Skocz do zawartości
aster

Do wszystkich "anty "techno"" wejdzcie t

Rekomendowane odpowiedzi

Reed kurcze piszac ze to nie jest muzyka i to shit wydaje mi sie ze przekroczyles cienka linie pomiedzy tolerancja a nietolerancja wystraczylo to skwitowac jednym zdaniem : nie podoba mi sie i juz

nie chce mi sie bronic ogolnie pojetej muzyki elektronicznej ja wiem ze kazdy moze tam znalezc cos dla siebie od klimatow klasycznych typu ambient czy chill (posluchajcie chociaz Williama Orbita) do mocnego uderzenia trancu i house`u konczac na mega komercji tu jest wszystko i to wszytko jest dla ludzi koniec

 

tak w ogole wydaje mi sie ze powinnismy sie skupic bardziej na filmie i o nim podyskutowac moje spostrzeżenia :

* a wiec tak szlyszeliscie ile kosztuje wjazd do MoS - wg mnie 50 euro, na filmie tego klubu nie ma chyba juz wiadomo dlaczego :)

 

* bar Cafe Del Mar byl pokazany krotko a to jedna z najciekawszych atrakcji wyspy zaprojektowany przez slynnego architekta jest slawny z zachodow slonca oraz corocznej skladanki http://www.cafedelmarmusic.com/Principal_IN.html

 

* uwagi co klubow widzielscie ten dym w Privilege nie jest to zwykly dym taki stosowany w naszych klubach jest to jakis gaz wypuszczaja go z sufitu, spada na ludzi i nie widac reki wlasnej podobno do tego jest cholernie zimny tak ze masz gesia skorke :)

 

* oraz kluczowe jak dla mnie motto filmu odnosnie drugow

If you don`t need it, you don`t need it :)

ludzie wyluzujcie toz to tylko muzyka a film jest naprawde nielzy warto zobaczyc jak sie bawi swiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reed kurcze piszac ze to nie jest muzyka i to shit wydaje mi sie ze przekroczyles cienka linie pomiedzy tolerancja a nietolerancja wystraczylo to skwitowac jednym zdaniem : nie podoba mi sie i juz

Wlasnie to chcialem powiedziec do ciebie Reed tylko nie wiedzialem do konca jak to ujac... luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reed kurcze piszac ze to nie jest muzyka i to shit wydaje mi sie ze przekroczyles cienka linie pomiedzy tolerancja a nietolerancja wystraczylo to skwitowac jednym zdaniem : nie podoba mi sie i juz

nie chce mi sie bronic ogolnie pojetej muzyki elektronicznej ja wiem ze kazdy moze tam znalezc cos dla siebie[...]

Nie wydaje mi sie Dj. Gargamel, napisalem przeciez ze to IMHO.

Chyba demokracja pozwala mi na wyglaszanie wlasnych pogladow ?

Tak somo oceniam wszelkie DiscoPolo i podobne.

BTW, slucham muzyki elektronicznej, J.M.Jarre, Mike Oldfield i wiele innych, ale zaznaczam ze chodzi mi o muzyke nie o zbior roznych mechanicznych odglosow, to zdecydowana roznica.

Zreszta szkoda klawiszy i nerwow.

EOT z mojej strony (chyba ze mnie ktos zmusi do przerwania milczenia ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh obejrzalem film

ibiza to poprostu kolejna dobra impreza zagraniczna nie opanowana przez manieczkowiczow;]

heh

ktos tutaj wspominal ze nia ma vocalu w muzyce technicznej. To niech sobie wejdzie na www.di.fm i jest tam zakladka vocal trance.

 

Reed: a czy vangelis to tez nie muzyka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie stresujcie sie tak ,o gustach muzycznych sie nie dyskutuje...jak ktos uwaza ze te umcy umcy umcy to kupa to ma do tego prawo.Nie zachowujcie sie jak typki ktorzy uwazaja ze "moja racja jest najmojsza" - wlasnie to jest brak tolerancji

 

Peace 4all 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że dużo ludzi faka na umcyki nie jest chyba spowodowane samą muzyką, a raczej grupą ludzi, która jest jednoznacznie kojarzona z tą muzyką - z dresami ;D z abs ( absolutnym brakiem szyi ) w autkach z umcykującą muzyczką i z plastikiem na prawym siedzeniu autka ( plastik czyli dziewka spieczona w solarium ). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy co tylko slyszeli o manieczkach i innych duperelach i na takiej podstawie oceniaja muzyke elektroniczna[...]

IMHO nie rozrozniasz muzyki elektronicznej od zwyklego techno z protektorow itd.,muzyka elektroniczna to J.M.Jarre i jego kilkunasto godzinne koncerty a nie Ibizy jakieś i Scootery itd.

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladnelem film... i .. noo... poprostu chcialo by sie tam kiedys byc. Nie mozna tego slowami opisac.

 

PS. Rumun 666... to moze jednak przeczytaj calego a nie ... niewazne :/

 

PS.2 Kaczor.. to chyba ty nie rozrozniasz muzyki elektronicznej .. jak mozna wogule porownywac Scootera do dj'ow z np. Ibizy [tiesto, pvd, avb, oakenfolda itd.] Scooter = komercha i wiocha, a tamcy ludzie to dla mnie artysci rzemiosla jakim jest muzyka elektroniczna. A co do Jaraa ... jak dla mnie to nie jest artysta tego pokolenia.

 

Dla mnie EoT .. peace :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ten film i musze stwierdzic ze nic ciekawego,wiekszosc uczetnikow tej impry jedzie na tablecie muza slaba to nie techno a raczej eurodance,spoko jest tylko sam klub ale i nie ma co przyrownywac do np manieczek logiczne jest ze na zachodzie spoleczenstwo jest bogatsze przez to sa inne standardy,lepsze kluby itd.Ogolnie rzecz biorac muzyka elektroniczna jest tez forma sztuki ale prawdziwa inteligentna muzyka ktora ma jakis pzekaz a nie proste melodyjki wygrywane na syntezatorze.Jak ktos chce zapoznac sie z historia prawdziwego techno niech zacznie np. od albumu Jeffa Mills`a Waveform Transmission 1 z 1992 roku ktory jest absolutnym klasykiem jesli chodzi o muzyke elektroniczna.To jest tylko moje zdanie.Niech kazdy slucha tego co mu pasuje,proste.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonas nie czytalem jeszcze calego tematu... ale i tak po przeczytaniu pierwszego posta masz u mnie full poparcie... TECHNO SUX A JEGO DZIECI TO ŚMIECI (no offence nie ja to powiedzialem  :wink: )

Eee? Ja tym bardziej, tedy "nieee no, nie róbcie z nas pederastów". Ośmieliłem się jeno wyrazić obawę, że topic przerodzi się w następną fekalną wojnę typu "Czyje grabki ładniejsze", jako i drzewiej to bywało.

Neon69 - jeśli cię denerwuję, to jest twój problem. Konstruktywny komentarz? Ależ proszę bardzo - dźwig na budowie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jest spox ! Fajnie zobaczyc jak ludzie sie bawia ( nawet po pigulach :P ) Muza jak muza.. lepsze od discopolo:) ale wolalbym raz pojsc na koncert takiego Toola czy NIN niz na 100 takich imprez . dla mnie to by byla 100X lepsza impreza jak nie lepiej , no i tam nie trzeba brac pigul zeby nie ocipiec od muzy i swiatel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer zgadzam się z tobą ! Na dyskotece byłem może z 3/4 i po tym co tam widziałem (czyli zachowanie niektórych facetów - chwytanie dziewczyn, zupełnie nie znajomych, za tyłki, ćpanie) jakoś mnie do teraz odpycha od takich miejsc. Problem wiąże się z tym, że mam dziewczynę co lubi dyskoteki i jestem poniekąd zmuszony żeby tam siedzić, ze względu na nią. Boje się o nią, bo nikt nie wie na jakiego typka może tam trafić, albo czy ktoś jej czegoś nie dosypie do napoju ... Niby ma koleżanki, ale z nimi też nigdy nic nie wiadomo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam i doszedłem do wniosku, że chyba najbardziej krytykowanym typem muzyki jest własnie techno - chyba nawet bardziej niż Disco Polo, bo krytykują to ludzie w każdym wieku (a starsza część jednak to lubi - mocno starsza :) ).

 

W sumie, to zawsze coś czego się nie zna wydaje się takie same - na przykłąd komentarz p[ewnej starszej osoby: "Teraz to wszystkie samochody są takie same, nie można ich rozróżnić - kiedyś to od razu było wiadomo co to za model..." - no cóż, dla mnie to właśnie kiedyś wszystkie były takie same...

 

Z drugiej strony zawsze kawałki muzyki danego typu będa podobne - i to jest oczywiste. W techno jest ten problem, że faktycznie łatwo tworzyć tego rodzaju muzykę (nie mówię, że dobrą) i więszkość utworów nie ma w sobie żadnej melodii poza "umc umc" i różnią się między soba tylko ich częstotliwością.

 

Niestety właśnie takie utwory słyszymy mijając dresa w samochodzie - do niedawna moja opinia o techno była jeszcze gorsza niż opinie przeciwników techno w tym temacie - i to był właśnie powód.

 

Jednak obecnie ciężko jest napisac coś oryginalnego i ktoś może stwierdzić, że wszystkie utwory hip-hopu to też tylko "umc umc" i murzyny nawijający jak głupi :), metal to tylko wrzeszczący długowłosi faceci, a pop to ciągle ta sama melodia tylko inne słowa (coś jak Disco Polo), a rap to ludzie deklamujący wiersze w przyśpieszonym tempie.

 

Nie chcę tu krytykować żadnej muzyki - chcę tylko pokazać, że jak się chce to można ośmieszyć każdy rodzaj muzyki. Mozna też się nastawiać negatywnie opierając się na opiniii większości/znajomych.

 

 

Osobiście lubie prawie każdy rodzaj muzyki - ale nie ze względu na gatunki, tylko pojedyncze utwory... Ostatnio preferuję techno - ale może dlatego, że w innych gatunkach muzyki jest kiepskawo (czy tylko takie wrażenie odniosłem) - ale też prawie tylko trance...

 

Część ludzi zapomina, że muzyka służy głównie zabawie i relaksacji i krytukuje wszystko co nie ma w sobie żadnej "mądrości". Część słyszy tylko to co chce usłyszeć, bo jest na wstępie nastawiona do danej muzyki negatywnie.

 

IMHO nie można krytukować żadnego gatunku muzyki jako całości, bo choćby się nie wiem jak tego nienawidziło, to zawsze znajdzie się kawałek, który się sposoba (chyba, że ktoś sobie wmówi, że wcale tak nie jest). To się nie odnosi tylko do muzyki, ale do wszystkiego - można powiedzieć, że się danej grupy nie lubi, jeśli sie poznało wszystkie jej elementy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik, manieczki itp. to jest pikuś przy tym, a ja myślałem że nie może być lepiej niż w Manieczkach

 

ROTFL. No to żeś Pitbull dał czadu. Porównywanie tego do Manieczek to ...... ehhh nie będę nawet pisał. Widziałeś tam jakiegoś debila z gwizdkiem ??? Albo całą mase debili z gwizdkami???

 

Co do filmu... super. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się tam pojechać. "Liznąłem" tego klimatu będąc (kiedyś) na Love Parade i buszując przez całe weekendy po klubach w Berlinie. Jednak wiadomo - Ibiza to Ibiza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slucham roznych odmian techno /minimal/house/d"n"b/  i do tego rege  ale o manieczkach sie slyszalem

nowy rodzaj muzyki to nie jest :)

Manieczki to miejscowosc w ktorej miesci sie klub Ekwador http://www.ekwador.com.pl/

ale nie masz co zalowac sadzac po twoich zainteresowaniach nie spodobalo by ci sie na bank jest to bardzo komercyjne techno, dj drze sie do mikrofonu jaaazda

jedyne co warto zobaczyc to ich wystep na paradzie maja dobrego sponsora tego samego zreszta co parada wiec byl to pierwszy polski truck na Love Parade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik, manieczki itp. to jest pikuś przy tym, a ja myślałem że nie może być lepiej niż w Manieczkach

 

ROTFL. No to żeś Pitbull dał czadu. Porównywanie tego do Manieczek to ...... ehhh nie będę nawet pisał. Widziałeś tam jakiegoś debila z gwizdkiem ??? Albo całą mase debili z gwizdkami???

 

Co do filmu... super. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się tam pojechać. "Liznąłem" tego klimatu będąc (kiedyś) na Love Parade i buszując przez całe weekendy po klubach w Berlinie. Jednak wiadomo - Ibiza to Ibiza...

Widocznie do tej pory byłem że tak powiem ograniczony a ograniczała mnie "polska rzeczywistość" do tej pory to myślałem że manieczki i tego typu imprezy techno które odbywają się w Polsce są super ale po tym filmiku widze że są imprezy techno o wiele lepsze. Jeśli chodzi o kolesi z gwizdkami to nie trawie ich bo od tego gwizdania o chipieć można zwłaszcza wtedy kiedy każdy z nich gwiżdże jak mu się podoba ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ten film i musze stwierdzic ze nic ciekawego,wiekszosc uczetnikow tej impry jedzie na tablecie muza slaba to nie techno a raczej eurodance,spoko jest  tylko sam klub ale i nie ma co przyrownywac do np manieczek logiczne jest ze na zachodzie spoleczenstwo jest bogatsze przez  to sa inne standardy,lepsze kluby itd.Ogolnie rzecz biorac muzyka elektroniczna jest tez forma sztuki ale prawdziwa inteligentna muzyka ktora ma jakis pzekaz a nie proste melodyjki wygrywane na syntezatorze.Jak ktos chce zapoznac sie z historia prawdziwego techno niech zacznie np. od albumu Jeffa Mills`a  Waveform Transmission 1 z 1992 roku ktory jest absolutnym klasykiem jesli chodzi o muzyke elektroniczna.To jest tylko moje zdanie.Niech kazdy slucha tego co mu pasuje,proste.Pozdro

zgadzam sie z toba w 100%

 

podniecacie sie tym filmem a nic w nim szczegolnego nie ma,

przez polowe filmu wypowiadaja sie przepici i nacpani ludzie,

jak by unas ludzie mieli tyle kasy co tam to tez by powstawaly takie kluby,

i niewiem czemu przyrownujecie to do manieczek przeciez to wogole inna muzyka jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak SlipKnoT, KoRn, i nawet z deka pedalski audioslave jest 50x lepsze od tego za przeproszeniem [ciach!]a... Ale o gustach sie nie dyskutuje.... ta muzyka po prostu nie wnosi nic nowego... cały czas bass, i pare brzdąknięć.... zero teksgtu.... bnie robi na mnie zadnego wrazenia to jak goscie jadą po pigułach jak goryle we mgle.... po prostu jak dla mnie to techno cuchnie... no chyba że żon miszel żar bo to jest z deka co innego... raz ze zawsze ma nowe pomysły a dwa że jego koncerty są bardzo efektowne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie z wami gadac

ja sie tym filmem PODNIECAM

chce tam byc i to nie dla ludzi tylko zobaczyc kluby i wyspe a ludzie to tylko dodatek

rumun powiem ci tak po co mi do jasnej cholery wykrzyczany tekst po angielsku ktorego i tak nie zrozumie chociaz angileskiego ucze sie dlugo dlatego wole sowj oglupiajacy i prosty rytm

wlasnie to jest wasza metoda niby jest demokracja mozna mowic ze cos sie nie podoba ale wy wykorzystujecie to perfidnie typu to jest shit, juz to pedalskie jest lepsze niz to gdzie tu tolerancja spadajcie nie bede z wami juz gadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak SlipKnoT, KoRn, i nawet z deka pedalski audioslave jest 50x lepsze od tego za przeproszeniem <font color="#FF0000">[ciach!]</font>...  Ale o gustach sie nie dyskutuje.... ta muzyka po prostu nie wnosi nic nowego... cały czas bass, i pare brzdąknięć.... zero teksgtu.... bnie robi na mnie zadnego wrazenia to jak goscie jadą po pigułach jak goryle we mgle.... po prostu jak dla mnie to techno cuchnie... no chyba że żon miszel żar bo to jest z deka co innego... raz ze zawsze ma nowe pomysły a dwa że jego koncerty są bardzo efektowne....

a jaka miare przyjales kilodzule na sekunde do kwadratu? skoro piszesz, ze o gustach sie nie dyskutuje, to po co dyskutujesz?

topic mial byc chyba o filmie. a tu cale stado antytechnowcow i moralizatorow sie zebralo, ze muza be, ze imprezy be, lapanie panienek za tylki be. no chyba kazdy, kto jedzie na ibize spodziewa sie tego typu imprezy. bo tak sie ludzie na bogatym zachodzie bawia. wchodzisz do fabric w londynie a tam wszyscy z butelkami wody. nie podoba sie taka impreza, no to idz na rockoteke w PL, gdzie wszyscy beda chodzic z kuflami piwa.

 

filmu jeszce nie obejrzalem, a sie pluje... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak SlipKnoT, KoRn, i nawet z deka pedalski audioslave jest 50x lepsze od tego za przeproszeniem <font color="#FF0000">[ciach!]</font>...  Ale o gustach sie nie dyskutuje.... ta muzyka po prostu nie wnosi nic nowego... cały czas bass, i pare brzdąknięć.... zero teksgtu.... bnie robi na mnie zadnego wrazenia to jak goscie jadą po pigułach jak goryle we mgle.... po prostu jak dla mnie to techno cuchnie... no chyba że żon miszel żar bo to jest z deka co innego... raz ze zawsze ma nowe pomysły a dwa że jego koncerty są bardzo efektowne....

a jaka miare przyjales kilodzule na sekunde do kwadratu? skoro piszesz, ze o gustach sie nie dyskutuje, to po co dyskutujesz?

topic mial byc chyba o filmie. a tu cale stado antytechnowcow i moralizatorow sie zebralo, ze muza be, ze imprezy be, lapanie panienek za tylki be. no chyba kazdy, kto jedzie na ibize spodziewa sie tego typu imprezy. bo tak sie ludzie na bogatym zachodzie bawia. wchodzisz do fabric w londynie a tam wszyscy z butelkami wody. nie podoba sie taka impreza, no to idz na rockoteke w PL, gdzie wszyscy beda chodzic z kuflami piwa.

 

filmu jeszce nie obejrzalem, a sie pluje... ;)

 

1. NIe powiedziałem że miprezy be

2. Nie powiedizałem ze łapanie dziewczyn za tyłki be :twsited: aczkolwiek ja nie odczuwam takiej potrzeby

 

 

3. ĆPANIE BEEEEE :!: :!: :!: :!: :!: :!:

 

EoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...