Skocz do zawartości
SzymonTER

Jak oceniacie WIN XP?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolega twierdzi że windows XP to "porażka microsoftu".

Dla niego "win XP to jest WIN SHIT i najbardziej sku****ły szhit jaki wymyślono, nieodpracowany na maxa skoro sam z**bany system żre 512 MB RAMU"

Jak można go przekonać iż jest w błędzie?!

Te słowa powyżej to cytaty z archiwum gg.

On używa 98.

 

P.S.Gdzie powinien znaleść sie ten post, bo nie widze działu systemy operacyjne?:) :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega twierdzi że windows XP to "porażka microsoftu". 

Dla niego "win XP to jest WIN SHIT i najbardziej sku****ły szhit jaki wymyślono, nieodpracowany na maxa skoro sam z**bany system żre 512 MB RAMU" 

Jak można go przekonać iż jest w błędzie?! 

Te słowa powyżej to cytaty z archiwum gg. 

On używa 98.

 

P.S.Gdzie powinien znaleść sie ten post, bo nie widze działu systemy operacyjne?:) :oops:

Powiedz mu, aby spojrzał w kalendarz :twisted:

A jeśli ma sprzęt z 1998 roku,to myśle, że dobrze robi nie instalując XP :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do oprogramowania lub na oślą by pasowało. A jeśli chodzi o tego windowsa to jest spoko, mi pasuje, może i dlatego że się już przyzwycziłem ale najlepiej samemu to ocenić, zainstaluj go sobie i jak będzie Ci się dobrze pracowało na nim to go zostaw a jak nie to zmień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Windy 95 nie miałem jeszcze tak stabilnego systemu. Fakt 2k roX, ale XP jest dla mnie bardziej "friendly" :wink:

Jeżeli gościu ma stary sprzęt niech dalej jedzie na 98, choć mi XP dziłał na 64 Ram (w starym kompie srypała sie kość 128). Długo się ładował ale potem "szalał" :lol: Znam takich "kolegów" którzy wyczytają w "Przyjaciółce" albo jakiś "lokalny guru" im wciska shit a oni łykają jak młode pelikany.

 

Pozdrawiam i życzę cierpliwości :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiałem WIN XP na C466 + 128Ramu+WC 13Giga i bylo dobrze. Win XP moim zdaniem najlepszy system jaki miałem. Szkoda tylko ze zajmuje ponad 1Gb ale przy dyska 40Giga to nie ma znaczena. Microsoft za WIN XP ma u mnie wielki plus. Zobaczymy co przyszłość przyniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przyznacie panowie ze przed jakimikolwiek aktualizacjami (pierwsze wersje ) byly bardzo do pupy , przez co na poczatku mialem do niego wstret ale teraz stwierdzam ze jest OK co nie zminia faktu ze najlepiej miec XP+98+Linux :P , ale i tak Norton Comander+Win 3.11 ROX :P

 

Ps: ALe co fakt to fakt dobrze wspolpracuje z nowymi gratami ale na bardziej archaicznym sprzecie lepsiej chodzi 98 (nie mowie ze niedziala bo pewnie jakis szalony naukowiec postawil by go na 486 ale po co :?: )

 

Ps2: Tez mam kumpla ktory 4 razy podchodzil do XP w odstepie 1 miech i zakazdym razem konczylo sie formatem i 98 LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nc i w3.11 to nie systemy operacyjne tylko nakładki na dosa ;] To samo zresztą można powiedzieć o windowsach z serii 9x.

 

A ja mam od 2 lat XP pro zainstalowanego na jednej maszynie... i chodzi praktycznie bezproblemowo cały czas. Ogólnie windowsy z jądrem NT idą w dobrym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie windowsy z jądrem NT idą w dobrym kierunku.

Taa, a następca XP to już wogóle będzie:

 

-zupełnie trójwymiarowy, akcelerator 3D obowiązkowy

-widows media player przejmie też zarządanie zasobami sieciowymi, lokalnymi dyskami, kontami użytkowników, a jeżeli nieuważnie przeczytasz EULA i naciśniesz nie to co trzeba, to także Twoim VHS...

-będzie miał w helpach manuala do wersji HTML'a kompatybilnej z IE, o ile nie będzie to w tipsach wogóle (czy wiesz że: "aby stona www wyświetlała się poprawnie w programie IE wystarczy tylko uczynić ją niezgodną ze standardami W3C?" :>>>

-Do polskiej wersji windowsa oczywiście zaczną w końcu dodawać gadu-gadu, żeby już zupełnie posysał ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem w2k , potem zainstalwoalem xp , po 2 dniach spowrotem instalwalem 2k z ktorego korzystam do dzis i jestem zadowolony , xp jakos do mnie nie trafil (nawet po wylaczeniu wszelkich wodotryskow) i ze wszystkich sytemow m$ polecam 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega twierdzi że windows XP to "porażka microsoftu". 

Dla niego "win XP to jest WIN SHIT i najbardziej sku****ły szhit jaki wymyślono, nieodpracowany na maxa skoro sam z**bany system żre 512 MB RAMU" 

Jak można go przekonać iż jest w błędzie?! 

Te słowa powyżej to cytaty z archiwum gg. 

On używa 98.

Mam pytanie musisz uszczęśliwiać go na siłe?? :wink: Jeżeli jest zadowolony z Win 98, to niech go sobie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP jest calkiem spoko ale ma jedna powazna wade, jest bardziej dziurawy od szwajcarskiego sera.Wszelkie nowe wirusy (e.g. BLASTER) i trojany wciskaja sie do systemu bez problemu. Kosztowalo mnie to juz 60PLN bo provider zablokowal mi dostep z powodu wysylania spamu i musialem dokonac oplaty za ponowne podlaczenie. Spam oczywiscie wysylal jakis sympatyczny trojan ktory wlazl tylko na kompa z XP (mam 4 kompy w sieci)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem winXP to ładnie wyglądająca krowa która nic ciekawego nie wnosi bo mnie osobiście takie wodotryski jak w XP nie rajcują. Mam win 98se lite i jest poprostu rewelka wszystko chodzi ultra szybko i zero problemów po wyżuceniu IE wszystko działa lepiej aha jeszcze jedno pojawiały się głosy że po wywaleniu IE nie będzie działała kazaa i GG... BZDURA!!! totalna mi wszystko działa że aż miło. Przy starcie windows zajmuje mi ok 30-40mb w ramie a taki XP ok 100mb :? po za tym 98lite zajmuje 100-150 mb na hdd a xp conajmniej 1GB.

 

A więc ludzie instalujcie sobie 98lite bo to cudowny sytem :D mimo że od M$ :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z przedmówcą 8) ( no może oprócz tej cześci z 98lite bo jej nie używałem ). Siedze w 98se i nie mam zamiaru się z niego przenosić dopóki nie nadejdzie godny następca - XP do dla mnie system połykający cholernie dużo ramu i zajmujący cholernie dużo miejsca a przy tym jest to 98se + nowa oprawa graficzna i poprawione niektóre bugi. O czywiście wszystko powyższe to tylko moje skromne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem winXP to ładnie wyglądająca krowa która nic ciekawego nie wnosi bo mnie osobiście takie wodotryski jak w XP nie rajcują. Mam win 98se lite i jest poprostu rewelka wszystko chodzi ultra szybko i zero problemów po wyżuceniu IE wszystko działa lepiej aha jeszcze jedno pojawiały się głosy że po wywaleniu IE nie będzie działała kazaa i GG... BZDURA!!! totalna mi wszystko działa że aż miło. Przy starcie windows zajmuje mi ok 30-40mb w ramie a taki XP ok 100mb :? po za tym 98lite zajmuje 100-150 mb na hdd a xp conajmniej 1GB.  

 

A więc ludzie instalujcie sobie 98lite bo to cudowny sytem :D mimo że od M$ :lol:.

Dlatego że nie usunałeś wszystkich bibloitek IE. Usuń wszystko to nawet explorator windows przestanie działać i zniknie przy okazji poława funkcji z systemu. Jednym słowem wygląd systemu i funkcjonalnośc pozostanie tak jak w pierwszym win95.

 

Wracając do tematu to XP to nic innego jak troszke ulepszony win2000. Wcale nie potrzeba mu tak dużo ramu do poprawnego działania. XP wcale nie zajmuje tak duzo miejsca na dysku jak to sie wydajele(system zajmuje dużo poniżej 1 GB), ale jak ktos nie umie systemu skonfigurować to jego problem. Tylko że pózniej głoszą tacy , a jaki ten system jest h..... i inne takie.

Jeśli chodzi o win9x to powinien on trafic do muzeum, przecież to tylko DOS z nakładką graficzną. Co to za argument że zajmuje on mało ramu i miejsca na dysku. Czasy, gdy ram liczył kilkadziesiąt MB max, a dyski osiagały wielkości kilkuset megabajtów już dawno minęły. Win 9x nie nadaje sie w tej chwili do zabawy a co mówić o poważnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmówca "SGJ" czasy kiedy w kompach było 64MB ram i nędzne cpu juz mineły tak jak czas win98-przecierz praca na tym systemie z kilkoma progsami naraz to męczarnia ten system w pełni szybko potrafi pracowac tylko z notatnikiem :lol: odpalaenie kilku progsów naraz wywołuje kaszel systemu.Ludzie opamietajcie win98 to najgorszy syf !! Dopiero 2000 czy XP zapewnia w pełni wydajna i komfortowa pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, niewyobrazam sobie przeesiadki na wina 98Se albo Me :lol: dla mnie te systemy to bieda totalna. Stare czasy do ktorych juz nie wrocimy. Win98se zajmuje 200MB na dysku super, ale ten system ma ponad 5 lat. Ilosc miejssca zajmowanego przez system byla adekwatna do ilosci miejsca na dyskach. Teraz jest tak samo, minimum to 40GB, a jak ktos przeznaczy ten 1GB to chyba tragedii nie bedzie ? :D

Na ten czas najlepszymi systemami dla mnie sa w2k i winxp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że nie usunałeś wszystkich bibloitek IE. Usuń wszystko to nawet explorator windows przestanie działać i zniknie przy okazji poława funkcji z systemu. Jednym słowem wygląd systemu i funkcjonalnośc pozostanie tak jak w pierwszym win95.

Z tego co mi wiadomo to 98Lite usówa całego IE ale mogę się mylić :roll:

 

A co do funkcjonalności stabilności i szybkości Win98 to się nie zgadzam mi wszystko chodzi ładnie i bez problemów. Np. do gierek jest to lebszy system bo nie zjada tyle ramu, a co do poważnej pracy to ja np: projektuje w 3ds max 5.1 i praca jest bezproblemowa i przyjemna, 0 problemów. A żeby xp dobrze skonfigurować to trzeba się nieźle namęczyć co i tak nie zawsze owocuje dobrymi rezultatami :? co do 2k to już moim zdaniem trochę lebszy system ale nadal z niego ramopochłaniacz a więc moim zdaniem XP jest przereklamowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam na konfigurację xp - skonfigurowałem raz a porządnie, mam poinstalowane ok 100 programów jak i nie więcej, średnio chodzi 60-70 procesów i można na tym dość rozsądnie pracować. No chyba, że pojawi się jakiś bardzo wymagający pamięciowo/procesorowo kombajn ;]]] Ale to już wina słabego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż sądze że nie ma co się kłucić która winda lebsza bo w ostateczności windows (całą seria) to jeden wielki syf :D. A to czy 98 czy xp/2k jest lebszy to jest żecz gustu mi bardziej odpowiada 98lite a innym xp/2k i tak to już jest na tym dziwnym $wiecie :twisted:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...