Skocz do zawartości
Anshar

R9800Pro - co kupic z tej serii ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialem kupic R9800Pro, przegladajac cenniki widze pelno roznych kart tej serii,i troche glupieje z tego, co byscie mi polecili ?

 

Wyznaczniki:

 

1. Wydajnosc (nawet ponad norme)

2. Jakosc obrazu

3. Dobre oryginalne ciche chlodzenie

 

Cena nie gra az tak wielkiej roli, chociaz wiadomo ze wolalbym taniej. Jaka firma ? Jaki model ? Od razu mowie ze nie potrzebuje vivo, do tego zawsze moge dokupic jakas karte tv. Czy te brac te z 256Mb ramem, tak na zapas na przyszlosc czy juz teraz by sie to przydalo.

 

Cel:

 

Granie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ty ale ja bym chetnie wzial 9800p od herca.

herc slynie z dobrej jakosci swoich produktow wiec mysle ze bedzie w twoim przypadku najlepszy. a co do 256 mb... dla mnie to narazie strata kasy , poza tym i tak za ok 2 lata toto juz bedzie w naszych kompach i calkowicie [?] wyprze agp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tego byscie mi radzili :

 

Radeon 9800 Pro Hercules 3D Prophet 128MB - 2149,- zł

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6783

 

Wie ktos w jakim sklepie internetowym (pewnym) moge to dostac taniej ? :)

 

W ogole to chyba bym musial dokupic jakis zasilacz, bo to co mam w sigu ciagnie mi jakis L&C 300W (podobno to te slynne plomienne Megabajty czy jak im tam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie wersję Pro. kupisz Non Pro od Herculesa za 1500 i spokojnie podkręcisz do 9800 Pro. I 600 w kieszeni na dobre pamiątki.

A nawet jeszcze taniej. Ostatnio na allegro gość miał kilka sztuk Herculesów 9800 128MB RAM za 1000zł, wersja Box. Sprzedawał podobno karty zastawione w lombardzie, ale podejrzewam, że były ściągane z USA, bo miał ich kilka. Oczywiście były to nówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stranger--> dobrze mowisz ofcoz jesli dodatkowe 4 potoki beda sprawne.

ja bym sie zastanawial nad 9800se aiw albo 9800np od herca. podobno z niektorych 9800np od herca mozna wycisnac nawet 9800xt wiec imo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mam Herculesa 9800 non pro z wgranym BIOSEm od Herculesa 9800Pro , wszystko chodzi stable, dodatkowo dołożyłem do tego chłodzenie Arcitca VGA Silencer........pokdrecac moge karte do 465/730 i nadal jest stable i do tego żadnych artefektów. Z tego co wiem bardzo dużo osób tak robi......9800nonpro@pro............ewentualnie możesz jeszcze kupić tez Herculesa 9800SE z czterema potokami i nastepnymi 4 mozliwymi do odblokowania.ale to juz nie to samo

 

Dołączona grafika

 

Powiedz po co wydawać 2200 na karte skoro można miec to samo już za 1600, dla mnie strata kasy......Dlaczego Hercules

 

Dlatego że najwyższa jakość wykonania, bardzo duże możliwości OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nie zakladajac nowego topica mam pytanko co byscie wybrali za 1500 zlociszy : tego Herca 9800 np z gwarka ze sklepu czy Szafira 9800 PRO z allegro bez gwarki (USA) ? Zakladajac ze ten herc bedzie na kosciach 3,3 a Szafir na 2,86 (docelowe chodzenie - Silencer)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nie zakladajac nowego topica mam pytanko co byscie wybrali za 1500 zlociszy : tego Herca 9800 np z gwarka ze sklepu czy Szafira 9800 PRO z allegro bez gwarki (USA) ? Zakladajac ze ten herc bedzie na kosciach 3,3 a Szafir na 2,86 (docelowe chodzenie - Silencer)

:!:

HERCULES 9800 i na duże piwo zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nie zakladajac nowego topica mam pytanko co byscie wybrali za 1500 zlociszy : tego Herca 9800 np z gwarka ze sklepu czy Szafira 9800 PRO z allegro bez gwarki (USA) ? Zakladajac ze ten herc bedzie na kosciach 3,3 a Szafir na 2,86 (docelowe chodzenie - Silencer)

:!:

HERCULES 9800 i na duże piwo zostanie

Troszke mnie nie zrozumiales - obie karty kosztowalyby 1500 zl (ten PRO zciagany z USA i dlatego taka cena) wiec o piwie nie ma mowy :wink: a szybsze pamieci kusza (bo ja gram zazwyczaj z 4xAA i 16Anizo). 9800SE AIW odpada bo juz powoli zaczynaja sie selekcje w sklepach i ceny rzedu 1700 zl 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest ten szfir z allegro i ma czarne PCB to nie polecam jesli koloru czerwonego to mozesz sie skusic.................a co do krecenia to prawie kazdy Hercules idzie 450/730 czyli dużo wiecej niż taktowanie 9800XT,

a z Szafirami jest tak ze jedna sie kreci druga juz nie, nawet przy pamieciech 2,86ns........a znam Herculesy z Pamieciami 3,3ns co idą wyżej niż XT............wiec zdecudowanie polecam Herculesa.........ma radiatory i jest lepiej wykonany............chociaz do Szafira nie mam zastrzezen to podobno jest gorzej z OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to teraz paolowawa mi zamieszales na maxa .. juz prawie bylem zdecydowany na tego szafira (czerwone referencyjne pcb) a teraz ... wiadomo ze co herc to herc, jakby szedl rzeczywiscie z pamiatkami na 730 to sie nie zastanawialbym, pytanie tylko czy kazda sztuka tak sie kreci jak Twoja czy morszczachy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, chodzi o radki wystawione przez usera "subar" raczej pewniak, duzo sprzetu z USA przywozi ... referencyjne czerwone PCB ... a ten czarny szafir to jakas porazka ...

Ten Czarny to jakaś pomyłka PCB -wygląda tak samo jak 9700 a do tego jeszcze to gniazdo do podłączenia napięcia FDD, to chyba jakaś pomyłka

Widział ktoś kiedyś 9800Pro z gniazdem od FDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do paolowawa:

mam pytanie czy oby na tym chłodzeniu wszystko jest stabilne bo przy 450 na rdzeniu cos mi się wydaje że za dużo tym bardziej ze na WC 440 to max.Sprawdż jak karta pracuje w 3D-Mark2003 a zwłaszcza w NATURZE .Przy 445mhz u mnie są widoczne białe kropki na WODZIE i na kręcących się SŁONIACH.Nie to że się czepiam ,ale szkoda byś ją uszkodził .Na 3D-Mark 2001 rdzeń bez uwag idzie na 460mhz [ bo nie widać żadnych skaz ]zato w 2003 :?: :!:Może faktycznie trafił się lepszy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do paolowawa:

mam pytanie czy oby na tym chłodzeniu wszystko jest stabilne bo przy 450 na rdzeniu cos mi się wydaje że za dużo tym bardziej ze na WC 440 to max.Sprawdż jak karta pracuje w 3D-Mark2003 a zwłaszcza w NATURZE .Przy 445mhz u mnie są widoczne białe kropki na WODZIE i na kręcących się SŁONIACH.Nie to że się czepiam ,ale szkoda byś ją uszkodził .Na 3D-Mark 2001 rdzeń bez uwag idzie na 460mhz [ bo nie widać żadnych skaz ]zato w 2003  :?:  :!:Może faktycznie trafił się lepszy egzemplarz.

Wiem o co ci chodzi............ale 465 to jest max jaki na razie udalo mi sie ustawic....potem to artefekty w HALO , 3DMarku03 (właśnie w Nature).

Poprostu udalo mi sie podkrecic mojego Radeona tak aby przeszedl kilka testow <chodzi tu o wynik w 3dmarkach > potem powrocilem do ustawien 400/700 do jak narazie w coodziennych ustawieniach moja karta wlasnie tak jest ustawiona......na wiecj nie daje bo po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...