Skocz do zawartości
zuli007

Jeszcze raz pytanie dot drut-moda.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zjedzcie mnie za to pytanie :-). mam procesor 1800 XP i płyte Asusa opartą na KT266.Normalnie nie mogę ustawić wysokiego mnożnika (pow 12,5). Po zastosowaniu drut-moda który ma za zadanie odblokowanie mnożnika proca mój proc jest wykrywany jako 2200+,a mnożniki podniosły się do bodajże 20x. Teraz mogę podnosić do woli mnożnik proca. Do woli znaczy do 13,5. Powyżej tej wartośći komp nie startuje.Próbowałem magistralą ale są zwieszki.Teraz w/w pytanie :-) Jak sądzicie czy jeśli biosem nie da się dźwignąć mnożnika pow. 13,5 to jeśli zmienie drut moda i nastawie sztywny mnożnik np na 14x to odpali? Aha jeszcze jedno napięcie na rdzeń proca podnosiłem z 1,6 na 1,75 bez rezultatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. Po wymianie płyty i zasilacza jak wyłączam komp to coś mi piszczy, takie piiii jakby z głośniczka w starych kompach hm zastanawia mnie co to... Głośniczek mam wyłączony, zostaje zasilacz ale czy w huntkeyu 400 jest głośniczek ?? Pierwszy raz się z tym spotykam. W dodatku ciężko mi jest namieżyć co wyje bo dzieje się to czasami i akurat wtedy gdy nie czuwam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zastosowaniu drut-moda który ma za zadanie odblokowanie mnożnika proca mój proc jest wykrywany jako 2200+,a mnożniki podniosły się do bodajże 20x. Teraz mogę podnosić do woli mnożnik proca. Do woli znaczy do 13,5.

Tego nie rozumiem...

 

Aby sprawdzić jaki masz dostępne mnożniki po odblokowaniu obniż magistralę do 100 MHz, dość znacznie podnieś napięcie i przestawiaj mnożniki- od najniższego dostępnego na dipach/w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...