Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

dawno w tym temacie nic nie pisałem bo jakoś nie było kiedy, ale teraz mam wielką nowinę!! Zmieniłem płyte główna wczoraj. Miałem Epoxa 8KRAI na kt600 a teraz mam epoxa 8RDA3I na Nf2 ultra iiiii!!!! Powiem tak: na tej poprzedniej płycie mój duron (1600 mhz seria mixib chyba 39 tydzień, czy jakoś tak ale niby już powinien mieć zablokowany mnożnik a jest odblokowany!! :) dodam jeszcze tylko że zamalowałem ten mostek L2 i mam teraz 256 cache, czyli athlon! ) chodził na ustawieniach 200x9 = 1800 Mhz. Napiecie miał podwyższone do 1,75v napięcie na pamięciach miałem 2,9v i wszystko było ok! Teraz jest inaczej! normalnie nie wierzyłem jak to zobaczyłem. ten sam duron na epoxie 8rda3i chodzi na ustawieniach 200x9 przy nie zmienionych napięciach!! nie wiem czy totak jest serio czy tylko jest coś skopane, ale zrobiłem screena... zobaczcie sami i skomentujcie to, powiedzcie co o tym myślicie. czekam na odpowiedzi !

 

pozdrawiam

 

Dołączona grafika [/img][/url]

Troche po czasie ale nie moglem sie powstrzymac :D Moim zdaniem egzemplarz przedstawiony na screenie jest niezly do OC, pewnie drzemie w nim jeszcze duzaaaa moc, tylko ze musisz dodac troche napiecia bo moze nie pojsc na calosc:) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tez chcialem sie pochwalic ile wycisnolem z mojego duronka DHD1400DLV1C MIUHB0336.

Zapodałem płyte abita an7, pentagrama 80AlCu i 256 ramu kongstona cl2,5 mało ale mi styka. wiec tak narazie udało mi sie mojego durona przerobic na athalona i chodzi stabilnie na 11x200 przy napięiu 1,688V i ma temperaturke 46-54 stopnie. A najwiecej jak wstał miał 12x200 tylko potrzebował juz 1,85v mam zamiar w niedalekiej przyszłosci złozyć sobie WC to moze wycisne z niego 2600mhz.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHEHE

 

Ja spoczatku (nowicjusz o/c) dalem fsb 333 8O :lol: i tak go puscilem ale potem restetnol sie bios i na tym stanoł dalej niechcialo pojsc :D

to zmienilem na 200 bez zadnego dodawania napiencia i bez lepszego hlodzenia ...Ruszył załadowal sie win wszystko spoczko hodzilo a jak zrobilem restarta to wszystko wrocilo do starej konfigiracji (1.4 ghz ) to dalem fsb 156 - i tak mam do teraz a taktowanie procka jest 1.64 ghz prawie 1.7 :P

Fajnie hodzi nic sie niewiesza jusz tydzien tak hodzi i hodzi stabilnie na standardowym napienciu i standardowym hłodzeniu fakt mam klape otwarta - plyta asrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój duronek z serii MIXIB na Epox 8rda+ Pro chodzi na 10.5 x 200 na vcore 1.49 a temp wacha sie pomiedzy 46-47*C. Pewnie poszedl by dalej ale mam kiepski zasilacz a o coolerze to jush nie wspomne :P

Jednym słowem durexy rządzą.

 

PS. Mogłby ktos zapodac linka do jakiejs stronki gdzie opisane jest jak "zathlonizowac" tego procka?:P

 

Edit:

 

Teraz procek hoola na 11x200 na vcore 1,6 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zathlonizowany duron 1600 max udalo mi sie jako 12x200 przy 1.9vcore prime stable (plyte mam asrock k7s8x) probowalem 10 x 210 ale nic mysle ze winna jest mobo. ale tak czy siak 2400 mhz jest spoko :) 43 ide. 50 stres :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie plyty głownej z EPoXa na KT400A (juz nawet nie pamietam nazwy :roll: ) na ASUSa A7N8X-E Deluxe wycisnąłem z mojego Durona 1.4 DHD1400DLV1C MIUHB0348WPMW aktualnie 2205MHz, przy zablokowanym mnozniku 10.5 i FSB 210,5. Napięcie w BIOSie 1.7V, ale rzekomo ASUSy i tak dodają nieco od siebie i w efekcie SpeedFan pokazuje stale napięcie 1.73 (niestety miernikiem nie mierzyłem a zasilacz Chieftec HPC-360-302-DF). Wyciskalem na tym samym napięciu 2310 przy FSB 220, ale juz raczej RAMy nie dawały rady (niemarkowe V-Data DDR400 8-3-3-2.5, i teraz chodzą na 6-3-3-2.5) i sypało czesto BSODami lub programy typu 3DMark wywalały sie z wykonaniem nieprawidlowej operacji.

Takze moj wynik: D1400@2205, 1.73V, FSB210 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

dawno w tym temacie nic nie pisałem bo jakoś nie było kiedy, ale teraz mam wielką nowinę!! Zmieniłem płyte główna wczoraj. Miałem Epoxa 8KRAI na kt600 a teraz mam epoxa 8RDA3I na Nf2 ultra iiiii!!!! Powiem tak: na tej poprzedniej płycie mój duron (1600 mhz seria mixib chyba 39 tydzień, czy jakoś tak ale niby już powinien mieć zablokowany mnożnik a jest odblokowany!! :) dodam jeszcze tylko że zamalowałem ten mostek L2 i mam teraz 256 cache, czyli athlon! ) chodził na ustawieniach 200x9 = 1800 Mhz. Napiecie miał podwyższone do 1,75v napięcie na pamięciach miałem 2,9v i wszystko było ok! Teraz jest inaczej! normalnie nie wierzyłem jak to zobaczyłem. ten sam duron na epoxie 8rda3i chodzi na ustawieniach 200x9 przy nie zmienionych napięciach!! nie wiem czy totak jest serio czy tylko jest coś skopane, ale zrobiłem screena... zobaczcie sami i skomentujcie to, powiedzcie co o tym myślicie. czekam na odpowiedzi !

 

pozdrawiam

 

 

 

Troche po czasie ale nie moglem sie powstrzymac :D Moim zdaniem egzemplarz przedstawiony na screenie jest niezly do OC, pewnie drzemie w nim jeszcze duzaaaa moc, tylko ze musisz dodac troche napiecia bo moze nie pojsc na calosc:) Pozdrawiam.

 

hej!! no ja teraz też dużo po czasie, ale dzięki :] jestem z niego dumny, ale nadszedł taki czas, w którym myśle o sprzedaży tego procka tylko nie wiem ile jest on wart. Pomóżcie mi go wycenić,

 

pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Zielony Duron 1600 poszedl na dzien dobry na 166Fsb (@2000MHZ) bez zadnych zmian napiecia (1,5V). Wiatrak WhispeRock IV (za 34zł) temp normalnie 33C, po rundce w kleja max 42C. Dodam tylko, ze to wszystko jest w kompletnie nie wentylowanej budzie, ale niedlugo mam zamiar dorobic pare wiatrakow to mysle ze bedzie bez najmniejszego problemu 2400MHZ, a dodatkowo odblokuje sobie Cache L2. Szykuje sie Athlon 3100+ :twisted: Do wszystkich ktorym nie idze tak dobrze ten overclocking polecam zmiane zasilacza, bo to napewno pomoze. Aha tera chłodzi go wiatrak puszczony na 7V wiec prawie go nie slychac, a temp. wzrosly tylko o 3C.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce nic mowic:P ale jestescei slabi.....ja nic nie robilem tylko wujek...na jakims zwyklym chlodzeniu ...powiedzialem zeby mi podkrecil procka kiedys..mam durona .1.6.zaczął krecic to skonczyl na 2.4 i powiedzial ze pamieci nei wytrzymaja. bo mam 128/266 jakies no name i sa slabe i nie wytrzymuja czy cos takiego...niedawno kuplem sobie 256;p ale nie krecilismi a za pare dni moze kupie 512 ..zasilacz...paste termo..to mysle ze 2.6 pojdzie?:D czy na 2.5 sie zatrzyma? :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj chodzi tak jak w opisie :) i dobrze mu :-P

 

update: tzn. mam zablokowany mnożnik i jechał na 12x192, 1.875v stabilnie ale na fsb 200 przy multipler 12 tylko zapostował w dosie, winda niet :)

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez marcys--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na jakim maksymalnym napieciu mozna puscic Durona zeby sobie jeszcze dlugo pochodzil ? ;)

Bo trafil mi sie jakis pradozerny... mnoznik niestety zablokowany i przy 12x166 potrzebuje 1.75 12x180 potrzebuje juz 1.95 a to juz troche sporawo ;)

Mozna go meczyc na 2.0 bez wiekszych problemow czy raczej nie zalecacie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte główną Ga- 7vt600p-RZ oraz durona 1600 z serii MIXJB czy da rade podkręcić go na fsb 166 i jak? Cz mógłby ktoś dać przejrzysty opis przerobienia durona na athlona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na jakim maksymalnym napieciu mozna puscic Durona zeby sobie jeszcze dlugo pochodzil ? ;)

Bo trafil mi sie jakis pradozerny... mnoznik niestety zablokowany i przy 12x166 potrzebuje 1.75  12x180 potrzebuje juz 1.95 a to juz troche sporawo ;)

Mozna go meczyc na 2.0 bez wiekszych problemow czy raczej nie zalecacie ? ;)

1221010[/snapback]

Powyżej 2v nie jest zalecane. Chyba że zamieżasz niedługo zienić praca :D

Ja jak u siebi dawałem 2v to odczułem wrażenie że nie chodził dokońca stabilnie - może to i wina tej wysokie temp :-)

Mój Dureń chodzi na 1.8v - 209mhz x 10,5 / 190mhz x 12 - 2300mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 2v nie jest zalecane. Chyba że zamieżasz niedługo zienić praca :D

Ja jak u siebi dawałem 2v to odczułem wrażenie że nie chodził dokońca stabilnie - może to i wina tej wysokie temp :-)

Mój Dureń chodzi na 1.8v  - 209mhz x 10,5 / 190mhz x 12 - 2300mhz

1226756[/snapback]

 

No to Ci sie dobry trafil...ale nic dziwnego bo widze ze masz jeszcze tego sprzed 39 03 :) U mnie przy 166mhz ponizej 1.75v nie daje rady. Ja to mam zawsze pecha do tych prockow hehe

Moze kiedys trafi sie jakis porzadny ;) No nic pozostane przy 166 i nie bede go katowal wysokimi napieciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

 

Szukam i szukam i znalezc tego nie moge wiec tu zapytam. Przed zmiana "dizajnu" tweaka byl wielki temat o tym odblokowywaniu, ale teraz go nie moge nigdzie znalezc, wiec plisss nie wnerwiajcie sie. :rolleyes:

 

Odblokowalem olowkiem swojego Zielonego Durona 1600MHZ. Chodzi o to, ze nie wiem gdzie ja moge sprawdzic czy mi sie to udalo. W Panelu Sterowania\ System pisze, ze mam Unkown 1600Mhz wiec niby sie udalo, ale programy takie jak CPU-Z czy Sanra pokazuja, ze mam 64KB cache L2 :? Dodatkowo CPU-Z podaje "Name" jako Duron, ale "Specification" podaje

Unkown Cpu type. Juz naprawde nie wiem co ja mam myslec :? pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno pytanko ktore mnie nurtuje :P... czy na zablokowanym procku dziala drut mod na mnoznik??...jak nie to lipa i jutro trzeba olowek do lapki ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> :D na mobile :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno pytanko ktore mnie nurtuje :P... czy na zablokowanym procku dziala drut mod na mnoznik??...jak nie to lipa i jutro trzeba olowek do lapki ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> :D na mobile :P

1250714[/snapback]

Nie da rady zmieniac mnoznika poprzez drut-moda, jezeli masz zablokowanego procka :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zielonego durnia 1400 z pelnosprawnym cache czyli athlon mod do tego seryjnie odblokowany mnoznik, a osigi to 10,5x166 bez mrugniecia full stable 175,185 FSB jedzie ale juz z napieciem +5% max leci na 190 stabilnie na 200 nie wyciagne bo napiecie mam regulowane tylko o +5%

jak kupie jakas lepsza plyte to polecimy wyzej :P

Edytowane przez Andrew^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...