Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

a no to spoko :F

u mnie w sklepie jest chyba jest duron 1800 z 29tygodnia brazowy :=]

???

 

dureń 1800 0329??? już wtedy były na rynku??

chyba nie. ja kupowalem swoja 1400 jak tylko sie pojawila w olsztynie i bylo to we wrzesniu i ma 0333 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to spoko :F

u mnie w sklepie jest chyba jest duron 1800 z 29tygodnia brazowy :=]

???

 

dureń 1800 0329??? już wtedy były na rynku??

chyba nie. ja kupowalem swoja 1400 jak tylko sie pojawila w olsztynie i bylo to we wrzesniu i ma 0333 :/
też mi się tak zdaje. może to było palomino ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka 8)

 

Mam małe pytanko dotyczące FSB i RAMU

czy lepiej ustawić fsb na 166 i pamięci na 333DDR(166mhz),

czy może fsb na 175 i pamięci 266DDR(140mhz) :?:

 

kiedy będzie lepsza wydajność :?:

pozdrawiam 8)

 

 

duron 1,6@2,0 1,625v(prime 95 ma maxymalną stabilność)

k7s8x

geforce 4 mx440 128bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka  8) 

 

Mam małe pytanko dotyczące FSB i RAMU

czy lepiej ustawić fsb na 166 i pamięci na 333DDR(166mhz),

czy może fsb na 175 i pamięci 266DDR(140mhz) :?: 

 

kiedy będzie lepsza wydajność :?: 

pozdrawiam 8) 

 

 

duron 1,6@2,0 1,625v(prime 95 ma maxymalną stabilność)

k7s8x

geforce 4 mx440 128bit

oczywiscie ze synchro!!!

 

a jesli juz uparles sie na asynchro to nigdy DDR niżej niż FSB!

jakie masz ramy?? 333? powinny wytrzymac FSB175 synchro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

 

witam ponownie :wink:

 

czy moze ktoś wie

jak podnieść napięcie powyżej 1,85v :twisted: :?:

bo moja płyta główna nie ma takiej możliwości :(

 

czekam na odpowiedź 8)

 

duron 1.6@2.0 1,625v

k7s8x

geforce 4mx440 128 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  :D  :D 

 

witam ponownie :wink: 

 

czy moze ktoś wie 

jak podnieść napięcie powyżej 1,85v :twisted:  :?: 

bo moja płyta główna nie ma takiej możliwości :( 

 

czekam na odpowiedź 8) 

 

duron 1.6@2.0 1,625v

k7s8x

geforce 4mx440 128 bit

SNOPUS !!!!!!! a poszukac nie mozna, niedziela sie zbliza to sie nie chce :evil:

Male nakierowanie > drut mod > jak ci to cos mowi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to drud-mod :lol:

 

ale ta opcja mnie nie uszczęśliwia ponieważ tym sposobem nie da się ustawić napięcia wyższego niż 1,85volta. :? :!:

A mi chodzi o napięcie wyższe od tej wartości. :twisted:

 

więc jeszcze raz

czy ktoś wie jak ustawić vcore powyżej 1,85v :?:

 

pozdrawiam

 

duron 1.6@2.0 1,625v (prime95 full stable)

k7s8x

geforce 4mx440 128bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to drud-mod :lol: 

 

ale ta opcja mnie nie uszczęśliwia ponieważ tym sposobem nie da się ustawić napięcia wyższego niż 1,85volta. :?  :!:

A mi chodzi o napięcie wyższe od tej wartości. :twisted: 

to zmień płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

durony byly juz produkowane w 29 tygodniu to sa dane z mojego durona:

DHD1800DLV1C

T588162270697

MIUHB0329VPMW

 

procek jak widac to D1800 Vcore1,5V odblokowany mnoznik brazowy laminat udalo sie odblokowac cache(electon-em 40AC) i procek smiga nawet jako AXP 9x230 1.65V stabilnie ale bez duala na dualu juz gorzej ale to wina mobo bo nie daje wiecej niz 2,63V na ram(2x256 twister 433 CL2,5 2,8V)

wyzsze czestotliwosci sa osagalne przy wiekszym mozniku ale mniejszej magistrali np. 11,5x200 10x215 Vcore 1,65V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy Durony 1600 wszystkie chodza na szynie 166 (tylko jedne z wiekszym, a inne z mniejszym napieciem)?? Czy jesli nie chodzi na tej szynie na standardowym napieciu to jest to slaby procek?? Czy ma ktos moze serie MIUHB 0406 i moze napisac jak mu sie kreci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnych perypetiach udało mi się na drutmodzie ustwić mojego durka na 2200 mhz real time.vcore 1,6V,22x100-2197MHZ.A perypetie polegały na tym ,iż ustwiłem druty wg opisu na ocinside na 15,5x , a wyszło 22x.Nie zauważyłem tego i twardo chciałem ustwić fsb na 133.:D Oczywiście mi sie nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duron 1600 kupiony 9 dni temu

DHD1600DLV1C ........... MIXJB0402.........

mobo AsRock k7s8x

stabilnie leci na 12*160, 1,58V, ram asynchronicznie na 400mhz cl 2.5 4-4-7 (kingston 256, 400) - lepsze wyniki w Aidzie jak synchro

Interesuje mnie ten mnożnik 12.5 dużo osób podaje, że operuje nim u mnie jest 12

Jak dam 162 czasem komp się mrozi (mysz stop, jednolity ekran) jak dałem 166 w BIOSie biały tekst, że CPU to pupa blada nie weźmie takich ustawień i płyta ustawia defalta no i mam synchro na fsb 133.

Ale i tak jak dałem 160 pierwszego dnia to się w WindaXP sypnęła teraz już jest OK!

Komp non stop liczy SETI a temperatura wacha się idle 35C, stres 38C

Tak żeby coś więcej to czuję, że bez drutowanie nie obejdzie się.

Czy ktoś ma jakieś większe doświadczenie z tą serią (w tym wątku chyba dwie osoby, jedna miała nawet ten sam tydzień)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O racja za pierwszym razem jak złożyłem to niby ustawiłem na zworkach 166 ale przesuneły się o 1 rząd w górę. Jak z lookałem to spowrotem na 133 ale już dobrze i fsb puszczam z BIOSu no to przestawiam.

Narazie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jade po płytę i procka i bede pewnie bral sie za podkrecanie poki jeszcze bedzie poza obudowa ;)) potrzebuje wiec kompendium:

 

-Płyta Asrock k7s8x R3

-Procek Duron 1.6 (MIXIB 040)

-Jakis dobry wentylatorek (wg mojego znajomego ktory zna sie na chlodzeniu)

 

Pytanie: Nie zalezy mi na biciu rekordow i wydobyciu z tego 2.4 GHz, chce go podkrecic zeby mial wydajnosc athlona 2000 xp - 2200 xp. Co i w jakiej kolejnosci zrobic zeby bylo bezpiecznie ?

 

-jakie fsb ?

-jak najlepiej odblokowac mnoznik ? (prosze o konkretny i czytelni LINK do drutmoda)

-jaka kombinacja najlepiej to zrobic bez odblokowania mnoznika

-jak odblokowac cache (duron->athlon), czy jest to bezpieczne i nie pokazujcie mi blagam tego zdjecia ze zlutowanym gilem z overlockers bo nic kompletnie tam nie widac, a mimo usilnych prosb wielu osob nikt schematycznie nie rozrysowal w paincie nawet jak to trzeba zrobic :/

-jaka powinna byc maxymalna temperatura ?

 

prosiłbym o zachowanie kolejności poki jeszcze nie mam plyty w obudowie :)) Proszę też o szybkie odpowiedzi bo dziś wieczorem to chcialem zrobic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wentyla to w cenie za 50 zł nie do pobicia jest

Spire SPA04B4 WhisperRock IV

teraz leci on u mnie na AMD 2500+@3200+ i w stresie teraz mam na nim 49C-52C dalej to już chyba tylko Zalman 7000 CuAl

 

A co do reszty pytań to ciężko bo co procek to różne drogi do sukcesu nie którzy (w czepku rodzeni) składają zestaw zadają fsb np 180 pamiątki synchro i idzie trochę to się dotrze dają wyżej i OK ale i są tacy co i w drewnianym kościele cegła im na łeb leci to i fsb 150 tylko i system pierdzi.

U mnie na tej płycie stabilnie narazie idzie na fsb 160 i pamiątki asynchro na 400 i się cieszę, teraz tylko przede mną drut-mod, brakuje w niej prostego podnoszenia napięcia dla cpu przynajmniej do 1,75V

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o FSB to metoda prób i błędów, zależy na jakiego proca trafiłeś. Jeżeli chodzi o mnożnik, to znajdz w googlach programiki tbredtweak. Duron/Athlon mod - zastanów się, możesz uszkodzić proca, a wydajność nie zwiększy się drastycznie w przypadku sukcesu. Jeśli chodzi o śmigiełko to WhisperRock jest OK, ja natomiast używam CoolerMaster CP5-8JD1F Silent - Duron 1.6@2.1 idle ok 35c, stres max 44. Maksymalna temperatura niech cię nie obchodzi, bo i tak ASRock przy ponad 50c się wyłącza/resetuje. Generalnie nie jest polecane przekraczanie 55c, a 60 to już ryzyko. Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Acha, jeśli chodzi o D/A moda - znajdź mostki L2 (to powinno Ci się udać bez problemu), jeżeli masz zielonego proca to prawdopodobnie czeka Cię zdrapywanie lakieru - ostrożnie, można uszkodzić proca. Mostki L2 powinny wyglądać tak:

 

L2 | | | -

 

czyli ostatni jest przecięty - należy go połączyć. Można to zrobić ołówkiem, ale nie polecam - mój po ołówku zmienił się w Durona XP :D, ale cache nie odblokowany. A w ogoole, to wszystkie te tematy możesz znaleść przyklejone w głównym dziale. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackass_Ass: Asrock nie wylacza sie powyzej 50 stopni, to raczej dziala na zasadzie zbyt szybkiego narastania temperatury. Jesli np w ciagu 5 sekund z 35 masz 50 to sie wylaczy. Natomiast jesli powoli wzrasta, to mozesz nawet do 70 doleciec.

 

Duron XP ? Tak ci w biosie pisze? sprawdz w CPUz ile masz cache drugiego poziomu jesli 256 to udalo ci sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopr panowie mam to przed soba i rece mi drza :D bede sie przygotowywal do formatki wiec jeszcze chwile mi zejdzie - w miedzyczasie mam pytanie - czy to odblokowywanie cache w najgorszym przypadku mi sie nie uda czy moze sie skonczyc padem procka/plyty ? i do czegu sluzy dokladnie ten prog tbredtweak ? do programowej zmiany mnoznika ? bo mam tydzien 40 wiec pewnie blokada :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no jak mi sie nie udalo olowkiem HB i B2 to poprostu byl duron, nic sie nie stalo, qpilem B7 i starczylo to tylko na 1dzien jako ze mam slabe nerwy qpilem klej do szyb samochodowych i juz chyba 4 dzien ciagne antka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...