Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

HELP ME!!!

 

Więc tak mam Durona 1600 (odblokowany mnożnik poprzez połączenie mostków L1 !). Mnożnik na płycie max 12 above. Więc robię drut moda. Według wskazań którejś tam stronki łącze nózki procesora i ustawiam mnożnik na 14x. Komp wogóle nie rusza... nic.. zero..nawet nie próbuje to samo jest na 14,5x. Robie w końcu takiego drut moda żeby przy ustawieniu mniejszych mnożników były większe jak 12 i... to samo czyli nic.. komp nie stertuje wogóle. :(

 

WHY???!

 

PS. ale oczywiście nic mu nie jest po zdjęciu drucików działa bez zarzutów :)

PS2. Sorry jesli takie pytanie bylo ale mam modem i nie mam czasu aby szukac go na tym forum przez 3 dni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak fajnie ale mam starą płyte i sdramy 133 i więcej jak 150mhz nie dam rady. Tzn dam rady ale stabilne i względnie bezpieczne dla PCI jest 150mhz, bo Sdramy radzą sobie i na 159Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była jednak wina źle wykonanego drut moda ze nie chcial isc na wyzszych mnoznikach (trzeba bardzo uwazac jak sie wklada procesor poprostu do gniazda). Teraz idzie na 17x133=2260Mhz :). Więcej nie próbowałem jeszcze. Myśle że to dobra wiadomość dla posiadaczy starych płyt opartych na chipsecie via KT133 :) którzy fsb dużo nie zdziałają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam Duron 1600 /MIXIB 0347XPPMW/ zielony laminat. Czy on ma odblokowany mnożnik ?

Chcę go postawić na płycie Epox 8RDA3I nForce2 i pamięciach 400 Mhz. Jak bardzo będę go mógł podkręcić bez ingerencji w niego. Chcę go tylko wrzucić do płyty i bawić się ustawieniami w biosie... Czy tak się da ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik Tobie nie powie ile ale jak. Sam musisz to sprawdzić bez pośpiechu i spokojnie. Przeczytać parę art z FAQ na Tweaku jak i na PCmaniaku, zaopatrzyć się w parę programó testujących, wykonać testy wstępne a potem po mału w górę i znowu test.

No i porównywać z wynikami innych userów Tweaka a b.dobrym testem stabilności i wydajności platformy jest przeliczenie paru jednostek w SETI

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=58323

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam Duron 1600 /MIXIB 0347XPPMW/ zielony laminat. Czy on ma odblokowany mnożnik ?

Chcę go postawić na płycie Epox 8RDA3I nForce2 i pamięciach 400 Mhz. Jak bardzo będę go mógł podkręcić bez ingerencji w niego. Chcę go tylko wrzucić do płyty i bawić się ustawieniami w biosie... Czy tak się da ?

 

Pozdrawiam.

odpowiedź znajdziesz tu:

 

http://forum.purepc.pl/profile.php?mode=regulamin

a dokładniej:

1. Unikać zakładania wątków dotyczących tematów wielokrotnie już omówionych i/lub kwestii uznawanych na forum za oczywiste. By tego uniknąć, należy:

  a) użyć wyszukiwarki forum. Ilość tematów na forum jest ogromna i istnieje duża szansa, że ktoś zadał już pytanie, które chcesz zadać Ty.

 

oraz zacznij od przeczytania tego tematu:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=518...er=asc&&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronce są mnożniki od 12x. Ja nie mam możliwości regulacji a mnożnika chciałbym ustawić na 11 lub 11,5. Mam durona 1,4.

zdecyduj się - czy chcesz napięcie podnieść, czy może mnożnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się orientuję to jak cpu ma odblokowany mnożnik a płyta nie ma zmiany mnożnika lub ma tylko 4bit to można wykonać tzw drut-moda na mnożnik co ww. linku jest pokazane, czy może jestem w błędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ww. linku jest pokazane, czy może jestem w błędzie?

tam jest pokazane 12->> a on chce <-12

 

przecie plytka powinna miec taka opcje o0

jakis ecs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko chcę zrobić drud moda dla vcore kumplowi co ma Asusa na SIS i jestem zagubiony ponieważ są dwie całkiem różne wersie ta http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=33023 i zdjęcia preparowane przez mechl!ne- czy ktoś ma właśnie takiego drut moda dla vcore i mu działa !!!!!!!!!!

bo jest też taki link http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html ale tam druciki dla vcore są powladane zupełnie w inne miejsca

??? i jeszscze piszą coś o przecinaniu mostków na L12!!!!!!]

Please o szybką odpowiedz!!!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie podniosłem do 1,60. fsb na 166, przy 200 nie startuje. mam 1750 z 1,4. mnożniki mam na procku odblokowane, ale moja płyta nie ma możliwości zmiany mnożnika, a chciałbym coś jeszcze wycisnąć. proc ma mnożnik 10.5. muszę zdrótować na 11 lub 11.5. Jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz zdjęcia jak to zrobić (ja z tego korzystałem)

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=33023

 

osobiście polecam drutowanie gniazda procesora bo do tego wystarczy pozaginać cieniutkie druciki długości około 6, 7 lub 8mm w kształt litery U i powkładać je do dziurek :). Druciki ja brałem z kabla telefonicznego (pojedyncze) ktoś tam polecał jeszcze widziałem ze strarej tasmy od dysku bądz stacji dyskietek. Drutowanie nozek procesora jest mniej trwałe jak sie wykona tak na odczep sie (czasami komp po 5 minutach juz nie strartowal) a przy pierwszej metodzie nie mialem zadnych problemow ..

 

aha i jak za pierwszym razem komp ci nie wystartuje to sie nie przejmuj, popraw druciki, zobacz czy z ktoryms sie cos nie stalo podczas wkladania procesora (nie wypadl lub cos) i sprobuj znowu.

 

Osobiscie robilem drut moda ze 40 razy drutowalem nozki i gniazdo i nic sie procesorowi nie stalo (jak zle cos zrobisz to on sie poprostu nie wlaczy) nic wiecej. Tak przynajmniej bylo w moim wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat bo o duronach jest ! Będzie zmiana sprzętu na Chaintecha 7VJL(czyli tego taniego:) ) do tego dureń 1800, 256 DDR oraz gf4mx440 64ddr - czy HuntKey LH-7250 to wszystko pociągnie ? z góry thx za odpowiedź :) aha do zestawu CDRW liteon, i dysk 40GB WD800JB - sorx jeśli było ale nie wiem jak to znaleźć w tym temacie a przeczytanie ponad 1200 postów to ciut przy dużo :)

z góry thx - pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie żeby ruszył na 166 fsb musi mieć min 1,65v a najlpepiej 1,7v-strasznie się wtedy grzeje-ponad 60c i nie wiem teraz czy mam kiepski egzemplarz czy to wina pamięci (266),które asynchro chodzą bez problemu na 333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też słabego Durona 1600 max to fsb 160 przy 161 czasem ekran się mrozi a przy 166 to już tylko reset płyty napięcie cpu 1,58V by napięcie było wyższe wykonać drut moda urok taniego AsRocka

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dział jako 1800 a temp jest 47-48 stopni, mam arctica copper silent TC, i copper shim. Duron 1600 brązowy. Dlaczego jest tak wysoka temp, przy dobrym wentylatorze imałym podkręceniu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...