Skocz do zawartości
M79

Piracki soft- naloty do pryw. mieszkan w lubuskim

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni rozkreca sie policji (nie wiem do konca czy to policja, czy jakies inne sluzby, ale umownie pisze policja), ktora wzieli sie na ostro za tepienie pirackiego oprogramowania.

Sprawa zaczela sie tak, ze w ktorejs z kafejek interetowych sprzedawano nielegalny soft, policja dostala cynk i..... wpadla do ponad 200 prywatnych mieszkan ktorych wlasciciele prawdopodobnie dokonali tam zakupow.

Nastepnego dnia byl nalot na dosc spore akademiki Uniwersytetu, dzis slyszalem, ze trzepia normalne mieszkania pewnego osiedla blokowego (Zacisze, Zielona Gora, taka niby dobra dzielnica).

Podobno (tego nie wiem na 100%), maja pozwolenia na wejscie do domow, w razie wpadki konfiskuja sprzet, o karach na razie nic nie wiadomo.

 

Strach sie bac, ludzie wyciagaja hdd z kompow, kupuja dyski zewnetrzne, generalnie jest panika, az nie wiadomo co robic, bo nie ma sie co oszukiwac, ale prawie kazdy ma cos pirackiego na kompie.

 

Zeby nikt nie mowil, ze sciemniam oto linki do artykulow w Gazecie Lubuskiej (na zachodzie Polski bardzo poczytna).

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/...11160049&Ref=AR

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/...11180048&Ref=AR

 

Co o tym myslicie. Czy u was (centralna, wschodnia, itd Polska) jest to samo? Prosze o sensowne wypowiedzi, bez rzucania miesem :) :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już takie coś zrobili w RUDZIE ŚLĄSKIEJ .... niezła wpadka była 8O ... tylko ja nierozumiem poco ??? jak nie w taki to w inny sposób ludzie będą piraty sobie przakazywać ...

aha i jeszcze jedno ... jeżeli chcą żeby kupowac ORYGINAŁY to

1.Niech obniżą CENY SOFTU

2.Niech podwyższą zarobki

dopiero wtedy można będzie kupić coś w SKLEPIE a nie na targu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez problemu mogą wpaść do każdego i napewno coś znajdą, ciekaw jestem jakie są kary a z tego co słyszałem to koleś który organizuje sieć na zaciszu centralnie udostępnia na serwerze piraty tak więc nic dziwnego. Mogę dać głowę że większość policjantów ma w kompie coś z pirackiego softu. Ciekawe też czy mają takie uprawnienia żeby zwykłemu użytkownikowi bez personalnego nakazu wywrócić chatę do góry nogami bo coś mi się nie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już takie coś zrobili w RUDZIE ŚLĄSKIEJ .... niezła wpadka była 8O ... tylko ja nierozumiem poco ??? jak nie w taki to w inny sposób ludzie będą piraty sobie przakazywać ... 

aha i jeszcze jedno ... jeżeli chcą żeby kupowac ORYGINAŁY to 

1.Niech obniżą CENY SOFTU

2.Niech podwyższą zarobki 

dopiero wtedy można będzie kupić coś w SKLEPIE a nie na targu

8O Boshe jak by tak do mnie wpadli to ja im nie mam co pokazac. W domu mam 2 orginaly i to jeszcze nie moje. A moje lenistwo dodatkowo pogorszylo by sprawe bo plyty walaja sie po calym pokoju. Ekhm a obok lezy komp kuzynki nafaszerowany pirackim softem.

Ta policja to juz nie ma co robic tylko na latwizne isc. Ciekawe co sie dzieje ze skonfiskowanym sprzetem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska to zajebisty kraj, w koncu dojdzie do tego ze kazdy uzytkownik bedzie posiadal shotguna polozonego na obudowie na wypadek ewentualnych zaklocen spowodowanych niechcianymi intruzami w niebieskich mundurkach. Co za swiat. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA piractwo wynosi kilkanaście procent. Gdyby amerykanie zarabiali tyle samo co polacy to tylesamo by piracili :) czyli 90 %

 

Michał Wiśniewski powiedział że może wydać swoją następną płyte za 5 zł!!!!!! i jeszcze na tym zarobi!!!!!

 

Nie skomentuje tego :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy windowsa 2003 serwer zainstalowac jest trialna 180 dni i poczekac do wyjacnienia

a jest wersja ewaluacyjna XP'ka tak jak w2003 server koło 180 dni bo sptkałem sie tylko z 14dniowa a to troche za czesto na reinstal a 180 dni w sam raz :wink: .

A gdzie można dostac wersje ewalualcyjną Win2K3 server na CD?? bo

 

ponoć M$ udostepnił na torrenice tylko ze troche to wazy. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy windowsa 2003 serwer zainstalowac jest trialna 180 dni i poczekac do wyjacnienia

a jest wersja ewaluacyjna XP'ka tak jak w2003 server koło 180 dni bo sptkałem sie tylko z 14dniowa a to troche za czesto na reinstal a 180 dni w sam raz :wink: .

A gdzie można dostac wersje ewalualcyjną Win2K3 server na CD?? bo

 

ponoć M$ udostepnił na torrenice tylko ze troche to wazy. :(

ze strony M$ , mozesz napisac do nich tez przysla tobie kopie + kluczyk chyba , czy pozniej robi sie aktywacje i masz legal soft za 0 zł tylko ze na 180 dni i w wersji angielskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie taki nalot na akademik zmusilby studentow do instalowania linuxa i szukania alternatywnych/darmowych gier i programow, bo nie wiem jakiego studenta stac na winXP+office+quake3 albo cs'a... wiec popularnosc windozji by spadla, a tego nasz kochany BG by nie chcial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

 

e tam wystarczy tylko zrobic tak http://www.eppenga.com/folder.php?id=21 i sie chyba zniecheca do zabierania ze soba calego kompa, dodatkowo mozna HDD dac do jakiegos szczelnego pojemnika i tez zanurzyc w oleju i po ptakach :P

 

:lol:

 

a jak ktos chce sobie zrobic inwentaryzacje = rachunek sumienia (taka jak robia kolesie z BSA) to niech odpali taki programik GASP i od razu biedze lzej na duszy :P

o ile pamietam program ma problemy z ukrytymi partycjami wiec najprostszy sposob zeby ... (ale to juz nie ta bajka) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA piractwo wynosi kilkanaście procent. Gdyby amerykanie zarabiali tyle samo co polacy to tylesamo by piracili :) czyli 90 %

 

Michał Wiśniewski powiedział że  może wydać swoją następną płyte za 5 zł!!!!!! i jeszcze na tym zarobi!!!!!

 

Nie skomentuje tego  :?

A ja skomentuje. Michał Wiśniewski przy robieniu kolejnej super-czadowej płyty narobi się o wiele mniej niż sztab ludzi pracujących przez klikanaście miesięcy nad jakąś lepszą gierką.

 

To, że w USA zarabiają więcej nie jest usprawiedliwieniem dla naszego piractwa.

 

Na marginesie. Też mam poważne "obawy" co do tego, że policja chyba średnio może zrobić taki nalot na kilkaset mieszkań. W końcu załatwienie tylu nakazów nie jest pewnie prostą sprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście chodzi po mieszkaniach przedstawiciel BSA + 2 policjantów + prokurator. Gdy nie chcesz wpuścić ich do mieszkania prokurator na miejscu wypisuje nakaz przeszukania mienia.

8O

bardzo to ciekawe. a ten pan z BSA to niby z jakiej racji moze wejsc do mieszkania? nie jest przedstawicielem wymiaru sprawiedliwosci. zreszta to dosc ciekawe zagadnienie, wiec sie pewnie skonsultuje ze znajomymi prawnikami. no bo qfa, zeby ci wlezli i rewizje zrobili musza miec chyba mocniejsze podstawy podejrzenia niz "...przelecmy ten blok, na pewno zastaniemy kilku leszczy..."

o wlasnie, ciekawe, co sie dzieje, kiedy ni otworzysz drzwi? wywaza je? antyterrorystow wysla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel BSA jest jako informatyk.

Na jakiej podstawie?

Mają liste klientów od ISP ze stałymi łączami. Każdy kto ma stałe łaczę jest podejrzany - paranoja.

Mają także wykazy ze sklepów komputerowych, kto w ostanim czasie kupował komputer, bez dodatkowego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel BSA jest jako informatyk

Mają liste klientów od ISP ze stałymi łączami. Każdy kto ma stałe łaczę jest podejrzany - paranoja.

Mają także wykazy ze sklepów komputerowych, kto w ostanim czasie kupował komputer, bez dodatkowego softu.

ad 1 - LOL i co z tego ze informatyk - nie jest przedstawicielem wymiaru sprawiedliwosci i musi grzecznie czekac pod drzwiami

 

ad 2 - LOL^2 na takiej podstawie to sobie moga wystawic nakaz do przeszukania smietnika osiedlowego

 

ad 3 - LOL^3 a wykaz z kiosku kto ostanio kupowal zapalki/zapalniczke tez maja - no bo w koncu jest potencjalnym podpalaczam

 

czlowieku nie sciemnaj - podstawa do wystawiena nakazu przeszuakania mieszkania nie moze byc taka lipna i opierac sie na domyslach/przypuszczeniach/spekulacjach ...

 

PS polecam lekture ustawy o ochronie danych osobowych :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...