Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zielony duren1400 chodzi bardzo stabilnie na 2000MHz (to nie max ale na razie mi to wystarcza), a po zmostkowaniu L2 (ołówek mod - za pierwszym razem poszlo - to był cud) wykrywany jest przez bios jako antek 2400XP. 

a teraz pytanie z zupełnie innej beczki, czy cache pierwszego poziomu jest taki w antku ??  :?: 

troche mi wstyd za takie pytania  :oops:  ale jestem poczatkujacym na tym forum-ie ;)

:) nigdy nie przygladales sie jak startuje komputer ? :P pozniej pojawia sie taka ramka i tam all pisze , powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Mam do kupienia takiego procka :

 

DHD1600DLV1C Y894595201002

MIUGA0334MPMW

 

Niby robi na standardowym napieciu 1,5v 12x175. Dalej nie byl sprawdzany. Teraz mam pytanie - czy ma odblokowany mnoznik, czy da sie go przerobic na Antka XP. Czy wogole warto go kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam problemy z utrzymaniem stabilnosci mojego sprzetu. :( Mam D1400, AsusA7N8X-X Coller Igloo SilentBreeze462 19db, 350W Megabajt, Radeon 9200 128mb, 256mb (400), CD, CDR, WD80gb, Najwiecej puszczałem go na 2200MHz. Chodził jakiś czas , ale pozniej komp się wyłączał. To samo mam w dół aż do 1900MHz. Teraz pracuje na 1750MHz 1.55Vcore i na razie jest ok. Ale na czestotliwosciach powyżej probowałem już roznych opcji. Nie wiem na jakim napieciu puscic porocek? Na 1.65 pusciłem najwiecej, wyzej sie boje (moze nie powinienem)? Tylko nie bardzo mam pojecie co nie wyrabia, bo komp pracuje jakieś 30 min, raz dłuzej, raz krócej.Pozniej wszystko sie wyłącza oprócz zasiłki. Temperatury: na 1750 1.55Vcore ok 43*C, na 2100 1.65Vcore było w okoklicy 60*C. Max obroty coolera pokazuje ok 2300RPM. Czy podniesienie Vcore moze coś pomoc, jakie temperatury powinny być na procku? Co by wypadało zmienić? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kqba: na 2100 1,65V masz zdecydowanie za duza temperaturke, moze ten cooler co masz juz wymieka, albo masz slabo wietrzona obudowe,

 

Vcore mozesz sprobowac podniesc, powinno poprawic stabilnosc, ale podniesie ci temp. procka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie !!!

 

Posiadam Durona 1600 MIUGA 0335RPMW

mam płytę ASRocka K7S8X, a problem polega na tym, że moge ustawić FSB maksymalnie na 149 ( daje to ok 1800)

a gdy daje mu więcej np. 155, to komp sie odpala, ale z magistralą 112

w biosie jest niby ok, a tu lipa.

to samo jest przy 166, tylko że wtedy odpala się jako 1200 (12X100)

na więcej niż 166 nawet nie rusza.

Co to może być, jakiś dzielnik FSB ??

 

A jako athlon niewstaje (pewnie cache zwalony, albo źle ołówkiem malowałem)

 

Co mam robić żeby coś więcej z niego wykrzesać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tej serii - DHD1400LV1C MIUHB0347UPHW

 

I czy zdażyło się kiedyś komuś, aby Duron 1400 na defaultowym napięciu nie poszedł na 166*10,5???

 

I jeszcze jedno. Moja płyta obsługuje takie procki - http://www.jetway.com.tw/evisn/product/CPU...ort/830CF30.htm

Czy obsłuży tego Durona 1400???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tej serii - DHD1400LV1C MIUHB0347UPHW

 

I czy zdażyło się kiedyś komuś, aby Duron 1400 na defaultowym napięciu nie poszedł na 166*10,5???

 

I jeszcze jedno. Moja płyta obsługuje takie procki - http://www.jetway.com.tw/evisn/product/CPU...ort/830CF30.htm

Czy obsłuży tego Durona 1400???

Duron i Athton to to samo, tele ze cache zablokowany, wiec jesli ta plytka z linku powyzej obsluguje Athlonki 0,13um to duronki tez beda biegac, najwyzej bedziesz mial napis Unknown Processor ale bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało dorwać 1.6 jeszcze z 34 tygodnia z odblokowanym mnożnikiem i przy standardowym napięciu (1,5V) myka sobie spokojnie na 10x200.

Wyżej go nie puszczę bo mam budę tragiczną i ciężko schłodzić, ale planuję zmienić jak tylko będzie za co.

Wprawdzie był jeden zwis, ale winny jeszcze nie został ustalony, szczególnie że to było przy małym obciążeniu proca.

Powinni jeszcze mieć te proce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie !!!

 

Posiadam Durona 1600 MIUGA 0335RPMW 

mam płytę ASRocka K7S8X, a problem polega na tym, że moge ustawić FSB maksymalnie na 149 ( daje to ok 1800) 

a gdy daje mu więcej np. 155, to komp sie odpala, ale z magistralą 112

w biosie jest niby ok, a tu lipa.

to samo jest przy 166, tylko że wtedy odpala się jako 1200 (12X100)

na więcej niż 166 nawet nie rusza.

Co to może być, jakiś dzielnik FSB ??

 

A jako athlon niewstaje (pewnie cache zwalony, albo źle ołówkiem malowałem)

 

Co mam robić żeby coś więcej z niego wykrzesać ??

spokojnie poleci wyzej mi sie udalo max na 185 ale vcore+10% wiec mi sie nie kalkulowallo wolalem zostac przy 175 na standardowym napieciu( prine musi miec =%5vcore wiecej ) ale inne programy i testy sa ok plamuje zmiane procka na inna serie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIELKAC tez mam MIXHB 38 tydzien na brazowym laminacie na napieciu 1,5V czyli standardowym ciagnie 12,5x166 bez zadnego problemu znaczy przy 1,55V u mnie idzie na 12,5x180 ale pozniej pamiatki wysiadaja ... chyba trzeba drut moda zrobic, do tego cache L2 odblokowal sie tez pieknie, bylem z nim u kumpla co ma NF7 i pamiatki 400mhz to poszedl na 12x200 przy 1,65V :D

 

Tak ładni Ci chodzi ten procek.. :wink:

Ja mam MIXIB 35tydzien to jakaś duża róznica?

Jak L2 oblokować ? wszystkie poprostu połaczyc ołówem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q... to zalezy chyba na jaki procek trafisz, teraz mam do nowego roku pozyczonego abicika nf7s i chodzi mi to na 13x200 bo ja mam wc a kumpel nie, cache odblokowalem malujac mostek L2 (tam jest tylko jeden przeciety) i w procku na brazowym laminacie o wiele latwiej w ten sposob niz na zielonym jest (olowek stealdler 2B odblokowal wiele procow i nie zawiodl ani razu) teraz mam z duronka athlona 2600mhz, tak szczerze to jak trafiles na dobry to masz dobry bo widzialem mixiby i mixhb co sie krecily dobrze i zle i naprawde nie ma znaczenia tydzien i seria.... no moze ostarnie tyg z odblokowanym mnoznikiem tj, 37 i 38 kreca sie jakby lepiej.... ja mam 38 tydzien i chodzi jak dziki ale sprawdzilem w robocie chyba z 20 procow zanim go wzialem ten jako jeden z dwoch poszedl 10,5x200 na standradowym napieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj duron@athlonXp 1400MHz DHD1400 LV1C MIXIB 0335VPMW chodzi jak w podpise na 1,7v prime95 stabile:) wiecej nie daja rady pamieci na synchro:( ale asynchro chodzi na 12,0 x 200 na vcore1,80v!!! calosc chlodzona przez radiator od falcon rocka 2 i mocny wentyl 8x8:) teraz tylko czekam na nowe pamieci:). Czy ta seria procka jest taka w miare? Bo jesli nie to moge ja sobie zmienic na inna za darmo:) Nie ma to jak znajomosci w sklepie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy we wszystkich D1400 można odblokować L2?,bo ja walczę z moim i nie mogę mu rozmnożyć pamięci :( (ołówek,lakier przewodzący..) nic nie chce zadziałać. Proc jest z 36tyg na brązie idzie 10,5x182.

Proszę o jakąś poradę lub alternatywne podejście do proca...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj duron@athlonXp 1400MHz DHD1400 LV1C MIXIB 0335VPMW chodzi jak w podpise na 1,7v prime95 stabile:) wiecej nie daja rady pamieci na synchro:( ale asynchro chodzi na  12,0 x 200 na vcore1,80v!!! calosc chlodzona przez radiator od falcon rocka 2 i mocny wentyl 8x8:) teraz tylko czekam na nowe pamieci:). Czy ta seria procka jest taka w miare? Bo jesli nie to moge ja sobie zmienic na inna za darmo:) Nie ma to jak znajomosci w sklepie :P

kurcze :( mam identycznego Duraka i moj tak ladnie nie chce chodzic :cry:

a jak masz znajomosci w sklepie, to wez sobie kilka (kazdy z innej serii) i potestuje w czasie swiat ;)

 

mam male pytanie : czy wiedzac ze duron 1,4 chodzi na 1,5V moge sie spodziewac ze bedzie miec stepping A lub B .

czy tez sie zdarza ze nawet duron chodzacy na 1,5v nie nadaje sie do podkrecania ?

nie, stepping rozrozniasz po napisie serii

MIXIB ma stepping B0

a np. ABCDA ma stepping A0

zanim kupisz musisz go poogladac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maybach dzieki ale nie dokonca mi oto chodzilo . jak wiadomo sa serie duronow applebreadow co chodza na napieciu rdzenia 1,75V lub 1,5V. wiec jezeli wiadomo ze dany model chodzi na 1,5V mozna sie po nim spodziewac ze sie bedzie w miare dobrze krecic ?[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...