Skocz do zawartości
Milo

Prince of Persia: The Sands Of Time

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiecie moze czy ja jako posiadacz GF4MX440 moge sobie w nia zagrac - bo jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m to mam biały obraz - czy tkos miał taki problem i znalazł na niego "recepte" - wiem tylko ze moja karta nie ma w tej grze wsparcia - ale sie pytam bo moze ktos sobie poradził ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ale miodna gierka.

Te ruchy bohatera. Cos nie do opisania. Takie smaczki, ze hej.

Odrazu przypomnial mi sie Pronce of Persia 1 (ktorego notabene przeszedlem w pracy z nudow chyba z 4 dni temu :) ).

Dla mnie rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez zaczalem grac.

FAKTYCZNIE REWELACJA...

Az odstawilem NFS:U :) tak mnie zassalo, ale cos czuje ze jest to krotka gra ( czy te proceenty przy SAVEowaniu oznaczaja procent przejscia gry ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43% DAYBREAK

(koszary żołnierzy)

cholernie ciezko przejsc tych zwyroli

Wogole ile razy trzeba ich jakby to powiedziec wyeliminowac, zeby wiecej sie nei pojawiali ? To od czegos zalezy ?

Jaki sposob macie na tych gosci z kijami na ktorych dwoch koncach sa ostrza. Podcinaja a jak sie spadnie na glebe to ciezko wstac bo zaraz inni przybiegaja i napastuja mnie :(

 

Jakies tajniki walki moze ktos poda kto gre skonczyl lub jest daleko gdzies? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lezysz na glebie to naciskaj szybka "jump" (u mnie spacja).

Fajnie sie ich eliminuje podchodzac do kolesia, spacja, prince wykonuje efektowny przeskok nad kolesiem i w plecy ladujesz mu kombosa.

Potem juz tylko dagger.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak caly czas walczylem, bo przeskakujac nad gosciem jego plecki nie byly osloniete i pac strzal i lezal a pozniej tylko dagger i po zabawie. Teraz coraz czesciej korzystam z zamrozenia, podrzucenia goscia do gory i rozwaleniu go w powietrzu ( bezpieczniejsze niz wczesniejszy sposob, gdyz krotszy czas jestes wrazliwy na ataki innych ).

Problem polega na tym, ze jak znajde dogodne miejsce do walki to ta czerwona fruzie mi bolcuja zwyrole glupie :P

A jak jej ide pomoc, to wtedy mnie 5 otacza i nie mam nawet jak sie wyturlac/wysaltowac z obleznia :/

No nie mam pomyslu, 3 razy probowalem przejsc ta sale i mam problem. Dzis usiade i na spokojnie jeszcze postaram sie rozwalic.

Ci goscie niezle blokuja ciosy i naprawde ciezko ich trafic bezposrednio, trzeba turlac sie i od boku/tylu.

Udalo mi sie zrobic dosyc ciekawy cios ale nie moge go powtorzyc. A mianowicie odbilem sie jakos od sciany, lecialem poziomo przez okolo 5 m powalajac dwoch wielkich koxow a nastepnie po kolei dobijalem ich daggerem.

 

Jakies tipsy dot. walki ? :)

Wogole jak wam lezy gra ? - chetnie pogralbym na multi, wypas konkretny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki chłopaki 8) to nie tak ...po pierwsze czy lezysz czy stoisz to w momencie gdy cię atakują zawsze się blokuj. nawet jak lezysz i trzymasz blok (czyli w tym wypadku SPECIAL MOVE) to postac blokuje wszystkie ataki ..nawet te z tyłu...mozna tak lezeći leżeć z blokiem a oni nic ci nie zrobią...trzeba wyczekać odpowiedni moment wtedy na wyturlanie lub wyskok.

 

Pozatym na kazdego przeciwnika moze byc inny sposob dobry przykladowo:

 

na czerwonych gosci z halabardami (czy jak to tam zwał) wystarczy zwykłe wbiegnięcie na ich plecki od przodu , salto i cios w plecki ...jak sie przewrócą to oczywiscie DAGGEREM ich

 

ale juz na niebieskich z halabardami to nie zadziała blokują się a nawet wyprowadzaja kontry w tym momencie gdy próbujemy to zrobić...nalezy ich potraktowac daggerem az skamienieją a potem wiadomo, obrotowe combo itp az się rozpadną w pył...ale to są malo istotne rzeczy ...najistotniejsze to MOCE SPECJALNE :

 

* THE POWER OF REVIVAL: Face danger with the ability to journey back in time (Rewind)

Explore and experiment without the fear (and annoyance) of sudden death - with enough Sand, players can rewind after making a wrong move, and continue playing (with the expertise that only a mistake can bring)

 

* THE POWER OF DELAY: Slow the passing of time (Slow Motion)

Bullet-time in Persia - check out the prowess of the Prince while vanquishing enemies in slow motion

 

* THE POWER OF RESTRAINT: Freeze enemies in time while you remain moving (Freeze)

Slow down the opposition and take advantage of delayed response time to clear a particularly hairy situation

 

* THE POWER OF HASTE: Accelerate the passing of time and slash enemies at the speed of light (Fast Forward)

Get medieval on some enemy ass - they stay at regular speed while the Prince gets caffeinated

 

* THE POWER OF DESTINY: Behold startling visions of the future (Visions)

See what the Palace holds and get advance notice of upcoming twists and turns - be prepared

 

.....oraz kombosy w stylu odbicie od sciany ..znalazłem tekst po angielsku więc go tu wklejam ...jest napisany prostym angielskim 8) dacie sobie radę:

 

Strategies for Killing Enemies

The best move in this whole game is what I refer to as the "wall push attack." With your sword drawn, move toward a wall and push against it then simultaneously hit your Attack and Action buttons. You will go horizontal and push off the wall knocking down your enemy and then you can quickly Dagger him/her. This works on almost all enemies except for the cave men guys who swing the sledge hammers. They block that attack every time. For those guys, use the Vault Attack. That is running toward an enemy and then hitting the Action Button which will cause you to run up and over the enemy and slash him with a quick 1 - 2 combo and you'll knock him down. Those are the two attacks that I used for 95% of this game.

 

In rare situations I found the Mega Freeze to be useful. This special attack is only available if you have all of your Power Tanks (the white half-moons) filled up and you have a Power Tank for each Yellow Circle. To do a Mega Freeze, simultaneously pull the Special Action and Rewind buttons. This will freeze all of your enemies. Then, you can move lightning fast to each of them and slash them quickly. This is a great way to get rid of a good 8-10 guys all at once.

 

Getting Health

While you're fighting you'll often want to fill up on Health with a quick drink of water. Make sure to put your sword away, then run over to the water fountain or pool. Putting your sword away unlocks you from enemies and makes for quicker drinking. Also, don't be greedy. Get a quick gulp in then continue fighting. Obviously, this only applies when you're fighting enemies. Normally, drink all the water you need.

 

There are Health Upgrades in this game. They are found in hidden rooms/areas. I have made them bolded so you can look for "Health Upgrade" if you're looking for one.

 

Rewinding

Your Dagger of Time allows you to rewind time so long as you have sand in your hourglass (yellow circle meter). If you move your control stick in any direction while rewinding it makes the rewinding go faster. This is helpful if you're doing a lot of rewinding in the same place for instance.

 

See "You Have Unleashed the Sands of Time (5%)" for more info on the Dagger and Power Tanks.

 

Watching Visions

At every Save Point, you'll get a Vision. Pay attention to them as they will give you a glimpse of what you should be doing next. You can always walk back into the Save Point and watch the Vision again if you'd like.

 

Terminology

"wall run up," means run straight up the wall using your Special Action Button.

"wall run along" some wall, means to do a wall run along a wall. You have to get a slight moving start to do this.

"bar," means a horizontal bar sticking out of the side of the wall.

"pole" or "column," means a vertical pole or column either coming up from the floor or extending down from the ceiling (a hanging pole).

"wall push attack," see above Enemy Strategies.

"wooden beam," a horizontal beam made of wood that would look like the exposed beams of a ski lodge, for example.

 

-----koniec cytatu------

 

mam nadzieję ze teraz walki będą łatwiejsze... :)

 

aha jeszcze jedno jak chcecie zobaczyc Moce specjalne w akcji to mozecie zassać je stąd:

 

http://downloads.gamezone.com/demos/d10395.htm

(link powyższy prowadzi do stronki gdzie kazda moc jest w odzielnym pliku)

 

a tu jest link d jednego dłuzszego filmiku pokazującego wszystko moce po kolei:

 

http://www.gamershell.com/download_3974.shtml

 

dobra to tyle..mam nadzieje ze pomogłem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem przy koncu gry (80%) Mam ostatnio malo czasu na granie.

I czasami zagadki sa takie, ze po przejsciu ok. 10 % mozg mi paruje i musze wylaczyc gre :P

 

Fajny pomysl, ze zrobili VISION - bez niej niektore zagadki zajely by kilkakrotnie wiecej czasu.

 

Jak na moj gust mogloby byc wiecej walki :P

Jak juz czlowiek nauczy sie walczyc to sprawia to mega-przyjemnosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sobie poradzilem :oops:  ..troszke to ustawianie malo intuicyjne ...ale juz OK :lol:

 

Siemanko.Jak zrobiłes tego configa??Bo mam ten sam problem....

Ekran konfiguracyjny zbudowany jest w ten sposob ze po lewej wypisane masz nazwy czynnosci a po prawej masz wypisane przyporzadkowane kombinacje klawiszy/joypada.

 

Najezdzasz zatem kursorem na jakas konfiguracje po prawej , klikasz , naciskasz ENTER , wciskasz interesujacy cie klawisz /lub button na joypadzie i wszystko. (mam nadzieje ze czegos nie pomylilem , byc moze zadziala bez klikania , tylko sam ENTER i potem wcisniecie pasujacego klawisza) 8)

 

P.S. malo mam czasu na granie...ale mam juz 70 % jestem po zagadce ze zwierciadlami...ufffff 8O ..... 8) gra wymiata...teraz lekko OT: system walki w PoP-SoT po lekkiej przerobce i dodaniu odpowiedniej ilosci czarow itp nadawalby sie do niejednego uproszczonego rpga typu Diablo 8) ...takie diablo nabraloby wtedy nowego wymiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś takiegi:

Win 98 SE/ME/2000/XP Only

DirectX 9.0b

800 MHz Pentium III, AMD Athlon or equivalent

256 MB RAM

NVIDIA GeForce 3 or higher (excluding NVIDIA GeForce 4 MX), ATI Radeon

8500 or higher, Matrox Parhelia

DirectX 8.0 compatible sound device

1.4 GB hard drive space

Windows-compatible mouse required

 

Pawred by Nvidia 2mx400 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak lezysz i trzymasz blok (czyli w tym wypadku SPECIAL MOVE)  to postac blokuje wszystkie ataki ..nawet te z tyłu...mozna tak lezeći leżeć  z blokiem a oni nic ci nie zrobią...trzeba wyczekać odpowiedni moment wtedy na wyturlanie lub wyskok.

Mala errata do tego co napisalem ...nie kazdy atak da sie zblokowac...pewne ataki ..np ten duzy wojak z z takim duzym mieczem ma taki cios wchodzacy na dol ktory czasmi przechodzi przez blok, na to trzeba uwazac..

 

- generalnie polecam caly czas trzymac blok i po skonczonym ataku wroga wyprowadzac kontre w postaci kombosa, a wrogow dobijac daggerem w momencie gdy sytuacja jest czysta i bezbieczna dla nas , zwlaszcza jak mamy malo energii,

 

- gdy lezymy z blokiem a nad nami stoi trzech tegich chlopa uderzajac w nas na zmiane ciosami ciezko o dobry moment do wstania ... to czasami warto poczekac az jeden z nich uderzy niechcacy drugiego i w odpowiednim momencie wstac..do wstawania lepsze jest czesto od odturlania sie do tylu wcisniecie ataku ..postac wtedy wstaje z takim szybkim wypadem miecza do przodu atakujac najblizsza postac ...wytraca to wtedy wroga z zamiaru zaatakowania-nas ktory by nas doszedl gdybysmy odturlali sie do tylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc > 2 ghz pixelshader i 512 DDR bedzie smigac :)

Mi chodzi idealnie :) Grafa jest nieziemska a powiedzmy taki Star Wars : Knights of the old republic z grafika duzzzzoo gorsza na otartych przestrzeniach potrafi przyciac. To jest to co znaczy optymalizacja :)

 

Nieskonczylem gry, ale nie moglem sie powstrzymac przed objerzeniem filmikow :P - ciekawe zakonczenie :)

Nie przeszedlem gry do konca (80%) ale moge stwierdzi, ze dla mnie jest to kandydat na gra roku.

 

pomidor : faktycznie te zwierciadla troche denerwowaly mnie tez :)

Zwroccie uwage na te lustra "poziom-pion" , czasem mimo tego, ze sa oswietlane nie zaskakuja !!! Zawsze oswietlajac tego typu lustra, gra zatrzymuje sie i jest jakis przerywnik animacji na enginie gry wiec wiadomo kiedy ten wynalazek dziala :)

 

 

BTW : kapaliscie sie juz z ksiezniczka ? :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce dodatek!! :cry:

ciekawe czy cos takiego wyjdzie, jak dodatkowe poziomy, bylo by wspaniale, bo troche jest za krotka.

 

p.s. mam nadzieje ze niebede musial czekac az do 2 czesci (5).

 

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka fajna tylko brakuje mi rozdzialki 1028x1024 :( (mam LCD). Ponadto wlaczylem ja z AAx4 i Anizo x 4 i plynnie sie nie gralo niestety :(

Albo cos spartolili albo Catalysty 3.9 (bez fix CoD) sa takie badziewne. Sprawdze pozniej na Omegach.

Ogolnie bardzo pozytywne wrazenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Gierka fajna tylko brakuje mi rozdzialki "1280"x1024  :( (mam LCD). Ponadto wlaczylem ja z AAx4 i Anizo x 4 i plynnie sie nie gralo niestety :( 

Albo cos spartolili albo Catalysty 3.9 (bez fix CoD) sa takie badziewne. Sprawdze pozniej na Omegach.

Ogolnie bardzo pozytywne wrazenia  :D

Te katalisty sa jakies s<span style="color:red;">[ciach!]</span>lone bo u mnie co prawda bez AA ani Anz na 3.8 w 1024 chodzi super plynnie, a co do samej gry to chyba pierwsza w ktorej nie dostrzeglem zadnych wad czyli jakby nie patrzec 10/10 - juz ja skonczylem i podobnie jak tu niektorzy koledzy tez bym pogral w dodatek - giera 1 klasa :) teraz poluje na gre Beyond Good and Evil czy jakos tak,gierka pojawila sie na PS2 i na PCta i jest w reklamie przy instalacji Sands of Time,gralem w demo i choc Princowi nie dorownuje to moze byc naprawde dobre,ale o tym juz w osobnym poscie, ktory ktos z Was kto jako 1 bedzie ją mial - zalozy :) Pozdrawiam wszystkich (zwlaszcza tych co wiedza ze Radeon to Radeon a gforce (celowo z malej litery) niech idzie do domq :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema a wiec przejde do konkretów: AMD ATHLON 2000XP+(0,13u), ATI RADEON 9500PRO i 512DDR/400MHZ i sa takie jaja jak: odpalam gierke i jak zwykle mam problemy ala Splinter Cell.... typu ze obramowanie ekranu gry jest jakby dziwnie" podswietlone/przeswietlone", woda to normalnie CALA BIALA .... i wogole na ekranie monitora podczas grania w ta gre mam jakby"firanki" i wogole obraz mam caly jakby bardziej "odbielony" :/ ludzie help a stery to mam OMEGI 3.9 czy jakos tak wiec licze nawas jak ktos wogole mial takie rzeczy z ta gra:/ pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przeszłem grę .. :D :D :D :D 100% 8) 8) 8) 8) very very good :P :P :P juz dawno nic mnie tak nie wciągneło :twisted: :twisted: :twisted: dla mnie gra roku :!: :!: kawał dobre roboty ....a teraz zainstaluję sobie BEYOND GOOD & EVIL 3 CD następną grę tego teamu który robił PoP-SoT ...kupiłem w bardzo tanim sklepie :wink: ceny bardzo niskie ..tylko czasami trzeba trochę w kolejce postać :wink:

 

P.S. trochę OffTopicowo 8) informacje po polsku na temat Beyond... mozna znależc np tu http://gry.wp.pl/core.html?filtr=1,0&x=gra...26,8225,2429,-1

 

a tu jest oficjalna stronka http://www.beyondgoodevil.com/us/

 

to by bylo na tyle ...witaj nowa przygodo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pisalem o tym jak przejsc jakis level w jakiejesj grze ale tym razem napisze :)

Wiec mam teraz 14% gry, jestem na takim jakby "podwórku" z trzech sron wysokie budynki i z jednej ogrodzenie, mam isc do góry bo tak na filmiku bylo pokazane, musialem tu rozwalic pare potwów, rozwalilem i w rogu wyskoczylo mi to miejsce gdzie sie zapiosuje a po dogiej stronie jest "umywalka" z wodą, na srodku tego miejsca jest taki kwadrat (wogule na srodku to są schody na około), a nad glową mam drążek ale nie da sie do niego doskoczyć.

Hmm skapowal ktos gdzie jestem? jak tak to prosze o info jak co zrobić, jak nie to zrobie moze screna.

 

PS. Beyond Good and Evil tez moze byc fajne i juz nawet mam ale najpierw PoP chce przejsc (zaszybko te gry wychodzą ostatnio ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziecinna ta Beyound Good and Evil. Taka cukierkowa graficzka, postaci, itd.

Wydaje mi sie typowo konsolowy ten tytul. Jednak w demko gra sie swietnie. Nie wiem co mam zrobic w hangarze. Chyba sa potrzebne baterie do tego batyskafu aby odplynac na pierwsza misje.

Gierka ma swietny klimacik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pisalem o tym jak przejsc jakis level w jakiejesj grze ale tym razem napisze  :) 

Wiec mam teraz 14% gry, jestem na takim jakby "podwórku"  z trzech sron wysokie budynki i z jednej ogrodzenie, mam isc do góry bo tak na filmiku bylo pokazane, musialem tu rozwalic pare potwów, rozwalilem i w rogu wyskoczylo mi to miejsce gdzie sie zapiosuje a po dogiej stronie jest "umywalka" z wodą, na srodku tego miejsca jest taki kwadrat (wogule na srodku to są schody na około), a nad glową mam drążek ale nie da sie do niego doskoczyć. 

Hmm skapowal ktos gdzie jestem? jak tak to prosze o info jak co zrobić, jak nie to zrobie moze screna. 

 

PS. Beyond Good and Evil tez moze byc fajne i juz nawet mam ale najpierw PoP chce przejsc (zaszybko te gry wychodzą ostatnio ;))

 

Musisz przebiegnac po scianie tam gdzie znak i wtedy wykoczy z ziemii taka jakby platforma. Wtedy dosiegniesz drazka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...