Skocz do zawartości
Dr.Stan

GeForce3 Ti200 vs. Quadro2 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Którą kartę wybrać do gier???

Obie mają 64MB DDR. GF3 ma taktowanie 200/450, a Quadro2 ma 250/400.

 

Nie moge zbytnio znaleźć opisów Quadro2 Pro i nie wiem wiele o funkcjach tego procesora. Np. czy ma Pixel Shadery???

 

Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. prosimy o konkrety :P firma tego i tego (bo jak np masz do wyboru GF3 firmy "krzak" i Quadro Elsa to ja bralbym - mimo ze starsze - to 2), na jakim monitorze pracujesz i z jaka rozdzielczoscia

 

2. Quadro 2 PRO to odpowiednik GF2 Ultra do profesjonalnych zastosowan

 

3. jezeli ten GF3 jakiejs konkretnej firmy to go lykaj - i tez mozesz go sobie przerobic na Quadro (tyle ze DCC) np programem SoftQuadro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys widzialem test gf4quadro wildcata bodajze(karta wtedy kosztowala 4500zl LOL ,podczas gdy zwykla 4 byla na maksa za 1600) , w autocadzie wychodzil znacznie lepiej niz zwykly gf4ti czy nawet radek 9700 ale w grach to sie nawet nie umywal do jednego i drogiego ,dlatego wybor pomiedzy quadro na gf2 i zwyklego nawet krzaka gf3 to pomylka jak chce sie na tym grac , no chyba ze pracujesz zawodowo w autocadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF3 jest Gainwarda a Quadro2 jest referencyjne nVidia.

te GF3Ti200 gainwarda da sie przerobic na quadro :twisted: :twisted: , w starszych seriach bylo trzeba zalozyc zworke na dwa druciki obok wentyla grafy. A w nowych seriach np. w mojej nie ma miejsca na zworke tylo sa 2 takie malutkie punkciki i trzeba je polaczyc(chyba nawet olówek wystarcza....) jednak ja nie przerabiam bo quadro w grach nic nie daje, ale w 3d studio wzrost wydajnosci jest zauwazalny. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o przerabianie tylko która będzie wydajniejsza w grach.

gf3 na 100000%

:P to Ciebie zaskocze - przy niepodkreconych kartach na 100% wydajniejszy w Q3 (1024x768) bedzie GF2 Ultra (czyli ten Quadro2Pro) oczywiscie bez AA itp bzdur

 

ale skoro ten GF3 to Gainward to Dr.Stan bierz tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o przerabianie tylko która będzie wydajniejsza w grach.

gf3 na 100000%

:P to Ciebie zaskocze - przy niepodkreconych kartach na 100% wydajniejszy w Q3 (1024x768) bedzie GF2 Ultra (czyli ten Quadro2Pro) oczywiscie bez AA itp bzdur

 

ale skoro ten GF3 to Gainward to Dr.Stan bierz tego :)

no i w 3dmarku2000 tez podobne wyniki beda , ale co z tego_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w 3dmarku2000 tez podobne wyniki beda , ale co z tego_

a to ze w 3dsmarka nikt nie gra :P a w QIII duzo ludzi :)

aha i dlatego ten gf 2 moze bys lepszy od gf3 ?,ja jednak dalej twierdze ze gf3 ti jest lepszy na jakie 10000000000% od gf2quadro jesli o granie chodzi i jedna gra tego nie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i dlatego ten gf 2 moze bys lepszy od gf3 ?

nie o to chodzi widac za szybko czytasz i gubisz niuanse - byles pewien ze GF3 Ti200 jest szybszy od GF2 Ultra to pokazalem ze nie zawsze i nic wiecej nie staram sie udowodnic a Ty juz dorabiasz jakas ideologie :P

 

,ja jednak dalej twierdze ze gf3 ti jest lepszy na jakie 10000000000% od gf2quadro jesli o granie chodzi i jedna gra tego nie zmieni

1. widzisz nawet nie mozna powiedzec ze w 100% jest lepsza bo sa (starsze) gry gdzie jest gorsza wiec piszesz bzdety (niezaleznie ile jeszcze tych 0 dopiszesz)

 

2. nie chce mi sie szukac ale byly arty. o tym w jakich grach GF2 Ultra jest szybszy od GF3 Ti200 - zapewniam ze bylo kilka gier

 

3. przeczytaj dokladnie jak ja karte polecilem bo chyba nie doczytujesz do konca moich wypowiedzi (mimo ze je nawet cytujesz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ benek

wybor jest jedyny mozliwy na 10000000% to gf 3 ,widzialem co poleciles ale w tym temacie jesli chodzi o gry to tylko jedna odpowiedz sie liczy i niewazne w ilu grach gf2 jest lepszy ,wazne w ilu gorszy ,wiem doskonale ze w starszych grach gf2 byl nieraz lepszy ale czas idzie do przodu a nie cofa sie , ne napadam na ciebie tylko mi sie wydaje ze powiedzenie komus kto zadaje takie pytanie ze gf2 w niektorych grach jest jednak lepszy ,ale wybieraj gf3, utrudni mu wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. widzisz nawet nie mozna powiedzec ze w 100% jest lepsza bo sa (starsze) gry gdzie jest gorsza wiec piszesz bzdety (niezaleznie ile jeszcze tych 0 dopiszesz)

 

2. nie chce mi sie szukac ale byly arty. o tym w jakich grach GF2 Ultra jest szybszy od GF3 Ti200 - zapewniam ze bylo kilka gier

3. przeczytaj dokladnie jak ja karte polecilem bo chyba nie doczytujesz do konca moich wypowiedzi (mimo ze je nawet cytujesz)

ale jest taki motyw :

1. GF2, choćby i jako quadro elsy, nie ma shaderów, GF3 ma a to duż yplus.

2. gry chodzące szybciej na GF2 niżna GF3 to starocie więc na obu i tak jest ~200FPS więc małą różnica czy 200 czy 300FPS, nie widać tego. a w każdej nowej grze lepiej będzie chodził GF3, a przy nowych grach będzie widać tę przewagę np 25 fps dla gf2 i 30 dla gf3, przy użyciu shaderów różnice będą nawet jak 20 do 40 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam już GF3. Jedyne co moge powiedzieć to że karta miażdży.

Nareszcie doświadczyłem co znaczy Pixel Shader. Test "Nature" jest najpiękniejszą animacją jaką w życiu widziałem.

 

Karta ładnie się kręci, jednak chłodzenie bez rewelacji i strasznie głośne.

Niestety nie mam możliwości podniesienia napięcia dla szyny AGP, więc pamięci powyżej 560 zaczynają krzaczyć (składam na Abit NF7-S).

 

Mam też pewien problem. Po zmianie taktowań w PowerStrip gdy program jest dalej włączony, to co chwilę obraz mi mignie na pół sekundy i przywracają się domyślne taktowania. Gdy się przywrócą to i tak obraz dalej miga raz na czas. Także jeśli ustawie taktowania niższe od standardowych. Nie wiem czy to wina PS czy czego innego. Jak wyłączam ten program to jest ok.

 

Na taktowaniach 250/550 osiągnąłem ciut ponad 5000 pkt. Wynik bardzo mnie cieszy, gdyż spodziewałem się niższego.

 

Chyba musze znaleźć coś lepszego niż PowerStrip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr.stan - kręć riva tunerem a nie będziesz miał takich problemów, power strip jest dziwny.

pamięci ładnie ci idą, u mnie na 550 strajkują ale nie zmodowałem chłodzenia.

na GPU mam porządny cooler z celerona 566, chłodzi zawaliście.

Niemiec na duronie 1000 (200*5) i GF3 miał 6500 pkt, pamiętam bo przez jakiś czas na mał opodkręconym MX440SE miałem tyle co on a miałem więcej fps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu po podkręceniu każdym programem, po restarcie Windowsa mam standardowe taktowania. Musze wsadzać program do autostartu, a to mnie denerwuje. Czy to sie nie może na stałe zapisać???

 

A lekko zbiegając z tematu, nam to samo z programami do zmiany FSB proca. One wogóle mi nie działają, mimo iż dobre PLL wybieram.

 

Coś mi sie tu nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...