Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

nio to jezeli jest tak to mi to w ogole nie pasuje. Skoro z diody termicznej wiec powinna byc wieksza, a ona zawsze jest mniejsza od tej podawanej przez bios. Byc moze na odwrot jest. Ta z biosu jest z diody termicznej z procka a ta nizsza z termometru w sockecie :P Bo ja sam nie wiem ale to jest jedyne logiczne wytlumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest troche długi a ja nie mam czasu sorry jeżeli były już takie posty.

Czy mogłibyście mi wytłumaczyć wczoraj przczytałem na innym forum

że durony z seri mixib 0339 i puźniejsze mają zablokawe l2 i mnożnik i

że nieda się ich zdjąć. Mam lakier wykonałem już drutmoda ale co z tym

l2 niewiem czy jestem ślepy czy co ale nie widze górnego ządka l2?

zdrapałem laminat pojechałem ołówkiem i mam teraz w aidie durona xp

a cache dalej 64 co mam robić kupować jakiegoś przed 39 tygodniem?

Dla pełnych danych mam durona MIXIB0344 na brązowym laminacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli laminat jest brazowy to nie trzeba go zdrapywac poniewaz mostki sa na wierzchu. A co do odblokowania L2 to masz racje. Nie da sie odblokowac w tych Duronach dodatkowej pamieci L2. A co do mnoznika to zdania sa podzielone - jedni mowia ze sie da, drodzy ze nie. Ja mam MIXHB 0334 brazowy wiec zero problemow z odblokowaniem czegokolwiek :D. Moze niedlugo go wymienie np na Bartonika, ale nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj duren to mixib 0342 oczywiscie zablokowoany mnoznik L2 tez niewychodzi choć probowałem kilka razy (ELECTON 40 AC) chciałbym pokombinować z mnożnikiem czy po modzie L5 na mobile bede mógł zmnieniać mnoznik i czy to jest możliwe w duronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ wszystkim!

 

Dawno się nie odzywałem, lae teraz już nie wytrzymałem i chcę się pochwalić moim Duronem:) Jestem z niego dumny bardzo. Po pierwsze to ma on mnożnik odblokowany a jest z 47 tygodnia. Po drugie pamięć L2 odblokowła się za pierweszym razem i do dzisiaj (już 2 miesiąc) działą jako Athlon xp. Po trzecie to on sie juz wygrzał chyba bo bez najmniejszych problemów leci 10x200mhz przy napięciu 1,6v. Taki to jest ten mój duron:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj duron kreci sie nienajgorzej, L2 nieidzie odblokować a wczoraj bezproblemowo przerobił sie na mobilnego(za pierwszym podejściem bo nabrałem doświadczenia na L2) i mogłem zmnieniać mnożnik od 3x do 11x (normalnie jest zablokowany) probloem w tym ze mnie interesuje mnoznik powyzej 12 moja płyta albo coś nielubi duzego fsb (pamieci są wporzo chodzą na asynchro 215 MHz ) czy ktoś wie jak po przerobce na mobilnego zwiekszyć mnoznik powyzej 12x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drutmodem

 

BTW nowy duronik chodzi zajebiscie, napiecie 1,8v 12x225 CPU enabled.

Powyzej 225mhz fsb pamieci sie wykrzaczaja, a powyzej 1,9v zasilacz sie wylacza. To jeszcze nie koniec zabawy z tym duronkiem, szykuje sie drut mod na mnoznik 14 i -50C, no moze jak dobrze pojdzie to i zasilacz nowy :)

Dołączona grafika

 

update: Aha, zapomnialem napisac, stabilnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tez myślałem o L6 tylko bede mósiał troche o tych mostkach poczytać  

 

a drutmod to chyba niewchodzi w gre w procach mobile chyba ze ktoś coś wie

Drut-mod raczej nie pomoże przy Mobile ale pobawisz się L6 i bedziesz miał to czego Ci potrzeba :D

 

tutaj poczytasz co i gdzie zepsuć żeby mieć mnożnik jaki sie pragnie.hehe. http://fab51.fc2web.com/pc/barton/athlon-e23.html

 

Ja tym sposobem ustawialem max mnoznik na x17 a aktualnie mam x13

Tylko uważaj co tniesz i zebys nie przecioł czego wiecej niż mostek..hihi...bo mnie sie zdarzyło ciachnąc skalpelem ściezkę która idzie między L6 i proc martwy :lol: ale reanimacja powiodla się.

 

pozdro. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

extra teraz padł mi proc po cieciu L6 raczej nieprzeciolem sciezki obok moze przecinane sciezki zwarły sie z podłozem i przez to niedziała jak ktoś miał coś takiego to niech sie podzieli z tym bo jak narazie to sie załamałem i jutro chyba jade po nowego proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he heee :D a co Ci napisałem pieterko wyżej. przeciełeś którąś ze ścieżek pomiedzy mostkami L6 :lol: ja też tak zrobiłem, trochę nerwow i stresów ale proc działa bez zarzutów :D

 

dodam że te ściezki są tej gróbosci co włos i cięzko zobaczyć bez lupy i usunięcia laminatu(z miejsca mostkow) :twisted: jak znajdziesz winowajcę bierzesz np B2 i przywracasz go do życia :P

połączenie możesz sprawdzic miernikiem a jak oki to zaklej to plastrem :roll:

 

i nie lec odrazu do sklepu po proca :lol:

 

Raven-bardzo ładny wynik,pogratulować 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej proc dziła wczoraj w nocy go reanimowałem a te scieżki naprawde są trodne do zuwazenia niebyłem pewein ktore przeciołem i poprawiałem 3 scieżki ale to była jazda na krawędzi a byłem juz pewwien ze po procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze urzyłem electona 40 AC i uwaga dla wszystkich którzy biorą sie za ciecie wystarczy draśniecie po sciezce i proc niewstaje a reanimacja wymaga takiej precyzji ze chirurg i zegarmistrz sie chowaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...