Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

DZIŚ DOSTAŁEM DURONA 1600 Z SERI MIXIB 37 TYDZIEŃ KRĘCI SIE WYŚMIENICIE NA NAPIĘCIU 1,6 MAM 2046MHz I JESTEM :D I 8O JEDNAK OPŁACAŁO SIE ZMIENIAĆ !!!!!!

 

NA ATHLONIE NIE KRĘCONYM W PCMARKU MIAŁEM

CPU 4392

 

NA DURONIR NIE KRĘCONYM

 

CPU 4492

 

TO JUŻ 100PKT WIĘCEJ

 

WIEM ŻE MÓJ WYNIK TO ŻADEN WYCZYN ALE MI WIĘCEJ NIE JEST POTRZEBNE !!!!!!!JAK ZROBIE TEST PCMARKIEM NA WYKRĘCONYM PROCKU TO ZAPODAM WYNIK !!!! TERAZ MI SIE NIE CHCE !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maybach dzieki ale nie dokonca mi oto chodzilo . jak wiadomo sa serie duronow applebreadow co chodza na napieciu rdzenia 1,75V lub 1,5V. wiec jezeli wiadomo ze dany model chodzi na 1,5V mozna sie po nim spodziewac ze sie bedzie w miare dobrze krecic ?[/code]

o ile dobrze wiem to kazdy Duron z rdzeniem Applebred jest na napiecie 1,5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy we wszystkich D1400 można odblokować L2?,bo ja walczę z moim i nie mogę mu rozmnożyć pamięci (ołówek,lakier przewodzący..) nic nie chce zadziałać. Proc jest z 36tyg na brązie idzie 10,5x182.

Proszę o jakąś poradę lub alternatywne podejście do proca...

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze po kilkunastu dniach pracy moj procek ma potencjal do oc ;) Problem w tym ze cos wymieka, albo chieftec albo plyta :oops: . Przy 2500mhz poprostu reset :( . http://config.rvn.w.interia.pl/oc.jpg <= tyle mi sie udalo z niego wykrzesac jak na razie, chociarz tez nie stabilnie, bo reset po kilkdziesieciu sekundach :( .

Albo musze zmienic mobo albo zasilke, jak myslicie czyja wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem kupiłem Duronka 1600 i chodzi na 2046 no i nie przechodzi prime 95 !!Rano elegancko na napięciu 1,6 wszysko chodziło cudnie !!! A teraz na tych samych ustawieniach nie może przejść prome95 i jest niebieski ekran i restart co może być tego przyczyną ?? Temp procka wynosi 40*C w systemie jak mam bardzo gorąco w pokoju a tak to 35*C czyli temperatura w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze po kilkunastu dniach pracy moj procek ma potencjal do oc ;) Problem w tym ze cos wymieka, albo chieftec albo plyta :oops: . Przy 2500mhz poprostu reset :( . http://config.rvn.w.interia.pl/oc.jpg <= tyle mi sie udalo z niego wykrzesac jak na razie, chociarz tez nie stabilnie, bo reset po kilkdziesieciu sekundach :( . 

Albo musze zmienic mobo albo zasilke, jak myslicie czyja wina?

umnie jest to samo. 2500mhz i po 5 minutach reset, nawet na 2.2V a przy 2400 chodzi na 1.925, ale juz z efiksem zasilka zaczyna niewyrabiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze epoxy tak maja poprostu? jak bede wymienial w przyszlosci plyte to sie okaze (napalilem sie ostatnio na an7 ale..... moze jak poprawki zrobia, chociarz i tak nie wiem czy tyle na mobo jest sens wydac, no i zacznijmy od tego ze nie mam tej kasy ;) ). Szkoda ze nie moge sprawdzic na jakiejs innej plycie ile leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój D1400 (zielony) chodzi (narazie) na 12,5x 160 (2000Mhz) na 1,55 V na płytce Epox 8KHA+. Może mi ktoś powiedzieć czy one mają jakoś mnożnik ograniczony? czy płytka więcej nie ciągnie, bo nie chce iść więcej mimo tego że można zwiększyć do 15x. Mam jeszcze jedno pytanko, czy będzie bezpieczne zwiększać jeszcze magistrale? bo boje się o urządzonka w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIXHB 0338 Zmodowany na AXP na starcie nigdy nie był wkładany jako Duron - Wynik - 2500Mhz prz Vcore 1,95V ale chwilowo :). A standard (dopiero dzis odebralem z gwarancjii mojego EPoxa !! BTW zamienili mi mojegop rev 1,1 na NÓWENCJE 2,1 :D ) chodzi jako 2322mhz 186x12,5 wyżej będe kombinopwał. napiecie 1,775V wiatrak falcon Rock II + wylotowy na górze budy. tem 45C Idle.

 

Przejrzewając forum zauważyłem że najlepiej sie te własnie MIXHB 0338. Nie znalazłem nikogo komu by słabo sie odlokowywały (mi za pomoca ołówka za pierwszym razem) lub kręciły (min 2300). Ma ktos jescze proca z tej serii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIŚ DOSTAŁEM DURONA 1600 Z SERI MIXIB 37 TYDZIEŃ KRĘCI SIE WYŚMIENICIE NA NAPIĘCIU 1,6 MAM 2046MHz I JESTEM :D  I  8O JEDNAK OPŁACAŁO SIE ZMIENIAĆ !!!!!!  

 

NA ATHLONIE NIE KRĘCONYM W PCMARKU MIAŁEM  

CPU 4392

 

NA DURONIR NIE KRĘCONYM  

 

CPU 4492

 

TO JUŻ 100PKT WIĘCEJ  

 

WIEM ŻE MÓJ WYNIK TO ŻADEN WYCZYN ALE MI WIĘCEJ NIE JEST POTRZEBNE !!!!!!!JAK ZROBIE TEST PCMARKIEM NA WYKRĘCONYM PROCKU TO ZAPODAM WYNIK !!!! TERAZ MI SIE NIE CHCE !!!!!!

Rzeczywiście ładnie mój osiąga 2.1GHz dopiero na napięciu 1.9V chodź nie próbowalem na niższym :wink: Jeszcze wspomnę że ja mam Durona 1400mhz i 35tydzien. Z tego co wytestowałem to narazie mój max. to 2250MHz oczywiście stabilnie.

 

Widze ze po kilkunastu dniach pracy moj procek ma potencjal do oc ;) Problem w tym ze cos wymieka, albo chieftec albo plyta :oops: . Przy 2500mhz poprostu reset :( . http://config.rvn.w.interia.pl/oc.jpg <= tyle mi sie udalo z niego wykrzesac jak na razie, chociarz tez nie stabilnie, bo reset po kilkdziesieciu sekundach :( .  

Albo musze zmienic mobo albo zasilke, jak myslicie czyja wina?

umnie jest to samo. 2500mhz i po 5 minutach reset, nawet na 2.2V a przy 2400 chodzi na 1.925, ale juz z efiksem zasilka zaczyna niewyrabiac

Twój chodzi na 2.5GHz ? Na jakim napięciu? Jaką masz serię i tydzień?

 

A włąśnie, mam jeszcze jedno pytanie otóż połaczylem ołówkiem L2 który odblokowywuje pamięc cache.. lecz nie wiem czy mój mod działa.. jak można sprawdzić czy dziłą? Jaki program spawdza to? Czy po tym modze procesor loguje się jako XP ? np. Duron 1400@Athlon 2400XP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIXHB 0338 Zmodowany na AXP na starcie nigdy nie był wkładany jako Duron - Wynik - 2500Mhz prz Vcore 1,95V ale chwilowo :). A standard (dopiero dzis odebralem z gwarancjii mojego EPoxa !! BTW zamienili mi mojegop rev 1,1 na NÓWENCJE 2,1 :D ) chodzi jako 2322mhz 186x12,5 wyżej będe kombinopwał. napiecie 1,775V  wiatrak falcon Rock II + wylotowy na górze budy. tem 45C Idle.

 

Przejrzewając forum zauważyłem że najlepiej sie te własnie MIXHB 0338. Nie znalazłem nikogo komu by słabo sie odlokowywały (mi za pomoca ołówka za pierwszym razem) lub kręciły (min 2300). Ma ktos jescze proca z tej serii ?

Mój wynik 2250MHz na napięciu 1.95V MIXHB 0335 na NF7 wszystko stabilnie na WC to tak nie całe 40C

Dziwi mnie twoje niskie napięcie (albo moje bardzo dużę :wink: ) bo tym masz 1.775V a ja 1.95V. Na tym twoim niskim napięciu wszystko jest stabilne? Prime 95? Mark 2001?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze epoxy tak maja poprostu? jak bede wymienial w przyszlosci plyte to sie okaze (napalilem sie ostatnio na an7 ale..... moze jak poprawki zrobia, chociarz i tak nie wiem czy tyle na mobo jest sens wydac, no i zacznijmy od tego ze nie mam tej kasy ;) ). Szkoda ze nie moge sprawdzic na jakiejs innej plycie ile leci.

Wiem że to nie ten Topic.. ale ja tez się napaliłem.Kupiłem. I udałęm po jednym dniu do serwisu. :x No i przy okazji 600zł poszło się jeb..ć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej nie polecisz na tym MIXHB 0335 panie Q :) Wiem bo mialem takowego i robil dokladnie tyle samo na napieciu 2v.

 

update: wiesz mi tam nie jest to cale guru potrzebne tylko dziurki wokol socketu ktorych nf7 chyba nie posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej nie polecisz na tym MIXHB 0335 panie Q :) Wiem bo mialem takowego i robil dokladnie tyle samo na napieciu 2v.

Będe walczył. Strzele mu 2.1V i 200 na x12 :D

 

UPDATE:

ten Twój Duron 1600@ Athlon 2300Mhz 1,82v MIXIB 0337 na jakiś FSB i jakim mnożniku śmiga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniale wspomniec ze na niedorobionym freonie szedl 2400 zanim umarl i bylo stabilnie :D Ja niestety nie mam wyzszego napiecia niz 2v na plycie. :(

 

update: 177x13 chyba ale ostatnio cos malo stabilnie czasami, musze vcore mu wyzsze zapodawac zeby prime przelecial. A magistrale i mnoznik ustawiam jak mi sie trafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że trochę zboczę z tematu, ale nurtuje mnie podnoszenie napięcia dla proca. Jeszcze nigdy sie z tym nie bawiłem bo na razie nie mam jak, ale np. w Ekspercie czytałem że "bezpiecznie jest podnieść napięcie o 0,1V", a tutaj ludzie widze podnoszą z 1,5V na 2V albo i więcej.

To czy fachowcy kłamią??? Czy każda wartość napięcia jest bezpieczna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekspert fachowcy 8O :?: :lol: :lol:

A wiec tak "fachowcy" troche klamia bo wyznacznikiem napiecia jest przede wszystkim temperatura proca. 2,2v przy -10C jest mozna powiedziec bezpieczne, ale 2,2v przy 65C w krotkim czasie zabije proca. Jak sie ma warunki to mozna dac wiecej. Moj procesor nigdy nie latal na napieciu ponizej 1,7v a standartowo ma 1,5 i jakos nie narzeka ze mu za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się do końca z Tobą RaVeN155 ponieważ duże napięcie i tak zabija procka niezależnie od temperatury. racja że dłużej pożuje procek w -10 stopniach niż 65c lecz napewno dłużej pożyje procek z napięciem normalnym powiedźmy 1.5V niż 2.2V

Troszkę to zagmatwałem lecz chodzi o to że napięcie skraca czas życia procka. Z tego co wiem to 2.2V to dwa miechy :wink:

A wracając do Dr.Stan to we Ekspercie którego czytam :lol: cokolwiek jest tam napisane to prawdą jest że "bezpiecznie jest podnieść napięcie o 0,1V" tak samo jak jazda po mieście z 50km/h a nie 150km/h. rozumiesz. Tak czy siak dojedziesz do celu lecz szybciej i mniej bezpiecznie.. i silnik krócej pożyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q Rozumiesz ja pójde więcej niż te marne 2046MHz ale potrzebuje więcej prądu a moja płytka daje mi tylko 1,6v musze drut moda robić

 

ps. jak ktoś robił drut moda to niech mi powie jakie druciki będą najlepsze może te z taśmy od HDD już sam nie wiem!! :( Schematy wszystko mam jak zrobić większe napięcie !!! :D [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale m chodzi o to ze zmniejszajac temperature procka znacznie zwiekszamy jego zywotnosc i np. procek ktory ma normalnie 1,5v zyje 10 lat przy 45C. Jak mu damy 1,7v to pozyje 7 lat przy 45C ale na wodzie przy srednich tempach np. 37C pozyje 9 lat. Przy napieciu 2v i 45C procek pozyje 2 lata a przy -10C 8 lat. To sa wszystko tylko wymyslone liczby ale chodzi o to ze jak mu damy 1,8v na chlodzeniu wodnym sredniej klasy to i tak nie zdazymy wykorzystac jego zywotnosci. Zywotnosc procka zalezy od wielu czynnikow (np. czy procek jest 0,18u czy 0,13 ), no ale jak ktos sie zajmuje oc i zmienia procki co rok lub mniej to raczej nie zrobi mu roznicy czy procek pozyje 3 lata czy 5 czy 10. ;) Wiec jak powiedziales 2 miechy na 2,2v w normalnych warunkach moga zmienic sie w 3 lata na prometei. Ehh a co wy sie tak ta zywotnoscia przejmujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze druciki, to najciensze druciki,

ja np. z przewodu typu "plecionka" (kabelek do sluchawek byl z niego), wyciagnalem sobie jeden taki drucik, cienki, ze go prawie nie widac, zrobilem z niego podkowke i szczypcami zakladasz do socket'a , rekami nie za bardzo sie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepsza by była pinceta czy soś w tym stylu !!! Czy li musze <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jak najcieńszy ducik i zrobić taki (łuk) i wsadziś w odpowiednie dziurki do socketa !! I TYLE !! Chyba dobrze zrozumiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...