarde

Chłodzienie GeForca.

No i zamierzam kupic Bartona więc muszę mieć zasilacz z zapasem mocy a taki za 100zł to sie nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bys sie zdziwił co ten fortron potrafi i co niektórym ciągnie ...

(r 9800)napewno rossadniej jest taki kupic teraz jak siedziec z tym noname na v-core 1,95V i i zbierac 4baty na cos mocniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze juz za 200-300 mozesz kupic DOBRY zasilacz [Chieftec, Hunt-Key, Forton...] I naprawde warto zainwestowac bo potem jak ci cos poleci to "bye bye pc" i 3000 od nowa trzeba zbierac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kurna - przylazl ten duren z allegro :twisted: MIXIB 0338

Athlonizacja - od buta, mnoznik odblokowany

1600@2430 = 180x13,5, nap 1,85 - niestety tylko taka magistralka bo mam dwi kostki wtrzaskane 333 DDR - i więcej nie pójdą

No wreszcie jestem zadolniony :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe fajny proc... mój na 1.85v jedynie 10.5x202 :( Wyższy vcore już praktycznie nie pomaga :(

Myslę że to nie koniec jego możliwości .......... :twisted:

Ale i tak go skręciłem na 2300 przy 1.775 i jest dobrze.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q ty lepiej zasilacz zmien zamiast szpanowac temperatura bo z tego całego sprzetu wartego pare baniek zostannie ci moze wiatraczek... ( napiecia z tego progsa)

:wink:

No faktycznie Q - cosik Ci se na czerwono to 2.99 swici .......... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe fajny proc... mój na 1.85v jedynie 10.5x202 :( Wyższy vcore już praktycznie nie pomaga :(

Myslę że to nie koniec jego możliwości .......... :twisted:

Ale i tak go skręciłem na 2300 przy 1.775 i jest dobrze.....

Cholera tydzien pozniej i na mniejszym Vcore lata . Moj na 11,5x200 potrzebuje 1,9V ;( Ale grzeje go to moze sie uspokoi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...