Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

HAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

teraz coś od serca moi drodzy :P ; 1ha roboty i zmajstrowałem (drut mode) z Duron'a 1400 MIXIB 0335 (odblokowany mnożnik) Duron'a 2000 (15*133) - nie ruszałem magistrali , bo płyta jak w podpisie ; 3DMARK2001 odpaliłem kilka razy i działa (napięcie 1.6 V , nie zmieniałem) - Sandra 2004 pokazuje 55 W (to by się zgadzało - przedtem miałem 38 ) , temp. w idle (też Sandra2004) 46 (przedtem 42) ; matwię się tylko o zasilacz :oops: bo to tylko 250W (jak go kupowałem 3,5 roku temu to nie było mowy o 300W ENLIGHT ) ; co parę minut monitor mi na chwilę gaśnie (trochę jakby zmieniał rozdzielczość) - to chyba on nie? kumplowi też stary zasilacz zaczął odmawiać posłuszeństwa (235 W - noname , staaaaaaryy , 13V zamiast 12 itp. - resety z windy) może mu opchnę swój a sam kupię mocniejszy?...pożyczyłem też sobie GF4200 250/514@300/600 (pamięci chciałyby pewnie więcej , ale nie bez radiatorów :evil: ) i trochę potestowałem na nowym procku, a teraz mam GF2GTS , więc zaslacz nie powinien protestować ; czeka mnie jeszcze Athlonizacja, ale najpierw musze kupić LAKIER :lol: przewodzący...mnożnik 15 to kapkę dużo , więc trochę cache'u nie zaszkodzi :wink: a i chciałem z proca wycisnąć trochę więcej (2200) ; na lepszym zasilaczu (ale nawet z moim obecnym wiatrakiem!!!) pokusiłbym się o 2400 , z QC92 pewnie 2500 (nie wiem za bardzo czy warto wogóle coś ruszać)

z innej bańki : swego czasu miałem Durona 600@852 (teraz ma go moja siostra) , na którym schrzanił sie [ciach!]iany cooler master ([ciach!]iany cooler i [ciach!]iany cooler master :D ) - zaczął niemiłosiernie chałasować , a ja na parę dni przed planowanym zakupem nowego postanowiłem sobie potestować to i owo ; po paru godzinach siędzę na 3DMark2001 , a on zaczął "czkać" - wyłączam zdziwiony test -> Sandra 200X i pokazuje 92st.C :oops: wyskoczyłem z windy do BIOS'u , a tam 90 hmmm obyło się bez gaszenia pożaru ; proc działa dzielnie do dziś ; wzbogacony o to doświadczenie nie bardzo wiem po co niektórzy panikują jak im temp. dochodzi 50 st.c (wiem , że pojawiały sie niestabilności przy 58st.C) (kumpel na Athlonie ma od 3 lat 65 i nic się nie dzieje) ; jest na pewno problem dokładności pomiaru temp.

monior zdążył mi już przygasnąć z piętnaście razy cholera! przecież 55 W to nie tak dużo!! w morde jeża :cry: (mam 3 zajęte banki DIMM , nagrywarkę , cd-rom)

pytanie co lepsze : enlight czy chieftec ?

dobra idę oglądać mecz (zapuszczę też jakiegoś testa :idea: )

nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ta , ale jak sygnał idzie z karty graf. , która jest na płycie , do której dochodzi U z zasilacza - podaj lepiej pomysł co to mogło być - podejrzewam , że to słaba instalacja elektr. w domu (zresztą pod jedną listwą dwa kompy siedzą) ; zmieniłem napięcie na 1.75V (też drutami)i ustawiłem magistralę na 140 MHZ (memory testów jeszcze nie puszczałem) ; w stresie - temp. 62 st.C normalnie 53 ; mam program do wygżewania proca - zapuszczę na noc ; napięcie chciałem na 1.65 , ale tak byłem podjarany (i się spieszyłem) , że musiałem coś pomylić :D wyszło dobrze (teraz ten drut mode zajmuje mi 15 min. :lol: ) ; Sandra pokazuje 69 WAT (cuś mi się wydaje , że więcej się nie odważę z tym zasilaczem...no może odrobinę :wink: ) ; teraz to sobie najpierw kupię CERAMIQUE

pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec właśnie chciałbym sie dowiedzieć jeszcze probowałem ołowkiem i nic nie da jeżekii sie ma zablokowany mnożnik to nie odblokuje na Athlona z mojego widzenia chyba że olowek i lakier mam kijowy co można jeszcze zrobić żeby odblokować mnożnik są inne sposoby nie chodzi mi o drut Moda :) co mi da przerobienie go na Mobile i czy da sie przerobić zwykłego Durona zablokowanym mnożnikiem na Mobile coś to pomoże czy też nie ma sensu może mi ktoś coś napisać mniej wiecej czy jest sens sie z tym bawić i co proponujecie w tym momencie zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety musiałem sprzedać Bartona - co mnie bardzo zesmuciło...

 

Lecz jak to mówią, nie ma tego złego...

 

Dorwałem Durona 1600 (zielony) - DHD1600DLV1C MIXIB 0337VPMW

 

Działa stabilnie 10 x 200 Mhz na napięciu 1,65 - potrzymam go tak trochę może potem zejdę do 1,55 :)

 

Rodzi się pytanie... Mianowicie, czy można wyciągnąć coś więcej z tego Duronka? Posiadam Abita NF7-S v2.0 i Kingmaxa 512DDR 400 Mhz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy moze ktos ma taka wersje :

DHD1600DLV1C MIXJB0403MPMW 

jak tak to czy udalo mu sie odblokowac cache L2 i jak polaczyl mostki.

 

 

[/img]

na 80% sie uda, jak to poszukaj

 

Niestety musiałem sprzedać Bartona - co mnie bardzo zesmuciło... 

 

Lecz jak to mówią, nie ma tego złego... 

 

Dorwałem Durona 1600 (zielony) - DHD1600DLV1C MIXIB 0337VPMW 

 

Działa stabilnie 10 x 200 Mhz na napięciu 1,65 - potrzymam go tak trochę może potem zejdę do 1,55 

 

Rodzi się pytanie... Mianowicie, czy można wyciągnąć coś więcej z tego Duronka? Posiadam Abita NF7-S v2.0 i Kingmaxa 512DDR 400 Mhz.

 

Taaa o wiele wiecej na bank 220x10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Durnia 1.6 i płyte Mercury *shit* KOB 746 FDSX, i w biosie mam opcje "CPU Overcloking Rate". Moge ją zmieniać co 1 MHz, czy robiąc to zmieniam tylko FSB procka czy całęgo systemu, obok jest opcja "FSB" 100-133-166 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak sobie ustawie normalnie FSB na 133 MHz to moge sobie osobno dodawać po megaherciku, tylko nie wiem czy to jest bezpieczne. Jak zmienic napięcie procka na mojej g***nej plycie bo nie mam nawet takiej opcji a nawet nie mam instrukcji do plyty. Miałem Abit'a KT7A, ahhh... Soft Menu III to było niebo na ziemi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy moze ktos ma taka wersje :

DHD1600DLV1C MIXJB0403MPMW 

jak tak to czy udalo mu sie odblokowac cache L2 i jak polaczyl mostki.

 

 

[/img]

na 80% sie uda, jak to poszukaj

 

Niestety musiałem sprzedać Bartona - co mnie bardzo zesmuciło... 

 

Lecz jak to mówią, nie ma tego złego... 

 

Dorwałem Durona 1600 (zielony) - DHD1600DLV1C MIXIB 0337VPMW 

 

Działa stabilnie 10 x 200 Mhz na napięciu 1,65 - potrzymam go tak trochę może potem zejdę do 1,55 

 

Rodzi się pytanie... Mianowicie, czy można wyciągnąć coś więcej z tego Duronka? Posiadam Abita NF7-S v2.0 i Kingmaxa 512DDR 400 Mhz.

 

Taaa o wiele wiecej na bank 220x10

 

 

To raczej nie ma wplywu data mego procka co do dodatkowej pamieci L2 jak sie juz polaczy mostki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. Kicha jak to mówią...

 

Powyżej 200 Mhz zaczyna się niestabilność :| Pewnie pamięci dają w kość. Fakt faktem, 200 x 10 - dość zadawalający dla mnie wynik (jak na duronka).

 

Pozdrawiam :)

 

update:

Niestety wymiana się nie udała. Mam z powrotem gorącego Bartona :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy moze ktos ma taka wersje :

DHD1600DLV1C MIXJB0403MPMW  

jak tak to czy udalo mu sie odblokowac cache L2 i jak polaczyl mostki.

 

 

[/img]

na 80% sie uda, jak to poszukaj

 

Niestety musiałem sprzedać Bartona - co mnie bardzo zesmuciło...  

 

Lecz jak to mówią, nie ma tego złego...  

 

Dorwałem Durona 1600 (zielony) - DHD1600DLV1C MIXIB 0337VPMW  

 

Działa stabilnie 10 x 200 Mhz na napięciu 1,65 - potrzymam go tak trochę może potem zejdę do 1,55  

 

Rodzi się pytanie... Mianowicie, czy można wyciągnąć coś więcej z tego Duronka? Posiadam Abita NF7-S v2.0 i Kingmaxa 512DDR 400 Mhz.

 

Taaa o wiele wiecej na bank 220x10

 

 

To raczej nie ma wplywu data mego procka co do dodatkowej pamieci L2 jak sie juz polaczy mostki ??

ma, wyczytalem to z serii, moj szagier ma chyba z 3miech z 04 i ma jeden mostek przerwany ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede kupował durnia 1,6 - mozecie mi cos powiedziec na podstawie takich danych ? DHD1600DLV1C Y905355B40655 MIXIB0409SPMW 1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze dobra seria z 2004 roq, jak bendzie mial jeden mostek przerwany na L2 to masz duze szczescie

 

 

Co to znaczy dobra seria 2004 i JEDEN mostek przerwany L2 - a moze byc wiecej mostkow przerwanych ?????? - ja mam jeden ostatni przerwany z L2 i mam z 2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z żywotnością waszych proców. Wyprawił już ktoś swojego na "wieczny spoczynek" :?: tzn. przez wysokie temperatury,wysokie FSB itd.

To że komuś nie wyszła Athlonizacja mnie nie interesuje - tylko śmierć naturalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Duron kręci się jak w podpisie, 10,5x190 full stable przy napięciu rdzenia 1,57V. Niestety mnożnik zablokowany, z odblokowania cache też nici. Po drut-modzie na 1.6V procek wstał przy FSB 200, ale podczas ładowania windy były resety. To samo przy 1.68V. Myśle, że jak dam mu więcej papu (1,75-1,8V) to pójdzie spokojnie na FSB > 200...boję się tylko o zasilacz ale może jakoś wytrzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz gowno trafilem nie proca. 1600mhz durak, cache nie do odblokowania, mnoznik blokniety...

 

I na dodatek nie chce biegac na fsb >230 mhz czyli nie chce chodzic wiecej niz 2760mhz, to jego maximum.

 

Niezla bieda zwazywszy na chlodzenie. Za to ladnie zmiga na coolerku bo 2280 przy 1,65v no ale co mi po tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i mam pytanie:

qmpel kupił Duronka 1600 i płytę epoxa na kt600 model 8krai

chodzi mo o to czy WSZYSTKIE durony APPLEBRED maja odblokowane mnożniki????bo u qmpla jest taka sytuacja:płyta pozwala na zmianę mnożnika a kiedy sie go jush zmieni to dalej jest wykrywany jako 1600 a co dziwne po przestawieniu na mniejszy mnożnik niż fabrzyczny komp zwisa.nie wiem czy to przez płyte czy poprostu procek ma blokniety mnożnik.

Proszę o odpowiedz!!!!!!!!!!pomóżcie.z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

: (

a z ktorego tygodnia kupiles? moj szwagier ma 04 i nie wiem czy ma odblokowany, ale by sie przydal bo zasilacz AT 250W, i pamieci 166 a proc 133 i zmula :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...