Skocz do zawartości
kikus

Monitor... LCD vs CRT

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważ to tak jak już powiedziano monitory LCD są przystosowane do jednej rozdzielczości więc przy tym gf mx na rozdziałce 1200 na 1024 gry ci będą chodzić jak te historyjki z chetosów :wink: . Druga sprawa tutaj jest prawie jak z AMD i Intelem masz dużo pieniędzy kupuj intela jesteś średnim użytkownikiem bierz AMD. Wszystko zależy od tego czy takie pieniądze trafią ci się często czy tylko teraz masz taką duża sumke, jak często to bierz lcd dobrej firmy z wyświetlaczem nowej generacji itd. a kilka miechów na half life i doma kupisz sobie nową karte. Jak masz teraz fuche to bierz ctr najlepszego w swojej klasie i ulepsz za reszte kompa.

 

Ps: Ja bym kupił kartę tak na 2/3 kwartały a pieniądze które zostaną przeznaczył na nowe karty graficzne które powinny w tym czasie się pojawić. W ogóle szykują się duże zmiany [pci expres, ddrII, obniżanie cen amd 64 w odpowiedzi na nowe procki intela, nowe karty graficzne na ddrII i gddrII i to wszystko (procki są nie pewne bo intel ma problemy z 0,9u) w pierwszych trzech kwartałach 2004].

 

Edit: przystosowane- chodziło mni o to że te cudowne rezultaty są tylko w tych rożdzielczosciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna rozdzielczość ? 8O

 

Czyli jak np. w counter-strike chce gracna 800x600to sie nieda?

 

Atak wogole to wogole bym sie nie zastanawial i brał CRT tylko... chodzi o moje oczy... psują się od CRT szybko ! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że da się grać w 800x 600 - tylko się traci odrobinę na ostrości - ale to zależy od klasy monitora - mój wygładza sprzętowo i to trochę wygląda jakbym miał włączone AA przy 800x600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od czasu przesiadki z CRT na LCD nie mam problemów ze wzrokiem(siedzę mnóstffo czasu przed monitorem), jedyny ból to nadgarstek czego nie mogłem powiedzieć wcześniej. Karta grafiki może poczekać - wzrok nie. Bajki o smużeniu to są może i dobre ale jeśli ktoś miał LCD to wie że niekoniecznie są prawdziwe. Nie widzę tego smużenia a mam LCD NECA 1550V - nie najnowszy już model ale przez chwilę nawet nie żałuje że go qpiłem. Monitor - dłuuuuga inwestycja - karta grafy ..hmm nawet nie potrafię powiedzieć jak krótko będziesz tym się cieszył... W pracy mam 17" IBM - porównanie do LCD to jak syrenka do RS4.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm CRT jest oki ale powiem tak - wzrok to podstawa jeśli zaczniesz naiwaniać w gierki od młodego na CRT(a wiemy sami ile się gra na pewno nie 2godziny )to pozamiatane. Nie wiem jaki trzeba miec wzrok i wymagania ażeby się przyczepić do niezłego LCD?; że smuży lub też nie wiem co innego robi co nam nie pasuje. Ja używałem obydwu i mam wyrobione zdanie - LCD górą. Moja własna opinia - nikogo do niczego nie namawiam a jedynie skłaniam do zastanowienia się.

pozdróffka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wybór to kwestia tego jak TY masz poukładane priorytety - nikt nie zrobi tego za Ciebie ... Ja siedzę sporo przed kompem i CRT mnie zabijał - mam LCD i jestem bardzo zadowolony ...

podpisuję się rękoma i nogami pod tym, a argumenty o grafikach do mnie nie trafiają bo nie jestem grafikiem, przyszłość to monitory lcd i nikt i nic tego nie zmieni, wady tej technologii z czasem zostaną wyeliminowane i crt odejdą w niepamięć, wybór należy do Ciebie, imho jak szanujesz oczy to inwestuj w lcd, szybko się zwróci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"przyszłość to monitory lcd" no tak, przyuszlosc, nie sa one jeszcze niewiadomo jakiej jakosci. Te dobre sa drogie, te tanie sa syfne.... Porownanie obrazu LCD vs CRT wychodzi na kozysc CRT i to w duzym stopniu. Oczywiscie zgadzam sie w 100% ze LCD mniej wala w oczy i jak sam bym mial kolo 2000zl kupil bym jakiegos fajnego NEC'a (lcd) Niestety nie mma i kupilem CRT i powiem szczerze ze monit jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na wzroku,to zdecydowanie mniej męczy i niszczy go LCD.

Jednak po długim czasie grania oczy troche bolą

Sam mam od ponad roku LCD1550V NECa,i jestem bardzo zadowolony,ani jeden pixel mi nie padł przez ten czas,obraz do pracy z textem jest super ostry,perfekcyjna geometria,balans kolorów można idealnie wyregulować,żadnego smużenia w grach nie obserwuje,żadnego migotania jak w CRT też nie ma,bez względu na częstotliwość odświerzania jaką ustawie czy 60 czy 75 Hz nawet róznicy między jedną a drugą nie widać.

Wzrok mi się nie pogorszył przez ten czas,

Jedyną wadą tańszych monitorów LCD jest zbyt mały kontrast,co przeszkadza w oglądaniu telewizji,po prostu brakuje czerni i na czarnym tle widać brzegi ekranu trochę jaśniejsze,ale w droższych modelach np.NEC LCD1760NX kontrast jest dużo lepszy.

Po za tym 15 LCD to wielkościowo prawie jak 17 CRT,a 17 LCD jak 19 CRT.

I jeszcze jedna sprawa: w 15 calowych LCD maxymalna i jedyna zalecana rozdzielczość to 1024x768,więc i karta graficzna może być wolniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrok mi się nie pogorszył przez ten czas,

w 15 calowych LCD maxymalna i jedyna zalecana rozdzielczość to 1024x768

co do pierwszego się zgodzę, mi również wada wzroku nie poleciała, a przedtem raz do roku musiałem szkła zmieniać, co do drugiego to nie wiem jak u Ciebie ale u mnie każda dostępna rozdzielczość pracuje poprawnie i bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 32 i 24 bitow, obydwa tryby maja tyle samo kolorow, tylko tryb 32 bitowy zostal stworzony ze wzgledu na jego szybsze dzialanie. Adresowanie jest po 2 pelne slowa, a nie poltora. Czasami dodatkowy bajt uzywa sie jako Z-buffer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - wczoraj przesiadłem się na lcd eizo 17' z monitora nec 791 sb (czyli niezłego) i podobnie jak większość tych którzy nabyli lcd - nie wrócę do crt; od lat pracuję na laptopie i chwalę to sobie pod kątem małego zmęczenia wzroku;

ostrosć fenomenalna; minimalne smużenie w fpp nie przeszkadza; amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore tansze monitory CRT moga generowac dzwieki wysokiej czestotliwosci (piski z ukladow RLC) slyszalne dla czesci ludzi. Czy ten problem zostal calkowicie wyeliminowany w przypadku monitorow LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...