Skocz do zawartości
Varrol

Neostrada+ - TPSA gromi konkurencję

Rekomendowane odpowiedzi

TPSA mogła by tak przy okazji opuścić ceny na SDI - bo te 140 zł to nie dla mnie - musi mi narazie wystarczyć ryczałt za te 60 zł  :(

Pamietaj ze od tych 140zl mozesz "odjac" abonament za telefon (oszczednosc) tzn nie mowie ze placic mniej poprostu tutaj masz to wliczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, o czym pisze.. TPI "zawlaszczylo" (po polsku - ukradlo) cala infrastrukture internetu w {Polsce. Gdyby ja oddalo niezaleznym providerom, i siec, i konkurencja ruszylyby natychmiast.

Mozesz podrzucic jakies linki z informacjami o tym "przejeciu" ? Nie znam sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz od tej neostrady jest lepsze chello... no ale lepsze to niz nic. Ale tpsa to jednak gowniana firma. Niedawno sie dowiedzialem, ze po przeprowadzce nie bede mial telefonu :) ( w Warszawie, zeby nie bylo niedomowien)... czyli nie ma tel, nie ma internetu - goodbye komputer..

Co brak numerow? Spokojnie powstaje pare central.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Umowa na czas nieograniczony, a jak nie spełnią warunków (tzn jak mi się niegdy nie uda uzyskać 512kb), to rozwiązujemy umowe - i to by było na tyle.

Nie nie nie :) wcale nie...w Neostradzie nie masz CIR'a wiec nie masz zadnych gwarantowanych predkosci. Przy okazji umow, mozna wybrac na 12 miesiecy lub na czas nieograniczony.

Ty mnie chyba nie zrozumiałeś - Napisałem, że podpisuję umowę na czas nieograniczony (wiesz co to oznacz?) i jeżeli nie spełnią warunków (tzn. nie będę zadowolony z szybkości połączenia), to rozwiązuję umowę od następnego miesiąca - to właśnie umożliwia ta umowa.

 

W przypadku umowy na 12mies. jak się będzie niezadowolonym to można najwyżej słać maile do TPSy. A rozwiązać po 12mies.

 

PS. Ale chamy moderatorzy na oślą wywalili. Teraz dużo osó tego nie przeczyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ty mnie chyba nie zrozumiałeś - Napisałem, że podpisuję umowę na czas nieograniczony (wiesz co to oznacz?) i jeżeli nie spełnią warunków (tzn. nie będę zadowolony z szybkości połączenia), to rozwiązuję umowę od następnego miesiąca - to właśnie umożliwia ta umowa.

 

2. W przypadku umowy na 12mies. jak się będzie niezadowolonym to można najwyżej słać maile do TPSy. A rozwiązać po 12mies.

 

3. PS. Ale chamy moderatorzy na oślą wywalili. Teraz dużo osó tego nie przeczyta.

1. Jakich warunkow, tych? :

 

§ 19

TP S.A. nie gwarantuje przepustowości transmisji do zasobów dostępnych w sieci Internet oraz bezpieczeństwa przekazu informacji.

 

2.

§ 15

1. Umowa zawarta na czas nieokreślony może być rozwiązana przez Klienta, z zachowaniem 30-dniowego terminu wypowiedzenia, przez pisemne oświadczenie złożone w komórce organizacyjnej TP S.A. określonej w Umowie.

 

3.

To nie ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz od tej neostrady jest lepsze chello... no ale lepsze to niz nic. Ale tpsa to jednak gowniana firma. Niedawno sie dowiedzialem, ze po przeprowadzce nie bede mial telefonu :) ( w Warszawie, zeby nie bylo niedomowien)... czyli nie ma tel, nie ma internetu - goodbye komputer..

Co brak numerow? Spokojnie powstaje pare central.

Nie poprostu za malo chetnych aby zainwestowac w kolejna taka szafke dostepowa (czy jakies inne pudlo z ich strony)... i ch* z telefonu. Dobrze, ze sa komorki, ale z komorki sobie nie posurfuje w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poprostu za malo chetnych aby zainwestowac w kolejna taka szafke dostepowa (czy jakies inne pudlo z ich strony)... i ch* z telefonu. Dobrze, ze sa komorki, ale z komorki sobie nie posurfuje w necie.

No to Sferia (bezprzewodowo telefon i internet) co prawda aktualna oferta dostepu do netu przez to jest srednia to ma to sie zmienic w okolicach wrzesnia-pazdziernik. Albo kablowka. Lub inne pbezprzewodowoe (ale to juz zwykle drogo stosunkowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno FT stawia na dostęp do internetu przez telefon i to nic dobrego dla nas nie wróży na przyszłość  :(

Nie jest to prawda.

A tak dokładniej? Wyczytałem to dawno temu gdzieś chyba

w Rzeczposplitej (wiem , że to śmieszne żródło :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Sferia (bezprzewodowo telefon i  internet) co prawda aktualna oferta dostepu do netu przez to jest srednia to ma to sie zmienic w okolicach wrzesnia-pazdziernik. Albo kablowka. Lub inne pbezprzewodowoe (ale to juz zwykle drogo stosunkowo).

A masz moze jakiegos linka do tego? A kablowka itd nie wchodzi w rachube bo to domek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dokładniej? Wyczytałem to dawno temu gdzieś chyba 

w Rzeczposplitej (wiem , że to śmieszne żródło  :D  )

Juz pisalem o tym. SDI w mniejszych miejscowosciach (rowniez tereny wiejskie). DSL/ADSL w wiekszych miastach, nadal bedzie dostep komutowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz moze jakiegos linka do tego? A kablowka itd nie wchodzi w rachube bo to domek.

http://www.sferia.pl/ ale strona chwilowo w remoncie :)

 

Telefonik ma numer 432xxxx Oplatny nizsze niz w np TPSA (taniej na komorki, duzo taniej miedzynarodowe i cos tam). Zasieg: Tarchomin, Brodno, Zacisze, Grochow, Saska Kepa, Goclaw, Ursynow, Mokotow, Ochota, Zoliborz, Wlochy, Ursus.

 

Net jest narazie platny od minuty czyli taki dialup ale predkosc to 128kbps. Od wrzesnia/pazdziernika jak wszystko ruszy na powaznie jest planowany ryczalt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz od tej neostrady jest lepsze chello... no ale lepsze to niz nic. Ale tpsa to jednak gowniana firma. Niedawno sie dowiedzialem, ze po przeprowadzce nie bede mial telefonu :) ( w Warszawie, zeby nie bylo niedomowien)... czyli nie ma tel, nie ma internetu - goodbye komputer..

Wiem, że chello jest lepsze (tylko z miejscem na serwerze jest nie za dobrze - 10MB). W tym problem, że tam gdzie będę mieszkał mam do wybory AsterCity za 500zł i TPSA za 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ty mnie chyba nie zrozumiałeś - Napisałem, że podpisuję umowę na czas nieograniczony (wiesz co to oznacz?) i jeżeli nie spełnią warunków (tzn. nie będę zadowolony z szybkości połączenia), to rozwiązuję umowę od następnego miesiąca - to właśnie umożliwia ta umowa.

 

2. W przypadku umowy na 12mies. jak się będzie niezadowolonym to można najwyżej słać maile do TPSy. A rozwiązać po 12mies.

 

3. PS. Ale chamy moderatorzy na oślą wywalili. Teraz dużo osó tego nie przeczyta.

1. Jakich warunkow, tych? :

 

§ 19

TP S.A. nie gwarantuje przepustowości transmisji do zasobów dostępnych w sieci Internet oraz bezpieczeństwa przekazu informacji.

 

2.

§ 15

1. Umowa zawarta na czas nieokreślony może być rozwiązana przez Klienta, z zachowaniem 30-dniowego terminu wypowiedzenia, przez pisemne oświadczenie złożone w komórce organizacyjnej TP S.A. określonej w Umowie.

 

3.

To nie ja ;)

1) Żaden dostawca nie gwarantuje. Ale teraz w chello też mam 512kB łącze i często osiągam transfer 60KB, więc nie oszukują. Jeżeli w tepsie nie będę osiągał tyle, to znaczy, że wprowadzają w błąd (po to właśnie umowa na czas nieokreślony)

2) Termin wypowiedzenia do normalka. Jedyne co mnie martwi, to kosmiczna cena założenia neostrady, której nie zwracają.

3) Już wyjaśnione. Jakoś to przeżyję. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Żaden dostawca nie gwarantuje. Ale teraz w chello też mam 512kB łącze i często osiągam transfer 60KB, więc nie oszukują. Jeżeli w tepsie nie będę osiągał tyle, to znaczy, że wprowadzają w błąd (po to właśnie umowa na czas nieokreślony)

2) Termin wypowiedzenia do normalka. Jedyne co mnie martwi, to kosmiczna cena założenia neostrady, której nie zwracają.

1. Jak to nie? Wystarczy ze wykupisz lacze z CIR'em. (oczywiscie drozsze). Wiem ze nie oszukuja w chello bo uzywam tego m.in. Co do tego oszukiwania nadal nie rozumiesz co pisze w regulaminie chyba...sam podpisujesz taka a nie inna umowe wiec nie mozesz miec pretensji, tak jest wszedzie praktycznie.

2. Normalka a pisales ze nie mozna rozwiazac przez 12 miesiecy. Cena zalozenia faktycznie jest wysoka ale sa wyzsze. Nie zwracaja bo i z jakiej racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Żaden dostawca nie gwarantuje. Ale teraz w chello też mam 512kB łącze i często osiągam transfer 60KB, więc nie oszukują. Jeżeli w tepsie nie będę osiągał tyle, to znaczy, że wprowadzają w błąd (po to właśnie umowa na czas nieokreślony)

2) Termin wypowiedzenia do normalka. Jedyne co mnie martwi, to kosmiczna cena założenia neostrady, której nie zwracają.

1. Jak to nie? Wystarczy ze wykupisz lacze z CIR'em. (oczywiscie drozsze). Wiem ze nie oszukuja w chello bo uzywam tego m.in. Co do tego oszukiwania nadal nie rozumiesz co pisze w regulaminie chyba...sam podpisujesz taka a nie inna umowe wiec nie mozesz miec pretensji, tak jest wszedzie praktycznie.

2. Normalka a pisales ze nie mozna rozwiazac przez 12 miesiecy. Cena zalozenia faktycznie jest wysoka ale sa wyzsze. Nie zwracaja bo i z jakiej racji.

1) No dobra - postaram się to wyjaśnić w miarę prosto. Nikt nie może zagwarantować prędkości, bo ona zależy również od serwera, z którego ściągam dane. Ale są serwery, które nie ograniczają transferu i wtedy szybkość przesyłu jest taka jak szybkość łącza - wtedy na chello mam 50KB<, ale przy innym dostawcy mogę nigdy nie osiągać tej max wartości łącza i cały czas jechać na np. 10KB przy 512kb łączu.

 

Takie wolne prędkości są wynikiem przeładowania łącz danego operatora. To, że w regulaminie pisze, że nie gwarantują żadnej prędkości, to normalne. Ale po to kupuje się łącze z daną przepustowością, żeby tą prędkość osiągać z szybkimi serwerami - jeżeli danej prędkości nie osiągam nigdy, to znaczy, że oszukują (chello też raz miało z tym problemy, ale potem się poprawiło).

 

Z tym wypowiedzeniem umowy, to jest tak, że jeśli jedna ze stron nie dotrzyma jej warunków, to wypowiedzenie jest w trybie natychmiastowym. Ale jeżeli wypowiadam umowę, bo nie jestem z usługi, to obowiązuje mnie termin wypowiedzenia.

 

2) Tu się muszę poprawić, bo chyba można rozwiązać zaróno umowę na czas nieograniczony jak i tą na 12mies. W pierwszym przypadku to oczywiste, a w drugim wiążą się chyba z tym dodatkowe opłaty (chyba 3x abonament).

 

Wcale mnie nie dziwi, że nie zwracają opłaty instalacyjnej, ale to nie znaczy, że mi się to podoba. Wysokość samej opłaty też mogła by być niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Tu się muszę poprawić, bo chyba można rozwiązać zaróno umowę na czas nieograniczony jak i tą na 12mies. W pierwszym przypadku to oczywiste, a w drugim wiążą się chyba z tym dodatkowe opłaty (chyba 3x abonament). 

 

Wcale mnie nie dziwi, że nie zwracają opłaty instalacyjnej, ale to nie znaczy, że mi się to podoba. Wysokość samej opłaty też mogła by być niższa.

1. No tak wiadomo ze niemozna wplynac na transfery na innych laczach (CIR to zwykle jest do 1-ego routera). Ale po co zakladasz ze na innym laczu niz chello bedziesz mial mniej niz ten maxymalny transfer dla danego lacza? Tak samo w chello mozesz miec mniejszy transfer, nic dziwnego (fakt roznica miedzy tym jak dziala chello na starcie a tym teraz jest kolosalna, na + oczywiscie).

 

2. Tak mozna. Zgadza sie 3xabonament, rowniez jest to normalna praktyka. Mnie tez sie nie podoba to ze nie zwracaja ale z drugiej strony to normalne prawda :) Ano mogla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neostrada-Super wał :)

 

1 lipca TPSZCZA uruchomiła Neostradę plus-szybki dostęp do internetu(512 kbps).Dotychczasowym użytkownikom Neostrady zaproponowano korzystne warunki przesiadki na nową usługę ( 1zł :) ).Korzystający z SDI zabulą 149 zł netto.Pozostali chętni 799 zł netto.Abonament Neostrady to 199 lub 179 -umowa na 12 m-cy(netto).Stały IP w Neostradzie można otrzymać pod warunkiem skorzystania z jeszcze droższej usługi DSL (od 512 kbps do 1mbps) za 299 zł netto.

 

 

Tepsiarski WAŁ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 lipca TPSZCZA uruchomiła Neostradę plus-szybki dostęp do internetu(512 kbps).Dotychczasowym użytkownikom Neostrady zaproponowano korzystne warunki przesiadki na nową usługę ( 1zł :) ).Korzystający z SDI zabulą 149 zł netto.Pozostali chętni 799 zł netto.Abonament Neostrady to 199 lub 179 -umowa na 12 m-cy(netto).Stały IP w Neostradzie można otrzymać pod warunkiem skorzystania z jeszcze droższej usługi DSL (od 512 kbps do 1mbps) za 299 zł netto.

Nie bardzo rozumiem co w tym wszystkim jest "walem"...wyjasnij. Acha w Neostradzie nie mozesz miec stalego ip...DSL to calkiem inna usluga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co w tym wszystkim jest "walem"...wyjasnij. Acha w Neostradzie nie mozesz miec stalego ip...DSL to calkiem inna usluga.

 

 

Wał z ulotki :) ----TPSA obiecuje wprowadzając nową usługę :

Szybki i bezpieczny dostęp do netu już za ZŁOTÓWKĘ i to jest dla mnie ten wał że TPSZCZA potrafi tak kręcić ludzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wał z ulotki :) ----TPSA obiecuje wprowadzając nową usługę :Szybki i bezpieczny dostęp do netu już za ZŁOTÓWKĘ i to jest dla mnie ten wał że TPSZCZA potrafi tak kręcić ludzi :(

Nic nie widze w tym dziwnego to jest calkiem normalne zobacz sobie wszelkie ulotki, reklamy, ogloszenia...marketing...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem uzytkownikiem neostrady+ od ladnych paru dni i powiem jedno...chodzi ZAJEBISCIE. Prawie nigdy transfer nie spada ponizej 50kB ,a momentami nawet do 70 dochodzilo :D

A ja mam pytanie z innej beczki. Jak sie ten terminal podpina do kompa (USB,Com czy coos innego)?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tamm ja wole isc do cafei i posiedziec na necie za 2 zeta za hura nisz siedziaec i zawijac te peinizki do reki kasjerce stajacej za okienkiem z koszulką "I lOVE TPSA" :P

 

i tak na sdi nie stac zbytnio mnie :P bo bym musial placic sam te 140 zeta :P bo na tej pier......lonej wiosce szkoda kasy na routera :P

no ale ta "autostrada + " ;) to nawet fajna sprawa ale jak droga :P

 

hehe jeste ciekaw co zrobia z tym internetem z gniazdka :P niby szybko a niebezpiecznie i za duszo kca za gb z sieci :P

 

no a jak tyo mi nie wystarczy to pojde do wujka na sdi popodlaczne na 10 osob :P o qrewskiej szybkosci bodajze kodzi mi inter jak na 33 K :P a nawet troche wolnij :P no ale zawsze te 20 zeta na miecha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tamm ja wole isc do cafei i posiedziec na necie za 2 zeta za hura nisz siedziaec i zawijac te peinizki do reki kasjerce stajacej za okienkiem z koszulką "I lOVE TPSA" :P

Coz poprostu nie potrzebujesz netu w domu, niektorzy tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...