Skocz do zawartości
berkut

Zabawy z 3dmarkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

 

 

Hehe, nie jest to topic z serii "o jak cudownie, jeee mam 3ghz !" ale raczej o pechu jakie moze przesladowywac czlowieka :

 

Krotko mowiac chcialem sobie pobic 20k w 3dmarku na tym moim glupim fx'ie i moim kompie, ano taki kaprys. Juz bylem blisko na twinmosach (2-3-3-8) przy 230mhz fsb ale jakos nie dalo sie, zabraklo 300 ptk. Niedawno temu kupilem sobie Hyper X'y na BH5 wiec mozna powiedziec ze do 240-250mhz fsb mam spokojnie droge przetarta dla 2-2-2-6 timingow. Jak testowalem sobie, przy malych taktowaniach procka i niskim fsb JUZ jest wzrost o prawie 1000 ptk. w stosunku do twinmosow (timingi) wiec na wyzszych taktowaniach procka / fsb roznica bylaby duzo wieksza. Do tego na tych BH5 swobodnie moge myslec o 250mhz fsb czyli koncu mojego mobo.

W zwiazku z tym postanowilem sobie zrobic Vmod'a na linie 3.3V zasilacza.

 

1. Zwiekszam przez to IO

2. Wiekszy max dla Vddr

 

No to zrobilem moda, elegancko jest wszystko, byl prosty jak drut. Wg. kazdego opisu na XS dawalo to wzrost przynajmniej 5mhz fsb. (3.3 -> 3.4V). No to jedziemy... 3.4V... nic, pompujemy do 3.5V... nic.... pompujemy do 3.6V... nic (dodam ze Vddr leci tak samo- takie ustawienie), 3.7V i dalej nic.

No nic, to pewnie chlodzenie... No to peltier na chipset, temp. spadla o 30C (z ~ 50C do 20C)- 30C to nie w kij dmuchal, jesli to chipset to napewno bedzie lepiej. I NIC.... No to otwieram okno, 10C w pokoju, dalej NIC.... Powiem wiecej... teraz nawet 230mhz fsb mi nie chce chodzic... A jak komp ma <10C to nie uruchamia sie... Nic tylko sobie w glowke kulke sprzedac... W polaczeniu z problemami osobistymi odechciewa mi sie dalej przy kompach siedziec... ehhh.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompie często dochodzi do sytuacji, które nie mają logicznego wytłumaczenia- te wkurzają na maxa, bo nie można im (w sensowny sposóB) zaradzić.

Na takie "bezsensowne" problemy pozostaje "bezsensowne" wyjście- rozłożyć kompa na czynniki pierwsze i złożyć ponownie. Wiele razy przywracało mi to chęć do dalszego zajmowania się grzebactwem w PC :D .

Prawa Murphiego się kłaniają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czujesz to co ja iedy:

Siedze sobie na serwisie i mam w reku 2x 512 500mhz abit nf7-s i x20 amd długo nie myslac wkładam 1 i jade z fsb a tu szok 250fsb ja juz chciałem pocałować te mobo jako poczatek wspułracy z moją nową mobo ale pomyslałem zobacze inny procek wkładam inny a tu qpa 230 i koniiieeeec ja załamany o co chodzi kolejnych 5 procków to samo włozyłem z powrotem tramten poszło 250. 5 GODZINA ZABAWY WYPRUBOWANE WSZELKIE MOZLIWE SPOSOBY NIC Z TYCH 2 JEZCZE TYLKO NA 1 POSZŁO 250 (sory za caps loka ale nie chce mi sie 2 raz pisc) pomyślałem zobacze jak z moim no i wkładam mojego to jakimś cudem raz udało sie 235 wyatrugać a puzniej nawet 200 nie chcuiało łazić jak podpioełm mojego hankiego 300w to nawet sie restartował po zmanie v na cpu to pomyślałem ze podepne codeshita no ale w tedy to nawet nie wstało mobo w końcu wruciłem do mode coma 350w (12cm wiatraczek mi sie podobał ) puzniej takie cyrki sie działy z mobo ze kosmos tylko sie w<span style="color:red;">[ciach!]</span>iłem i narobiłem se ochoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega kupił SB live digital, wsadził zadowolony w kompa, zainstalował stery, restart, micha mu sięcieszy, a tu nic, ciemność widzę ! okazało się, że zawartość biosu poszła na spacer. na szczęście przygotowalem mu odpowiednią dyskietkę i komp ożył ale takie głupie rzeczy się zdarzają.

 

no ale takie detale nie powstrzymają naszego nieustraszonego berkuta, pana mrozu. rozumiem, że L12 mod zrobiony. rozłóż kompa, popatrz jaki biedny i bezbronny leży, złóż ja kbyło i napieraj, musi pójść bestia :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam tez ostatni mam ciagle pecha: najpier problemy na studiach, potem z dziewczyna, potem kupiłem bartona i okazało sie ze ma zablokowany mnoznik, a teraz nie moge wyciagnac wicej niz 214x11 stbilnie, a tak polecany chieftec 420 przy takim obciazeniu ma napiecie 5v na poziomie 4,72... brakuje mi tylko zeby sie waz z bloku zsunał i zalał wszystko woda...

no a rada odemnie: walnij to wszystko w kont tak jak jest i wez sie spowrotem za to za tydzien;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do berkuta: zwiększenie 3,3V powyżej normy (3,45V) powoduje już tylko spadek stabilności - sprawdzałem na własnej skórze (~3,7V i restart 3DMarka co i rusz)

moje napięcia w stresie (Prime95):

 

3,3V: 3,39 - 3,42

5V : 5,2 - 5,25

12V : 12,5 - 12,9

 

A u ciebie jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...