Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Aby odblokować mnożnik w duronach po 39 tygodniu musisz połączyć drugą parę mostków L5 od prawej

 

Unlock Barton/Thorton/Applebred > 39 tyg

Snopus! nie do konca i nie pisz takich rzeczy nie wyjsniajac sprawy do konca !

Owszem odblokowujemy mnoznik w ten sposob, ale mozemy go zmieniac softowo, co niesie pewne konsekwencje i nie jest roznoznaczne ze zmiana mnoznika na trwale przez zworki, czy bios.

Ludzie nie wprowadzajcie zametu, bo pozniej ktos bedzie myslal ze kupi sobie procek po 39 tygodniu , zmaluje L5 i juz bedzie mial normalnie odblokowany mnoznik.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecilem procka jak w opisie i dzialal stabilnie ale zasilacz mi sie zjaral chyba bo nie odpala kompa tylko na sekundke sie lampka zapala i nic. podlaczylem inny i dziala, ale nie wiem co z tamtym. moze za slaby byl bo 235W tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecilem procka jak w opisie i dzialal stabilnie ale zasilacz mi sie zjaral chyba bo nie odpala kompa tylko na sekundke sie lampka zapala i nic. podlaczylem inny i dziala, ale nie wiem co z tamtym. moze za slaby byl bo 235W tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak , mój duron 1600 zielony MIXIB idzie tak :

 

1800 MHz (150x12) 1,54v , więcej na tym napięciu nie idzie

 

1920 MHz (160x12) 1,65v więcej nie idzie bo więkrzego napięcia nie idzie dać

czy to są dobre wyniki????? , bo zastanawiam sie czy warto mnożnik przestawiać jak tak dennie idzie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak oceniacie te wyniki???? :cry:

FREDY - kiepskie wyniki

Cos robisz chyba nie tak

Przeskoscz po prostu od razu na FSB 166, nie wiem do ilu mozesz dac napiecie na tej plycie (jak do 1.65 to faktycznie nedza, zostaje drutowanie) , ale praktycznie kazdy MIXB powienien na te 2000 pojsc, co do mnoznika - przeczytales ten watek o odblokowaniu mnoznika ? - jak nie to uprzedzam ze nie tak latwo ci z nim pojdzie, bo sa problemy z obnizeniem napiecia w tym sofcie w ktorym przestastawiasz mnoznik pod windowsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, Fredy propnuje zebys zrobil sobie Vmoda. Jest to calkowicie bezpieczne (pod warunkiem ze sprawdzi sie druty 1000 razy ;) )

 

proponuje druty z ekranu od sluchawek, kawalki 7 mm i jazda. gdzies jest opis na forum co i jak polaczyc.

 

ten duren "musi" pojsc 2100 MHz, no chyba ze masz wybitnego pecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na 166 to odrazy przy włączaniu windy wyskakuje reset , ale spoko i dzięki za informaje , polecam sie na przyszłość  jak byś coś potrzebował sie dowiedzieć  :D

No to przykro mi ale trafiles na bardzo kiepski procek, o przeskoczeniu na 166 pisze, bo mialem 3 durnie i kazdy z nich na te 2000 szedl bez pisku, a jeszcze napisales MIXB (chyba najlepsza seria ), sprzedaj proca na allegro i kup z tych nowym tegorocznych, podobno nawet zdazaja sie z odblokowanym mnoznikiem, aha ten gigabyte niestety do krecenie hmm jakby tu powiedziec kiepsko sie ponoc nadaje... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

1764h czyli 73,5 doby :P :P

Co wy na to?  :twisted:  :twisted:

WOW!!!

73dni bez przerwy!!! To serverek czy co ??

Właśnie wypolerowałem radiator papierem ściernym 2500... ładne aluminiowe lustro :) Sprawdzam jak się teraz duronek zachowa w prime. Narazie temperatura rośnie, ale o wiele wolniej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie , na tej płycie Gigabyte udało mi sie nawet wcześniej Athlona 2000+ (jeszcze Palomino , ponoć najgorszy proc do kręcenia) na 2200+ stabilnie a to chyba wyczyn bez podnoszenia Vcore :D o ile wogule sie komuś udało podkręcić ten proc ale mi sie udało i to bez trudu, więc uważam że płyta spoko jest i że ciężko o leprzom do podkręcania , jestem z niej naprawde zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, proponowal bym zamknac ten temat, bo urosl on do tak wielkich rozmiarow, ze momentami zaczynamy sie owtarzac. Moze po jego zamknieciu ludzie w koncu zaczna czytac co tu bylo od poczatku napisane, zamiast zadawac wciaz te same pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to stalem sie szczesliwym posiadaczem durona 1.6 MIXHB 0407 chodzi stabilnie na magistrali 166 na standartowym napieciu, ale niestety zablokowany mnoznik :(. Jakos naraze wstrzymuje sie co do athlonizacji (szkoda mi gwarancji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, proponowal bym zamknac ten temat, bo urosl on do tak wielkich rozmiarow, ze momentami zaczynamy sie owtarzac. Moze po jego zamknieciu ludzie w koncu zaczna czytac co tu bylo od poczatku napisane, zamiast zadawac wciaz te same pytania.

mi sie ten watek BARDZO podoba :)

czytam go od poczatku no i fakt ze ludzie sie powtarzaja ale wychodza nowe serie duronow i o ich wlasciwosciach ludzie chetnie poczytaja!!!

 

Do mick1:

Darcon http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=65372 pisal ze jego kumpel kupil durona 1600 MIXIB z 7 tygodnia tego roku i ma odblkowany mnoznik !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do RGP

Niestety mnoznik zablokowany.

Ale magistrala zachowuje sie obiecujaco.

Narazie 166 chodzi (na 200 sie nie uruchamia na sttandartowym napieciu)

ale 175 poszedl z tym, ze niewiem czy wejdzie do windowsa (musialem biec do rpacy i nie zdazylem przetestowac)

 

P.S.

Juz wiem co sie dzieje jak drutmod sie zrobi nie na tym boku procesora (jesli przyjac, ze bok procesora jest po prawej stronie, to ja zrobilem drut moda na napiecia na dole)

Nie pytajcie mnie jak to sie stalo, ze nie zauwazylem... przypuszczam, ze pozna godzina (dzieki czemu narzie nie chce mi sie bawic w drutowanie)

komputer sie wlaczyl po doslownie momencie (dziesiate czesci sekundy) sie wylaczyl i juz sie nie chcial ponownie wlaczyc. Po zdjeciu drutow normalnie wstal.

 

Czy ktos probowal zmieniac mnoznik na duronie zablokowanym ciac/laczac L3?(czy tez inne mostki)? moze jeszcze tu jest jakas nadzieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj duron zachowuje sie tak samo: na standardowym napieciu chodzi stabilnie na 12*166, przy ustawieniach 12*175 wchodzi jeszcze do windy a przy 12*176 podczas ladowania windy sie resetuje.

 

jesli chodzi o odblokowanie mnoznika:

tutaj masz http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=576...ight=thorton+48 jakie mostki laczyc by moc zmieniac mnoznik a na 4 stronie tego watku poczytaj o drutmodzie by moc ustawic mnoznik powyzej 12,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RGP dzieki za link juz czytalem ta dyskusje, ale jakos ciagle sie powstrzymuje przed przerobieniem na mobilna wersje. Moze przez to, ze jakos nie wierze softowym podkrecaniom pod windowsem.

Pewnie w rpzyszlym tygodniu w koncu to zrobie.

P.S. wiem, ze tak jak marchewa z pratchetta pisze rpz zamiast prz ale juz tego poprawiac nie bede bo ile mozna :D samo mi sietak jakos pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 

jako duron szedl fsb 200 win startowal ale dalej nie testowalem, jak antek nie ruszal ;o po jednym dniu znowu stal sie duronem i na fsb 200 nie chce pojsc :O

pozatym dziwna seria, raz podkrece stabilnie nagle res i wogule nie idzie na stare ustawienia, mialem krzaki jakies :o cmos nie pomogl to grafe z agp wyciagnolem i potem dzialalo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 

jako duron szedl fsb 200 win startowal ale dalej nie testowalem, jak antek nie ruszal ;o po jednym dniu znowu stal sie duronem i na fsb 200 nie chce pojsc :o

pozatym dziwna seria, raz podkrece stabilnie nagle res i wogule nie idzie na stare ustawienia, mialem krzaki jakies :o cmos nie pomogl to grafe z agp wyciagnolem i potem dzialalo  :lol:

Może zrobiłeś źle moda?

Bo u mnie mój (były) duron lepiej śmigał na FSB200+ jako Athlon.

Podnieś napięcie jeśli chcesz mieć zapas stabilności.. to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm teraz jako duron poszedl na 210*8,5=1792

moznik jak dam wiekszy to wykrywa standardowe ustawienia, a nawet lepiej bo duron 1200 :]

ofkors 1,56v wiecej zasilka nie wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...