Skocz do zawartości
M79

Piracki soft- naloty do pryw. mieszkan w lubuskim

Rekomendowane odpowiedzi

Konfiskowanie kompa.... owszem wedlog prawa moga zabrac tylko nosnik.

PRAWDA

Jednak ktos slyszal o przestrzeganiu prawa w polsce ??

PRAWDA

Moga zabrac nawet myszke i klawiature.  :lol:

NIE PRAWDA, aczkolwiek zalezy jak to rozumiec.

 

Policja nie moze zapraszac do nas _gosci_ typu "informatyk" i inni "znawcy" masz prawo nie wpuszczac takiego typa do domu.

NIE PRAWDA, informatyk to policjant, policja nie wchodzi z nikim obcym.

 

Nosniki R/W nie moga byc jakimikolwiek dowodami

.

KOMPLETNA BZDURA.

Moga byc tylko plyty CD, o ile zostala przy "tobie" sprawdzona ich zawartosc

JAK WYZEJ.

Tym bardziej nie maja prawa zabierac dysku, bo moze ci byc potzrebny do pracy

MEGA LOL i absolutna nie prawda, nawet nie wiem czy wiesz w sprawie Rywina tez byly pozabierane dyski i gowno kogo to obchodzi do czego sluzyly...,

w pewnych okolicznosciach moga zrobic jego kopie i tylko w twojej obecnosci

Nie wiem, byc moze aczkolwiek tez najblizej tu do science-fiction.

 

W innym przyoadku, gdy dysk opusci prog twojego domu NIE ODPOWADASZ ZA TO CO NA NIM JEST jest to nosnik R/W i nawet stacja transformatorowa moze uszkodzic/zmienic zawartosc nosnika.

O Jezu jaki mega lol, nawet nie komentuje...

 

P.S. Jak juz ktos _odda_ dysk, to nigdy go nie zobaczy na oczy.

To sie nazywa DAROWIZNA.

DUZO PRAWDY

 

Jest sposob, obywatel ma prawo do sprawdzenia w jakich warunkach jest _przechowywany_ jego sprzet czy cokolwiek innego. Napewno beda puszczac _scieme_ ze pojechal na ekspertyze, NIC Z TEGO w polsce jest _parunastu_ bieglych informatyków i dysk prawdopodobnie (gdyby to byla prawda) czekal by na swoja kolejke 5 lat. Jezeli nie pokaza ci gdzie/w jakich warunkach przechowywany jest dysk/komputer to juz masz 98% pewnosci ze prokurator oglada twoje divixy i slucha mp3. I cieszy sie...z DAROWIZNY od kretyna ktory nie wie ze oddal komus za darmo dysk.

kolejny mega lol, myslisz ze prokurator nie ma co robic tylko czyjes divxy ogladac, ma wlasne i nie potrzebne mu czyjes...

 

Ja to wszystko przerabialem a w sumie (-am)

 

p.s.2 Ktos tam BARDZO DOBRZE napisal... komputer jako narzedzie przestepstwa ! W tym wypadku BEZ GADANIA zabieraja cały  :wink:  

Tylko uwazajcie bo potafia byc tacy inteligentni i zabrac glosniki/drukarke/terminal(SDI/CDI) A np. przestepstwem niech bedzie... piratowanie softu, to ja bardzo przepraszam NERO jak nie wykryje glosnikow wyskoczy error i sie nie da plytki nagrac  :lol:  :lol:  :lol

8O 8O 8O 8O 8O

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że jesteś za bardzo pewny siebie, denerwuje mnie takie cwaniackie podejście a prawda jest taka że jakby wpadli do ciebie do chaty to zesrał byś sie w gacie.

To niech Ci cos zaswita ze ta pewnosc siebie bierze sie z tego ze przerabiam to juz nie po raz pierwszy (i nie sralem w gacie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem calego topicu bo za dlugi, ale nie mozna bylo by wrzucic 2 hdd (ok 4GB) i tam zarzucic linuxa. Nastepnie dysk (z winda) jakos podlaczyc do zasilania ale z przelacznikiem. Przelacznik gdzies ukryc. I policja wchodzi, tylko bierzesz przelaczysz aby wylaczyc zasilanie gdzie jest winda restart i pokazujesz linuxa i wszystko w pelni legalne :D

Nie bardzo bo zawsze z nimi chodza informatycy i napewno cos takiego znajda :(
Jak Ci wykryja, przelacznik dasz gdzies z tylu obudowy czy cos, a nie moga Ci zdjac obudowy bo powiesz ze jak rozbiora to tracisz gwarancje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ten link cos ciekawego mozna tu znalesc http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=5...52766&a=9341202

Dokladnie :!: i w tym tekscie jest duzo racji, ludzie faktycznie robia nadmierna panike i popadaja z jednej skrajnosci w druga, co przed chwila wlasnie wyczytalem w postach o zabieraniu kompow itd to jakies bajki i nawet nie chce mi sie tego komentowac... dzialania policji sa skierowane glownie przeciwko piratom, zwlaszcza pod wzgledem zarobkowym itd troszke to zle jest sformulowane iz posiadanie nie jest nielegalne bo tak do konca to nie wyglada, poza tym ciezko udowodnic czy ktos sprzedaje czy nie, jak juz pisalem bylem swiadkiem nie jednej rewizji w ktorej swiadomie pozostawiono np okolo tysiaca divxow oraz mp3 (ja jestem swiety w tej sprawie :wink: ), stwierdzono iz sa one na uzytek wlasny, zabrane zostaly natomiast gry i programy oraz dyski, natomiast ten przypadek byl wynikiem prowadzenia sledztwa w zupelnie innej sprawie (nie o piractwo) - rowniez zwiazanej z komputerami, dzieki czemu moge sie wypowiedziec jak wyglada sama rewizja, natomiast na temat prowadzonych dzialan przez policje, sa one wymierzone glownie w osoby np majace oferty w internecie ze sprzedaza filmow, gieldy, itd itp. Jakas akcja, na pewno byla, byc moze nawet nie jedna, ale z jednej dwoch, zrobilo sie 100. Ludzie popadaja z jednej skrajnosci w druga i to od razu ze zdziesieciokrotniona sila...

 

Pomalutku potwierdzają się opienie coniktóych userów, że ta akcja z wjazdami to jedna wielka BEKA...

Oooo i w ten sposob znowu popadasz w druga skrajnosc, tak myslec tez nie mozna w kazdej bajce jest troche prawdy :wink: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to z godnie z Art. 75 ustawy o prawie autorskim każdy kto ma na to ochotę, może zrobić sobie tzw. kopię zapasową danej aplikacji.

Tak więc nie ma sie co przejmować bo nikt nie udowodni gostkowi, że on jakiś tam program pobrał z internetu, tylko powie ze sobie skopiował ze swojego oryginału, a że ten sie zepsół to teraz musi kożystać z kopii zapasowej :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to z godnie z Art. 75 ustawy o prawie autorskim każdy kto ma na to ochotę, może zrobić sobie tzw. kopię zapasową danej aplikacji.

Tak więc nie ma sie co przejmować bo nikt nie udowodni gostkowi, że on jakiś tam program pobrał z internetu, tylko powie ze sobie skopiował ze swojego oryginału, a że ten sie zepsół to teraz musi kożystać z kopii zapasowej :))))

Tak... Łudź się :twisted:

 

Masz rachunek ? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to z godnie z Art. 75 ustawy o prawie autorskim każdy kto ma na to ochotę, może zrobić sobie tzw. kopię zapasową danej aplikacji.

Tak więc nie ma sie co przejmować bo nikt nie udowodni gostkowi, że on jakiś tam program pobrał z internetu, tylko powie ze sobie skopiował ze swojego oryginału, a że ten sie zepsół to teraz musi kożystać z kopii zapasowej :))))

Jak najbardziej moga odowodnić. Przykładowo jak masz nagranego windowsa to nie masz co sie tłumaczyć że to kopia zapasowa bo pierwszą rzeczą jaką by chcileli sprawdzić to czy posiadasz licencje na ten system.

 

Wogóle microsoft twierdzi ze nie można robić kopii zapasowej płyty bo według prawa mozna miec tylko jedną kopie zapasową, ale w chwili gdy dokona sie instalacji na dysku twardym jedna kopia znajduje sie na dysku(ta zainstalowana), a druga (zapasowa) na płycie instalacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to z godnie z Art. 75 ustawy o prawie autorskim każdy kto ma na to ochotę, może zrobić sobie tzw. kopię zapasową danej aplikacji.

Tak więc nie ma sie co przejmować bo nikt nie udowodni gostkowi, że on jakiś tam program pobrał z internetu, tylko powie ze sobie skopiował ze swojego oryginału, a że ten sie zepsół to teraz musi kożystać z kopii zapasowej :))))

i tu sie mylisz, aby moc korzystac z kopii zapasowej musisz miec licencje na dany program/gre, najczesciej jest to instrukcja lub dolaczone z nimi papierki, wiec orginalny cd mozesz sobie wywalic i korzystac z kopii zapasowej, ale jezeli niemaz licencji to juz jest piractwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz, aby moc korzystac z kopii zapasowej musisz miec licencje na dany program/gre, najczesciej jest to instrukcja lub dolaczone z nimi papierki, wiec orginalny cd mozesz sobie wywalic i korzystac z kopii zapasowej, ale jezeli niemaz licencji to juz jest piractwo

Dokladnie, podczas rewizji mozesz miec 10 cd legalnych blyszczacych, bez licencji sa nic nie warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam male i glupie moze pytanie.

Pare osob maja zmodowane obudowy w ten sposob, ze maja kompy na stale w biurku.

A jak CHWDP bedzie chcialo wziac kompa, to wezma cale biurko? :lol:

 

Ja w takim razie od jutra moduje swego kompa tak, by go wbudwac na stale w sciane. Wtedy beda musieli wziac cale mieszkanie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[gluteus maximus] [gluteus maximus] i jeszcze raz [gluteus maximus]. Jakoś nikogo nie widze żeby se tutaj w niebieskim mundurku chodził :)

i mam nadzieje że nie bedą bo mam prawie 200 CD z tego 90% jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności to piraty :wink: a w dodatku jeszcze to co mam na twardym Windows, Office, Norton 2004, pare giga mp3 nie mówiąco grach uuuuuuuuuuu :lol: mam nadzieje że nie przyjdą :lol:

 

o kupa ktoś dzwoni do dżwi 8O 8O 8O

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wszyscy naoglądali sie za duzo filmów divx :lol:

Jak ci policja puka do drzwi to nie musisz otwierać , a nawet jak otworzysz to oni musza miec nakaz. Bo tak to nie maja prawa wejść ci do domu. Chyba, że...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wszyscy naoglądali sie za duzo filmów divx :lol: 

Jak ci policja puka do drzwi to nie musisz otwierać , a nawet jak otworzysz to oni musza miec nakaz. Bo tak to nie maja prawa wejść ci do domu. Chyba, że...

Naprawde? Nie wiedzialem o tym...

Czytaj wczesniejsze posty... Juz nascie razy pisano o nakazach itp... n/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie cos strasznego uswiadomilem. Jestem adminem sieci i mam 2 idiotow ktorzy caly czas cos ciagnal (jeden to juz przesadza nawet).

Przez nich moga mi wjazd na chate zrobic :?

No to jutro zabieram sie za wypalanie mp3, divx oraz instalowanie [brzydkie określenie na linuksa]a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje CD emigrują do babci :D

 

a [brzydkie określenie na linuksa]a kupie w chipie... mandrake 9.2 bo mam RH9.0 ale mam problem ze skonfigurowaniem sieci...

 

:lol: :lol: :lol:

 

 

polska to po***any kraj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...