Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

1,55V u mnie idzie na 12,5x180 ale pozniej pamiatki wysiadaja ... chyba trzeba drut moda zrobic, do tego cache L2 odblokowal sie tez pieknie

no wlasnie... ja tez mam pamiatki 333, a via kt333 przy 200 fsb daje 40 na pci, wiec nie zaszaleje za mocno magistrala. z drugiej strony obudzil sie u mnie nawet przy czestotliwosci ponad 2400, ale przy moim nedznym chlodzeniu na dzien dobry temperatura 60... :D. w poniedzialek wrzuce fotki...

 

czyli nastepne pytanie. jak zrobic drutmoda, zeby mnoznik ustawic na powiedzmy 14 (x166=2325) lub 14.5 (x166=2407)...

 

 

 

pozdrawiam,

kielkac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,55V u mnie idzie na 12,5x180 ale pozniej pamiatki wysiadaja ... chyba trzeba drut moda zrobic, do tego cache L2 odblokowal sie tez pieknie

no wlasnie... ja tez mam pamiatki 333, a via kt333 przy 200 fsb daje 40 na pci, wiec nie zaszaleje za mocno magistrala. z drugiej strony obudzil sie u mnie nawet przy czestotliwosci ponad 2400, ale przy moim nedznym chlodzeniu na dzien dobry temperatura 60... :D. w poniedzialek wrzuce fotki...

 

czyli nastepne pytanie. jak zrobic drutmoda, zeby mnoznik ustawic na powiedzmy 14 (x166=2325) lub 14.5 (x166=2407)...

 

 

 

pozdrawiam,

kielkac

Cale potrzebne info o drut-mod'ach znajdziesz na John's Home Page.

Mnozniki: HIGH AND LOW RANGE MULTIPLIER RELATED WORKAROUNDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, do d... ten moj duron (no w sumie to athlon ;) ), 2420Mhz i ni penisa wiecej. Moze na innej mobo by troche poszedl jeszcze. To nie wina napiecia bo dalem 2v, ale obawiam sie ze moja plytka nie wyrabia z podawaniem mu tyle pradu. Jak to wina plyty to nie sadze zeby na freonie duzo wiecej latal. Pozyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Juz od kilku dni interesowałewm sie kupnem D1400. Po przeczytaniu wszystkich waszych wypowiedzi zdecydowałem sie na zakup własnie tego procka.Mam nadzieje że dobrze się bedzie kręcił, ponieważ go jeszcze nie sprawdziłem bo nie mam bardzo na czym (ECS K7S5A). Wkrótce planuje opchnąć moj stary komp na Durniu1300 i w/w płytce, i poskładać coś nowszego nienajdroższego. Myslałem o zakupie płyty Asusa A7V8X-X KT400 lub N-Force2 (czy warto dołożyć?). Podobno na niej super sie ten dureń kręci.

Prosiłbym Was o podanie parametrów na jakich mam rozpocząć podkręcanie .Jestem kompletnym nowiciuszem w tej dziedzinie i boje sie ze cos spale. :idea:

:D Witam wszystkich juz z nowego sprzetu. Kupiłem jednak tego Asusa A7N8X-X N-Force2, do tego Radeona9200 128Mb, pamiątki 256mb(400), zasiłke 350W i cooler Igloo Silent Breeze 462 19db.

Procek pusciłem najpierw na 12,5x166 1,5V. Poszedł bezproblemowo 2089MHz. Pozniej podkreciłem do 12,5x175 1,6V i chodzi stabilnie na 2190MHz przy temperaturze oscylujacej około 50*C.Wiecej nie probowałem, postanowiłem pozostac na tych ustawieniach.

Mam w zwiazku z tym jeszcze jedno pytanko: jakie ustawienia będą dla tego procka najbardziej optymalne, tzn. ile, na jakich ustawieniach i jak długo jest w stanie ten procesor działać? Jak się to ma do jego żywotności :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w zwiazku z tym jeszcze jedno pytanko: jakie ustawienia będą dla tego procka najbardziej optymalne, tzn. ile, na jakich ustawieniach i jak długo jest w stanie ten procesor działać? Jak się to ma do jego żywotności :?:

Panie a kto to wie! Wrozek i jasnowidziow tu nie ma. Jezeli mozesz to ustaw

mnoznik na 10.5x lub 11x, FSB na 200, pamieci na 2-2-2-11-1, napiecie zostaw

default'owe lub daj 1.6v (1.65v). GooD LucK :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj duronik 1600 (miuga) chodzi na 2013 i huhu wiecej obnizylem mnoznik z 12 do 11,5 i podnioslem szyne z poczatkowych 166 do 175 , niestery juz przy 177 bo 176 nie oferuje plyta sa zwiechy i niec nie daj podnoszenie vcore o +5% , 7,5% ani o cale 10% wiecej nieda plyta wiec to moj max wydajnosci !! a idzie duzo lepiej niz atlon 2400+ :) szkoda tylko ze mam ta dupiata serie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak ustawic na Duronie 1400 napiecie zasilania i mnoznik? Podajcie jakis link albo instrukcje. Kupilem Durka kilka dni temu, niestety oszczedzilem na plycie, no ale nie mialem kasy. Moja glupia plyta glowna wogole nie ma prawie zworek i zasila mojego Duronka domyslnie 1,45V. Procek dziala full stable na 1750 (10,5x166) przy tym napieciu. Przy 2100 (10,5x200) niebieski ekran przy wchodzeniu do windy. Zaraz Wam podam serie mojego procka (brazowy) pewnie bedzie sie niezle krecic. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za linki... :D

 

jestem juz po drut-modzie... w sumie skorzystalem z serwisu http://ocinside.de - polecam!

 

zgodnie z informacjami na tejze stronie uzylem starej tasmy od flopa jako material na druty, lupe, pesete i ogien...

poniewaz nie szlo mi za bardzo drutowanie pinow, zdecydowalem odrutowac socket. zdecydowalem sie na mnoznik 14x. piec drucikow po 30 minutach (plyta w obudowie :D) znalazlo sie na miejscu. troche to trwalo, ale juz mam wprawe... :D

 

wynik? 14 x 166 = 2324 mhz... (2900+) !!!

niestety. po kilku 3dmarkach zwis. za male napiecie. wrzucam 1.65 i znowu 3dmarki i znowu zwis. wiec napiecie daje 1.7 i testow ciag dalszy. teraz juz wszystko ok. niestety, przy tym napieciu i powietrznym chlodzeniu mam okolo 60-62 stopnie w stresie.

nie chce meczyc sprzetu i biore sie za druty. szybka zmiana na 13.5x i mam duronka 2225 (2800+) przy napieciu 1.6v - temperatura waha sie od 47 do 55.

 

na koniec nie moglem sie powstrzymac i puscilem durnia na 13.5 x 185 = 2500 !!! jeszcze w biosie temperaturka 63... :D

 

oto fotki:

 

http://217.97.12.74/~kielkac/forum/tweak/d1400_01.jpg

http://217.97.12.74/~kielkac/forum/tweak/d1400_02.jpg

http://217.97.12.74/~kielkac/forum/tweak/d1400_03.jpg

http://217.97.12.74/~kielkac/forum/tweak/d1400_04.jpg

http://217.97.12.74/~kielkac/forum/tweak/d1400_05.jpg

http://217.97.12.74/~kielkac/forum/tweak/d1400_06.jpg

http://217.97.12.74/~kielkac/forum/tweak/d1400_07.jpg

 

 

 

 

pozdrawiam,

kielkac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ci się udało ja mojego durnia 1600 dostane we wtorek lub w środe z seri MIXIB 37 tydzień mam nadzieje że też sie będzie nieźle kręcił chociarz moja płyta gł mnie ogranicza !! Ale ja już coś wymyśle!!!! :D

Ps. Kto ma proca z tej serii co ja mam dostać i niech mi poda swój wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC  :wink: . Co tak malo tych markow masz?  :P

wiecej niz fx5200 czy radek 9200 na 64-bitowej szynie... :D:D:D

czy to malo? nie wiem, jak na taka karte to chyba dosc. aha, ten wynik w fotkach jest na standardowym taktowaniu rdzenia i pamieci karty... przeinstalowalem winde i zapomnialem powerstripem podciagnac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem na forum rozne tematy na temat durnia, w jednej wypowiedzi bylo napisane, ze podobny model jest jednym z leprzych, ale chce przed zakupem o potwierdzenie moich domyslow.

Moge kupic procek z Hurtowni (Nowy) za 190 zl.

Oznaczenia jego sa nast:

DHD1400LV1C TS88052251927

MIUHB 0329UPMW

Jak widac jest to Duron 1400 z 29 tygodnia.

Czy on ma odblokowany mnoznik, jak sie kreci, jakie ma Jadro. Cy mozna w nim w latwy sposob odblokowac pamiec podreczna drogiego poziomu (bez rozwalania laminatu).

Wszyscy mowia, ze najlepiej sie kreca z Seri MIXIB, biec moje obawy sa uzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj procek to Duron 1400 MIXHB 0338VPMW (brazowy), ma odblokowany mnoznik. Zaraz zmodyfikuje mostki L11 - ustawie na 1,6V oraz polacze mostki L2 - Athlon i zobaczymy czy bedzie chcial smigac na 2100 (10,5x200). To bedzie chyba jakies Athlon XP 2700+. :-) Jednak bez dobreko chlodzenia chyba nic nie wskoram :-( Chyba kupie Zalman CNPS7000AlCu OEM za okolo 80zl. W WC nie warto sie jednak bawic chyba i tak chyba z procka wiele wiecej nie wyjdzie, chyba ze sie myle?! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taki jak moj... ladnie sie kreci...:D

 

no to super :D

To mam brac tego Durnia??

Jest na zielonej plytce.

 

no nie wiem, nikt jeszcze nie mial tej serii :(

radzilbym zaopatrzyc sie gdzie indziej w serie MIXIB lub MIXHB

za 190 zl to mozesz w wielu miejsach kupic procek

www.lucky-star.com.pl - ja kupilem tam swojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIELKAC i GLABRO wlasnie nowe osiagniecie, wiecie ze mam identyczny procek jak wy tak wiec mam pozyczona do nowego roku plytke abicika nf7-s no i ten duronik z odblokowanym L2 poszedl na 13x200 przy 1,8v, prime narazie nie zapuszczalem ale 3dmarka 01 przeszedl 5razy bez zwiechy, tylko jak chodzil na 12,5x166 to na wc mial 35-38 stopni no a teraz juz 43-45... cos mocno w kosc dostaje ale od nowego roku powrot do 2600+ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HipHopAst:

ten twoj procek

DHD1400LV1C TS88052251927

MIUHB 0329UPMW

powinien sie tak samo krecic poniwaz nawazniejsza jest literka "B" na koncu nazwy i tydzien aby byl ponizej 39 wiec nie powinienes sie martwic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował odblokować wyższe mnożniki duronia sposobem który opisałem m.in. TUTAJ ?

Wczoraj próbowałem- ani pierwszy, ani drugi sposób nie działa (mobo Epox 8KHA+). Po zadrutowaniu komp nie wstaje. W przypadku antka wszystko było OK.

Jak wyglądają Wasze doświadczenia w odblokowywaniu wyższych mnożników duronia?

(nie pytam o ustawienie drutem konkretnego mnożnika- to akurat działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował odblokować wyższe mnożniki duronia sposobem który opisałem m.in. TUTAJ ?

Jak tym sposobem robilem i dziala jak nalezy :D

 

Oraz jeszcze opracowalem cos takiego:

 

Widok gniazda SocketA:

Dołączona grafika

 

Jesli polaczy sie soba te dwa piny, to wtedy mozna zmieniac mnoznik w nastepujacy sposob:

BIOS ---------- Ustawienie rzeczywiste:

11,0 ------------- 15,0

12,0 ------------- 16,0

12,5 ------------- 16,5

5,0 lub 13,0 --- 17,0

6,0 -------------- 18,0

 

Dzieki temu sposobowi moge teraz zmieniac sobie mnoznik z BIOSu w tym zakresie, bez koniecznosci laczenia dodatkowych pinow.

 

Sprawdzone na tym, co w podpisie :D

 

Maybach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam durona 1400->10,5x180=1900 z36tyg brąz,mnożnik zablokowany:( L2 też jechałem ostro ołówkiem i nici :/ (spróbuje jeszcze lakierem... )

 

Czy można odblokować mnożnik przez łączenie jakiśmostków L (chodzi mi o te z wierzchu)?

I czy jak sie odblokuje L2 to proc powinien sie wyświetlać w biosie jako Athlon?

Hej i pozdrawiam, prosiłbym o jakąś odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zielony duren1400 chodzi bardzo stabilnie na 2000MHz (to nie max ale na razie mi to wystarcza), a po zmostkowaniu L2 (ołówek mod - za pierwszym razem poszlo - to był cud) wykrywany jest przez bios jako antek 2400XP.

a teraz pytanie z zupełnie innej beczki, czy cache pierwszego poziomu jest taki w antku ?? :?:

troche mi wstyd za takie pytania :oops: ale jestem poczatkujacym na tym forum-ie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...