Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem tu nowy i mam pytanie odnoścnie mojego Durona 1,6

Otóż nie chce mi on pójśc na fsb 200Mhz. Bez problemu idzie na 12x 166 (2ghz) a na 200x8 (1,6) wyskakuje BSOD przy uruchamianiu windy. Plyta to k7s8x. Jaka moze być tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy i mam pytanie odnoścnie mojego Durona 1,6  

Otóż nie chce mi on pójśc na fsb 200Mhz. Bez problemu idzie na 12x 166 (2ghz) a na 200x8 (1,6) wyskakuje BSOD przy uruchamianiu windy. Plyta to k7s8x. Jaka moze być tego przyczyna?

zwiększ napięcie

płyta obsługuje grubo ponad 200mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam kilka pytań ??? odnośnie duroniii ków mam takiego jednego szaraka 1400 seria mixib0344 u mnie chodzi na fsb181 i nic w sumie prucz fsb nie moge zmienic , mobo ecs , próbowałęm go zrobic na athlona malując L2 miernikiem sprawdziłem czy jest styk na mostku i był .. ale dalej mobo widział durona i mało keszu L2 :( ,, słyszałęm ze ta seria jest athlonizowalna ?? czy pomoże mi ktoś?? moze kurcze miernik zawiódł :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Kupiłem Durona 1400DLV1C MIXIB O349MPMW-zielony laminat.

Czy da się go pokcić i na antka przerobić?????

Moja MoBo to k7s5a,max jak mogę puściś FSB to 150 na 166 proc nie wstaje,pamiątki mam 333 ale wydaje mi się że płyta obsługuję tylko 266 więc nie wiem czy to coś daję???nie wiem dlaczego jak wsadziłem antka2000+ to max FSB było 147 a przy 150 już był czarny ekran.Czy da radę na tej płycie puścić 166???

A co z mnożnikiem w tym procu????Bo zrobiłem drut-moda na x12 i oprócz zwisów przy uruchamianiu windy nic to nie dało. mnożnik nadal pozostał x10.5,myślałem że może coś nie tak i zmiana drutków w sokecie i ustawiam 11,5 a tu znowu to samo-zwisy przy windzie a mnożnik 10,5.zablokowany jest czy co???Może zamoalować coś tam muszę??? L2 próbowałem zamalować ołówkiem ale nie powiodło się,nie drapalem laminatu i napewno dlatego.

 

Pomóżcie dobrzy ludzie.... :? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy wszystkie durony z serii mixib mają odblokowany mnożnik i da się łatwo podkręcać?Bo chodziłem trochę po sklepach i oczywiście serii 0337 nie ma,za to znalazłem serię 0347 i 0342 .Czy ktoś zna te serie i je podkręcał?Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy wszystkie durony z serii mixib mają odblokowany mnożnik i da się łatwo podkręcać?Bo chodziłem trochę po sklepach i oczywiście serii 0337 nie ma,za to znalazłem serię 0347  i 0342 .Czy ktoś zna te serie i je podkręcał?Pozdr.

odblokowany mnoznik maja tylko durony po 39tygodniu wlacznie, tydzien oznaczaja ostatnie liczby znalazłem serię 0347 <- tydzien produkcji, na antka go nie przerobisz, o/c dobre :]

u mnie w sklepie jest chyba jeszcze duron 1800 z 29 tygodnia ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podac link z drud modem do durona 1600,

bo chce podnieść napiecie.

Bo jak na razie ty tylko 1600@2000 na płycie asrock k7s8x

jak zmienić fsb na 200??czy ta płyta obsuguje taką czestotliwość??

mój duron jest z serii MIUHB

ile musiałbym podniesć napięcie?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak na razie ty tylko 1600@2000 na płycie asrock k7s8x

jak zmienić fsb na 200??czy ta płyta obsuguje taką czestotliwość??

?

 

 

pozdrawiam

 

na k7s8x fsb zmienisz zworkami ,jest tam 200,266,333,400 a w biosie możesz jeszcze zmieniac po jednym mhz tylko najpierw ustawiasz zworki.

 

Wiecie cos o moim procu? :?: 1400 MIXIB 0349MPMW-zielony,do 4:00 rano próbowałem zmienić mnożnik drut-modem i nic,nie chcę dzialać,zblokowany jest??jak to ruszyć??po zmianie fsb na 150 chodzi na 1600 bez problemu ale to malutko przecie. :roll:

 

hihih.równo wysłaliśmy. :D o to właśnie te zworki o których pisałem.

Mechl!n ty będziesz wiedział coś o moim procu,dlaczego drut-mody na mnożnik nie zadziałały???robiłem je według tego linka co podałeś wyzej i nic,nadal 10,5 :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dozuce moje rekordy na duronkach

 

DHD1400DLV1C Z329747260521 MIXIB 0336 XPMW

 

a teraz fakty

> > > ABIT NF7-S

> > >

> > > mnoznik X FSB - gh - napiecie

> > >

> > > 12.5 X 185 - 2.3 - 1.75 V

> > > 12.5 X 190 - 2.37 - 1.8 V

> > > 12.5 X 195 - 2.438 - 1.85 V

> > > 12.5 X 197 - 2.466 - 1.9 V

> > > 12.5 X 200 - 2.5 - 1.92 V

i to jest maksimun tego procka na ac - a testow na chlodzeniu wodnym niezrobilem - bo akurat na asusie testowalem bartki

Procesor ma odblokowana pamiec L2 i wszystkie testy byly robiona z 256 kb L2 !!

 

A teraz to co wczoraj pojechało do klijenta duron 1600 MIcostam Y912995A40728 04XX MPMW chyba - spisałem tylko numer seryjny z tej sztuki a niechce mi sie reszty wedłyg seri sprawdzac

 

12 X 166 - standart napiecie

12 X 200 - 1.9 V

12 X 210 - 1.95 V ciekawe do ilu bym go pogonil na wc do konca

 

Dalej go niestety niekatowałem bo niebyło czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natan33-> Twój procek jest z 49 tygodnia 2003r- ma zblokowany mnożnik- zadziała tylko drut-mod napięcia.

:? to znaczy że nie pobawie się mnożnikiem tylko fSB bede mógł kręcić???a nie da się odblokować mnożnika nawet drut modem? :( jak podniosę Vcore to będe mógł go puścić na 166?

:D hehe>>zaraz robię moda na napięcie i zobaczymy czy bedzie 10,5x166 :twisted:

 

mmm :( >>>.01:47 :evil: Jestem po drut-modzie na Vcore i nic, nadal nie chce wstać na 166 tylko 150 a wartosci pośrednich juz nie mam

podniosłem z 1,472 na 1,648 rezystorem na MoBo....cy to mozliwe ze za mało????temp. trochę się podniosła,teraz jest 42C a chodzi na 1575mhz.

 

co z tym 166 :x :x czy to możliwe że już fsb nie podkrece????? a ten mnoznik może da się jakoś odblokować????czy mam jeszcze podnieś Vcore :?: :?:

 

btw: w CPU-Z wyświetla mi Thoroughbred a w biosie Atlon xp,czy odblokuje L2??????najlepiej tak bez ruszania laminatu--zeby nie było widac :)

 

03:15 >>>jaaaa..... :evil: :evil: :( tyle grzebania i nic tylko 150mhz

napiecia: 1.648-42C,1.68 i 1.728-45C.........nic nic cic wiecej się nie kręci te fsb,wydajemi się ze to wina tego k7s5a :x mmmm :!:

 

ja chce ruszyc mnoznik-pomocy :!:

 

btw:ołówek zawodzi ale napewno niedokładnie to robie i nie mam innego tylko hb,bedzie z tego Antoś???? :roll:

 

Tak sie zastanawiam czy to podnoszenie Vcore ma sens wogóle, bo max fsb tej płyty to 133>>266 a ja i tak mam 150>>300, moze ona juz więcej nie da rady :?: a z drugiej strony moze to zasiłka winna???mam300w dwu letni :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może do ilu, do jakiego napiecia wytrzymuje duron 1600,przy bardzo dobrym chłodzeniu temp nie będzie przekraczła 45stopni

czy nic sien ie stanie jesli napiecie będzie wynosiło 2v

czy płyta k7s8x ma zablokowane PCI i AGP , czy nie powiększa sie ich częstotliwosc przy zmianie fsb??

 

duron 1600@2200 1,7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Durony wyrzymuja [jak kazde MAD] do 2.25, tyle ze powyzej 2 V to juz musisz miec naprawde mocne chlodzenie... Z tego co wiem to niektorzy maja temp nawet powyzej 50 stopni i dziala im CPU przez dlugie lata ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego blef - sam puszczałem duronka 1600 12 X 210 z 1.95 i spoko chodził - temp niesprawdzałem

Jak trafisz model co pujdzie na 2 V i wiecej i bedziesz miec ponizej 60 stopni to bedzie spoko chodził

Norma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Durony wyrzymuja [jak kazde MAD] do 2.25, tyle ze powyzej 2 V to juz musisz miec naprawde mocne chlodzenie... Z tego co wiem to niektorzy maja temp nawet powyzej 50 stopni i dziala im CPU przez dlugie lata ;]

nie wiem skad masz takie info 8O 8O 8O ze przez długie lata wytrzymuje jak steepinmg Tbreda B0 w polsce jest dopiero ponad 1.5 roku ,pozatym kto ci nagadał ze do 2.25V wytzymują wszytskie proce AMD 8O Wez sobie Palominio i go tak potraktuj albo Morgana. Niektóre B0 nie znosza napiecia powyzej 1.9V! przyklad moj 1.7+! DLT3C 0310 JIUHB powyzej 1.85V stawal sie niestabilny (nie ladowal wiondowsa) niezaleznie od temperatury i taktowania. Ok zgodze sie ze wiekszosc po ustawieniu 2.25V nie umrze nagla smiercia jezeli to go nie przegrzeje ,ale dłuzsze traktowanie jest paranoją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos może mi powiedzieć cos na temata procka z serii MIXIB0347XPMW?Czy i jak mozna je podkręcić?Z tego co się zorientowałem,to ma zblokowany mnożnik(chyba),jak go można odblokować?A jeśli da się go podkręcać ,to jak i do ilu można,bo chyba nie wszystkie da się do 2200.Czy to jest dobra seria do podkręcania,czy nie warto sobie zawracać tym akurat prockiem głowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dawalem dla morgana1000 2.2V ale nic to nei dawalo. jak jechal na domyslnym Vcore 1250 to wiecej nie chcial pojsc. jak mialem wode to swojego 1400 meczylem naet do 2.2V ale zasilacz juz nie wytrzymywal. teraz mam temp w granicach 50st i tez jest OK. moj proc traci stabilonsc przy 58-60st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos może mi powiedzieć cos na temata procka z serii MIXIB0347XPMW?Czy i jak mozna je podkręcić?Z tego co się zorientowałem,to ma zblokowany mnożnik(chyba),jak go można odblokować?A jeśli da się go podkręcać ,to jak i do ilu można,bo chyba nie wszystkie da się do 2200.Czy to jest dobra seria do podkręcania,czy nie warto sobie zawracać tym akurat prockiem głowy?

Ja też chciałbym wiedzieć czy jest możliwość odblokowania mnożnika w procku z 1400 z 49 tygodnia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslaem ze jak sie czyta to mozna sie doczytac ze procki amd od 39 tygodnia maja zablokowany mnoznik wiec wasze 47 bi 49 tydzien maja zablokowane mnozniki

 

Basta i koniec pytan w tym stylu

 

zeby odciazyc temat to niepytajcie czy warto sobie tym czy tamtym prockiem głowe zawracac, zwruccie sie do kogos kto testuje procki i kupcie sobie takiego co chodzi na 12 X 200 czyli 2.4 gh albo cos z tej seri co ostatnio testowałem 12 X 210 i wszystkim tu ulzy

 

Nikt niejest wrózka z ludzi na tym forum i niewie co wam na te pytania odpowiedziec - wszystko kreci sie inaczej - wiec albo kupicie procka i pzetestujecie i zdacie relacje albo kupicie jakiegos z selekcji

 

Jak ktos chce to moge oddac 1600 z odblokowanym mnoznikiem w dobre rece ( oczywiscie za dobra opłata - jakos mi sie jeden ostał )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt niejest wrózka z ludzi na tym forum i niewie co wam na te pytania odpowiedziec - wszystko kreci sie inaczej - wiec albo kupicie procka i pzetestujecie i zdacie relacje albo kupicie jakiegos z selekcji  

 

Jak ktos chce to moge oddac 1600 z odblokowanym mnoznikiem w dobre rece ( oczywiscie za dobra opłata - jakos mi sie jeden ostał )

O i to jest dobry pomysl, sam tak zrobilem - za dopłatą - za 30 zł różnicy procek ma odblokowany mnożnik i kreci sie jak dziki..... i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim :lol:

 

Mam pytanie:

czy ktoś może wie do czego służą zworki " FID " na płycie k7s8x

czy słuza one do zmiany mnożnika proca :?:

Jeśli tak to czy ktoś wie jak to się robi :?:

 

Jak zmienić napiecie proca powyżej 1,85v (drud-mod)

 

duron 1600@2050 1,56v (tymczasowo) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...