Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Albo odyczt z biosu masz za wyskoki - aktualizacja biosu na nowszy moze to poprawic, albo tez ten wentylator nie jest az tak wydajny, jezeli oczywiscie jest dobrze zalozony. Sprawdz na innej plycie to sie dowiesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj duronek nie chce chodzic pow 2.25ghz. nie pomaga nawet napiecie 2.2V. zeby bylo smieszniej to na wc rev1 (blckbox, aqua el, alu chlodncia) i zasilaczu fortron chodzi na 2400@1.925 a teraz z huntkeyem i z duzo lepszym chlodzeniem nie idzie wiecej niz 2.25, ciekawy przypadek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi powyzej 2300mhz czy tam 2500mhz komp sie wlancza ale zaraz po starcie wyskakuje komunikat ze cos tam z biosem jest nietak i zebym wlozyl dyskietke przywracajaca bios czy cos takiego 8O. No a jak zjade ponize tych 2300 gdzies to dziala normalnie. spotkal sie ktos z takim przypadkiem? Bios mam najnowszy jaki moze byc czyli z roku 2002 :). Plyta abit KT7A-RAID na chipsecie KT133. Oczywiscie i tak nie mam zamiaru go ustawiac na stale na te 2300 ale tak mowie to jako ciekawostke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi powyzej 2300mhz czy tam 2500mhz komp sie wlancza ale zaraz po starcie wyskakuje komunikat ze cos tam z biosem jest nietak i zebym wlozyl dyskietke przywracajaca bios czy cos takiego 8O. No a jak zjade ponize tych 2300 gdzies to dziala normalnie. spotkal sie ktos z takim przypadkiem? Bios mam najnowszy jaki moze byc czyli z roku 2002 :). Plyta abit KT7A-RAID na chipsecie KT133. Oczywiscie i tak nie mam zamiaru go ustawiac na stale na te 2300 ale tak mowie to jako ciekawostke

 

2300MHz na kt133??

 

to jest mozliwe? ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej :). Teraz mam go ustawionego na 2133 (14x152mhz - mnoznik na drut modzie) bo przy takich ustawieniach nie robi problemow. Na 17x133mhz co sie rowna 2260mhz zwiesza sie w windowsie a powyzej tego wystepuje wyzej wymieniony juz problem. Przy starcie mam UNKNOW CPU TYPE 2133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi powyzej 2300mhz czy tam 2500mhz komp sie wlancza ale zaraz po starcie wyskakuje komunikat ze cos tam z biosem jest nietak i zebym wlozyl dyskietke przywracajaca bios czy cos takiego 8O. No a jak zjade ponize tych 2300 gdzies to dziala normalnie. spotkal sie ktos z takim przypadkiem? Bios mam najnowszy jaki moze byc czyli z roku 2002 :). Plyta abit KT7A-RAID na chipsecie KT133. Oczywiscie i tak nie mam zamiaru go ustawiac na stale na te 2300 ale tak mowie to jako ciekawostke

 

2300MHz na kt133??

 

to jest mozliwe? ;o

2,5Ghz na KT133

A on się dziwi, że mu płyta się buntuje.

 

Czytam te wasze podpisy i naprawdę jestem pełen podziwu co można zrobić z DURONA.

Czy ktoś łączoc mostki L1, L2 spalił procka.

Bo muszę jakoś przekonać mojego kolegę żeby w koncu przerobił i swojego DURONA na XP.

Boi się, że coś mu się popsuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie naraze co niektórym ale jak dla mnie spalenie proca przez łączenie mostków L2 czy tam L1 czy tam L15, czy robienie drut moda to bajki (jeśli sie łączy je poprawnie oczywiście - czyli wedlug sprawdzonych informacji z netu). Tak samo jak nie rozumie ludzi ktorzy mowia poczatkujacemu zeby uwazal jak podnosi napiecie czy tam FSB czy mnoznik bo spali procesor. Sory ale wedlug mnie zadna plyta nie ma mozliwosci w biosie ustawienia przykladowo tak wysokiego napiecia aby spalic procesor. Przeciez ludzie procesory nie sa az tak delikatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie naraze co niektórym ale jak dla mnie spalenie proca przez łączenie mostków L2 czy tam L1 czy tam L15, czy robienie drut moda to bajki (jeśli sie łączy je poprawnie oczywiście - czyli wedlug sprawdzonych informacji z netu). Tak samo jak nie rozumie ludzi ktorzy mowia poczatkujacemu zeby uwazal jak podnosi napiecie czy tam FSB czy mnoznik bo spali procesor. Sory ale wedlug mnie zadna plyta nie ma mozliwosci w biosie ustawienia przykladowo tak wysokiego napiecia aby spalic procesor.  Przeciez ludzie procesory nie sa az tak delikatne.

Zastanow sie co piszesz. Wiekszosc poczatkujacych uzytkownikow nie ma ani porzadnego AC, nie mowiac juz o WC czy FC. I jezeli taki pan X podniesie napiecie na maxa, czyli np w przypadku epoxa 2.2V i sobie FSB podniesie te ile dusza zapragnie, to chyba wiesz co sie stanie. TEMPERATURA bedzie tak wysoka, ze procesor moze pochodzic kilka minut i tu ciach... N/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie naraze co niektórym ale jak dla mnie spalenie proca przez łączenie mostków L2 czy tam L1 czy tam L15, czy robienie drut moda to bajki (jeśli sie łączy je poprawnie oczywiście - czyli wedlug sprawdzonych informacji z netu). Tak samo jak nie rozumie ludzi ktorzy mowia poczatkujacemu zeby uwazal jak podnosi napiecie czy tam FSB czy mnoznik bo spali procesor. Sory ale wedlug mnie zadna plyta nie ma mozliwosci w biosie ustawienia przykladowo tak wysokiego napiecia aby spalic procesor.  Przeciez ludzie procesory nie sa az tak delikatne.

Zastanow sie co piszesz. Wiekszosc poczatkujacych uzytkownikow nie ma ani porzadnego AC, nie mowiac juz o WC czy FC. I jezeli taki pan X podniesie napiecie na maxa, czyli np w przypadku epoxa 2.2V i sobie FSB podniesie te ile dusza zapragnie, to chyba wiesz co sie stanie. TEMPERATURA bedzie tak wysoka, ze procesor moze pochodzic kilka minut i tu ciach... N/C

 

przed typ pojdzie zasilacz, to bendzie ciekawsze :D

 

ps. nie ma co sie bac przerabiac na axp, powiedz kolesiowi ze taka przerobka daje wiele satysfakcji i tasowania :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co? takie powiedzmy 90 stopni to moze i duzo sie wydaje, ale z doswiadczenia wlasnego wiem ze nie jest to temperatura zabojcza (przynajmniej nie dla starego athlona 1000mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZE Wiecie jak zmienić napięcie na procka na płycie asrock K7s8x z biosu (no i bez jego aktualizacji bo ostatnio spaliłem płyte no i nie mam napendu dyskietek:). 1600 mam trochę poniżej 2000 a chciałbym z 2100:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znany są wam jakieś problemy na SL 75DRV5 na KT333?

Kumpel zakupił zielonego Durona 1600 (nie wiem z jakiej serii) i wyciąga 150FSB przy zablokowanym mnożniku i 1,55V. Przy włączeniu FSB 166 komp się resetuje i bios wraca do default. Nie pomaga 1,7Volta. Radziłem podnieść jeszcze więcej napięcie ale się boi. Posiada przeciętny cooler który wcześniej chłodził 1800+ 0,18. Bios płyty najnowszy T1.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZE Wiecie jak zmienić napięcie na procka na płycie asrock K7s8x z biosu (no i bez jego aktualizacji bo ostatnio spaliłem płyte no i nie mam napendu dyskietek:). 1600 mam trochę poniżej 2000 a chciałbym z 2100:]

 

Asrock rzeczywiście ma mała możliwość zmiany napięcia. Można je podnieść zaledwie o 5 % włączając w biosie opcje Vcore – enable opcja ta jest dostępna w standardowym biosie od producenta. Polecam jednak załadowania biosa z tej strony Link do Cool!BIOS by honey X & guni

Ja z takim biosem i modem duronka mam 2000 MHz co daje Athlona Xp 2400+. Żeby wstał na 2200 lub wyżej potrzebne było by napięcie wartości 1,75 lub wyżej :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak u was ale ja mam durka 1,8 ( seria MIXIB) z płytą główną ASROCK K7S8X i próbuje i próbuje i idzie max jako 1944. Powyżej już nie wstsaje. Może można by więcej tylko niewiem gdzie na tej płycie zmienić napięcie.

Moze mi ktoś pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak u was ale ja mam durka 1,8 ( seria MIXIB) z płytą główną ASROCK K7S8X i próbuje i próbuje i idzie max jako 1944.  Powyżej już nie wstsaje.  Może można by więcej  tylko niewiem gdzie na tej płycie zmienić napięcie.

Moze mi ktoś pomoze?

 

KOLEGO jesli przeczytał bys instukcje do płyty wiedział byś gdzie podwyższa się napięcie o 5%. Rozumiem tego można nie zrobić. Ale jesli dajesz zapytanie na forum to mogl bys chociaz przeczytac kilka ostatnich postow, 2 posty wyzej napisałem "stachu" dokładnie gdzie zmienia się napiecie! POPATRZ TROSZKE WYŻEJ

 

JA a DURONA 1,6 daje na 2,0 i idzie elegancko bez opcji + 5 % ( napięcie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla tego AsRocka już tylko drut mod.

A ja bym chciał by w AsRock miał SoundStorma ;) kartę graficzną na pokładzie bo moja chyba padła :( i lecę na S3 Virge 2MB :evil: (dobrze, że staruszki na złom nie pchnołem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem mam durona 1600 z seri Miuga 0334 dokonalem moda olowkiem i nic sie nie zminilo procesor chodzi nadal jako duron 1600 z l2 64kb

 

mial moze ktos taki problem albo zna jego przyczyne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo sie odpalic go na 2400 (12*200) na napieciu 1.95V, ale musialem zjechac z timingami z 2-2-3-11 na 2,5-3-3-8 i jakos system wolniej chodzi. temp jest swietna, bo przy wentylku chodzacym na 7V w stress mam 46st wg czujnika z mobo a Digital Doc 5 pokazuje 44.5st (temp radiatora bezposrednio nad jadrem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest coś nie tak:

na D1600 jak zwiększę szyne fsb nawet o pare MHz wszystko siada i tylko zworka na płycie głównej ratuje (EPOX 8KRAI, bios 02/12/2004). po wlożenie A1700+ FSB spokojnie ponad 166. Pamięci Elixir 512MB (ddr400, CL3). Duronek to MIXIB 0402 RPMW a Athlon JIUHB 0302 WPCW. chłodzenie ok - temperatura nie przekracza 35'C. jeszcze spróbuje wymienić pamięci na TWINMOS'y... ale sam nie wiem gdzie może tkwić problem... może wy coś pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...