Skocz do zawartości
Kaeres

DDR 333 > DDR 400 + problem z odpaleniem kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Osochozi ?

W sisoft pokazuje mi przy ustawieniach DDR333 @ 6, 2, 2 ,2.0 jakies 2500MB/s

Przy ustawieniach DDR400 @ 7, 2, 2, 2.5 jakies 2200MB/s

 

Nie dosc, ze jedne i drugie wartosci sa zanizone to jeszcze DDR400 jest wolniejszy od DDR333

 

Kto mi wyjasni ta zagadke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osochozi ?

W sisoft pokazuje mi przy ustawieniach DDR333 @ 6, 2, 2 ,2.0 jakies 2500MB/s

Przy ustawieniach DDR400 @ 7, 2, 2, 2.5 jakies 2200MB/s

 

Nie dosc, ze jedne i drugie wartosci sa zanizone to jeszcze DDR400 jest wolniejszy od DDR333

 

Kto mi wyjasni ta zagadke ?

Zgaduj zgadula przy 333 masz duzo lepsze timingi i daltego taki motyw przy 400 bedziesz maiol na tych pamiatkach gorsze osiagi bo beda gorsze timingi, proste i testowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym ja napisał, co mi pokazuje w sandrze, to i takby mi nikt nie uwierzył...chrzanie ten program, już go nie instaluje więcej :x

dokłądnie, sandra jest to bani.U mnie na tomiast jak testuje aidą to przy 166 i timingi agresiv mam gorsze wyniki jak na 200 mhz timingi normal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osochozi ?

W sisoft pokazuje mi przy ustawieniach DDR333 @ 6, 2, 2 ,2.0 jakies 2500MB/s

Przy ustawieniach DDR400 @ 7, 2, 2, 2.5 jakies 2200MB/s

 

Nie dosc, ze jedne i drugie wartosci sa zanizone to jeszcze DDR400 jest wolniejszy od DDR333

 

Kto mi wyjasni ta zagadke ?

sprawdz jak ci pokaze aida , moze jeszcze byc tak ze ci memorki w ustawieniach na fsb 200 cos bledami sypia i dlatego nizszy wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIDA pokazuje identycznie.

 

BTW. Przed chwila podlaczalem FDD na nowej tasmie.

Nie chce mi sie teraz komp uruchomic.

Pali sie ta oczoj.ebna czerwona dioda (czyli zasilanie jest) ale komp wogole nie reaguje.

Gdy naciskam POWER to jest tylko blysniecie zielonej diody na obudowie a wiatraczki dostaja napiecia ale tylko na 0,5 sek, ze nawet cwierc obrotu nie wykonuja.

Odlaczalem juz tego FDD bo to niby po nim takie cos sie stalo ale nic nie daje.

Clear CMOS juz byl, odlaczanie urzadzen bylo.

Czy jest jakis bezpiecznik na NF7 ktory mogl sie zjarac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciagnij wsyztskie luźne wtyki z zasilacza może Ci coś po prostu zwiera...

miałem podobnie jak dysk podpinałęm... okazało sie ze coś tam sie gdzies stykało.. a mało zawału nie dostałem bo oto nowiuteńka 120tka była ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem zaraz po instalacji mobo, odłącz wszystko i podłącz jeszcze raz, tylko uważaj czy kabel od zasilacza jest dokładnie włożony. Mi nie odpalała dopóki go nie wymontowałem i zamontowałem spowrotem. Pewnie gdzieś było zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, powiem tak.

Sprzet spod AMD jest bardziej uciazliwy w obludze. Moze inaczej - jest bardziej wymagajacy.

W Intelu gdy uzywalem, ustawialem co mi sie podobalo i restart.

Teraz jest wiecej mozliwosci zwalic cos :)

Ale za to mozna fajnie pokombinowac. Jezeli tak nie chodzi no to od drugiej strony trzeba zahaczyc. Zaczyna mi sie podobac.

A problem odpalenia kompa nie do konca zostal rozwiazany bo zdaza mi sie tak caly czas. Jedyny sposob jaki na to mam to prawie jednoczesne podlaczenie zasilania do zasilacza i POWER ON.

Troche dziwine ale prawdziwe :/

Narazie jestem zawiedziony podkrecaniem bo poszedl stabilnie bez podnoszenia napiecia na 2100Mhz. Spodziewalem sie co najmniej 2200Mhz, a z podniesieniem napiecia jakies 2400Mhz.

Ale o tym moge zapomniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi się nie wydaje żeby aida pokazywała poprawnie wydajność pamięci. na 340 MHz mam wydajność niewiele wyższą niż na 400, w obu przypadkach timingi 2.5-2-3-6, zero błędów w memteście. wynik 3dmarka podskoczył a w aidzie nie :D ale i tak lepsza aida niż sandra (chyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...